Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#421 PostWysłany: 16 Sty 2018 19:45 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Hej, przejrzałem temat jednak nie znalazłem informacji na ten temat. Czy w Renthymno znajdę jakieś lokalne biuro podróży z wycieczkami w języku polskim? Rodzice lecą na Kretę, jednak nie znają języka, kwoty wycieczek fakultatywnych z TUI są bardzo zawyżone i szukam tańszego rozwiązania. Ludzie, którzy byli w hotelu do którego lecą polecają biuro Klados Travel, jednak nie ma tam wycieczek w naszym języku. I w sumie pytanie na jakich wycieczkach język się przyda? Bo w sumie na Balos to chyba nie trzeba zbyt dużo mówić po Polsku, nie ? :) ale już na Knossos, myślę że dobrze by było coś zrozumieć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#422 PostWysłany: 17 Sty 2018 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
To ja bym im polecił wypożyczenie auta (dogadają się jakoś rękami i nogami). To chyba najlepszy i najtańszy sposób na zwiedzenie Krety.

Tym bardziej jeśli chodzi o Balos to lepiej być tam wcześniej gdyż po przypłynięciu statku z turystami robi się tam mega tłoczno i to zabiera cały urok tego miejsca.

Knossos też mogą sami zwiedzić - nie będą uwiązani a informacji o tym miejscu mogą wyczytać z wielu przewodników kupionych u nas w kraju. Swoją drogą - na mnie Knossos nie zrobiło żadnego wrażenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#423 PostWysłany: 17 Sty 2018 18:43 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@RallyMAN Dodam taką ciekawostkę. Knossos jest bardziej zabytkiem archeologii niż archeologicznym. Zaś rozwijając, starych miast jest wiele, w tym większych i lepiej zachowanych. Owszem z tego miejsca i tego okresu, Knossos króluje. Ale dużo ciekawsza jest postać Evansa i sposobu w jaki restaurował to miejsce. Trochę to przypomina działania Cecilii Gimenez z freskiem Jezusa, choć skutek nie tak opłakany. Sir Arthur Evans był pionierem (i takim pseudo Indianą Jonesem), więc trochę odtworzył, trochę dorobił, trochę zdewastował, a część rzeczy poustawiał jak się potem okazało błędnie. Zresztą w niektórych miejscach nie wiadomo, co jest jego dziełem, a co nie. Ale był też pierwszy, dopiero na podstawie jego prac zaczęto ustalać jak właściwie należy postępować z wykopaliskami archeologicznymi. Bo jak się patrzy na Knossos tak zwyczajnie to faktycznie jest stosunkowo niewielkie i bardzo dziwnie dobrze zachowane w niektórych miejscach, jakby odbudowane :).

Ja też polecam wypożyczenie auta. Zdecydowanie najwygodniejszy sposób na Kretę, bez oglądania się na KTELe.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#424 PostWysłany: 18 Sty 2018 20:28 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Może auto na kilka dni wystarczy rodzicom, a nie na cały pobyt? Tylko jak jadą w sezonie to zarezerwuj przez neta, bo może być problem. Ja swoim na wrzesień w sierpniu rezerwowałam na 4 dni i sporo odpowiedzi: brak wolnych samochodów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#425 PostWysłany: 19 Sty 2018 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
Na Krecie jest kupę wypożyczalni "miejscowych". Często nawet są w Hotelach. Byłem w szczycie sezonu 2 tygodnie na krecie i nie było żadnego problemu. W samej Stalidzie gdzie akurat mieszkaliśmy było ich kilka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#426 PostWysłany: 19 Sty 2018 09:54 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Jeśli Rodzice nie mówią po ang. to nie mogą się na miejscu dokładnie zapoznać z warunkami ubezpieczenia, a myślę, że to ważne. Więc wolałam zarezerwować coś wcześniej w lokalnej wypożyczalni, wybierając takie ubezpieczenie, które będzie satysfakcjonujące i wcześniej rodzicom wyjaśnić co i jak... Jak pierwszy raz się wypożycza samochód i jeszcze nie można się spokojnie porozumieć to może to być spory stres....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#427 PostWysłany: 19 Sty 2018 10:28 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 6
Na Krecie jak i w innych miejscach rezerwowałem przez economycarrentals.com - zawsze wychodzi najtaniej, nigdy nie było problemów. Zrobiłem jakieś 600km po Krecie - bajka. Chania, Plakias, Samaria, Balos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#428 PostWysłany: 19 Sty 2018 22:41 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Rodzice nie mówią po angielsku i uważam, że byłoby to trochę za dużo jak na pierwsze zagraniczne wakacje (fajnie, że w ogóle lecą gdzieś). Może uda im się poznać z jakimiś Polakami i dołączyliby do nich (na to liczę). Dla ludzi, którzy jeżdżą więcej to proste, ale pamiętam moje pierwsze wypożyczenie auta za granicą to był lekki niepokój jak to wszystko wyjdzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#429 PostWysłany: 19 Sty 2018 23:34 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 15
Można zamówić samochód u polskiego pośrednika ( nie podaję nazwy, ale łatwo znaleźć firmę ) - warunki ubezpieczenia są wcześniej znane, w razie problemów na Krecie podane są również telefony kontaktowe do Polaków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#430 PostWysłany: 20 Sty 2018 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Jest cały temat o wypożyczalniach aut na Krecie: viewtopic.php?t=14862
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#431 PostWysłany: 18 Lip 2018 17:06 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
witam wybieram sie na Krete na poczatku sierpnia zabieram ze soba namiot i tu pytanie moze ktos podpowie jakies ciekawe miejsca na dziki nocleg, moja trasa Chania-balos,elafonisi samaria retymno i 2 pytanie czy z wawozem Aradena mozna zrobic jak z Samaria przejsc a pozniej wrcic busem/statkiem na miejsce startu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#432 PostWysłany: 03 Wrz 2018 11:51 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
Czy ktoś może polecić lokalne biura na Krecie, które oferują wycieczki z polskim przewodnikiem??
Ceny proponowane przez rezydentów są zatrważające, a w necie znalazłam niewiele ofert, w większości już nieistniejących :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#433 PostWysłany: 03 Wrz 2018 19:34 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
fb sporo takich ofert (np. zwiedzajkrete), ale jak się zorientowałam to ceny zbliżone do tych z rezydentem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#434 PostWysłany: 06 Wrz 2018 19:08 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 11
@Petra
Już za późno, ale widziałem że w Chani ktoś nocował namiotem tu, miejsce w samym centrum i wygląda bezpiecznie.
https://www.google.pl/maps/@35.5174706, ... a=!3m1!1e3

