Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Cze 2018 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Próbuje zaplanować kolejnego tripa po USA i mam dylemat co do Alaski. Ile dni należy liczyć, aby choć minimalnie zobaczyć coś ciekawego? Wiadomo, że każda liczba będzie zbyt mała (to jak jak z NYC) ale czy 3-4 dni pozwalają choćby 'liznąć' to miejsce?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#2 PostWysłany: 11 Cze 2018 20:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Zależy kiedy masz zamiar lecieć - jeśli w sezonie lub jego okolicach to 3-4 dni pozostawią Cię tylko z dużym niedosytem. Zważ że sama podróż w 2 strony zajmie Ci z 3 dni. Jeśli chcesz lecieć poza to przemyśl to jeszcze raz i wybierz się w okolicach dość krótkiego sezonu;)
Oczywiście da się i na 3-4 dni, ale ja na mniej niż 7 dni na miejscu nie leciałbym (to pozwoli Ci "odhaczyć" największe atrakcje okolic Anchorage - Chugach National Forest i w sezonie niedźwiadki polujące na łososie, okolice Seward - np rejs z obserwacją wielorybów, Exit glacier, Harding Icefield, okolice Whittier - jak Portage i Byron glacier, obłędny Matanuska glacier, Danali - choć on tak naprawdę nadaje się najlepiej na długie treki), a optymalnie widziałbym 2tyg (chyba że planujesz długodystansowy, kilkudniowy treking to odpowiednio dłużej).
Oczywiście piszę przy założeniu że lubisz przyrodę, krajobrazy, piesze wędrówki. Ale myślę że jeśli nie lubisz tych rzeczy to w ogóle nie masz co tam lecieć ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#3 PostWysłany: 11 Cze 2018 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
To może inaczej : mam do dyspozycji 13 dni na początku września i moim must see jest Glacier NP, Banff i Jasper. Reszta fakultatywnie. Start Seattle. Jak byś to rozłożył, zakładając że na Alaskę jest blisko, a podróż zajmie mi tylko 3h ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#4 PostWysłany: 11 Cze 2018 21:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Glacier NP - nic specjalnego tam nie ma porównując z innymi okolicznymi atrakcjami (trek na Abbott Ridge i Balu Pass z opisu wyglądają dobrze, nie miałem okazji zrobić bo były jeszcze pod śniegiem)
Banff i Jasper - na pewno warte odwiedzenia, przepiękne okolice - polodowcowe jeziora, ośnieżone szczyty gór i wszechobecna zieleń;

jakbym miał porównać do Alaski Góry Skaliste - w obu miejscach byliśmy na majówkę i w Górach Skalistych widzieliśmy trochę więcej fauny - przez 5 dni widzieliśmy niedźwiedzie czarne i grizzly (w zasadzie prawie codziennie), kozice górskie, kilka rodzajów jeleni, łosie, wiewiórki ziemne - na Alasce były to przede wszystkim łosie, wiewiórki ziemne, świstaki, stado czy dwa reniferów, trochę ptaków
tyle że mogło być to spowodowane temperaturami - w Kanadzie była już pełnia wiosny, 20+ stopni, na Alasce kilkanaście, ale z dużo grubszą warstwą śniegu, także życie mogło jeszcze na wiosnę się nie obudzić; osobna kategoria to fauna morska - na Alasce jeśli nie widziałeś poobserwujesz wieloryby
w kontekście lodowców (czyli nawet bardziej Icefield parkway niż Glacier NP) moim zdaniem ładniejsze/bardziej monumentalne i dostępne lodowce są na Alasce
oceniając ogólną krajobrazowość - Alaska wypadła moim zdaniem trochę lepiej, ale mogło to być spowodowane że i tu i tu jeziora jeszcze były zamarznięte, a te w Kanadzie jak są roztopione mają lepsze kolory, to w dużej mierze dla nich wybiera się człowiek w Góry Skaliste
koszta w obu miejscach określiłbym na porównywalne, na Alasce nieco więcej słonopłatnych atrakcji, ale nie trzeba z nich korzystać
przyjazność podróżowania na plus Kanady (w zasadzie nie poprę tego żadnym argumentem :P takie ogólne wrażenie, może spowodowane lepszą pogodą w Kanadzie)

a odpowiadając na pytanie jakbym rozplanował - chyba po równo z założeniem transportu lotniczego i nie tracenia czasu na dojazdy (bo jadąc autem do Gór Skalistych z Seattle na Alaskę na pewno nie wystarczy czasu, choć to też może być plus bo można by połączyć ze zwiedzaniem innych okolicznych atrakcji, a Alaskę zostawić sobie na następny raz)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mikuś uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#5 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
@Washington Alaskę muszę zrobić teraz, bo wiem, że już tam nie wrócę. Nie jest ona jednak celem w samym w sobie, bo bardziej nastawiam się na Jasper i Banff. Wstępnie trzeba obliczyć ile zajmie Stan Washington + Kanada i z tego wyłoni się liczba dni pozostałych na Alaskę. Bardzo wstępnie widzę to tak :


