Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Mar 2019 18:26 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Widzę, że ile osób, tyle opinii, ale za wszystkie dziękuję :)

A jak to wygląda od strony prawnej? Gdzieś jest wyszczególnione, iż leki należy zgłaszać, czy to raczej rodzaj "dobrej praktyki"?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 24 Mar 2019 18:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Jeśli chodzi o Polskę, to wszystko masz w Dz. U. z 2016 r. poz. 2142; Dz. U. z 2016 r. poz. 224, 437 i 1948 oraz w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 16 marca 2017 (Dz. U., poz. 686).

Jeśli chodzi o inne inne państwa - szukaj w ich ustawodawstwie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Mar 2019 19:21 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Ja, dla świętego spokoju, wziąłem od swojego lekarza zaświadczenie po angielsku, że przyjmuję leki, które przewożę. Mówił mi on, że w sumie to, jak na lotnisku będą się chcieli przyczepić, to się przyczepią. Opowiadał mi, że jeden z jego pacjentów tylko raz miał problemy z lekami na lotnisku - i to wcale nie w jakimś kraju trzeciego świata, tylko w Szwajcarii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Mar 2019 10:18 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Import leków jest obostrzony wieloma regulacjami nie zezwalającymi na ich przewóz w większej ilości przez granicę (każdą, cywilizowanego kraju). W UE jest to 5 najmniejszych opakowań. A jeśli konieczne jest więcej dla indywidualnego leczenia wymagane jest zalecenie lekarza na piśmie. Tego typu praktykę stosuje wiele krajów na granicy, choć nie zawsze bywa mocno restrykcyjnie przestrzegana. Oryginalne opakowanie, w/w zalecenie lekarza i zdrowy rozsądek wiele ułatwia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Mar 2019 17:05 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Ja to wszystko rozumiem, tylko, że tutaj mowa o lekach typu APAP/aspirin C, środek antykoncepcyjny, płyn do oczu itp w ilości kilku tabletek. Chodziło mi o najprostsze leki w minimalnych ilościach. Mam iść do lekarza, aby wypisał mi, że może boleć mnie głowa albo moja kobieta nie chce zajść w ciąże, więc według zaleceń ma brać te tabletki? Już widzę, jak mi moja lekarka z POZu wypisuje po angielsku oświadczenie, iż np. pacjent może mieć kaca, więc konieczna mu aspirina ;)

Myślę, że zastosuję ten zdrowy rozsądek ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Mar 2019 18:12 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
@Pudelek, spkojnie zastosuj zdrowy rozsądek :) . Od lat latam z podstawowymi lekami w małej kopercie z tkaniny. Do głowy by mi nie przeszło, żeby to pokazywać.

Loty europejskie ale i ciut dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 25 Mar 2019 18:16 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Miałem na myśli, by nie przesadzać z ilością. Zdrowy rozsądek jest wskazany przez obie strony. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 25 Mar 2019 18:23 

Rejestracja: 06 Mar 2018
Posty: 15
Ja przewożę leki w torebce jak na płyny i wykładam na tace, leki przeciwbólowe, na biegunkę, krople miętowe, wziewy na astmę, nikt sie nie czepia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 30 Mar 2019 21:13 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 78 405
Choruje przewlekle na różne choroby co wiąże się z przewozeniem różnych lekkow w tym nawet sterydy i nigdy nie miałem problemu A byłem z nimi w Europie,Azji,Afryce jedynie co mam przy sobie to wypis z szpitala akurat z Anglii więc logiczne z e po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Cze 2019 02:48 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 20
My lecąc w podróż bez biletu powrotnego mieliśmy ze sobą pół apteki. Na jednym z lotnisk (po locie wewnętrznym) w Meksyku była kontrola antynarkotykowa, pies coś wywąchał, Pan policjant wziął nas na rewizję i pierwsze pytanie padło - czy mamy lekarstwa. Powiedzieliśmy tak i pokazaliśmy zacnej wielkości pudełko. A na to policjant - a to wszystko jasne i zakończył rewizję :) nie sprawdził nawet co jest w środku.

