Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 252 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Cze 2018 14:26 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 22
Loty: 21
Kilometry: 42 762
Witaj, masz dość napięty grafik jak na tydzień, chociaż możliwy do realizacji.
Co do punktu 3 to możesz dorzucić twierdzę Gonio ok. 15km na południe od Batumi bo w samym Batumi jest niewiele do zwiedzania. Tam plaża jest o tyle fajniejsza, że jest pusta.

Natomiast punkty 5,6,7 nie trzymają się "kupy". Zakładam, że masz na myśli zwiedzanie Tbilisi a nie Kutaisi?

Moim zdaniem szkoda czasu na zwiedzanie Kutaisi

Ja na Twoim miejscu bym podzielił ten wyjazd na co najmniej 2:
Tbilisi i okolice (Mscheta, Gori i Uplisichle, może Stepacminda i ew. Dawit Gareja)
Kutaisi i okolice (reszta z Twojej listy) + Batumi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#102 PostWysłany: 15 Cze 2018 14:33 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 39
Zdecydowanie nie ma potrzeby spędzać czasu w Kutaisi? jedź wcześniej nad morze czy gdziekolwiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 15 Cze 2018 16:32 

Rejestracja: 15 Cze 2018
Posty: 5
Kolega chyba pomylił ostatnie miasto ze stolicą - Tbilisi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 15 Cze 2018 19:36 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 7
Tak, dopiero teraz zauważyłem, że błędnie wpisałem w punkt 5 i 6 Kutaisi, zamiast Tbilisi :)

w takim razie skracalibyście pierwsze półtora dnia w Kutaisi do samego kanionu, jaskini itp bez zwiedzania miasta?
martwię się o trasę Batumi- Achalciche- Vardzia- Achalciche- Tbilisi- wg forum przedostanie się trasą naokoło (marszrutka) dojazd zajmuje praktycznie cały dzień...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 15 Cze 2018 21:08 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
spokojnie miasto możesz odpuścić, ewentualnie tę katedrę możesz zahaczyć, powinno dać radę pierwszego dnia jeszcze, ale zostaw na koniec. Jeśli chodzi o 1. dzień to żeby wszystko zobaczyć trzeba wziąć taksówkę.
Batumi- Achalciche- Vardzia- Achalciche - tu wydaje mi się, że w 1 dzień nie zdążysz (jadąc marszrutkami), my zrobiliśmy Batumi - Bordżomi (tam nocleg nocleg, nie pamiętam dokładnie, ale chyba jakoś 13-14 byliśmy w Bordżomi wyjeżdzając rano z Batumi) i następnego dnia rano do Vardzi i dopiero wieczorem byliśmy w Tbilisi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 04 Sie 2018 10:35 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 12
leniwiec napisał(a):
Cześć, wybieram się w wakacje do Gruzji z moją lubą w dniach 24.07-02.08, 26.07 dołączy do nas dwójka znajomych (którzy zostają do 7.08).

Wymyśliłem wstępnie koncepcję wyjazdu, chcemy na spokojnie bez gonitwy zobaczyć, zjeść i wypić :), więc prośba o ocenę czy to ma sens:

24.07 - Przylot do Kutaisi, zwiedzania miasta, nocleg Kutaisi
25.07 - Jaskinia Prometeusza, kanion Martvili, kanion Okatse, nocleg Kutaisi
26.07 - klasztor Gelati rano, przylot znajomych --> marszrutka do Tiblisi, zwiedzanie i nocleg Tibilisi
27.07 - zwiedzanie miasta + Dawid Geredża + Signagi, nocleg Tibilisi
28.07 - cały dzień Kezbegi, powrót Tibilisi, nocleg Tiblisi
29.07 - Tibilisi -> Batumi (lub inna miejscowość nad morzem)
30.07 - Batumi - plażing + zwiedzenia
31.07 - Batumi -> Mestia/Uszuguli
1.08 - Mestia/Uszuguli
2.08 - Mestia/Uszuguli -> lotnisko Kutaisi (wylot 14,45), [znajomi zostają dalej na miejscu]

Mam jedynie obawy czy uda się ostatniego dnia dojechać na lotnisko sprawnie (wg. google maps jest to około 4h jazdy samochodem), ma ktoś może doświadczenie na takiej trasie?