Dzień 1. Przylot o 11.00, zwiedzanie Seattle

Dzień 2. Dojazd do Vancouver, zwiedzanie miasta

Dzień 3. Dojazd z Vancouver do Jasper (770 km)

Dzień 4. Jasper

Dzień 5. Jasper

Dzień 6. Banff

Dzień 7. Banff

Dzień 8. Dojazd z Calgary do Glacier + zwiedzanie parku (290 km)

Dzień 9 Dojazd z Glacier NP do Seattle (885km)

Na Alaskę zostaję wiec zaledwie 3 dni. Strasznie mało, więc trzeba coś okroić, ale nie czytałem jeszcze zbyt wiele o tych miejscach, więc chętnie dowiem się z czego można urwać.



P.S. Zawsze czytając plany na forum dot. zwiedzania Kalifornii, zachęcałem mniejszego tempa zwiedzania. Tymczasem planując ten trip popełniam te same błędy - za dużo i wszystko na raz. Chyba taka jest natura człowieka :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#6 PostWysłany: 12 Cze 2018 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A jestes pewny, ze juz nigdy tam nie wrocisz? Ja bym poswiecila troche wiecej czasu na Kanade i zwiedzila ja dokladniej, niz zrobila wszystko po lebkach.

Przemos74 byl "na weekend" na Alasce i znajdziesz jego relacje na forum. Da Ci to pojecie, co mozna zobaczyc w krotkim czasie: alaska-na-weekend-dlaczego-nie,210,96885
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#7 PostWysłany: 12 Cze 2018 15:25 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
@mikuś, zastanów się może, czy zamiast tej Alaski nie skoczyć na 2-3 dni na Vancouver Island. Rewelacyjne miejsca można tam znaleźć :) A na samo Vancouver, moim skromnym zdaniem, to jeden dzień trochę mało. Fantastyczne miasto!!

@Aga_podrozniczka, @Washington, Wy na Alasce korzystaliście może z wypożyczalni kamperów?
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#8 PostWysłany: 12 Cze 2018 15:48 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Nie no, ja wiem że takie głosy jak moje nie wnoszą wiele do dyskusji, ale poględzę:
Łączenie w jednej wycieczce Seattle, Kolumbii Brytyjskiej i jeszcze Alaski jest nieco... napięte. Nie byłem (jeszcze) na Alasce, ale byłem w pozostałych okolicach, więc mówię - zluzuj :)

O ile nie masz jakieś specyficznej sytuacji życiowej to uważam też że za pesymistycznie podchodzisz do kwestii "nie wrócę tam już nigdy", loty ostatnio naprawdę mocno potaniały, więc nigdy nie mów nigdy, bo YVR za 1500 się zdarza.

Nie wiem co lubisz, ale jeżeli lubisz miasta to dzień w Seattle i dzień w Vancouver to za mało. Jeżeli lubisz przyrodę, to po drodzę do Parków jest też sporo atrakcji (Jezioro Okanagan, czy też okolice Lilooet), które mnie osobiście zachwyciły a poza Kanadą są zasadniczo nieznane. Aż szkoda przelatywać przez to pędząc do Banff... No i Yoho NP też jest b. fajne.

A poza tym: W Sicamous jest niesamowita lodziarnia (D Dutchmen Diary), przejechać i nie zatrzymać się wręcz nie wypada (zjedz lody masłowe :D )
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#9 PostWysłany: 12 Cze 2018 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Chyba źle się wyraziłem - nie mówię, że nigdy gdzieś nie wrócę w konkretne miejsce, bo już nie raz się przekonałem, że cena czyni cuda :D Założenie było takie, by podczas tego wyjazdu odwiedzić Alaskę, zaś na zimą Hawaje i na razie odpuścić Amerykę Płn (z poczuciem, ze większość kluczowych atrakcji jest za mną) na rzecz Ameryki Południowej.

To może inaczej - ile dni trzeba poświęcić na Banff, Jasper, a ile na miasta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#10 PostWysłany: 12 Cze 2018 19:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
W zasadzie temat bardziej do przeniesienia do działu Kanada ;)
W Twoim planie nie ma co urywać, należy dodawać. Odpuść Alaskę i dodaj wyspę Vancouver - genialne lasy deszczowe w parku narodowym Pacific Rim, ciekawe plaże (gigantyczne pnie powyrywane przez burze, lasy schodzą nad samą wodę). 5 dni na Góry Skaliste to też niewiele - nie mówiąc że oprócz 3 parków które chcesz odwiedzić są jeszcze Yoho czy Mount Revelstoke.
Rozważyłbym też zamienienie 2 dni poświęconych na samą jazdę na np 4 dni jazda+zwiedzanie po drodze
Jedyne co można by odjąć to moim zdaniem Seattle - chyba że zależy Ci na muzeum lotnictwa i fabryce B jakoś specjalnie
Ale nawet jak lubisz miasta to Vancouver dużo ciekawsze/ładniejsze i prędzej tu spędziłbym 2 dni.