Na lotach międzynarodowych nigdy nie mieliśmy problemów. Ale uwaga - w niektórych państwach np. kodeina (u nas dostępna OTC w niektórych lekach przeciwbólowych) jest traktowana jak narkotyk.
_________________
Marcin
Image
Wyprawy Meksyk
Meksyk wycieczki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Sty 2020 11:32 

Rejestracja: 21 Sty 2020
Posty: 1
Cześć, mam pytanie odnośnie przewozu tabletek......Viagry. Ta kwestia chyba nie była poruszana przez nikogo na forum. Lece z partnerką niedługo 2 liniami lotniczymi do jednego z krajów UE. Jak należy spakowac Viagrę (zamiennik w postaci tabletek z sidenafilem) tak aby nie było problemów przy odprawie, skanowaniu bagażu itp.? Od razu napiszę, że partnerka nie może się dowiedzieć o tych tabletkach, a jednocześnie nie chce mieć "niespodzianek" na lotnisku. Nadmienię, że będę leciał samolotem pierwszy raz w życiu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Sty 2020 11:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
proponuję w google wpisać hasło "przewóz leków samolotem". Jeśli nic nie znajdziesz, to wtedy najlepiej zażyć przed oddaniem bagażu - problem masz z głowy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 21 Sty 2020 12:33 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Problem z głowy może tak, ale za to może pojawić się gdzie indziej :D A tak serio, to ja biorę ze sobą na wyjazdy po listku różnych lekarstw (przeciwbólowe, na sraczkę itp.) i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś się tym zainteresował. Może w krajach typu Singapur trzeba być bardziej ostrożnym, ale w UE to raczej nie będzie żadnym problemem. No chyba, że kolega chce wziąć ze sobą kilka opakowań :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Sie 2022 18:36 

Rejestracja: 03 Sie 2022
Posty: 4
Loty: 3
Kilometry: 3 927
Cześć :) Chcę odświeżyć temat, a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie.
Czy mogę przewieźć bez problemu po 3-4 kapsułki Apapu, Stoperanu itd. ale luzem, tj. w plastikowym opakowaniu na leki? Czy mogą pojawić się problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 03 Sie 2022 18:48 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Na szybko sprawdzilem. Cena stoperanu 11 zl. / opakowanie, ibuprom 8 zl. / opakowanie.

Dlaczego zwyczajnie nie kupisz nowego opakowania wraz z etykieta i nie zabierzesz ze soba? To nie sa jakies wyspecjalizowane leki, dostep do nich nie jest utrudniony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 03 Sie 2022 19:05 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
Wszystko zależy dokąd lecisz, mi się nie zdarzyło jeszcze aby ktoś zwrócił uwagę na moje leki, ale byłem świadkiem jak na granicy Emiratów z Omanem znaleźli u kogoś jakieś leki bez opakowania i czekaliśmy aż przyjedzie lekarz, który stwierdził czy to aby na pewno potrzebny lek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 04 Sie 2022 11:40 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
Od lat moja żona wozi worek przeróżnych leków na wszelkie ewentualności, zarówno w podręcznym jak i nadawanym. Nikt nigdy nawet nie zapytał co to .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Sie 2022 11:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Pewnie lata w tych kierunkach, gdzie nie pytają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 04 Sie 2022 12:03 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Miałem duże zapasy leków,różnych po kilka sztuk w bagażu podręcznym, na wyjazdy Australia, NZ, USA, Brazylia i nikt nigdy się do tego nie przyczepił. Dodatkowo tam gdzie miałem bez opakowań (listki) robiłem zdjęcia tym opakowaniom w domu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 14 Sie 2022 00:13 

Rejestracja: 03 Sie 2022
Posty: 4
Loty: 3
Kilometry: 3 927
Kothson napisał(a):
Na szybko sprawdzilem. Cena stoperanu 11 zl. / opakowanie, ibuprom 8 zl. / opakowanie.

Dlaczego zwyczajnie nie kupisz nowego opakowania wraz z etykieta i nie zabierzesz ze soba? To nie sa jakies wyspecjalizowane leki, dostep do nich nie jest utrudniony.


Dzięki za podpowiedź :) nie bez powodu zapytam o leki luzem - zależało mi na przewozie pigułek bez blistrów. Wszystko bez problemu.

Zapytałam po kontroli bagażu celnika z ciekawości - powiedział, że widać kto przemyca :) ale spokojnie do 7 tabletek można luzem, a proszkowane leki w oryginalnej saszetce. Jak chcemy więcej leków to blistry, do fiolki potrzebna ulotka, a jak silne na receptę to zaświadczenie i ulotka potwierdzająca lek. Odrzucają silne psychotropy i czasami, choć rzadko, trzeba tłumaczyć sie z tych na raka. Wszystko jednak zależy od kontroli w danym kraju i człowieka, który nas sprawdza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group