Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#61 PostWysłany: 10 Sty 2018 17:45 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Playa Ancon, Playa Girón, Playa Larga - wszystkie 3 badziewiaste (jak na Karaiby) i niewarte powtórnego odwiedzenia. Podczas mojego pobytu woda była czysta, ale jeżeli szukasz rajskiej plaży z turkusową taflą, to nie jest ten kierunek. Byłem w grudniu.

W Playa Ancon przy molochowatym hotelu w radzieckim stylu, czułem się jak w Bułgarii. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#62 PostWysłany: 10 Sty 2018 18:11 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
@Arekkk gdzie polecasz wtedy snorkeling ? bo na forum Playa Girón oraz Playa Larga przewijają się jako najlepsze miejscówki na to ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#63 PostWysłany: 10 Sty 2018 18:19 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 278
niebieski
@impossibleisnth czy to miejsce ze zdjęć (z samochodem oraz plaży) jest zrobione tuż za lotniskiem Cayo Santa Maria, jadąc szutrową drogą?

https://www.google.pl/maps/place/Las+Sa ... 79.1549385

Tylko nie widzę tego drewnianego pomostu... a raczej jego resztek :) Chyba, że robiłeś zdjęcie tuż za nim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#64 PostWysłany: 10 Sty 2018 20:48 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Zjadacz napisał(a):
@Arekkk gdzie polecasz wtedy snorkeling ? bo na forum Playa Girón oraz Playa Larga przewijają się jako najlepsze miejscówki na to ;)

Pisałem o walorach z kategorii "rajska plaża". Na snorkling super, ale do zwykłego popluskania w wodzie północne wybrzeże jest o wiele lepsze i przyjemniejsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#65 PostWysłany: 25 Sty 2018 23:12 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Ja byłem na plażach 'Playas Del Este', z racji budżetowego wypadu na Kubę i obcowania z samą tylko Havaną. Plaża bardzo spoko, nastawiałem się gorzej po lekturze wątku o plażach w innych częściach wyspy. Poniżej w linku parę zdjęć, są gdzieś tak w środku wpisu ;)
http://dookola-ryk.firehost.pl/?p=830
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#66 PostWysłany: 14 Lut 2018 19:38 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 17
Loty: 33
Kilometry: 54 573
Oceniając odwiedzone miejsca w kategorii rajska plaża:
1. Cayo Yutias
2. Varadero
3. Rancho Luna oraz Ancon

Plaże na południu są ładne, ale można takie zobaczyć wszędzie na świecie. Yutias wyróżnia się odrobiną dzikości, korzeniami drzew w wodzie, drobnym piaskiem i mnóstwem muszli (czego brakuje na pięknej i długiej plaży w Varadero)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#67 PostWysłany: 22 Lut 2018 10:13 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 27
Loty: 2
Kilometry: 2 708
hej!
czy spotkał się ktoś ze zjawiskiem pcheł piaskowych w Ancon?
Żona coś takiego wyczytała i teraz pojawiła się wątpliwość czy rezerwować na Trinidad 4,5dnia kiedy dwa były na plażing
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#68 PostWysłany: 22 Lut 2018 10:39 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 150
niebieski
Byliśmy w Ancon 3 dni w styczniu i pcheł piaskowych nie widziałam, wieczorem jedynie komary:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#69 PostWysłany: 01 Mar 2018 11:26 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
Witam wszystkich - poszukuję wszelkich informacji nt. plaż w Bahia de Cochinos (Playa Giron, Playa Larga itp.) Interesują mnie informacje o zakwaterowaniu, gastronomii, lokalnym transporcie, nurkowaniu/snurkowaniu, okolicznych atrakcjach itp. itd. Oraz o samych plażach oczywiście też :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#70 PostWysłany: 02 Mar 2018 16:01 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 18
@przepioor byłem tylko w Playa Larga, w samej miejscowości są 2 plaże, Playa Larga i Playa Caletón, Playa Larga ładniejsza :) ta druga strasznie zaśmiecona i wąska, przy samej plaży Playa Larga znajduje się centrum nurkowe. Playa Caletón ładnie wyglądała przy zachodzie słońca. Mieszkaliśmy u kolesia który pracuje w tym centrum nurkowym wizytówkę masz poniżej

Załączniki:
wizytowka regino.jpg
wizytowka regino.jpg [ 90.36 KiB | Obejrzany 1424 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#71 PostWysłany: 02 Mar 2018 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Niedawno wróciłam z Playa Giron to mogę podzielić się kilkoma rzeczami.