Wrzucam też w załączniku podsumowanie kosztów podróży dwóch osób 22.VIII-05.IX (14 dni), nocleg w pięknym Airbnb 45m2 w pełni wyposażonym. Śniadania + kawy w domy + przekąski na plażę, obiad i/lub kolacja w tawernach zawsze najedzeni, dużo pamiątek w cenie. Auto w automacie w pełnym ubezpieczeniu, przejechane 800km.
Załącznik:
Screen Shot 2018-09-06 at 19.04.10.png
Screen Shot 2018-09-06 at 19.04.10.png [ 68.5 KiB | Obejrzany 8686 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#435 PostWysłany: 14 Wrz 2018 09:49 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
Rany!!! Bilet do Knossos 15 euro!! Ile kosztuje bilet do Luwru teraz? Grecy oszaleli....

Kate
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 25 Cze 2019 10:05 

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 43
Hej,
we wrześniu wybieramy się na 5 dni na Kretę. Ze względu na krótki czas pobytu oraz konieczność zahaczenia o weekend musimy wybrać ofertę biura podróży (z Poznania słabo z lotami :(). Wycieczka jeszcze nie kupiona, ale na 90% wybierzemy coś w okolicach Heraklionu. Na 90% zdecydujemy się też na samochód aby nie tracić czasu na PKSy. I teraz pytanko co zobaczyć w tych okolicach, bez spiny i spędzenia pół dnia w samochodzie aby zobaczyć jedną 'atrakcję'. Loty w teorii ok 14 na Krecie i wylot ok 16. Tak więc w te dni też można by coś ogarnąć ;) To co udało mi się znaleźć to ruiny Knossos, Agios Nikolaos, Wąwóz Kurtaliotiko (miło by zobaczyć jakiś wąwóz, Samaria odpada ze względu na odległosć) i Jaskinia Zeusa. To o co Was bym prosił to wypisanie atrakcji co warto zobaczyć w odległości powiedzmy max 150km od Heraklionu, rzucę to sobie na mapę i może uda się ułożyć jakiś plan na ten krótki czas ;) To co nas interesuje to przede wszystkim ładne widoki, jakieś zabytki, plaże odpadają.

Z góry dzięki!
Pozdrawiam,
Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 25 Cze 2019 10:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
-Wyspa Spinalonga,
-Wąwóz Richtis
Góra
 Profil Relacje PM off
boogeyman lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#438 PostWysłany: 28 Lip 2019 22:12 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Jeśli będzie ktoś przebywać w południowej lub wschodniej części Krety to zdecydowanie polecam podróż na wyspę Chrissi. Na wycieczkę można wybrać się "na własną rękę" korzystając z ofert lokalnych biur w Jerapetrze. W wielu punktach w mieście znajdują się osoby u których można nabyć bilety na statki, które zawożą na tą małą wysepkę. Koszt 25 EUR / os.

Woda jest jeszcze piękniejsza niż w innych częściach Krety a do tego dno pokryte jest niemal białym piaskiem. Sama wyspa jest bardzo mała (wymiary 5 km x 1 km). Pokryta jest w dużej części lasem cedrowym - jedynym w Europie i jest rezerwatem przyrody.

Załączniki:
chrissi 2.gif
chrissi 2.gif [ 269.96 KiB | Obejrzany 6789 razy ]
chrissi.gif
chrissi.gif [ 309.91 KiB | Obejrzany 6789 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#439 PostWysłany: 16 Lip 2020 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Wybieram się na jednodniówkę w najbliższy weekend dzięki LOTowi , po przylocie do Chanii o 11:30 sumie wielkiego dylematu nie mam ( będę na Krecie 1 raz ) jak wziąć auto i uderzyć na Balos + Falasarna i w tym rejonie pozostać do zachodu słońca , poleci ktoś jakąś fajną klimatyczną miejscówke w szeroko rozumianej okolicy powyższych miejsc / Kissamos ( tam mam nocleg ) na wieczorny spacer + jakieś dobre jedzenie , wylot do Waw z Chanii 11:30 dnia następnego więc też bez jakiegoś wielkiego balowania;)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#440 PostWysłany: 07 Kwi 2021 11:31 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 52
Mam pytanie o miasteczka w okolicy Chanii. Które najlepiej wybrać?

Z tego, co wyczytałem, to najbardziej imprezową miejscowością jest Platanias, z kolei wydaje mi się, że w Agia Marina jest ładniejsza plaża.
Czy któraś z tych miejscowości (Platanias, Agia Marina, Kato Daratso, Kato Stalos itp) ma jakiś fajny ryneczek/deptak, żeby było co robić na miejscu? Które ma najfajniejsza, piaszczystą, plażę?

Z góry dzięki za wszelkie opinie i wskazówki. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group