Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#1961 PostWysłany: 12 Cze 2018 13:44 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
Po dość ciężkich początkach z revolutem i zniechęceniu zacząłem się do niego nie tylko przekonywać, ale nawet lubić.

Nie udało mi się jeszcze zapłacić kartą w sklepie, więc nie wiem jak jest z tymi płatnościami - ilekroć próbowałem tylekroć się nie udawało, więc po kilku próbach sobie odpuściłem (próbowałem na razie tylko w Polsce).

Ale zdarzyło mi się kilkakrotnie płacić nią przez internet. Raz w euro, raz w forintach, raz w kunach. Do tego poszedł przelew do osoby prywatnej w Bułgarii. Jak tak sobie liczę ile bym zapłacił w swoim banku to jestem już kilkadziesiąt złotych do przodu. Dwa kliknięcia i mam środki na koncie ze swojego banku, a kurs idzie mniej więcej po średnim (takim jak się wpisze w google co automatycznie przelicza). Więc nie dość, że żadnych opłat za przewalutowanie, żadnych prowizji za przelewy międzynarodowe to jeszcze dobry przelicznik.

Chyba zaczyna się u mnie zachwyt. Oby za granicą sprawował się równie dobrze i żeby cholibka ta karta zaczęła w końcu działać w terminalach ;)
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: revolut
#1962 PostWysłany: 12 Cze 2018 14:10 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Elmo Reserve: a co sie dzieje że nie możesz zapłacić w PL? Pierwsza transakcja na pewno musi być "stykowa" "na pin" a potem możesz już dowolnie - przy transakcjach "stykowych" możesz być pytany o DCC - należy odrzucać a przy transakcjach "paypass" nie powinno być żadnych problemów - pik i po sprawie. A może coś karta jest fizycznie zepsuta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1963 PostWysłany: 12 Cze 2018 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Może to kwestia tego, że pierwsza transakcja powinna być z PIN-em?
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Ves123 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1964 PostWysłany: 12 Cze 2018 14:14 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
@Elmo Reserve Próbowałeś płacić zbliżeniowo czy z użyciem PIN-u? Jeśli zbliżeniowo, może masz zablokowaną możliwość płacenia zbliżeniowo? Sprawdź w sekcji "bezpieczeństwo".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1965 PostWysłany: 12 Cze 2018 14:16 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
No na PIN robię, widziałem komunikat że tak trza, ale akurat tam gdzie kupuję widocznie nie obsługują tej karty. Lewiatan i PoloMarket. Może zbieg okoliczności, że cztery razy w różne dni się nie dało, w przyszłym tygodniu będę próbował znowu gdzieś indziej.
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1966 PostWysłany: 12 Cze 2018 14:21 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Elmo Reserve: to coś jest ewidentnie nie tak. Jaki jest komunikat na terminalu? Żeby się nie okazało że za granicę pojedziesz a tam karta też będzie martwa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1967 PostWysłany: 12 Cze 2018 14:23 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Sprawdź co masz zaznaczone w sekcji "bezpieczeństwo". Jeśli płaciłem przez internet to nie widzę możliwości, żebyś nie mógł zapłacić w sklepie z użyciem PIN-u.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1968 PostWysłany: 12 Cze 2018 15:23 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
@Marcin Cy

