Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przy przesiadce na lotnisku trzeba przejść zarówno kontrolę paszportową, jak i bezpieczeństwa - co trwa, warto zarezerwować sobie odpowiednią zakładkę czasową!


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 10 Kwi 2018 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
@skarżyski - zapomnij. Jest szansa, ale czas kontroli to loteria, więc możesz sobie iść koniczynkę wyrwać i odliczyć: zdążę, nie zdążę. Raz stałem 50 minut na immigration, innym razem tylko 15 minut. Poza tym na STN masz strasznie długie korytarze duty-free + potem trzeba dojść do gate. Ogólnie bieganina.

Z biometrycznym jest to bardziej przewidywalne. Biometryczny+podręczny+fast track - myślę, że spokojnie bez opóźnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#102 PostWysłany: 11 Kwi 2018 07:28 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
A mam jeszcze dwa pytania. Czy mając sam dowód nie można skorzystać z fast tracka, wymagany jest paszport biometryczny? Przesiadka jest ok. 8 rano. Jak w tym czasie wygląda ruch lotniczy na tym lotnisku..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 11 Kwi 2018 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Możesz skorzystać z fast tracka, ale z racji tego, że przylatujesz z Schengen musisz postać jeszcze w innej kolejce do kontroli paszportowej do której fast tracka nie kupisz. Stansted jest wiecznie zatłoczone. Osobiście, Znając to lotnisko na pamięć w życiu bym takiej przesiadki nie zaryzykował. Nie mówię, że jest to niewykonalne ale szansa, że coś pójdzie nie tak jest spora.
Moja rada, kup w razie czego bilet na kolejny lot. Ryanair lata na tej trasie 4 razy dziennie a bilety nie są drogie.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 23 Kwi 2018 13:29 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Witam ponownie. No i udało się bez fast tracka na samym dowodzie. W sumie jeszcze było ponad 20 minut zapasu, ok. 45 minut czasu zajęło od wyjścia z samolotu do zameldowania się przy bramce. Ale trzeba przyznać że w zależności od godziny i tłoku na lotnisku to ruletką jest transfer na tym lotnisku w takim czasie. Fajnie tym bardziej że bilet na późniejszy lot kosztował ponad 900 zł. Tak czy inaczej dziękuje za informację, bo to też pomogło i zdopingowało do "szybkości działania" na samym lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 04 Maj 2018 10:40 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Mam lot z Gdańska do Edynburga (Ryanair)z przesiadką na Londyn Stansed ląduje o godz. 10.45 a startuje o godzinie 12.30 (1,45 h) , po przeczytaniu wątku mam pewne wątpliwości czy zdążę lecę tylko z bagażem podręcznym. Mam pytanie dla znawców lotniska czy jest to wykonalne ? Ewentualnie co może przyspieszyć pokonanie wszystkich przeciwności losu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 04 Maj 2018 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@bamber7,
Miej z soba paszport biometryczny, bedziesz mogl skorzystac z bramek automatycznych, co zajmuje mniej czasu niz kolejka do czlowieka.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 04 Maj 2018 10:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Fast Track
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 18 Maj 2018 14:07 

Rejestracja: 18 Maj 2018
Posty: 4
Witsm,

CRK 6:25 - STN 7:55
STN 11:55 WMI 15:10
Tu mam 4h na przesiadkę, lot powrotny 3.5h. Da sie to ogarnąć, tak żebym sie nie stresował na lotnisku?
Lecę z bagażem rejestrowanym. Pierwszy raz będę na STN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 18 Maj 2018 14:59 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@Gazel, tak - 4h powinno wystarczyc. 3,5h na powrot tez bedzie OK. Nawet masz delikatny margines w razie opoznienia
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 20 Maj 2018 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Miałam 2,5 h na przesiadkę, samolot się spóźnił 1,5 h, została godzina. Na szczęście leciałam z paszportem biometrycznym. Ok. 17 wylądowałam, 17:15 po paszporcie.
Po drodze szybkie złapanie czegoś w m&s do jedzenia i dawaj do security, które szło strasznie wolno, bramka źle ustawiona, w zasadzie każdego puszczali przez dodatkowy skaner, każąc ściągać buty.
Poidełek oczywiście brak... Zrobiła się z tego 17:50, o 18:05 boarding. Szybkim krokiem przez tłoczne duty free, przedzieranie się przez tłumy siedzące we wspólnej strefie... Nie wyobrażam sobie wybuchu paniki tam...Do mojej bramki jeszcze co najmniej 10 minut. Na szczęście zdążyłam.
Wnioski - fast track i mieć priority w Ryaniarze, bo odbiór bagażu podręcznego z luku przedłuża jeszcze całą procedure przesiadki. I unikać STN jako miejsca przesiadek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 03 Cze 2018 17:54 

Rejestracja: 29 Cze 2017
Posty: 3
Trochę poczytałem na forum jęśli chodzi o Stansted i nie wygląda to zachęcająco.
Mam przesiadke, lecę z Dublina po 8, o 9.40 jestem na Stansted, potem lot do Krakowa o 13.
Bagaż bagaż tylko podreczny, priority. Bedę tam pierwszy raz , chciałbym zadać parę pytań.

