Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#61 PostWysłany: 08 Gru 2017 09:48 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 30
Loty: 23
Kilometry: 68 590
Byłem w Rzymie od 2 do 6 grudnia. W nocy nie zwiedzałem Rzymu to tu się nie wypowiem. Ale w dzień i wieczorem można się czuć względnie bezpiecznym. Wszędzie jest dużo policji i tajniaków. Do tego przy każdej większej atrakcji i na stacjach metra dworcach kolejowych stoi wojsko z karabinami. Dla fanów broni będzie to na pewno dodatkowa atrakcja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#62 PostWysłany: 08 Gru 2017 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
w Neapolu podobna sytuacja:) czułem się bardzo bezpiecznie.
przy stacjach metra i największych placach / atrakcjach wojaki z karabinami.
policji też sporo :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#63 PostWysłany: 08 Gru 2017 10:20 

Niemniej, o tym komunikacie Ambasady RP w Rzymie warto pamiętać:

"Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie informuje, że we Włoszech utrzymuje się wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego. W związku z powyższym, w okresie przedświątecznym i świąteczno-noworocznym, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza podczas wydarzeń o charakterze masowym takich jak na przykład jarmarki bożonarodzeniowe."

źródło: http://www.rzym.msz.gov.pl/pl/aktualnos ... e_wloszech
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#64 PostWysłany: 08 Gru 2017 10:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Są Jarmarki Bożonarodzeniowe we Włoszech?

Myślałem ze to zazwyczaj tradycja krajów północnych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#65 PostWysłany: 08 Gru 2017 10:43 

@Zeus, oczywiście że są. Na przykład w Rzymie i Bolzano.

http://www.bolzano-bozen.it/en/bolzano- ... market.htm
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#66 PostWysłany: 03 Sty 2018 23:29 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 28
Loty: 10
Kilometry: 19 403
czołem! ja mam pytanie z innej beczki (aczkolwiek tez dotyczące bezpieczeństwa): jak to jest z płatnościami kartą we Włoszech? Naczytałam się dzisiaj o sytuacjach, w których podczas płatności karta została skopiowana...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#67 PostWysłany: 03 Sty 2018 23:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jest tak samo, jak wszędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#68 PostWysłany: 17 Maj 2018 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Kolejny przypadek agresji emigrantów i to na północy, która była stosunkowo najmniej "ubogacona kulturowo" ale gołym okiem widać jak to się ostatnio szybko zmienia.

http://dzienniknarodowy.pl/murzynscy-migranci-ciezko/
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#69 PostWysłany: 17 Maj 2018 20:48 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... la-polaka/

Dziennik Narodowy - hmm ciekawe źródło. W USA i Ameryce Łacińskiej jest bardziej niebezpiecznie niż w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#70 PostWysłany: 17 Maj 2018 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
-- 17 Maj 2018 22:37 --

@fredbb
Tu masz lepsze :arrow: https://www.ilcittadinomb.it/stories/Cr ... 278258_11/

-- 17 Maj 2018 22:53 --

maczala1 napisał(a):
Kolejny przypadek agresji emigrantów i to na północy, która była stosunkowo najmniej "ubogacona kulturowo"...