Edit: Po przemyśleniu tematu, chyba lepiej będzie jednak na koniec zostawić Tibilisi, łatwiej będzie dostać na lotnisko z powrotem:
24.07 - Przylot do Kutaisi, zwiedzania miasta, nocleg Kutaisi
25.07 - Jaskinia Prometeusza, kanion Martvili, kanion Okatse, nocleg Kutaisi
26.07 - klasztor Gelati rano, przylot znajomych --> marszrutka/pociąg do Batumi, zwiedzanie i nocleg Batumi
27.07 - Batumi - plażing + zwiedzenia
28.07 - Batumi -> Mestia/Uszuguli
29.07 - Mestia/Uszuguli
30.07 - Mestia/Uszuguli -> Zugdidi -> Tibilisi (pociąg/marszrutka)
31.07 - zwiedzanie miasta + Dawid Geredża + Signagi, nocleg Tibilisi
1.08 - cały dzień Kezbegi, powrót Tibilisi, nocleg Tibilisi
2.08 - rano wyjazd do Kutaisi i powrót do PL
To nadpiszę się finalnie jak wyszlo:

24.07 przylot do Kutaisi i zameldowanie się w hostelu w centrum. Krótkie zwiedzanie starego miasta oraz katedry Bagrati

25.07 zoragnizowaliśmy się sobie wyjazd na kanion Martvili (marszrutka do Chioni + taksowka do kanionu). Jako, że to był to największy upał podczas naszego wyjazdu (38 stopni w cieniu) nie pojechaliśmy do kanionu Okatse + wodospad. Myślę jednak, że przy bardziej sprzyjającej pogodzie spokojnie można to w jeden dzień zobaczyć.

26.07 wyjazd do Batumi - marszrutka z centrum 10 gel/os. 2.5h

26.07 - 28.07 - Batumi odpoczynek, plaża, polecam dwa lokale Chacha Time (shotbar) oraz restauracje Tavaduri (lepszych Chinkali nie jadlem nigdzie)

28.07 wyjazd w kierunku Zugdidi (o 8 rano jest marszrutka) cena 12 gel/os. Pod drodze kierowca nam zoorganizował drugą marszrutkę do Mestii. Czas do Zugdidi to 2h, a przejazd Zugdidi - Mestia u nas wyszedl 4h ze wzgledu na wesoły bus oraz liczne postoje. Trasa jest malownicza, ale częściowo w budowie. Szybciej niż w 3h ciężko przejechać tę trasę.

Podsumowując trasa Batumi - Mestia to 5-6h jazdy.

29.07 wybraliśmy się na lodowiec Cheladii - można przejść od Mestii bezpośrednio (13 km) tak zrobiliśmy w jedną stronę, z powrotem wzieliśmy już taksówkę ze wzgledu na małe kontuzje - samochody podjezdzaja okolo 3km od lodowca.

30.07 trasą na jeziora Kuldari weszlismy na punkt widokowy nad Mestią (na wysokości okolo 2.2 tys metrow - tzw. Cross over Mestia) - szybka trasa w jedna stronę 2h. Jak ktoś ma więcej czasu może się przejść do jeziorek Kuldari. My mieliśmy tylko na tyle czasu, ze względu na powrót do Zugdidi i nocny pociąg do Tibilisi.

Z Mestii wyruszyliśmy o 18 i dojechaliśmy na 21.40, ze względu na mgłę ktora mocno ograniczyła widoczność i czas przejazdu.

