Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#21 PostWysłany: 23 Sty 2015 00:12 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 67
Witam, również wybieram się na Kubę w marcu, wszystkie loty z Havany do Cayo Largo znajduję w cenie 140EUR RT - myślicie, że można znaleźć coś taniej? Jeśli tak, to jak?

Z góry piękne dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#22 PostWysłany: 23 Sty 2015 20:30 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Wg mnie to jest dobra cena. Pamiętaj ze oficjalne ceny dla turystów potrafią niezle spustoszenie w portfelu zrobić. A co do lotu. Szukaj sie na lot czym w rodzaju an24, jak 40.

Bedą wrażenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#23 PostWysłany: 23 Sty 2015 21:33 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 67
Lx13 napisał(a):
Wg mnie to jest dobra cena. Pamiętaj ze oficjalne ceny dla turystów potrafią niezle spustoszenie w portfelu zrobić. A co do lotu. Szukaj sie na lot czym w rodzaju an24, jak 40.

Bedą wrażenia.

dzięki za odpowiedź - głównie dla tych wrażeń chciałbym się przelecieć, plus po wstępnym rekonesansie fajnie byłoby zahaczyć o plaże nie tylko na Varadero...
inna sprawa, że >600zł RT za 40 minutową krajówkę to jednak całkiem sporo. Mam ten plus że władam hiszpańskim, więc wierzę, że może na samej wyspie coś ogarnę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#24 PostWysłany: 23 Sty 2015 22:17 

Rejestracja: 20 Mar 2013
Posty: 22
1)Jeśli mógłbym coś komuś doradzić,to wg mnie Varadero to nie Kuba...szkoda czasu.
2)Najładniejsze plaże są na wyspach,ale jeśli już myślicie o cienfuegos czy Trynidadzie to na wzachód od Cienfuegos jest Playa Giron....ładna plaża i nie ma na niej nikogo...poza tym nurkowanie 25 CUC,snoorkling,rowery.Ok. 60 casas patriculares.
3)Nigdy nie rezerwujcie cas przez net (no chyba,że już tam byliście,bądź ktoś polecił)...zawsze na miejscu znajdziecie wolne w tym okresie.
4)Większość cas w miastach a zwłaszcza w Hawanie mają krępujące wejścia przez mieszkanie właścicieli i jak się wraca późno to trzeba dzwonić i budzić.Niewiele jest z wejściem niezależnym i własnymi kluczami.
W Hawanie mogę naprawdę polecić:
Crespo #69 e/San Lazaro y Colon
Centro Habana
tel.kom. +5352925316
Właściciele bardzo przyjazni i gadają po angielsku,mają własną taksówkę i chętnie po Was przyjadą na lotnisko za 25CUC,pokój też 25CUC jak większość w Hawanie

Jeśli potrzebujecie jakichkolwiek informacji o Kubie to piszcie na jp.sc@interia.pl ..chętnie podpowiem.....spędziłem na Kubie
łącznie ponad 5 m-cy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#25 PostWysłany: 24 Sty 2015 00:09 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
jp.sc - a czy nurkowałeś (z butlą) na Kubie? czy cena którą podajesz jest właśnie za scubę? możesz polecić coś w obrębie głównej wyspy, bo pewnie ze względu na brak czasu nie uda się polecieć na Cayo Largo czy inne wysepki. Czy Zatoka Świn i Cayo Coco są ok?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#26 PostWysłany: 24 Sty 2015 18:01 

Rejestracja: 20 Mar 2013
Posty: 22
maxima napisał(a):
jp.sc - a czy nurkowałeś (z butlą) na Kubie? czy cena którą podajesz jest właśnie za scubę? możesz polecić coś w obrębie głównej wyspy, bo pewnie ze względu na brak czasu nie uda się polecieć na Cayo Largo czy inne wysepki. Czy Zatoka Świn i Cayo Coco są ok?