Nie byłem na południu Italii ale północ odkąd pamiętam (czyli 2010 rok) była kolorowa.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#71 PostWysłany: 17 Maj 2018 23:27 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
[•••] byłem w ostatnich miesiącach we Włoszech dwa razy - w Toskani i na Sycylii. Na Sycylii widać więcej imigrantów niż w Toskanii. Gadałem trochę z miejscowymi i w ogóle na nich nie narzekają. Nie spotkałem się z twierdzeniami, jakoby przez nich miało się zrobić niezbezpiecznie. Sam miałem z nimi kilka razy kontakt kupując różne drobnostki na targach, w pełni przyjazny.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Maj 2018 15:27, edytowano w sumie 1 raz
Offtop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#72 PostWysłany: 18 Maj 2018 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Co się tak przyczepiliście tego źródła. Informacja była podana na wielu portalach polskich, włoskich i angielskich. Zamieściłem akurat link do DN, bo ten wydał mi się zwięzły i jasno przekazujący informację o tym co się wydarzyło.
A jak kogoś tak bardzo intersuje skąd czerpię wiedzę o świecie, to informuję że DN w ogóle nie czytam :D
Tutaj jest szersza informacja po angielsku o samym zdarzeniu i skutkach.
https://infoglitz.com/italyeng/lecco-th ... -anything/
Z tego co słyszałem, akurat to wydarzenie jest bardzo mocno komentowane w Lecco i okolicach, bo tam powoli narasta poczucie niekomfortowej sytuacji związanej ze zwiększeniem ilości emigrantów.
Żeby uprzedzić ewentualne dalsze przytyki, to nikogo nie straszę i nie staram się zniechęcić do wyjazdu. Region jest piękny, ludzie generalnie życzliwi i ogólnie bezpiecznie ale warto wiedzieć, co się akurat ostatnio wydarzyło, szczególnie jak się na przykład szuka wolnego miejsca w pociągu. Trasą Mediolan-Lecco lub Bergamo jechała pewnie połowa osób z forum, a druga połowa pewnie jeszcze pojedzie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#73 PostWysłany: 18 Maj 2018 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
wg statystyk w ostatnich latach ogólna liczba przestępstw we Włoszech spada
wychodzi na to ze nielegale nie są tak straszni jak u nas ich się maluje
tam nigdy nie było za spokojnie, był okres ze na każdym skrzyżowaniu narzucał się z myciem okien w samochodzie Polak(strasznie ich wtedy jechali), potem walczyli z Cyganami '
teraz maja Afrykanów
i tak to się kreci
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Maj 2018 15:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#74 PostWysłany: 18 Maj 2018 12:14 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
becek napisał(a):
był okres ze na każdym skrzyżowaniu narzucał się z myciem okien w samochodzie Polak(strasznie ich wtedy jechali), potem walczyli z cyganami teraz maja Afrykanów

Jeszcze w międzyczasie mieli Albańczyków i akurat na nich moi włoscy znajomi strasznie narzekali, ale potem się jakoś uspokoiło. Czysta statystyka - na ileś osób danej narodowości zawsze się trafi iluś przestępców i przeważnie będzie ich plus minus taki sam procent jak wśród miejscowych. W sumie imigracja ani nie pogarsza ani nie poprawia stanu bezpieczeństwa.
A do "Dziennika Narodowego" przyczepiłem się, bo tego typu portale są znane z szerzenia fake newsów powstających na pewnej farmie trolli pod Petersburgiem. Być może akurat ta wiadomość jest prawdziwa, ale dużo sensacyjnych w tonie wiadomości dotyczących rzekomej apokalipsy niesionej przez imigrantów po sprawdzeniu okazywało się pisanych znaną metodą "nie rozdają tylko kradną" :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#75 PostWysłany: 18 Maj 2018 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
-- 18 Maj 2018 13:29 --

meczko napisał(a):
Być może akurat ta wiadomość jest prawdziwa

Dlaczego piszesz "być może" skoro dobrze wiadomo, że to prawda ? Wychodzi na to, że stosujesz podobną metodę podrasowywania rzeczywistości do "Dziennika Narodowego" tylko skierowaną w drugą stronę :D

-- 18 Maj 2018 13:38 --

meczko napisał(a):
na ileś osób danej narodowości zawsze się trafi iluś przestępców i przeważnie będzie ich plus minus taki sam procent jak wśród miejscowych

Może to i generalnie prawda, tylko problem w tym, że obecnie te osoby "innej narodowości", coraz częściej tworzą większe grupki
---


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Maj 2018 15:46, edytowano w sumie 1 raz
Offftop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#76 PostWysłany: 18 Maj 2018 13:56 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
"być może" - bo nie wiem i niespecjalnie mi się chce to sprawdzać.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Maj 2018 15:39, edytowano w sumie 1 raz
Offtop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#77 PostWysłany: 18 Maj 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Nie róbcie proszę gównoburzy bo zaraz mod znowu wszystko usunie łącznie z podstawowymi informacjami o samym zdarzeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#78 PostWysłany: 18 Maj 2018 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 42
Loty: 62
Kilometry: 106 123
Proponuję obejrzeć
http://www.striscialanotizia.mediaset.i ... 5950.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#79 PostWysłany: 30 Paź 2019 14:59 

Rejestracja: 27 Paź 2019
Posty: 3
Trochę odświeżę temat. Jak wygląda sytuacja w Mediolanie pod względem bezpieczeństwa? Lecimy na 2 noce 9 listopada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#80 PostWysłany: 30 Paź 2019 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Bądź po prostu uważny jak to w każdym dużym mieście pełnym turystów. Nie daj sobie wkręcić, że bransoletka i karmienie gołębi jest za darmo i nie łaź nie wiadomo gdzie po nocach i tyle.
Uważaj też na drobne kradzieże kieszonkowe w metrze, dworcu, przy głównych atrakcjach.
To tylko 2 dni, także wrzuć na luz i ciesz się wycieczką :)
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group