Nie ma co odhaczać miejsc, gwarantuje że nie miałbyś poczucia że większość kluczowych atrakcji jest za Tobą ;) Alaska jest zbyt niesamowita by jechać tam na 3 dni - pierwsze z brzegu kilka zdjęć na poparcie tej teorii;)
Image
Image
Image
Image
Image
Image

@bugs nie, choć był to jeden z rozważanych planów ale niestety drogo wychodziło
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#11 PostWysłany: 15 Cze 2018 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Washington
Dziękuję. Przez Ciebie muszę wziąć kredyt i lecieć wreszcie na tę Alaskę ;)
Pięknie :!:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#12 PostWysłany: 22 Cze 2018 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Po przespaniu się z tematem i po przeczytaniu co kryje się w okolicy, stwierdzam, że moje pierwotne pytanie było hmmmm dość abstrkcyjne :D

Nie wiem jak chciałem to wszystko ze sobą połączyć, to było fizycznie niewykonalne. Tak więc na spokojnie, Alaskę trzeba odpuścić i zostawić na kolejny raz, zgodnie z Waszymi radami 8-)

Ostatecznie chciałbym skupić się na kółku między Seattle a kanadyjskimi parkami BC i Alberty. Widzę to następująco :


Załącznik:
plan ogolny.png
plan ogolny.png [ 501.66 KiB | Obejrzany 3050 razy ]


Dzień 1 przylot + podróż do Olimpic + zwiedzanie, trasa 4 godz. 17 min (348 km)
Dzień 2 Olimpic zwiedzanie
Dzień 3 podróż do Vancuver + zwiedzanie, trasa 4 godz. 10 min (247 km)
Dzień 4 podróż z Vancuver do Jasper , trasa 7 godz. 58 min (770 km)
Dzień 5 zwiedzanie Jasper
Dzień 6 zwiedzanie Banff
Dzień 7 zwiedzanie Banff + podróż do Calgary, trasa 3 godz. 29 min (303 km)
Dzień 8 zwiedzanie Calgary +podróż Glacier przez do Waterton Lakes, trasa 4 godz. 7 min (347 km)
Dzień 9 zwiedzanie Glacier
Dzień 10 podróż z Glacier do North Cascades,trasa 9 godz. 3 min (820 km)
Dzień 11 zwiedzanie North Cascades
Dzień 12 podróż do Seattle + zwiedzanie, trasa 2 godz. 6 min (172 km)
Dzień 13 samolot powrotny (14.00)

Prośba o wszelkie sugestie do powyższego rozkładu. Czy jeden dzień na Jasper wystarczy? Czy North Cascades jest warty poświęcenia jednego dnia?

Z fakultatywnych punktów, z chęcią dowiedziałbym się czy warto odwiedzić :
* Future of Flight Everett
* Mount Rainier
* Mount St.Helens (wygląda świetnie, ale wymaga odbicia w kierunku Portland)
* Barkerville historic town (to również wymaga nadłożenia trasy po stronie kanadyjskiej)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#13 PostWysłany: 22 Cze 2018 11:49 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Jadąc z Jasper do Banff mijasz Lake Louise i Moraine Lake, warto od razu wstąpić, niż nadrabiać potem 60km.
Banff - Calgary to około 200 km, część trasy to 90km/h (można chyba jechać 99), za parkiem jest to już 110 km/h (119 jechałem). Na samo Calgary starczy z 4h max.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#14 PostWysłany: 22 Cze 2018 15:03 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
W okolicach Calgary godne polecenia jest to: http://www.tyrrellmuseum.com/

A jak już będziesz w samym Calgary, to pozycja obowiązkowa: http://www.petersdrivein.com/. Milkshake już nigdy nie będzie smakował tak samo :)

Załączniki:
123.JPG
123.JPG [ 79.34 KiB | Obejrzany 3005 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alaska - ile dni?
#15 PostWysłany: 22 Cze 2018 15:17 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@bugs potwierdzam, peters drive in godny polecenia.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Cze 2018 09:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
To jednak temat przenoszę ;)
@mikuś dobra decyzja :)

Co bym zmodyfikował w Twoim planie:

- Olympic NP jest fajny, ale jeśli masz na niego czas. Najładniejsze są Hoh Rain Forest czy Enchanted Valley ale warto przejść się całą trasą (czyli całodzienna wędrówka/z noclegiem) bo inaczej będziesz czuł niedosyt jak ja (im dalej tym ładniej). Na krótkie trasy moim zdaniem dużo ładniejsze są lasy deszczowe w Pacific Rim National Park Reserve na Vancouver Island - czegoś takiego nie widziałem nigdy (intensywność zieleni powala). Wodospady (Marymere Falls czy Sol Duc falls) jak to wodospady, nic specjalnego - jeśli chcesz zobaczyć spektakularne wodospady to polecam Wells Gray Provincial Park w drodze do Jasper. Plaże są super, coś innego np Rialto czy Ruby Beach, ale podobne do tych na Vancouver Island.
- Nie pomijałbym Vancouver Island, dla mnie było to odkrycie wyjazdu (opisy w necie nie powalały, a było cudownie) - odpuściłbym Calgary (w którym za bardzo nic nie ma) i nadrabianie drogi na rzecz Vancouver Island
-Jasper jeden dzień to trochę mało, mnie bardziej podobało się Jasper niż Banff
- O parku Glacier i Północnych Górk Kaskadowych nie jestem się w stanie wypowiedzieć bo nie byłem, ale planowałem Waterton Lakes National Park który jest przedłużeniem Glacier i odpuściłem - prawie cały spłonął w zeszłym roku, sprawdź jak jest z Glacier; no i zwróć uwagę że znowu robisz ogromne ilości kilometrów - sprawdź czy rzeczywiście warto bo w samej Kanadzie w BC i Albercie jest co robić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 23 Cze 2018 14:08 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Uwzględniłbym tak z pół dnia (lub nawet cały dzień) na przejazd Jasper - Banff. Trasa jest bardzo widokowa, po drodze lodowce i jeziora lodowcowe - warto.
W okolicach Banff i Jasper noclegi we wrześniu mogą być drogie. Polecam poszukać w okolicy. Np. Vallemount - klimat nieurystycznego zachodu Kanady i po trasie z Banff do Calgary (to jest jakieś 1,5h jazdy, nie 3 godziny - nie wiem dlaczego google tak pokazuje). Ew. można nawet nocować w Calgary przy zwiedzaniu Banff - jeśli w Banff ceny będą wysokie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 23 Cze 2018 20:06 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Tak jak pisze @rattaman można rozważyć spanie w Calgary, do Banff to jest ok. 130 km czyli ok. 1:20h jazdy. Niego na bank będą tańsze. Przy okazji jak dzień będzie trwać tyle co w czerwcu, to będziesz miał sporo czasu na zwiedzanie pomimo dojazdu
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Cze 2018 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
@Washington ale dałeś mi zagwozdkę na weekend z tym Vancouver Island ;) Poczytałem, przemyślałem i niestety - nie da rady :cry: . Nie mam jak tego wcisnąć czy zamienić. Niestety na niekorzyść VI przemawia to, że trzeba dotrzeć tam promem - nie dość, że to czasochłonne, to jeszcze BCFerries nienależą do najtańszych. Po za tym przewaga Olimpic NP jest taka, że jadąc do tego parku przejeżda się przez Aberdeen. Niby zwyczajna miejscowość, ale nie dla wszystkich. Sto lat temu obiecałem sobie, że jeśli kiedykolwiek będę w Seattle i okolicach, to zobaczę wszystkie miejsca związane z "idolem" z dzieciństwa - Kurtem Cobainem, zaś Aberden to miejsce obowiązkowe (tych Nirvanowych must see to mam już całą listę ;)).

Jeśli chodzi o Glacier NP to cenna rada odnośnie pożarów - nie brałem tego pod uwagę. Po sprawdzeniu, spokojnie można jechać - po pożarach w 2017 spłonęło jedynie 0,01% obszaru parku.

Po za tym, jeśli jeden dzień na Jasper to mało, to pytanie z którego dnia 'urwać' by dołożyć czasu na zwiedzanie tego miejsca?

Dzięki za wszystkie wskazówki co do miejsc nie ujętych w planie - widzę, że szczególnie ciekawa jest trasa między Vancouver do Jasper. Jak zwykle bogactwo opcji i możliwości i jak zwykle problem z wyborem miejsc do skreślenia. To chyba amerykański standard 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Cze 2018 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
podobnie jak powyżej radziłbym zdecydowanie zmniejszyć ilość miejsc i zostać dłużej np. w okolicach Banff . Lake Louise i Moraine Lake to "Kanadyjskie Morskie Oko" warto wybrać się w inne miejsca, choćby pójść za jeziora na szlak Plain of Six Glaciers czy wejść na Devils Thumb skąd z góry można porówać kolor Lake Louise i lake agnes.
Co do Vancouver island to każdemu zawsze będę gorąco polecał wybrać się nawet na dzień/dwa na szlak juan de fuca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group