Tak,nurkowałem chyba we wszystkich możliwych miejscach na Kubie.Cayo Coco sobie odpuść....a Zatoka Świń to na pewno najlepsze miejsce na głównej wyspie.Cena 25 CUC niezmiennie aktualna.Jest też kilka innych miejsc,ale bardziej odległych.Można też karmić 4-metrowe rekiny,ale to o innej porze roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#27 PostWysłany: 27 Sty 2015 15:17 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 109
jp.sc napisał(a):
1)Jeśli mógłbym coś komuś doradzić,to wg mnie Varadero to nie Kuba...szkoda czasu.
2)Najładniejsze plaże są na wyspach,ale jeśli już myślicie o cienfuegos czy Trynidadzie to na wzachód od Cienfuegos jest Playa Giron....ładna plaża i nie ma na niej nikogo...poza tym nurkowanie 25 CUC,snoorkling,rowery.Ok. 60 casas patriculares.
3)Nigdy nie rezerwujcie cas przez net (no chyba,że już tam byliście,bądź ktoś polecił)...zawsze na miejscu znajdziecie wolne w tym okresie.
4)Większość cas w miastach a zwłaszcza w Hawanie mają krępujące wejścia przez mieszkanie właścicieli i jak się wraca późno to trzeba dzwonić i budzić.Niewiele jest z wejściem niezależnym i własnymi kluczami.
W Hawanie mogę naprawdę polecić:
Crespo #69 e/San Lazaro y Colon
Centro Habana
tel.kom. +5352925316
Właściciele bardzo przyjazni i gadają po angielsku,mają własną taksówkę i chętnie po Was przyjadą na lotnisko za 25CUC,pokój też 25CUC jak większość w Hawanie

Jeśli potrzebujecie jakichkolwiek informacji o Kubie to piszcie na jp.sc@interia.pl ..chętnie podpowiem.....spędziłem na Kubie
łącznie ponad 5 m-cy



zabukowałam nocleg pod podanym adrsem dzięki za namiary. zobacz czy podałeś poprawny email bo moja wiadomośc nie dotarła do Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#28 PostWysłany: 27 Sty 2015 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
Widziałem 4 plaże:

1) Cayo Guillermo - nie byłem na Malediwach, ale to chyba podobny poziom - rewelacja!
2) Playa Pilar - miażdżący kolor wody, ale brak palm, szkoda.
3) Playa Ancon - gorąca niemalże woda, bardzo fajna plaża
4) Playa Larga - znacznie słabsza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#29 PostWysłany: 28 Sty 2015 22:32 

Rejestracja: 20 Mar 2013
Posty: 22
surinnnn napisał(a):
jp.sc napisał(a):
1)Jeśli mógłbym coś komuś doradzić,to wg mnie Varadero to nie Kuba...szkoda czasu.
2)Najładniejsze plaże są na wyspach,ale jeśli już myślicie o cienfuegos czy Trynidadzie to na wzachód od Cienfuegos jest Playa Giron....ładna plaża i nie ma na niej nikogo...poza tym nurkowanie 25 CUC,snoorkling,rowery.Ok. 60 casas patriculares.
3)Nigdy nie rezerwujcie cas przez net (no chyba,że już tam byliście,bądź ktoś polecił)...zawsze na miejscu znajdziecie wolne w tym okresie.
4)Większość cas w miastach a zwłaszcza w Hawanie mają krępujące wejścia przez mieszkanie właścicieli i jak się wraca późno to trzeba dzwonić i budzić.Niewiele jest z wejściem niezależnym i własnymi kluczami.
W Hawanie mogę naprawdę polecić:
Crespo #69 e/San Lazaro y Colon
Centro Habana
tel.kom. +5352925316
Właściciele bardzo przyjazni i gadają po angielsku,mają własną taksówkę i chętnie po Was przyjadą na lotnisko za 25CUC,pokój też 25CUC jak większość w Hawanie

Jeśli potrzebujecie jakichkolwiek informacji o Kubie to piszcie na jp.sc@interia.pl ..chętnie podpowiem.....spędziłem na Kubie
łącznie ponad 5 m-cy



zabukowałam nocleg pod podanym adrsem dzięki za namiary. zobacz czy podałeś poprawny email bo moja wiadomośc nie dotarła do Ciebie.