Mieszkaliśmy w casie Mauro y Maribel, wynajmowana przez airbnb. Możemy polecić, pokój prosty, ale wszystko co trzeba, śniadanie smaczne za 4 CUC. Ogólnie chyba większość domów w miejscowości wynajmuje pokoje i wydaje mi się, że standard jest wszędzie podobny.

W casach można wypożyczyć rowery i jest to dobry i popularny środek transportu do poruszania się po okolicy. My płaciliśmy po 5 CUC za rower za dzień. Jakby ktoś chciał lepszy rower, nowszy, z koszykiem z przodu to można wynająć w biurze Cubacar (przy przystanku Viazula) za 8 CUC za dzień.
Jeśli chodzi o inne środki transportu to pozwolę sobie skopiować to co napisałam @przepioor na priv na temat autobusu poruszającego się między Playa Giron a Playa Larga.
Cytuj:
To jest taki "nurkobus", czyli przede wszystkim dowozi nurków do różnych punktów pomiędzy Playa Giron i Playa Larga. Przeoczyć go się nie da bo to jest taki stary, amerykański autobus szkolny. My go widzieliśmy przy Cueva de los Peces. Jakiś czas tam chyba stał, potem kierowca przez parę minut krzyczy "Playa Larga, Playa Larga!", ludzie się schodzą i autobus rusza w tamtym kierunku. Niestety nie znam żadnych szczegółów, czyli gdzie się jeszcze zatrzymuje, o jakich godzinach i jaka jest cena. Pewnie w miasteczku ludzie będą wiedzieli.


Plaże
Takie z prawdziewgo zdarzenia są właściwie tylko w Playa Giron i w Playa Larga (tam nie byłam wiec napiszę tylko o tych z Giron). Tutaj są dwie plaże, obydwie są ładne ale przy jednej jest charakterystyczny betonowy falochron, który niestety odbiera jej sporo malowniczości. Za to z falochronu jest bardzo ładny widok :) Druga plaża to Playa los Cocos, kawałek dalej na wschód. Ta jest już naprawdę ładna. Obydwie mają przyjemny piasek, palmy, trochę takich parasoli z liści palmowych. Przy obu plażach są bary z drinkami, przy tej Los Cocos też takie niewielkie budki z jedzeniem/piciem (pisałam o tym w dziale "jedzenie"). Przy tych plażach nie ma rafy koralowej.

Snurkowanie/nurkowanie
Miejsc nurkowych jest tam wzdłuż wybrzeża przynajmniej kilkanaście. My nie nurkujemy, ale jest to oczywiście bardzo popularne i zapewne nurkowanie i cały sprzęt można bez problemu zorganizować. My w celach snurkowania wybraliśmy się na wycieczkę rowerową z Playa Giron do Cueva de los Peces (niecałe 20 km w jedną stronę, ale po płaskiej drodze). Na wysokości Cueva de los Peces jest jedno z najpopularniejszych miejsc, wejście do wody skaliste (jak we wszystkich innych miejscach zresztą). To co pod wodą nie zrobiło na nas aż tak dużego wrażenia, jak się spodziewaliśmy, myśleliśmy, że będzie tam gdzieś blisko brzegu taka pionowa rafowa ściana (tak to opisywały przewodniki), ale jej nie było. Jest za to sporo skałek, sporo różnorodnych korali (również miękkich, których ja akurat wcześniej nie miałam okazji często oglądać), ryb raczej niezbyt dużo.
Drugim popularnym miejscem, kawałek dalej na południe jest Punta Perdiz, my tam byliśmy tylko przejazdem (w przewodniku coś piszą, że wstęp jest płatny - nas pytali tylko, czy chcemy leżaki, ale byliśmy tam tylko chwilę). Niedaleko jest też "plaża" (skalista), na której też można się zatrzymać, płacić nic nie trzeba, jest tam bar. Tam już nie snurkowaliśmy, z zewnątrz wyglądało, że jest tak samo jak we wcześniej opisywanym miejscu, czyli, że tej ściany tu też nie ma.
Jedna uwaga - im bardziej wgłąb Zatoki Świń, czyli im bliżej Playa Larga, tym woda w morzu jest spokojniejsza. W Playa Giron są zwykle duże fale, chociaż na tych plażach piaszczystych się tego nie odczuwa, bo na jednej jest falochron, a na tej drugiej w głębi morza jest taki pas skałek, który nie dopuszcza dużych fal do brzegu. Ale na snurkowanie na pewno lepsze są miejsca w głębi zatoki. W pobliżu Playa Giron, wzdłuż drogi jest trochę zejść do wody i są tam zaznaczone punkty nurkowe, ale takie bardziej dzikie i przy sporych falach może być nawet problem z zejściem po skalach do wody (nie mówiąc już, że może być tam niebezpiecznie).

