Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Sty 2018 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Dobry wybór :)
Sieci typu lidl na Cyprze Północnym nie ma, związane jest to z tym, że państwo to oficjalnie 'nie istnieje' ;) Niemniej jest wiele sklepów sieciowych, jak Starling, Tempo (coś jak Tesco ;)) czy Lemar. Na Półwyspie Karpaz sprawa ma się już trochę gorzej, w miejscowości Dipkarpaz jest dosłownie kilka sklepików z bardzo podstawowym asortymentem.

ad 2. Płatność kartą jest jak najbardziej akceptowalna w większości miejsc.
ad 3. Region Bafry, w którym jest Wasz hotel, to takie trochę odludzie. W ostatnich latach ta część wyspy rozwija się, ale dalej są to głównie wioski, takie przez duże W ;) W tej okolicy nie ma też co liczyć na spacery ani zbytnią infrastrukturę tutystyczną. Najbliższa większa wioska to Bogaz, ale w niej za bardzo nic nie ma. Jeśli macie już wykupiony pobyt i lubicie aktywniej spędzać czas, radzę zaplanować sobie wycieczki i wynająć na miejscu samochód.

ad 4. Na Cyprze dlugo mieszkałam, granicę przekraczałam o różnhych godzinach, ale czy budka z ubezpieczniem jest czynna w nocy, nie wiem. Jest Wam jednak to niezbędne? Samochodem z północy granicy i tak nie przekroczycie,a mając wynajęte auto na południu i przekraczając granicę, ubezpieczenie dla samochodów wynajętych jest i tak na 3 doby.

pozdrawiam,
Iwona
Góra
 Profil Relacje PM off
mnowakrgw uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 30 Sty 2018 11:10 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Ad. 1. Dzięki za informację. Dalej już sobie poszukam :)
Ad. 2. j/w
Ad. 3. Z racji podróży z małym dzieckiem i tak nie nastawialiśmy się na specjalne atrakcje tylko na spokojny odpoczynek, więc odludzie nam co do zasady nie przeszkadza, spacery z dwulatkiem też nie są jakieś szalone :) ogólnie więc jest ok w tym zakresie; będziemy mieli samochód, więc jedną-dwie wycieczki pewnie się uda zorganizować, ale też bez spiny
Ad. 4. Lądujemy w Larnace i przekraczamy granicę samochodem z południa, więc z samym przekroczeniem granicy nie ma problemu. Odnośnie ubezpieczenia to widziałem cennik z grudnia 2017 i oprócz trzydniowego ubezpieczenia za 20 EUR jest też opcja miesięcznego za 35 EUR. Nawet jednak gdyby okazało się, że nie ma ubezpieczenia dłuższego niż trzydniowe to Cypr jest na tyle mały, że mogę poświęcić 2h na ponowne przekroczenie granicy i wykup kolejnego trzydniowego ubezpieczenia. Chodzi mi o to, że w Larnace lądujemy o 3, odbieramy bagaże, samochód i na granicy moglibyśmy pewnie być pomiędzy 4:00 a 5:00 - no i nie uśmiecha mi się czekanie 4 h do otwarcia punktu ubezpieczeń :) Inny transfer niż wynajęcie samochodu przy 5 podróżujących osobach wydaje mi się nieopłacalny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 30 Sty 2018 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Nie ma sprawy :)
A to zdecydowanie w tej okolicy możecie odpocząć.Niewątpliwie plusem jest też to, że Karpaz macie stamtąd blisko,a plaża jest tam świetna, dzikie osły też nie mniej ;)
Pytałam też osoby, które są na miejscu i też potwierdziły, że ubezpieczenie raczej w nocy jest nieczynne, ale dalej dla pewności sprawdzam u innych źródeł.
Na Cyprze Północnym często oferowane są transfery z południa minivanami, ale jeśli chcecie i tak być mobilini, auto wydaje się być sensowne - ważne jednak, rzebyście sprawdzili, czy dana wypożyczalnia godzi się, aby przekroczyć granicę - większość na to nie pozwala (ta, z którą my współpracujemy godzi się).
Za transfer przy tylu osobach trzeba liczyć między 160 a 200 euro w jedną stronę, ale trzeba sprawdzać na stronach z Cypru Północnego, nie z południowego.

Odnośnie jeszcze sklepów, to przy Bafrze niczego dużego nie ma, ostatni większy sklep jest w Bogaz właśnie - Lemar. Zazwyczaj też na stacjach benzynowych są małe sklepiki.
Góra
 Profil Relacje PM off
mnowakrgw uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 31 Sty 2018 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Mam numer do kobiety pracującej w ubezpieczniu na granicy w Famaguście, nie będę podawać jej numeru publicznie, jak ktoś chce, to napiszę w prywatnej wiadomości. Dostałam informację, że jeśli zadzwoni się do niej odpowiednio wcześniej, może podejść w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off
mnowakrgw uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 02 Lut 2018 00:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ciekawe, czy to ta, co mnie pytała, które z nas jest kierowcą. Zbaranieliśmy, o co chodzi, a ona po chwili się zorientowała (równie zdziwiona), że nie mamy samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 06 Lut 2018 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
@Obibok ja chyba nie w temacie, ale kobieta z granicy ma na imię Vildan ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 06 Lut 2018 18:56 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No bo pewnie o tym nie pisałem. Ale ta granica jest na odludziu, więc pewnie mało kto tam przyjeżdża autobusem, jak ja. I pani (ale pograniczniczka raczej, a nie od ubezpieczeń, choć pewnie o ubezpieczenia jej chodziło) spytała, kto jest kierowcą. No to my konsternacja, ona się rozgląda i wtedy skumała, że my pieszo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 07 Lut 2018 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
haha! rzeczywiście, dotarcie tam to nie lada wyczyn, do centrum Magusy na piechotę dalej szliście? Tam busów to już żadnych nie ma do centrum.
Ja to kiedyś na tej granicy stotkałam dwójkę Rosjan na...hulajnogach. Przyjechali z Protaras, a dalej widziałam ich krążących po Starym Mieście, więc i tak się da ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 07 Lut 2018 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
W Strovilli pani pogranicznica sama nam zaproponowała taksę za 10€.
Kierowca szybko przyjechał z Famagusty (to tylko kilka km)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 08 Lut 2018 01:37 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
wiem_gdzie_jade napisał(a):
haha! rzeczywiście, dotarcie tam to nie lada wyczyn, do centrum Magusy na piechotę dalej szliście? Tam busów to już żadnych nie ma do centrum.
Ja to kiedyś na tej granicy stotkałam dwójkę Rosjan na...hulajnogach. Przyjechali z Protaras, a dalej widziałam ich krążących po Starym Mieście, więc i tak się da ;)