Tak,poprawny......
jp.sc@interia.pl
może być też.....
jp.sc@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#30 PostWysłany: 28 Sty 2015 23:26 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 41
to jak najtaniej dostać sie na cayo coco? gdzie szukac lotów? czy kupujac taki lot po Kubie jest w nim juz bagaż rejestrowany?;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#31 PostWysłany: 28 Sty 2015 23:46 

Rejestracja: 14 Kwi 2012
Posty: 33
To ja wrzucę swoje trzy grosze do dyskusji. Byliśmy w grudniu na Kubie i ostatnie 3 dni spędziliśmy na Cayo Santa Maria. Na wyspie wynajęliśmy pokój allinclusive w hotelu Husa. Tutaj masz relację http://ourlittleadventures.pl/wp/?page_id=805 niestety tylko pisemną, bez specjalnych zdjęć.
Jedna zaleta tej wyspy jest to, że nie musisz kupować lotu, ale z drugiej strony mało te kurorty mają wspólnego z prawdziwą Kubą. Łącznie z tym, że na wyspę mogą wjechać jedynie turyści i osoby pracujące w hotelach. Udało mi się wydębić od jednego z pracowników (raczej przestraszeni jak chcesz rozmawiać o tym co się dzieje na Kubie), że po prostu to są wyspy najbliżej Miami.
_________________
Podróże z dzieckiem http://ourlittleadventures.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#32 PostWysłany: 29 Sty 2015 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
mogę polecić dwa miejsca:

cayo guillermo: woda bardziej turkusowa i przejrzysta już chyba być nie może, piasek bieluteńki. mi brakowało drzew i trochę cienia na plaży. leżak pod parasolem chyba 2$. nie nocowałam tam, dojechałam taksówką z moron, cena po targach to chyba 30$ za rt (myślę, że można lepszą cenę wynegocjować). taksówkarz czeka cały dzień i zabiera spowrotem. typowa turystyczna plaża, niemniej było tam może kilkanaście osób.

cayo jutias (w okolicach vinales): osobiście nie dotarłam, ale znajomi byli i wg relacji i zdjęć to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. pusto, lokalny klimat, pan grilluje świeżą rybę gdzieś w krzakach za grosze, wyblakłe konary drzew na plaży, piękne kolory. cudo.

plaża w trinidadzie całkiem ładna, spokojna i łatwo dostępna, ale to już nie te kolory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#33 PostWysłany: 29 Sty 2015 10:58 

Rejestracja: 20 Mar 2013
Posty: 22
Na Jutias widziałem tylko turystów.Jest tam dosyć ładna restauracja i oficina de buseo i wątpię,żeby pozwolili jakiemuś miejscowemu ryby w krzakach piec....ale faktem jest,że kawałek od restauracji są piękne dzikie plaże i ładne widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#34 PostWysłany: 29 Sty 2015 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
no właśnie dlatego w krzakach, że nielegalnie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#35 PostWysłany: 30 Sty 2015 00:09 

Rejestracja: 20 Mar 2013
Posty: 22
Na zachodnim krańcu Kuby przed wjazdem na półwysep jest hotel Maria de Gorda z ładną plażą i centrum nurkowym...niedaleko jest wjazd na półwysep,rezerwat Parque Nacional Peninsula de Gunanahacabibes.Można tam wjechać tylko z lokalnym przewodnikiem (zawsze jest gdzieś tam pod reką) za kilka CUC od osoby.To miejsce całkowicie bezludne nie licząc hotelu na samym koncu półwyspu.Po drodze różnorodne krajobrazy,naturalne baseny nadmorskie z rybami,wszechobecne wielkie iguany,przewodnik Wam pokaże koliberka hawańskiego (samemu niesposób go dostrzec) najmniejszy koliber świata żyjący tylko na Kubie....także żyjące tam zdziczałe domowe zwierzęta...bydło,kozy i świnki.W czerwcu cała droga (ok 70km) usłana jest tysiącami krabów,a na ok. 34 km jest dzika plaża (niejedyna po drodze) i jeśli zostaniecie tam na noc (możliwe jest to załatwiając po "cichu" ze strażnikami lub wjechać bez przewodnika mówiąc,że do hotelu) jest prawie pewne,że będziecie świadkami znoszenia jajek przez wielkie żółwice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#36 PostWysłany: 24 Lut 2015 11:47 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Ja polecam Cayo Santa Maria i plaże Las Gaviotas - wstep 4 CUC, bo to park narodowy, ale warto

Załączniki:
20150215_123016.jpg
20150215_123016.jpg [ 109.1 KiB | Obejrzany 3990 razy ]
20150215_123012.jpg
20150215_123012.jpg [ 130.49 KiB | Obejrzany 3990 razy ]
plaza.jpg
plaza.jpg [ 226.1 KiB | Obejrzany 3990 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#37 PostWysłany: 25 Lut 2015 23:29 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 15
Miałam dorzucić swoje trzy gorsze o cayo jutias, ale widzę, że nie będę pierwsza :)
POLECAM!!