Opłata transakcyjna 13 zł pojawia się w bankomatach Euronetu. Prawdopodobnie rozpoznaje kartę jako zagraniczną i chce pobrać opłatę. Z tego co zauważyłem w bankomatach Euronetu nie da się tego ominąć. Możesz się zgodzić na opłatę 13 zł i nie zgodzić na przewalutowanie. Na twoją kwotę złożyło się przewalutowanie, opłata Euronetu 13 zł i 2% za wypłatę powyżej 800 zł w miesiącu .
A najlepiej wybierz w innym bankomacie. W jednym z bankomatów PEKAO S.A. nawet mnie nie pytało o przewalutowanie. Chciałem 200 zł i tyle zaszło z konta.
Ogólnie zawsze jak odrzucałem przewalutowanie to było to co chciałem wybrać. I ewentualna wysokość opłaty za wypłatę z bankomatu (np. w Azerbejdżanie 1 AZN) zawsze była wyświetlona.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: revolut
#1969 PostWysłany: 12 Cze 2018 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
W Budapeszcie Euronet kasował za wypłatę prowizję z revoluta w ostatnich dniach maja, żeby nie było, nie wiem czy to przypadłość samego revoluta bo z aliora USD też chciał tę samą prowizję. Skończyło się na kantorze w bocznej uliczce, gdzie kurs EUR odbiegał od googlowego o niecały procent :P
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1970 PostWysłany: 13 Cze 2018 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
W Budapeszcie za pierwszym razem nie zwróciłem uwagi i Euronet pożarł 920 HUF prowizji :( Smutno mi do dziś. Następnym razem bankomat OPT (czy OTP; pełno ich w mieście) już bez prowizji.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1971 PostWysłany: 13 Cze 2018 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1071
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
pani zwróciła mi opłatę pobraną za wysyłkę standardowo 9,99 zł ...napisałem że korzystałem z linku partnera ich i powinno nie być opłaty a pokazała się po zainstalowaniu aplikacji
pani chyba była z Polski :) rozmawialiśmy na czacie po polsku..
ale jak coś karta nadal fizyczna jest za darmo w promocji do końca lipca dzięki koleo
https://blog.koleo.pl/koleo-revolut/

instrukcja jak założyć - http://roadtripbus.pl/karta-revolut-za-darmo/


Ostatnio edytowany przez mediolan 13 Cze 2018 17:05, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1972 PostWysłany: 13 Cze 2018 16:46 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
nie wiem czy bylo, ale jak ktos mial fizycznego mc, to moze sobie teraz dodac gratis w aplikacji wirtualna vise.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
12 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1973 PostWysłany: 13 Cze 2018 17:58 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ale nie taką zmieniającą się po każdej transakcji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1974 PostWysłany: 13 Cze 2018 18:08 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Nie, zwykla.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1975 PostWysłany: 13 Cze 2018 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 86
Też przetestowałem kilka bankomatów po tym gdy EN chciał prowizję. Pytania - jeśli były - zazwyczaj brzmiały: "PLN czy GBP?", albo "z/bez przewalutowania" (PKO, Pekao, ING, Stefczyk, Paribas/Planet, SKOK). Dodatkowych opłat brak, ale na wszelki wypadek będę wypłacał na próbę mniejsze kwoty.
Jedynie bankomat BSR odmówił współpracy, gdy wybrałem PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1976 PostWysłany: 13 Cze 2018 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Mam pytanie, pewnie głupie, wybaczcie.
Otóż kupiłem dziś bilety bezpośrednio na stronie KLMu płacąc w EUR revolutem.
Jako że jestem idiotą i do tego sprawdziłem później ;) ten sam kierunek był jednak tańszy na stronie Air France... KLM oferuje darmową anulację do 24h od kupna. Skorzystałem, wypełniłem odpowiedni dokument na stronie, trzeba było podać również metodę płatności za bilety... Jestem świeżym użytkownikiem revoluta, czy nie powinno być problemu z przelewem ze strony KLM na konto revoluta (w eur oczywiście)??

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1977 PostWysłany: 13 Cze 2018 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Nie.pieniazki wroca jakio zwrot ale byc moze najwczesniej w poniedzialek.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1978 PostWysłany: 13 Cze 2018 21:00 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@monroe: nie ma problemu zarówno z przelewami na rachunek EUR w Revolucie jak i zwrotami na kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1979 PostWysłany: 13 Cze 2018 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Dzięki, uspokoiliście mnie ;)
Dwa lata temu też kupiłem bilety do USA na stronie KLM. Dzień później Lufthansa potaniała... Zdążyłem wysłać formularz zwrotu kosztów przed upływem 24h ;)
To jestem już weteranem zwrotów biletów do USA kupionych przez KLM... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1980 PostWysłany: 14 Cze 2018 13:51 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Wydają teraz karty VISA czy MC? Jak się ma juz MC to można dostać drugą kartę - ale VISA? Rozumiem, że to kosztuje 25 zł?
Ewentualnie nowe konto na żonę - jest teraz jakaś promocja z wydawaniem darmowej karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group