Inne atrakcje
Cueva de los Peces, czyli cenota/rozpadlina skalna połączona z morzem i wypełniona wodą. Malownicze miejsce, chociaż dość popularne. Można posnurkować, chociaż jakiegoś nadzwyczajnego życia podwodnego tam nie ma, trochę rybek, za to są skały, zatopione pnie drzew. Można przepłynąć wąskim przesmykiem między skałami na lewo od gółwnego zbiornika - tam jest najfajniej.

Caleta Buena - tylko zaznaczam, że coś takiego jest, bo my już nie zdążyliśmy tam dotrzeć. Jakieś 10 km od Playa Giron, można dojechać rowerem. To jest taka skalna zatoczka. Wstęp prawdopodobnie jest płatny, ale w cenie jest chyba jedzenie i picie.

Samo miasteczko Playa Giron, mimo, że jest tam nawet sporo turystów, ma taki fajny lokalny, prowincjonalny charakter. Ja jestem zadowolona, że tam się zatrzymaliśmy. Mieliśmy na Kubie bardzo ograniczony czas i nie mogliśmy pozwolić sobie, żeby jechać i na wybrzeże północne i południowe. Wiem, że na północy plaże są może bardziej pocztówkowe, ale jednak w typowo turystycznych kurortach pewnie trudno poczuć się jak na prawdziwej Kubie.

Postaram się zrobić niedługo filmik z Playa Giron i okolic i zamieścić go w zbiorczym temacie z filmami.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
powroty.do uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#72 PostWysłany: 02 Mar 2018 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 37
Czy byliście albo wiadomo Wam coś nt wycieczek do rezerwatu Peninsula de Zapata? Czy trzeba przewodnika, czy można jakoś na własną rękę, czy są organizowane jakieś grupy itd (nie chodzi mi o hodowlę krokodyli)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kuba - plaże
#73 PostWysłany: 02 Mar 2018 17:42 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Obok przystanku viazula jest biuro parku narodowego, tam pytaj, z tego co pamietam to nie było zorganizowanych wycieczek. Można było się zapisać i czekać aż znajdą się inni chętni.
Załapałam się z jakąś parą, mieli wynajęty samochód i akurat podjechali po przewodnika
Samemu chyba nie przejdzie, bo były jakieś zamknięte bramy przez które się wjeżdżało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#74 PostWysłany: 02 Mar 2018 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 37
Z tego co na razie udało mi się ustalić z Polski, to na pewno wstęp do parku jest płatny i na wiele tras trzeba przewodnika. Kasują dużo za taksówki żeby dojechać do punktu, z których idzie się z przewodnikiem. Przewodnik mi podaje, że np poranne obserwowanie flamingów na lagunie trwa około 4h, zdjęcia z tripadvisora wyglądają świetnie.