1. Czy do Krakowa zawsze lata z tego samego podterminalu ( z tego co widze sa 3)?
2. Jak wygląda sprawa z kolejkami (pociągami), czy są klarowne informacje, gdzie jedzie, na jaki podterminal, czy łatwo się pogubić? bo rozumiem że lotnisko dużo większe niż w Dublinie.
3.Czasowo chyba mam wystarczający zapas, nie kupiłem jeszcze biletu na 13 do Krakowa, w razie czego kupię sobie na pózniejsza godzinę.

Z góry dziekuję za informacje


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Wrz 2018 20:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 03 Cze 2018 18:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
2 jest całkiem jasno opisane
3 spokojnie 3.5h wystarczy

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
wagondublin lubi ten post.
wagondublin uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 03 Cze 2018 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
W 3,5 godziny to jeszcze będziesz miał czas by się ponudzic.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 03 Cze 2018 20:57 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
wagondublin napisał(a):
Trochę poczytałem na forum jęśli chodzi o Stansted i nie wygląda to zachęcająco.
Mam przesiadke, lecę z Dublina po 8, o 9.40 jestem na Stansted, potem lot do Krakowa o 13.
Bagaż bagaż tylko podreczny, priority. Bedę tam pierwszy raz , chciałbym zadać parę pytań.

1. Czy do Krakowa zawsze lata z tego samego podterminalu ( z tego co widze sa 3)?
2. Jak wygląda sprawa z kolejkami (pociągami), czy są klarowne informacje, gdzie jedzie, na jaki podterminal, czy łatwo się pogubić? bo rozumiem że lotnisko dużo większe niż w Dublinie.
3.Czasowo chyba mam wystarczający zapas, nie kupiłem jeszcze biletu na 13 do Krakowa, w razie czego kupię sobie na pózniejsza godzinę.

Z góry dziekuję za informacje

1. Nie sugerowalabym sie niczym. Wystarczy ze lot do Krakowa bedzie opozniony - co w przypadku tanich linii jest klasykiem - i juz mozesz miec inna bramke itd.
2. Niewazne z ktorej czesci terminala lecisz-dojscie do bramki po ogloszeniu jej zajmie ci max 15min czy to pieszo czy z opcja pociagu. Oznaczenia sa raczej jasne wiec raczej nie zaginiesz :P
Dowiesz sie max 40min przed odlotem z ktorej bramki bedzie wylot. Wczesniej na Stansted sie tego nie oglasza.
3. Czasowo powinienes na luzie zdazyc pod warunkiem ze lot z Dublina nie bedzie opozniony x godzin. Trzeba brac pod uwage fakt ze do odprawy paszportowej mozna tam stac spokojnie nawet i z godzine (moj rekord to 1,5h) i ze ogolnie jest tam jeden wielki bajzel. Tak samo do kontroli bezpieczenstwa sie stoi dosc dlugo bo tych lotow tam jest multum wiec i ludzi nigdy nie ubywa w ciagu dnia. Wyglada jakby Londyn Stansted nie spelnial juz od jakiegos czasu warunkow przepustowosci. W hali odlotow w ciagu dnia doslownie nie ma gdzie sie podziac.

W kazdym razie z takim zapasem czasowym na luzie powinienes ze wszystkim zdazyc-nawet jakbys chcial wyjsc kompletnie z lotniska i wejsc z powrotem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 04 Cze 2018 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Ami_Ami napisał(a):
Trzeba brac pod uwage fakt ze do odprawy paszportowej mozna tam stac spokojnie nawet i z godzine (moj rekord to 1,5h) i ze ogolnie jest tam jeden wielki bajzel.
Tylko, że @wagondublin leci z Dublina i nie przechodzi żadnej kontroli paszportowej tylko wychodzi od razu w hali z bagażami.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 04 Cze 2018 00:22 

Rejestracja: 29 Cze 2017
Posty: 3
To super, zaoszczędzone tyczenie w kolejce w takim razie.
Dzięki wielkie za info ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 16 Cze 2018 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Laduje Stanstead 13:15, wylot do Ostavy 14:15. Raczej się nie wyrobie plus ewentualne opoznienia? Szykuje się nocka w Londynie :|
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 16 Cze 2018 11:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ja bym nie brał

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 16 Cze 2018 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
MagicDubs napisał(a):
Laduje Stanstead 13:15, wylot do Ostavy 14:15. Raczej się nie wyrobie plus ewentualne opoznienia? Szykuje się nocka w Londynie :|

I bez opóźnienia mało wykonalne.

Jak lot dużo nie kosztuje i jesteś pod ścianą, to możesz próbować. Szansa 50/50 - ale z biometrycznym i ewentualnym fast trackiem. Może pierwszy przyleci wcześniej, albo drugi złapie opóźnienie, a Ty szybko biegasz. :D Ale musisz być przygotowany mentalnie i finansowo na kiblowanie.

Może transport na inne lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 09 Sie 2018 10:49 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 1
Czy na Stansted jest strefa transferowa? Mam przylot o godzienie 10.10 i odlot o 11.20, zero bagażu. Można przejść bezpośrednio czy trzeba wyjść i ponownie przechodzić konrolę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 299 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group