Sam pociąg- 35 lari od osoby, przedzialy 2 osobowe. Pierwsze wrażenie,wielka sauna i duchota w środku i brak możliwości otwierania okien w środku przedziału. Na szczęście w trakcie jazdy włączony był nawiew i w pewnym momencie było nawet za zimno ;) Dla kazdej osoby były zestaw poscieli.

31.07 - 02.08 Tibilisi zwiedzanie miasta i lokali gastronomicznych. Nie ruszalismy się nigdzie dalej poza obręb miasta - za malo czasu, wg. mnie Tibilisi i okolice ( Dawid Garedza, winnice w Kachetii, Kazbek,) to minimum 4-5 dodatkowych dni zwiedzania bez pośpiechu.

W Tibilisi polecam bardzo lokal Cafe Palermo - super obsługa oraz jedzenie i tanio (70 lari 4 osoby w tym juz 1l wina uwzglednione)

02.08 Tibilisi - lotnisko Kutaisi - Georgian Bus 20 lari/os.ImageImageImageImageImageImageImage

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 13 Sie 2018 21:20 

Rejestracja: 13 Sie 2018
Posty: 1
wyjeżdzamy w 2 osoby na 13 dni do Gruzji 23.08 (14:15 na miejscu w Kutaisi) i wracamy 04.09 (14:45 wylot z Kutaisi). W planie uwzględniłem Batumi, które wiem że jest odradzane, ale chcielibyśmy chociaz na 1-2 dni pojechac nad morze i posiedzieć w wodzie. Jeżeli są lepsze opcje niż Batumi to mogę zmienić ten plan.

23.08 - przyjazd do Kutaisi i od razu marszrutka do Zugdidi a później do Mestii (czy o tej godzinie znajdę coś bez problemu?)
24-25.08 - Mesitia / Ushguli (czy coś jeszcze warto próbować w Swanetii wcisnąć?)
26-28.08 - przejazd marszrutka do Batumi, 2 dni na plaży
28-30.08 - przejazd pociągiem z Batumi do Tbilisi (ewentualnie lot jak będzie dostępny z VanillaSky), spędzenie czasu w Tbilsi + Mccheta
31.08-01.09 - Kazbegi
02.09 - Davit Garedża i Sighnaghi (czy jednak warto to na 2 dni rozbić?)
03.09 - Wardzia + Bordżomi
04.09 - Kutaisi i powrót do Warszawy

Czy ten plan jest w miarę realistyczny? Czy gdzieś liczę za dużo lub za mało czasu? Czy może trochę nieoptymalnie dobrałem trasę i da się coś lepiej dopasować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 05 Wrz 2018 07:17 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 97
Loty: 81
Kilometry: 143 024
drodzy,
lecimy w 6 osób do Gruzji w grudniu niestety na bardzo krotki okres (ale grudzien :D nikt juz nie ma urlopu + holdujemy zasadzie ze lepiej robic cokolwiek niz siedziec w domu) - dolecimy na miejsce w sobote 01.12 o godzinie 23 a wylot mamy 04.12 jakos o 20 czy 22:55. Obydwa loty do/z Kutaisi.

Ktoś byłby w stanie mi polecić jakiś fajny plan podrózy na tak krótki okres? Tak żeby i wieczorem móc spokojnie gdzieś siąść na czaczę, ale przez dzień zobaczyć jak najwięcej.Domyślam się, że głownych punktów Gruzji nie uda nam się zwiedzić, ale tak, żebysmy chociaż coś lizneli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 15 Paź 2018 08:57 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Hej

W przyszłoroczne wakacje wybieram się z żona do Gruzji ( pierwsza nasza wycieczka w tym kierunku ). Poniżej dwie zaplanowane trasy zwiedzania. Bardzo proszę użytkowników doświadczonych w tematach Gruzji o ocenę mojego planu i która opcja jest lepsza z punktu widzenia logistyki. Z góry dzięki!

