Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Kwi 2014 22:01 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Czy podróżując do Azji KLM i Air France i później AirAsia, wystarczy zaświadczenie od polskiego lekarza, że musze mieć w bagażu podręcznym leki, które biorę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Kwi 2014 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
jajciucha, jeżeli weźmiesz je w ilości niezbędnej do podróży + zapas na powiedzmy 2 dni, nikt nie zrobi problemu. Sam zawsze wożę po listku różnych lekarstw w podręcznym. Z racji sporej ilości lotów często zdarza się ból głowy albo zawroty - lepiej mieć swoje leki niż w razie czego wszczynać alarm i wzywać lotniskowego lekarza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Kwi 2014 12:41 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
No właśnie, tylko że my lecimy na miesiąc a leków muszę wziąć całe opakowanie czyli 5 listków :/
Leki są drogie i konieczne więc nie wiem jak się zabezpieczyć.
Dodam, że bierzemy tylko bagaż podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2014 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Z własnego doświadczenia dorzucę, że leki w miękkich kapsułkach - takich kolorowych - kompletnie nie zdają egzaminu w tropikach - bywa, że kapsułki rozpuszczają się od upału. Lepiej brać tabletki "twarde" i niegłupio jest przechowywać je w małej torebce termicznej. Jeśli leków zabieracie sporo to dobrze jest mieć ulotki tak by dało się w razie czego łatwo określić na granicy co przewozicie. W Azji rzadko czepiają się leków, ale nigdy nie wiadomo, bo kontrole są bardzo przeczulone w sprawie narkotyków. Inna sprawa, że leki tam kosztują sporo mniej niż u nas, nawet antybiotyk (doksycyklina, amoksycyklina) można dość łatwo dostać bez recepty.
Update - nie wiem jak z lekami bez recepty w Indonezji, bo nie kupowałem, ale np. na Filipinach można kupić antybiotyk na sztuki jak cukierki. W Air Asia też woziliśmy leki w podręcznym i jakoś nikt się nie czepiał, ogólnie kontrole bezpieczeństwa oceniam jako bardziej luźne niż w EU.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Kwi 2014 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Przewoziłam w podręcznym nawet zastrzyki (ampułkostrzykawki). Nikt o nic bie pytał. Nie mialam zaswiadczenia lekarskiego. Podrozowalam tak po EU i do USA.
Inne leki (kapsułki, twarde) też mam zawsze w podręcznym. Moze nie w hurtowych ilościach, ale w sumie kilka roznych listkow by sie uzbieralo. Zadnych problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Kwi 2014 19:37 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Braliśmy leki również te na receptę,na zakrzepice,na nadciśnienie itp..Wszystko w podręcznym,oblotówki Malezja,Singapur,Tajlandia...Żadnych problemów,nikt nic nie pytał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Maj 2014 14:37 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Razem, dobra wiadomość :) Dzięki.
Wezmę zaświadczenie od mojego lekarza, ale będzie po polsku więc nie wiem po co im takie :)
Mam nadzieję, że nie będą robić problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Ryanair-witamina C
#8 PostWysłany: 28 Gru 2017 21:51 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 1
Witam,
Mam pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. W sobotę lecę do Rzymu i mam takie pytanie: czy w bagażu (ten podstawowy zawarty w bilecie: bagaż do 10 kg o wymiarach 55 x 40 x 20 cm, który nie trafia do kabiny, oraz mały bagaż który można zabrać do kabiny 35 x 20 x 20 cm) mogę przewieźć 5 pudełek pakowanych 5x5ml witaminy C w ampułkach? Czy potrzebuje jakieś poświadczenie od lekarza? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair-witamina C
#9 PostWysłany: 28 Gru 2017 22:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@warych24 Włożyłabym to do przezroczystego woreczka na kosmetyki i wyłożyła przy kontroli do skrzynki,nie jest to ilość,która nie może zostać uznana za przewóz na własne potrzeby.Trudno powiedzieć na 100%,ale witamina raczej nie wymaga zaświadczenia lekarskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair-witamina C
#10 PostWysłany: 28 Gru 2017 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Nie powinno być z tym problemów, jeśli wyjmiesz te ampułki z pudełek i włożysz je do przezroczystej torebki na płyny. Ja tak wożę krople do oczu zwykłe i na receptę z antybiotykiem czy inne paramedyki np. olejek Olbas na katar.
Poczytaj jeszcze wątki:
leki-w-bagazu-podrecznym,228,45564
co-mozna-a-czego-nie-mozna-przewozic-w-samolocie,228,496
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Mar 2019 22:54 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Odświeżę temat :)

Czytam na różnych mądrych stronach, że należy poinformować przed kontrolą, że mamy ze sobą "produkty medyczne". Moja partnerka na pewno będzie miała krople do oczu, tabletki antykoncepcyjne, ja pewno jakieś przeciwbólowe zwykłe typu APAP. Czy to też rzeczywiście trzeba zgłaszać??
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Mar 2019 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
oczywiscie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Mar 2019 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
jest jakaś podstawa?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Mar 2019 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@Pudelek
Nigdy nigdzie nie zgłaszałem żadnych leków, a wożę je czasami nawet luzem popakowane w mini torebeczki strunowe i poupychane po kieszonkach torby.
Jedyny problem to gdy te krople do oczu będą w opakowaniu >100ml.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Mar 2019 12:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Wszystko zależy od restrykcji w kraju przylotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Mar 2019 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Nigdy nie informowałem, że mam leki ze sobą i nie było z tym najmniejszego problemu.

Nie przejmuj się zupełnie wypowiedzią Becka. Jeśli będą potrzebowali informacji zapytają o to przy kontroli. Jedynie uważaj na płyny i ich wielkość oraz w przypadku gdy leki mogą być nielegalne w kraju przylotu (np. silne przeciwbólowe w krajach arabskich).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Mar 2019 13:14 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Lecę na Ukrainę, zatem żadne daleko ;). Podejrzewam, że takie rzeczy jak APAP to oni też mają.

Krople na pewno będą w opakowaniu do 100 ml, choć chyba jako leki nie podlegają restrykcjom płynowym?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Mar 2019 15:17 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@Pudelek

Różnie bywa, szczególnie z lekami "sklepowymi" czyli ze sprzedaży odręcznej - OTC. Jeżeli w grę wchodzą leki Rx, na poważne schorzenia jest dużo prosciej, choć warto mieć przy sobie receptę/zaświadczenie lekarskie.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Mar 2019 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
przepisy przepisami a praktyka pokazuje co innego.
zawsze mam ze sobą różne leki (tabletki) i nigdy nikt o nic nie dopytywał. nawet w Izraelu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Mar 2019 12:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@4989341
Najwidoczniej nie latałeś tam, gdzie jest to rygorystyczniej sprawdzane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group