Co prawda trzeba płacić trzy razy: raz za wjazd na półwysep, dwa: za parking (jeśli przyjeżdżasz wynajętym samochodem, jeśli taksówką to za taksówkę), trzy: za leżaki.... ale dla takich widoków i klimatów naprawdę warto!
Poza tym na plaży przez cały dzień przewinęło się może z 10 turystów! (pocz. grudnia 2013)

Piasek jest jak mąka, a woda prześlicznie turkusowa
tu (na samym dole) parę zdjęć z tej plaży: https://globtop.wordpress.com/2014/02/20/vinales/

Potwierdzam też jedzenie w krzakach :)
Wydaje mi się, że mają tylko homary, ale może się mylę; danie (na plastiku, ale co tam!): homar + surówka 7CUC (przed targowaniem 10)

-- 04 Kwi 2015 01:39 --

Wróciłam niedawno z Kuby i to co pisałam ciut wyżej trochę się zmieniło. Plaża Jutias nadal wydaje mi się jedną z piękniejszych na Kubie, ale niestety liczba osób tam przebywających drastycznie wzrosła.
Poza tym nie ma już opłaty wjazdowej na wyspę, więc może dlatego taka zmiana.
Jeśli chodzi o jedzenie w krzakach: nadal jest, z tym, że teraz po drugiej stronie; wystarczy przespacerować się w krzaki po prawej stronie; tam spotyka się mężczyznę ze świeżymi rybami i langostami, on oferuje obiady; wystarczy sie umówić na godzinę;

Z innych plaż (byliśmy na Playa Larga, Giron, Ancon, Coco, Guilermo) tylko Guilermo (ta na samym końcu drogi) może konkurować z Jutias
Niestety na wyspach Coco i Guilermo większość plaż jest dostępnych tylko z hoteli, więc trudno porównać.
_________________
Moje relacje: http://globtop.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#38 PostWysłany: 05 Kwi 2015 17:31 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 10
ginger napisał(a):
mogę polecić dwa miejsca:

cayo guillermo: woda bardziej turkusowa i przejrzysta już chyba być nie może, piasek bieluteńki. mi brakowało drzew i trochę cienia na plaży. leżak pod parasolem chyba 2$. nie nocowałam tam, dojechałam taksówką z moron, cena po targach to chyba 30$ za rt (myślę, że można lepszą cenę wynegocjować). taksówkarz czeka cały dzień i zabiera spowrotem. typowa turystyczna plaża, niemniej było tam może kilkanaście osób.

cayo jutias (w okolicach vinales): osobiście nie dotarłam, ale znajomi byli i wg relacji i zdjęć to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. pusto, lokalny klimat, pan grilluje świeżą rybę gdzieś w krzakach za grosze, wyblakłe konary drzew na plaży, piękne kolory. cudo.

plaża w trinidadzie całkiem ładna, spokojna i łatwo dostępna, ale to już nie te kolory.


Jak najlepiej dostac sie z Vinales na cayo jutias?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#39 PostWysłany: 05 Kwi 2015 18:50 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 32
Nie wiem jak najlepiej, ale taxi Vinales-Cayo Jutias-Vinales kosztowało nas 40cuc. Po drodze jest tylko kilka wiosek więc wydaje mi się, że niełatwo na tej trasie o transport publiczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#40 PostWysłany: 14 Kwi 2015 15:08 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 15
lewan napisał(a):

Jak najlepiej dostac sie z Vinales na cayo jutias?


Obecnie w miasteczku Vinales można już znaleźć agencje podróży, które mają w swojej ofercie transport na plażę Jutias. Jest też na miejscu mnóstwo zaczepialskich, którzy z wielką chęcią podwiozą tam; nie znam cen bo mieliśmy wynajęty samochód, ale na parkingu plaży Jutias stało mnóstwo taksówek i nawet busy transturu (podejrzewam, że to z tych agencji)
_________________
Moje relacje: http://globtop.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group