opcja 1

sob 1. Kutaisi - Tbilisi - zwiedzanie miasta ( georgian bus )
nie 2. Dawid Garedza ( Gareji Line )
pn 3. Kazbegi ( marszrutki + taxi lub zorganizowana wycieczka )
wt 4. Mchketa + zawiedzanie Tbilisi
sr 5. Tbilisi - Mestia ( samolot ) - trekking koruld lakes
czw 6. Mestia - inny trekking lub wycieczka do ushguli
pt 7. Mestia - Ureki ( marszrutki )
sob 8. Ureki - Batumi - zwiedzanie miasta
nie 9. Ureki - Kutaisi ( marszrutka ), kanion okatse lub jaskinia prometeusza i na wieczór Monastyr Gelati
pn 10. Kutaisi ( jaskinia lub kanion okatse + Wodospady Gachedili + kanion Martvili )
wt 11. Kutaisi lot

opcja 2

sob 1. kutaisi - ureki ( marszrutki )
nie 2. ureki - batumi ( marszrutki )
pn 3. ureki - mestia ( marszrutki ) trekking koruld lakes
wt 4. mestia- inny trekking lub wycieczka do ushguli
sr 5. mestia - tbilisi ( samolot )
czw 6. dawid garedza ( Gareji Line )
pt 7. kazbegi ( marszrutki + taxi lub zorganizowana wycieczka )
sob 8. Mchketa + zawiedzanie Tbilisi
nie 9. Tbilisi - kutaisi ( kanion okatse lub jaskinia prometeusza i na wieczór Monastyr Gelati )
pn 10.kutsisi ( jaskinia lub kanion okatse + Wodospady Gachedili + kanion Martvili )
wt 11. lot


Ostatnio edytowany przez gruszek1982, 15 Paź 2018 10:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 15 Paź 2018 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
ło matko to jest jakieś szaleństwo
poza marszrutkami niewiele zobaczysz i się umęczycie jak norki :mrgreen:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gruszek1982 lubi ten post.
gruszek1982 uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 23 Lis 2018 12:38 

Rejestracja: 21 Lis 2018
Posty: 1
Loty: 2
Kilometry: 4 016
Gamarjoba! 8-)
Jestem tutaj świeży, zaczynam przygodę z Gruzją tuż za tydzień, tj. 01.12.2018 na 10 dni. Jako, że mam zapał na zasmakowanie całej Gruzji jestem zmuszony skrócić plan i się upewnić, czy taki plan byłby logiczny, korzystny i obiecujący :)
01.12 - przylot do Kutaisi o 22.20 i GB do Tbilisi
02.12 - przyjazd do Tbilisi na 3.00, nocleg + zwiedzanie miasta
03.12 - całodniowy wypad do Stepancmindy wraz z noclegiem, ew. powrót do Tbilisi
04.12 - Mccheta raz dwa, następnie przez Gori i Borjomi + nocleg
05.12 - Achalciche, Vardzia, powrót do Tbilisi na nocny pociąg do Erywania
06.12 - Erywań + nocleg
07.12 - Sewan, Sewanawank, Noratus i powrót do Tbilisi
08.12 - Chiatura, Katshi, nocleg w Batumi
09.12 - Batumi, Gonio
10.12 - Kutaisi, Okatse i wylot o 22.55.
Mam świadomość, że wszystkiego nie zobaczę w niespełna 10 dni, więc Mestię, Tuszetię, Sighnaghi, Waszlowani czy Dawida Gareji zostawię na cieplejsze dni! Lecę w cztery osoby, planujemy wynająć samochód na pół wyjazdu, stąd pytanie czy do Armenii się opłaca jechać samochodem?
Liczę na pomoc i ewentualne poprawki, Batumi najmniej mnie interesuje ale Morze Czarne chcielibyśmy zobaczyć chociażby przejazdem.
Miłego dnia! 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 26 Lis 2018 09:21 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 22
Loty: 21
Kilometry: 42 762
Witaj, ja bym Twój plan podzielił na co najmniej 2 wyjazdy - a optymalniej na 3. Naprawdę nie warto się śpieszyć, Gruzja jest zbyt piękna, żeby tak gnać. Trzeba połazić, posiedzieć w knajpce z Gruzinami, popić winka, pokosztować super kuchni.
Natomiast do Twojego planu... poświęć więcej czasu na Tbilisi z mnóstwem zabytków. W Stepancmindzie jeżeli chcesz tylko zobaczyć cerkiew na górze, to spokojnie wystarczy 1 dzień. Tym zaoszczędzisz na Tbilisi, ale 2 dni to i tak mało. Weź też pod uwagę, że Gruzja to nie Europa. Tam drogi są o wiele gorszej jakości i czasy przejazdów są o wiele dłuższe niż by się wydawało z odległości. No i jeszcze może być biało, a raczej na pewno będzie w rejonach górzystych.
Byłem w Gruzji tylko 4 razy i jeszcze nie zobaczyłem wszystkiego a są miejsca, które zobaczone kolejny raz wydają się inne.
Ja bym zwolnił, ale to Wy decydujecie.
Co do Armenii, to nie wypowiadam się, bo jeszcze tam nie dotarłem (chociaż jest w planach) - za dużo jest atrakcji w Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 26 Lis 2018 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Armenię sobie odpuść, nie dlatego, że jest słaba, tylko za dużo tego. Zrób ją w oddzielnym wyjeździe.
Armenię najlepiej i najszybciej zwiedza się autem.
Aha, jeszcze jedno - jeśli google maps pokazuje Ci w Gruzjii/Armenii czas przejazdu 2,5h to w rzeczywistości może być i 7h.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Plan podróży- pomocy
#114 PostWysłany: 28 Mar 2019 11:49 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Dzień dobry,
jedziemy na tydzień w maju. Gonią nas terminy, a my cały czas nie wiemy, jak zorganizować naszą podróż. :(