Dzięki za info! Tak zrobimy. Z tego co patrzę na mapach na południe wzdłuż całej zatoki świń od strony rezerwatu jest droga. W jedną stronę to 25km aż na jej koniec, jedzie się wdłuż zatoki. Być może uda się nam ogarnąć to rowerami, choć raczej watpie. Podzielę się spostrzeżeniami tak czy inaczej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kuba - plaże
#75 PostWysłany: 02 Mar 2018 19:43 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Tam się za wiele nie chodzi większość trasy jest wzdłuż grobli, co kawałek zatrzymywaliśmy się przy różnych ‚punktach widokowych’, m. in. przy flamingach, gdzieś tam krokodyla było widać, ciekawe drzewka, krzaczki, wieżyczki widokowe, a kończyło się przy ośrodku badawczym (czy czymś takim). Chodzić było trudno bo w życiu gorszych chmur komarów nie widziałam, spodnie w skarpety wciśnięte, twarz chustą osłonięta a i tak komary do ust niemal wchodziły, koszmar. Dlatego też odpuściłam farmę krokodyli, nie podołałam. Ale park wart odwiedzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#76 PostWysłany: 02 Mar 2018 20:38 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
olus napisał(a):
Niedawno wróciłam z Playa Giron to mogę podzielić się kilkoma rzeczami. <ciach>

... trochę takich parasoli z liści palmowych... <ciach>


Dzięki wielkie! A te parasole to płatne ? :)
I jeszcze jedno - jak się tam dostaliście i jak się wydostaliście? Ja planuję przejazd do Playa Giron VIAZUL-em z Trinidadu ale za nic nie mogę znaleźć połączenia w kierunku Varadero a przecież autobus tam staje skoro można dojechać :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#77 PostWysłany: 03 Mar 2018 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@powroty.do Nie byliśmy niestety w rezerwacie Zapata i nie widziałam nigdzie ofert jakichś wycieczek, ale też w sumie nie rozglądałam się za tym. Myślę, że najpopularniejszym sposobem dostania się tam jest jednak wynajęcie taksówki.
@przepioor Parasole bezpłatne ale na każdej plaży jest ich tylko po kilka. Są też palmy, które dają cień, tylko trzeba uważać na kokosy :).
My jechaliśmy Viazulem z i do Hawany. To jest autobus jadący do Trinidadu. Bilety kupowane wcześniej przez internet, nie było problemu z wybraniem trasy do Playa Giron. Tam w miasteczku jest normalnie przystanek i biuro Viazula. Może na Twój termin nie ma jeszcze biletów?
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
powroty.do uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#78 PostWysłany: 03 Mar 2018 21:06 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
@olus Że nie ma jeszcze możliwości rezerwowania na maj to wiem ;)
Problem polega na czymś innym - pomimo że autobus z Trynidadu jedzie przez Playa Giron do Varadero - nie można zrobić takiej rezerwacji :? tzn. system rezerwacji nie znajduje takiej trasy (patrz zrzuty poniżej)

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#79 PostWysłany: 05 Mar 2018 22:12 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 3
Loty: 2
Kilometry: 2 054
w giron kobieta z viazul zapewniała nas ze znajdzie sie dla nas miejsce w busie ale niestety jak przyjechal okazalo się, ze nie ma. bo ktos tam wczesniej wsiadl czy cos. jechalismy do trinidadu i musielismy skorzystać z czekających już na nas taksiarzy. tak więc warto miec bilet w ręce jeżdzać tam busem. ona tłumaczyłą się ze to był bus z hawany i to jest inna prowincja i oni nie mają kontaktu ze sobą, ale wiadomo jak to na tej kubie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#80 PostWysłany: 14 Mar 2018 17:18 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 27
Loty: 2
Kilometry: 2 708
odwiedzilismy
Playa Larga - fajna mała plaża, trzy palmy na krzyż, dwa bary - na chilloud spoko .Pyszne tanie homary. Dojazd z HAV 20CUC collectivo, dojazd do TRI 30CUC collectivo
Cayo Justas (k. Vinales) - pięknie, jedzie się z Vinales za 20CUC collectivo 2h bo końcówka drogi przerypana. Rajska plaża, mało palm, leżaki płatne. Driny 2,5CUC, kanapka 2,5CUC
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group