Ja chyba kiedyś gdzieś tu opisywałem tę moją podróż. Wstaliśmy bardzo wcześnie rano, wykłóciliśmy się dzień wcześniej o śniadanie na wynos, po czym popełniłem dwa głupie błędy i najpierw spierdzieliło nam 708, którym mogliśmy dojechać do granicy (bo ogarnęła mnie pomroczność jasna i patrzyłem na niego, będąc pewnym, że to wcześniejsze 703), a potem wykombinowałem przesiadkę 101+501+712 i odstawiłem kolejny numer, bo spojrzałem na rozkład 712 w przeciwnym kierunku i gdy się skapnąłem, to dobiegliśmy do przystanku, widząc jak odjeżdża (i drugi raz tego dnia wygłosiłem jakże bolesny komentarz "to był nasz"), po czym pojechaliśmy kolejnym. Potem do granicy pieszo z Vrysoules, a po przejściu podwiozły nas samochodem dwie miłe Turczynki (co nas uratowała, bo po chwili zerwała się burza). Do dziś kipię, gdy przypominam sobie te głupie błędy, ale przynajmniej morał z tego taki, że nawet jak się wydaje, że jest tylko jeden sensowny autobus dziennie, to człowiek będąc w sytuacji awaryjnej jest w stanie wymyślić jakiś inny, a potem jeszcze tę akcję powtórzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 12 Lut 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
widać chcieć to móc ;-) a z tym rozkładem to i tak całkiem nieźle, bo godziny busów podane są wyłącznie dla pierwszego głównego przystanku, więc i tak dobrze trafiliście ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 12 Lut 2018 20:34 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Interpolowanie nie jest tam takie trudne, gdy wie się, w ile czasu autobus przejeżdża całą trasę (a to podają). Z reguły mi się mieściły w granicach ± 15 min. A trzeba przyznać, że komunikacja na Cyprze działa jak w zegarku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 12 Lut 2018 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
zgadza się, choć tyczy się to tylko południowej części, na północy jest już gorzej pod tym względem. Dolmusze jeżdżą jak chcą, a jeżdżą w zasadzie wyłącznie w okolicy Girne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 08 Maj 2018 14:38 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 92
przylatujemy 19.05 w nocy i planujemy udać się od razu na Cypr Północny (samochód wypożyczony z wiem gdzie jadę;)) gdzie polecacie się mniej więcej zbazować na pierwszą nockę (tj. 20-21) w okolicach półwyspu Karpaz? polecacie konkretnie jakąś miejscowość, z szukaniem noclegu na miejscu nie bedzie problemu czy raczej wcześniej zrobić przez jakiś booking?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 11 Maj 2018 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
o, jak miło! :D
Jak wieczorem będziecie jechali, to może być różnie, okolice Dipkarpaz nie są specjalnie rozwinięte, więc dla spokoju zabookowałabym coś wcześniej. Sprawdźcie sobie też ofertę domków przy plaży, przy samej Golden Beach są bungalowy Burhan's Golden Beach, ale po drodze też coś jeszcze jest. Można też sprawdzić Sea Birds motel, mają stronę internetową - są ciut gorzej położeni niż Burhan.

Przed Półwyspem Karpas, ostatnia miejscowość w miarę-prawie-turystyczna to Bafra, ale odradzam ją, jest w niej kilka hoteli molochów,a poa tym nic. Jeszcze wcześniej jest Bogaz, mała wioska rybacka, znajdzie się w niej znacznie więcej miejsc, gdzie można się zatrzymać, stamtąd na Karpas jest jakieś 1,20h drogi - na ostatnim odcinku trzeba szczególnie uważać, bo jest masa sporych dziur.

pozdrowienia serdeczne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 14 Sie 2018 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
w związku z osłabieniem waluty tureckiej pomyślałem o zakupie jakiejś elektroniki na Cyprze Północnym. Są tam jakieś mediamarkty? Które miasto będzie najlepsze? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 17 Kwi 2022 22:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
W Pseudo - Państwie północnego Cypru, Rosja otwiera konsulat

https://www.insider.gr/eidiseis/222631/ ... katehomena
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Kwi 2022 06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Czyzby odpowiedz na to, ze Cypr w koncu zaczyna sie powoli "dobierac" do oligarchow...
https://www.rferl.org/a/cyprus-strippin ... 03292.html
https://www.thenationalherald.com/eu-sa ... oligarchs/
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 07 Lip 2022 14:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
"Spekulacje" ze 20 lipca Erdogan ogłosi aneksję północnego Cypru przez Turcję

https://in-cyprus.philenews.com/news/lo ... n-july-20/

https://tr.euronews.com/2022/06/16/ilha ... -elestiril
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group