Co myślicie o takim planie podróży? Interesują nas też wina, gdyby gdzieś można byłoby zobaczyć winnice.

24.04 Nocleg Kutaisi
25.04 Zwiedzanie Batumi
Nocleg w Batumi
26.04 Vardzia
Nocleg w Tibilisi
27.04 Zwiedzanie Tibilisi
Nocleg w Tibilisi
28.04 Zwiedzanie Maccheta
Nocleg w Tibilisi
29.04 Zwiedzanie Kazbegi
Nocleg w Tibilisi
30.04 Zwiedzanie Kutaisi
Powrót
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 28 Mar 2019 11:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
ocen-moj-plan-podrozy,968,40470
zweryfikuj-moj-plan-podrozy,968,45074
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 28 Mar 2019 12:43 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Trochę zmieniłam plan podróży (na podstawie wcześniejszych wpisów). Co myślicie?

24.04: Przyjazd
Nocleg Kutaisi
25.04: Zwiedzanie okolic Kutaisi (Jaskinia Prometeusza / Monastyr Gelati), przejazd nocnym pociągiem do Mtschety.
Nocleg Mtscheta
26.04: Zwiedzanie Mtschety, przejazd do Tbilisi. Wieczorny spacer, nocleg.
Nocleg Tibilisi
27.04: Przejazd do Kazbegi. Przejście do klasztoru Cminda Sameba. Nocleg.
Nocleg Tibilisi
28.04: Przejazd do Tbilisi. Zwiedzanie miasta. Nocleg.
Nocleg Tibilisi
29.04: Wardzia. Nocleg.
Nocleg Wardzia
30.04: Przejazd do Batumi, zwiedzanie ogrodu Botanicznego i miasta - w sumie nie ma nic specjalnie ciekawego, można ewentualnie podjechać z ciekawości do granicy gruzińsko-tureckiej i, gdy pogoda dopisze, wykąpać się w Morzu Czarnym. Wieczorem/w nocy przejazd na lotnisko.
Nocleg Batumi
1.05: Powrót.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 28 Mar 2019 13:52 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 46
Loty: 19
Kilometry: 28 379
Natalia napisał(a):
Trochę zmieniłam plan podróży (na podstawie wcześniejszych wpisów). Co myślicie?

