Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 12 Sty 2016 01:07 

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 7
Mi najbardziej zapadły w pamięć Pałac Królewski, Muzeum Prado i Thyssen Bornemisza, Puerta del sol, Park Retiro i Gran via. Zaliczając te miejsca zahacza się o wiele fajnych ulic w centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#102 PostWysłany: 28 Sty 2016 10:52 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Był ktoś przejść sie po arenie Las Ventas na tygodniu kiedy nie było żadnych walk? Jak wrażenia? Widziałem gdzieś cenę 14e, trochę drogo ale chyba jedno z kilku miejsc gdzie można poczuć hiszpański klimat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 18 Mar 2016 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1867
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanko,

Zna ktoś dobrą i w miarę przystępną knajpę gdzie można będzie obejrzeć w sobotę 2.04 Gran Derbi ? Będę wdzięczny za info ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 05 Cze 2016 18:18 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 34
Loty: 77
Kilometry: 118 764
Moja lista atrakcji Madrytu, wraz z lokalizacją względem stacji metra i opisami:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ingle=true
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#105 PostWysłany: 22 Lis 2016 18:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Kilka osób wspomniało już o Teleferico, ale nie widzę tej atrakcji na Waszych listach "must see". A szkoda, bo to dla nas była jedna z ciekawszych przygód.
Niestety nie jest zbyt propagowana i nawet mieszkańcy Madrytu mają lekki kłopot z lokalizacją.
Załącznik:
teleferico.jpg
teleferico.jpg [ 154.97 KiB | Obejrzany 5116 razy ]

My jednak się uparliśmy i postanowiliśmy skorzystać z okazji obejrzenia miasta z lotu ptaka. Zajęło nam to wprawdzie ponad 3 godziny, ale poszukiwania też były ciekawe.
Na początku pani w informacji turystycznej powiedziała nam, że mamy szukać kolejki z Lago/Batan. Pojechaliśmy metrem nr 10 do Batan, ale tam okazało się, że nie ma kolejki, którą widzieliśmy już z okien wagonu po drodze, więc wróciliśmy do Lago. Tam po dosyć długiej i wesołej konwersacji na 3 języki dowiedzieliśmy się, że mamy albo jechać do Campamento lub wrócić do Principle Pio. Niestety starsze małżeństwo, które bardzo chciało nam pomóc nie mogło się zgodzić, która opcja jest lepsza. Poszliśmy w tej sytuacji nad jezioro w Lagos. Spędziliśmy miło trochę czasu delektując się słońcem, winem i widokiem na jezioro z fontanną.
Załącznik:
Lagos.jpg
Lagos.jpg [ 145.74 KiB | Obejrzany 5116 razy ]

Następnie udaliśmy się ponownie do Campamento i tam szukaliśmy kolejki. W parku (swoją drogą bardzo ładnym) poznaliśmy młode małżeństwo z dzieckiem, które wytłumaczyło nam, gdzie możemy znaleźć kolejkę. Powinniśmy wrócić jednak do Principle Pio i tam przesiąść się w metro nr 6 i podjechać jedną stację do Arguelles. Tak też zrobiliśmy. Tam już było z górki (dosłownie) wychodząc z metra idzie się ulicą w dół do parku, gdzie znajduje się stacja Teleferico. Przejazd RT za 5,80 euro.
Kolejka kursuje między Arguelles a Casa de Campo. W parku znajduje się ZOO oraz centrum rozrywki z kolejkami górskimi. Można dojechać na góre i skorzystać z tych atrakcji, albo wrócić na dół. Wagoniki suną jakieś 40-50 m nad ziemią i widać panoramę Madrytu z zupełnie innego kąta. I oczywiście super park, który w jesiennych promieniach zachodzącego słońca był przepiękny. Ja gorąco polecam te atrakcję - inna niż muzea, place i fontanny.
Załącznik:
Madryt kolejka.jpg
Madryt kolejka.jpg [ 121.48 KiB | Obejrzany 5116 razy ]

Załącznik:
Madryt z kolejki.jpg
Madryt z kolejki.jpg [ 214.15 KiB | Obejrzany 5109 razy ]
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 27 Sty 2018 12:41 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
Na pewno warto zajrzeć do Muzeum Prado oraz Reina Sofia, zwłaszcza, że jest darmowe wejście w konkretnych godzinach. Do Muzeum Prado na darmowe wejście spora kolejka, ale nie ma co się przerażać, bo naprawdę sprawnie wpuszczają do środka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 10 Lut 2018 01:06 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Mariusz Sa napisał(a):
Na pewno warto zajrzeć do Muzeum Prado oraz Reina Sofia, zwłaszcza, że jest darmowe wejście w konkretnych godzinach. Do Muzeum Prado na darmowe wejście spora kolejka, ale nie ma co się przerażać, bo naprawdę sprawnie wpuszczają do środka.

