Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Gru 2016 13:30 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Dobrze wiedzieć. My zrezygnowaliśmy, bo wszyscy nam mówili, że potrzebujemy paszportu, a polecieliśmy tylko z dowodami osobistymi.

Oj, ale tu nie można takich brzydkich rzeczy pisać, zważywszy choćby ten wątek:
przekraczanie-granicy-miedzy-cyprem-a-cyprem-polnocnym,1488,13265&start=20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
#22 PostWysłany: 27 Gru 2016 13:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Byłam na Cyprze kilka ładnych lat temu, i nie znałam jeszcze forum f4f aby się poradzić
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Gru 2016 16:24 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
No tak myślałem, bo nie jesteś tu przypadkowym gościem, a z drugiej strony ten post tak brzmiał, jakby to było ostatnio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Cze 2017 14:17 

Rejestracja: 22 Cze 2017
Posty: 1
W sierpniu wybieram się na Cypr i właśnie nie mogę znaleźć oficjalnej informacji odnośnie przekraczania granicy.
Czy wystarczy dowód osobisty? Jedni piszą tak, inni inaczej i ciężko o sprawdzoną informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Cze 2017 14:18 

WYSTARCZY ważny dowód osobisty przekraczającego granicę
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Cze 2017 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4479
srebrny
By nie mnożyć tematów ;)
Znacie najlepsze podejście do Waroszy? By najwięcej zobaczyć z "miasta duchów" (rozumiem, że do toyot z 1974 roku u dealera nie dotrę).
Zdaje się, że "Plaża Palmowa" (Palm Beach) jest dostępna.
Możecie polecić jakieś smaczne, niedrogie jedzonko w Famaguście i Kyrenii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Cze 2017 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Teren jest pilnie strzeżony. Co jakiś czas posterunek z wojskiem. Na plaży jest płot odradzający teren dzielnicy i żołnierz który go pilnuje. Nie starałem się tam wejść mimo że również mnie to miejsce interesowało. Chyba nie warto podejmować ryzyka ze względu na status Cypru północnego i możliwości konsularne. Z restauracji polecam Ginkgo na starym mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 28 Cze 2017 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2337
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Ginkgo Cafe w Famaguście koło Meczetu Paszy Mustafa- można płacić kartą - co polecam zwłaszcza że Lira b. tania - obiad z piciem dla 2+1 za 65 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 28 Cze 2017 15:13 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
wtak napisał(a):
By nie mnożyć tematów ;)
Znacie najlepsze podejście do Waroszy?

Ło rany, skąd wytrzasnąłeś takie zniekształcenie tej nazwy? Wygląda jak te potworki na mapie Google. Większość Greków nie potrafiła by tego wymówić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Cze 2017 15:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Ja nawet nie wiem co to jest...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Cze 2017 15:15 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Co ciekawe, jak się w Google Translatora wpisze Βαρώσια, to on właśnie tłumaczy na takiego potworka.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 28 Cze 2017 15:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Kiedyś była potrzebna specjalna przepustka z wojska z Famagusty. Zależy od humoru, ale zazwyczaj przepustka została przeznaczona.
Ale całkowity zakaż robienia zdjęć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Cze 2017 16:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Ja ostatnio cyknąłem zdjęcie od strony plaży. Stałem tyłem do strażnika w budce i pstrykałem tajniackie zdjęcia aparatem skierowanym w bok.
Najlepsze że przy tej plaży jest spory hotel. Wymarzone miejsce na wczasy - w takiej świątyni wojennej beznadziei...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Cze 2017 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4479
srebrny
@obibok 'u, @Zeus 'ie
Pozwoliłem sobie nieco spolszczyć ;) za https://www.infoarchitekta.pl/artykuly: ... ejsce.html .
Jakoś "Varosha" nie brzmi grecko, bardziej w języku brytyjskich okupantów.
@zeus 'ie napisz jak poprawnie się to fonetycznie wymawia.
A sprecyzujcie, gdzie ewentualnie próbować przepustkę załatwiać?
Jeśli chodzi o stolicę, to przy lotnisku nikozyjskim podobno jest azyl dla psów, do którego ONZ czasem puszcza. I tridenta stamtąd widać.
Wiecie coś?
I jeszcze ponowię pytanie o jadłodajnię ;) w Kirenii (tak, tak - tak brzmi po polsku)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 28 Cze 2017 17:35 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Cha! Czułem, że musiałeś to skądś skopiować, dlatego wspomniałem o potworkach językowych na mapach Google, gdzie na siłę spolszczane jest wszystko. Wygląda to idiotycznie i człowiek nie wie, gdzie jest. Ale o tym był osobny wątek.