24.04: Przyjazd
Nocleg Kutaisi
25.04: Zwiedzanie okolic Kutaisi (Jaskinia Prometeusza / Monastyr Gelati), przejazd nocnym pociągiem do Mtschety.


Jaskinia + ewentualnie wodospady to jest cały dzień chyba ze wchodzisz i wychodzisz. Jak byłem z lokalnym kierowca to pojechał na te płatne wodospady ale na końcu pojechał do takiego darmowego i ten był najlepszy, można próbować podejść do jeszcze jednego ale nam czasu nie starczyło

Natalia napisał(a):
Nocleg Mtscheta
26.04: Zwiedzanie Mtschety, przejazd do Tbilisi. Wieczorny spacer, nocleg.
Nocleg Tibilisi
27.04: Przejazd do Kazbegi. Przejście do klasztoru Cminda Sameba. Nocleg.
Nocleg Tibilisi
28.04: Przejazd do Tbilisi. Zwiedzanie miasta. Nocleg.
Nocleg Tibilisi


Masz jakiś nocleg na oku?

Natalia napisał(a):
29.04: Wardzia. Nocleg.
Nocleg Wardzia
30.04: Przejazd do Batumi, zwiedzanie ogrodu Botanicznego i miasta - w sumie nie ma nic specjalnie ciekawego, można ewentualnie podjechać z ciekawości do granicy gruzińsko-tureckiej i, gdy pogoda dopisze, wykąpać się w Morzu Czarnym. Wieczorem/w nocy przejazd na lotnisko.
Nocleg Batumi


Byłem w listopadzie i moim zdaniem całkiem ciekawe miasto, taki nasz Sopot ale fajne, robi wrażenie wieczorem wiec myśle ze warto tylko przejazd z tbilisi to około 8h
Natalia napisał(a):
1.05: Powrót.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Ostatnio edytowany przez michzak 03 Kwi 2019 20:46, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 28 Mar 2019 15:19 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Tak, w centrum Tibilisi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 13 Kwi 2019 11:38 

Rejestracja: 13 Kwi 2019
Posty: 3
Cześć :) Na tym forum jest dużo specjalistów od Gruzji, dlatego chciałabym was poprosić o poradę.
Za tydzień w sobotę (20.04) lecimy z mężem do Kutaisi. Moim początkowym planem było:
1 dzień: nogleg w Kutaisi
2 dzień: marszrutka do Batumi
3 dzień: Batumi
4 dzień: Batumi, marszrutka do Kutaisi
5 dzień: Kutaisi, powrót do Katowic.
To ma być wyjazd typu słów ride :D mój mąż to człowiek kompletnie nie podróżujący, miało być na spokojnie, spacery, nieśpiesznie zwiedzanie i - przede wszystkim - żarcie.
Jednak prognoza pogody mnie przeraża i widzę, że podczas naszego krótkiego pobytu w Batumi ma być ok. 12 stopni :| i nieco obawiam się, że w takich warunkach nie będzie co w tym Batumi robić i lepiej byłoby uderzyć na Tbilisi.
Moje pytania więc brzmią następująco :D
1. Czy rzeczywiście odpuścić Batumi i pojechać do Tbilisi i tam mieć słów ride na starówce :D (i basenach siarkowych)
2. Czy ktoś z was podróżował pociągiem na trasie Kutaisi-Tbilisi, jak było i gdzie kupić bilet?
Z góry dzięki za odpowiedzi. Muszę zdecydować dość szybko, bo wyjazd już za tydzień :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 13 Kwi 2019 12:14 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Odpuścić sobie Batumi. Jechać do Tbilisi. Co do pociągów to trzeba poczytać odpowiedni ( obszerny) temat na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 252 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group