To prawda, ze kolejka przed 18 nawet poza sezonem troche przeraza, ale szybko idzie. Dla studentow wstep jest darmowy w dowolnych godzinach. Czy warto zajrzec? Moim zdaniem nie, szczegolnie jesli ktos ma malo czasu na zwiedzanie miasta. Nie jestem zadnym koneserem sztuki, dlatego dla mnie sa o wiele ciekawsze miejsca w Madrycie, niz muzeum Prado, jakkolwiek slynne by nie bylo...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 10 Lut 2018 01:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Na szczęście jesteś odosobniony w swojej opinii ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 17 Kwi 2018 22:44 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Mamy bilety do Madrytu na początku lipca, pobyt 7 dni. Wyjazd 2+1, (3,5 latka sporo latająca i uwielbiająca podróże)
Zastanawiam się, czy zostać w Madrycie pełne 7 dni, czy jednak nie robić wypadu na Madryt i Walencję.
Swego czasu maż mnie przekonał na takie tygodniowy pobyt w Porto i według mnie było o kilka dni za długo, mimo że piękne i mam świetne wspomnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 17 Kwi 2018 22:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Walencje zostaw na inny raz, jak będziesz tam lub Alicante

Madryt jest idealną bazą na okolice: Segovia, Toledo, Mancha, Aranjuez, El Escorial, Alcalá de Henares
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 18 Kwi 2018 09:05 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 147
http://polaczkropki.pl/index.php/2018/0 ... -madrycie/ Mniej znane atrakcje w Madrycie, które polecam. Klasyki "must see" znajdziesz na każdej stronie i na mapie z informacji turystycznej.
http://polaczkropki.pl/index.php/2015/1 ... otu-ptaka/ tarasy widokowe w Madrycie, mój ulubiony punkt wycieczki:D Jak miałabym wybrać jeden to zdecydowanie polecam Faro de Moncloa lub darmowy na samej górze Corte Ingles przy stacji metra Callao.
http://polaczkropki.pl/index.php/2017/1 ... den-dzien/ Tutaj kilka miejsc pod Madrytem. Polecam zwłaszcza Segovię;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 18 Kwi 2018 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@eowen moim zdaniem lepiej zostać tylko w Madrycie i oprócz samego miasta zwiedzać okolicę. Z Madrytu bez problemu dojedzie się autobusem do Toledo (tu nawet można spędzić 2 dni jeśli wasza pociecha wytrzymuje takie zwiedzanie) oraz do Segowii (na 1 dzień jest dużo atrakcji). Mi już zabrakło czasu, ale pobliskie Escorial też jest bardzo ciekawe, a i do Avili można łatwo dojechać autobusem lub pociągiem, podobnie do Cuenci. A jak by Wam jeszcze brakowało atrakcji to i do Salamanki nie jest bardzo daleko tj. ok 2 godziny i 45 minut jazdy w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 18 Kwi 2018 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
eowen napisał(a):
Mamy bilety do Madrytu na początku lipca, pobyt 7 dni. Wyjazd 2+1, (3,5 latka sporo latająca i uwielbiająca podróże)
Zastanawiam się, czy zostać w Madrycie pełne 7 dni, czy jednak nie robić wypadu na Madryt i Walencję.
Swego czasu maż mnie przekonał na takie tygodniowy pobyt w Porto i według mnie było o kilka dni za długo, mimo że piękne i mam świetne wspomnienia.


7 dni na Madryt to dla większości osób może być za długo. Ale tak jak @Zeus nie sądzę, że pchać się do męczącej Walencji w lipcu to dobry pomysł. Okolice Madrytu, bliższe i trochę dalsze, obfitują w fantastyczne miejsca. Poza wymienionymi wyżej przez Zeusa dorzucam: Avila -miasto św. Teresy, stare miasto otoczone dobrze zachowanymi murami średniowiecznymi (Muralla de Avila) - można zrobić śliczne zdjęcia i spożyć ciasteczka św. Teresy :D (yemas de Santa Teresa); Salamanka - fajna starówka, słynna Casa de las Conchas, stary uniwersytet i dużo mniej turystów niż w Segowii; w stronę Walencji jeszcze Cuenca z "wiszącymi domami".