Tu było o tyle ciekawiej, że Grecy mają problem z wymową głosek takich jak "cz" "sz", "ż" itp. Z reguły "seplenią" i z "seplenieniem" zapisują angielskie określenia, np. jeśli plaży nie piszą po swojemu "παραλία" [paralia], to pojawia się "μπιτς" [bic]. Albo ulica Τζον Κέννεντυ [Dzon Kennenty]. W hotelach z reguły słyszę [cek in], [thenk ju very mac] itp. Nawet w liniach Aegean część załogi mówi [edzean].

A z tą Varosią to jest jak z sieftalią, którą przez wszędobylskie napisy angielskie (ci z kolei nie potrafią wymawiać "ć", "ś" czy "ź", jak właśnie Kennedy, który powiedział "Isz bin Berliner"), zakodowałem sobie niestety jako szeftalię.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 28 Cze 2017 18:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Warosia, z akcentem na o.

Co do lotniska NIC, skontaktuj się z nimi: http://www.air-born.gr/index_en.php

2014 tam byli: http://www.air-born.gr/activities/2014/ ... nic_hl.php
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 02 Lip 2017 06:35 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
obibok napisał(a):
Ja ostatnio cyknąłem zdjęcie od strony plaży. Stałem tyłem do strażnika w budce i pstrykałem tajniackie zdjęcia aparatem skierowanym w bok.
Najlepsze że przy tej plaży jest spory hotel. Wymarzone miejsce na wczasy - w takiej świątyni wojennej beznadziei...

Image

Kilka zdjęć ze wspominanej plaży, bez selekcji, bez poprawek, strzelanych na szybko więc nie komentować jakości ;)

https://drive.google.com/drive/folders/ ... Wc1SFRtMDQ

Swoją drogą bardzo przyjemne miejsce na spokojny wypoczynek..
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 15 Lip 2017 10:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
@wtak jak masz face, spytaj się tu: https://www.facebook.com/urbanexplorationcyprus/

Także: viewtopic.php?f=1263&p=951756#p951756
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 15 Lip 2017 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
obibok napisał(a):
Ja ostatnio cyknąłem zdjęcie od strony plaży. Stałem tyłem do strażnika w budce i pstrykałem tajniackie zdjęcia aparatem skierowanym w bok.
Najlepsze że przy tej plaży jest spory hotel. Wymarzone miejsce na wczasy - w takiej świątyni wojennej beznadziei...


Bez przesady z tym zakazem robienia zdjęć, niby jest, ale prawie nikt go nie przestrzega.
Ja zrobiłem ponad 200 zdjęć.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 29 Sty 2018 22:17 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Hej,
wybieram się na Cypr w lipcu i na bazę wybraliśmy właśnie Cypr Północny. Jako że na forum jest relatywnie mało informacji o tej specyficznej części kraju, mam kilka kwestii do ustalenia:
1. Jak wygląda kwestia sklepów/marketów? Czy funkcjonują tam jakieś "europejskie" sieciówki typu Lidl, czy też zostaje zdać się na lokalne sklepiki? Chodzi mi głównie o kwestie spożywcze. Szczególnie interesuje mnie w tym zakresie sytuacja na półwyspie Karpaz.
2. Czy w sklepach i restauracjach powszechne jest płacenie kartą? Planuję korzystać z Revoluta, ale wolałbym się zabezpieczyć gotówkowo na wypadek problemów z płatnością.
3. Czy ktoś był/widział Tahalassa Beach Resort? Wybraliśmy tą lokalizację ze względu na spokojny, plażowy cel wyjazdu, ale może ktoś ma jakieś opinie czy ciekawe uwagi na temat obiektu, okolicy, itp.
4. Czy udało się komuś przekroczyć granicę pomiędzy Cyprami wynajętym samochodem w nocy? Z tego co wiem to punkt wykupu obowiązkowego ubezpieczenia jest czynny w godzinach 9-18, ale może da się to załatwić w jakiś inny sposób.

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group