Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Kwi 2018 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Witaj @istvan1,

Cieszę się, że aż jedno zdanie popchnęło Cię do napisania tak długiego elaboratu. Oczywiście przemyślę swoją postawę skrajnie obłudnej protekcjonalistki. Będzie mi jednak łatwiej jeśli odpowiesz na kilka pytań.

1. Skoro na początku twierdzisz, że to co napisałam "jest głupie", a w dalszej części tego samego zdania piszesz, że "w dużej mierze prawdziwe" (jak widzisz też lubię cytaty) to jak to jest możliwe, że ja jestem protekcjonalna, a Ty już nie? Wytłumacz mi to proszę, bo mam w związku z tym pewien dysonans poznawczy.

2. Dlaczego Twoim zdaniem płacenie ogólnie przyjętej dla ludności lokalnej i uczciwej (a nie kilkukrotnie wywindowanej) ceny za dany towar jest godne potępienia? Czy szanowanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy to jakaś staropolska przywara, która czyni mnie gorszym podróżnikiem?

3. Czy mogłabyś wskazać w tekście, gdzie napisałam o tym jak oszczędzam? Być może wspominałam, że targuję się do żywego i niehumanitarnie kupuję towar poniżej jego ceny wytwórczej, ale jakoś nie potrafię tego znaleźć. Wrażenie, że się przepłaca to nie to samo co oszczędzanie. Nadinterpretacja tekstu czy brak czytania ze zrozumieniem?

4. Przypomnij mi też proszę od kiedy, bo chyba mnie pamięć zawodzi, korzystanie ze stopa jest niemoralne i na bakier z etyką podróżowania?

5. Skąd przekonanie, że niechęć do przepłacania i jeżdżenie stopem to obłuda? Nie wiem, z jakiego słownika korzystasz, ale ja bym to nazwała konsekwencją w dążeniu do celu ;)

Reasumując cieszę się, że jesteś doświadczoną podróżniczką i nie oszczędzasz w podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 13 Kwi 2018 11:01 

Rejestracja: 12 Kwi 2018
Posty: 2
Daruj sobie złośliwości w stylu: cieszę się, że jesteś doświadczoną podróżniczką i nie oszczędzasz w podróży. Nawet nie próbuj robić sobie prywatnych wycieczek w stosunku do mnie.
Nie zagniesz mnie Twoją naprawdę mało wyszukaną, niezbyt udaną, słowną ekwilibrystyką, którą można streścić prostym stwierdzeniem: dużo slow, mało treści (za dużo nut, jakby powiedział Mozart).
To tak nieumiejętne owijanie w bawełnę ma jednocześnie ukryć fakt, że hołdujesz zasadzie: zaoszczędzę tam, gdzie tylko mogę, starając wynegocjować ceny dla lokalsów; aczkolwiek nie mam nic przeciwko temu, by traktowali mnie jak turystkę w momencie, kiedy idę sobie 10km w upale i nie pomyślałam wcześniej o płatnym transporcie (choć wiedziałam, że będzie ciężko); z chęcią więc zaakceptuję ich gest dobrego serca i pozwolę się im podwieźć za free...
Nie będę tracić czasu i odpowiadając na wszystkie Twoje pytania, sztucznie rozciągnięte do 5 punktów.
Raz jeszcze: może zrozumiesz:
Odpowiedz jedynie sobie; nie mi, bowiem jest to mój ostatni post, nie będę odpowiadała na ewentualne Twoje przyszłe posty:
Dlaczego uważałaś, ze przepłacasz za wiele poprzez fakt posiadania białej twarzy, a nie miałaś problemu z korzystaniem oferowanych przez Paragwajczyków bezpłatnych stopów?
OUT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Kwi 2018 11:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Takie pytanie, zarejestrowałeś tylko po to, żeby napisać te 2 posty?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 13 Kwi 2018 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
@istvan1 w jednym masz rację. Nie ma sensu odpowiadać, gdyż jeszcze się ktoś zorientuje, że przez to co piszesz przebija czyzta hipokryzja i totalny brak logiki.

Na przyszłość życzę dystansu do siebie i więcej pogody ducha ? ✌️
Góra
 Profil Relacje PM off
olus lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 13 Kwi 2018 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Zeus napisał(a):
Takie pytanie, zarejestrowałeś tylko po to, żeby napisać te 2 posty?

Przecież to troll, ktoś z forum wstydził się pisać pod swoim nickiem, nawet składnia może budzić pewne skojarzenia. 8-)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
travelerka lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 13 Kwi 2018 14:18 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Fajna relacja. Pozdrawiam :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off
travelerka lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Wrz 2023 21:10 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 6
Minęło pięć lat a w necie zbyt wiele o Paragwaju dalej nie ma. Tym sposobem trafiłem tu, zaciekawił mnie tytuł, bo właśnie takie mam odczucie po przewertowaniu wcześniej tego co znalazłem. Ale do rzeczy.... fajnie napisane, być może uda się odwiedzić ten kraj w przyszłym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group