Na deser zostawiam moją ulubioną trasę z Madrytu na wschód- wystarczą 2-3 dni, w lipcu może być gorąco. Zwiedzanie Estramadury- półpustkowia, średniowieczne miasta, bociany, lasy korkowe na wzgórzach i najlepsze jamon serrano w kraju! Z Madrytu do sanktuarium w Guadalupe, potem Trujillo - miasto Pizarra i przepiękne, stare Caceresz z kamiennymi rezydencjami rodzinnymi konkwistadorów. Wracać do Madrytu można przez Salamankę, Avilę i góry Guadarrama, jeśli jest czas. Mega.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 18 Kwi 2018 11:46 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
przygotujcie się na to, że możecie nie mieć siły zbyt aktywnie biegać, bo będzie potwornie gorąco
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 18 Kwi 2018 12:02 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Posprawdzam te polecane miejsca.

Natomiast chyba nie będziemy wypożyczać samochodu, więc chciałabym w miarę sprawnie wszędzie się dostać publiczną komunikacją.

Czy w takim razie radzicie brać noclegi w centrum Madrytu czy raczej gdzieś na obrzeżach blisko metra?
Aktualnie mamy w Moncloa-Aravaca, ale z opcją darmowej anulacji.

Co go upałów - my zaprawieni w bojach, nasze główne wakacje od wielu lat spędzamy w Azji. Dlatego też młoda wytrzymała i podróżniczo zahartowana ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 18 Kwi 2018 12:46 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Centrum najlepiej gdzieś w okolicy Gran Via, masz wiele atrakcji, które możesz zobaczyć nawet nie wykorzystując komunikacji tylko spacerek....a tym samym blisko do dworca kolejowego Atocha
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 18 Kwi 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@eowen zdecyduj w jakie miejsca chcecie jechać, sprawdź skąd do nich odjeżdżają autobusy lub pociągi i wybierz optymalną lokalizację. Nie wszędzie bezpośrednio da się dojechać z dworca Atosha. Przykładowo autobusy do Segowii odjeżdżają właśnie z dworca Moncloa. Generalnie jednak lokalizacja gdzieś blisko centrum ma więcej zalet niż wad, zwłaszcza blisko metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 18 Kwi 2018 15:02 

Rejestracja: 19 Mar 2018
Posty: 33
Loty: 46
Kilometry: 63 891
Madryt to miasto do zwiedzania na piechotę. W zasadzie wszystkie ciekawe miejsca ograniczone sa linia Manzanares - park Retiro - Calle de Sagasta, wybierz nocleg w tym obszarze (a jest tego pelno), a pewnie nawet metra nie zobaczysz. Mieszkalem w okolicach calle de Atocha i to swietna lokalizacja, wszedzie blisko.

Jesli wyjazd, to swietne jest Toledo, powinno byc chlodniej, choc dzieciakom nie oferuje zbyt wielu rozrywek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 17 Maj 2018 00:41 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Również polecam Toledo. Rewelacyjne miejsce, żeby sie zgubić. Choć podejrzewam, że w lipcu to bedzie masakra, czyt. dzikie tłumy w upale :D Super jest to, że zarówno do Toledo, jak i kilku innych pobliskich miast dojedziecie na karcie turystycznej, którą można sobie wykupić na jeden bądź kilka dni. Karta na strefę T (bo taka dotyczy obszarów poza Madrytem) kosztuje 17 euro za dzień, ale im więcej dni, tym taniej. Jedyny minus, że nie działa w pociągach, ale autobusy są całkiem ok :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 17 Maj 2018 10:48 

Rejestracja: 07 Maj 2018
Posty: 8
Cześć, jeśli chodzi o Madryt i co warto zobaczyć to po mojej wycieczce nagrałem krótkie video polecające miejsca warte zobaczenia:



Mi się najbardziej podobały Plaza Mayor, Palacio Real, Cathedra Almudena, Puerta del Sol i Museo Del Prado. To takie miejsca, które trzeba zobaczyć moim zdaniem. Zgadzam się z kolegami, że most Toledo i park dookoła jest fantastyczny :)

W razie pytań zapraszam do kontaktu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartolko lubi ten post.
Bartolko uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group