Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak wyrobić wizę na Białorus.

Na początek, jakie są min. wymagania do wyrobienia tej wizy:

Ambasada Białorusi napisał(a):
Paszport powinien zawierać podpis i być ważny co najmniej 3 miesiące po ukończeniu okresu ważności wizy oraz koniecznie zawierać czyste strony (co najmniej są 2);


Gdzie można ją wyrobić:

Oczywiście, przez różne biura podróży, ale można także pójść prosto do konsulatu/ambasady i wyrobić ją. Nie trzeba się zarejestrować, jak do Rosyjskiej, wystarczy się pojawić w określonej godzinie pracy ambasady/konsulatu. Zwykłym upoważnieniem, można wyrobić i odebrać wizy naszych kompanom podróży.

Adresy Ambasad i Konsulat w Polsce
[+] Pokaż
Ambasada
ul. Wiertnicza 58, 02-952 Warszawa
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 15:00 — 16:00 — odbior paszportów
tel: +48 (22) 742-0710
email: poland.consul[at]mfa.gov.by


Konsulaty
Białystok
ul. Elektryczna 9, 15-080
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 11:45 — przyjmowanie wniosków wizowych, 15:00 — 16:00 — odbior paszportów
tel: +48 (85) 664-9946
email: poland.bialystok[at]mfa.gov.by


Gdańsk Oliwa
ul. Noakowskiego 9, 80-313
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 14:30 — 15:30 — odbior paszportów
tel: +48 (58) 341-0026
email: poland.gdansk[at]mfa.gov.by


Biała Podlaska
ul. Sitnicka 77, 21-500
Czynna: Od poniedziałku do piątku
Godziny przyjęć: 9:00 — 12:00 — przyjmowanie wniosków wizowych, 13:30 — 15:30 — odbior paszportów
tel: +48 (83) 342-1814
email: poland.bialapodlaska[at]mfa.gov.by


Godziny pracy warto sprawdzać także tu: http://poland.mfa.gov.by/pl/kunsulaty/


Następne pytanie, która wiza nam będzie potrzebna?

Cennik

[+] Pokaż
Załącznik:
Bialorus.JPG


(Jest błąd przy wizie grupowej tranzytowej, cena to 8 EUR i 33 EUR za osobę)


Jak widać, wybór dość spory, a ceny nie powalają, jak np. z tymi do wizy Rosyjskiej.

Rodzaje wizy/wymagane dokumenty

Wiza tranzytowa

Jak sama nazwa świadczy, to wiza, żebyśmy mogli przejechać Białoruś. Wymagane dokumenty: Wiza do kraju docelowego (np. Rosja) albo bilet do kraju docelowego (lotniczy, kolejowy) albo do granicy (najtańszy bilet kolejowy do Brześcia albo Grodna np.) Wiza wydawana jest na 48 godzin (od 24:00 do 23:59)

Uwaga Osoby które lecą Belavią do Moskwy z przesiadką w Mińsku, potrzebuję wizę tranzytową do tego kraju.

Wiza krótkoterminowa

Tutaj są 2 opcje. Wiza turystyczna i prywatna.

Wiza turystyczna, nie jest tak łatwa do wyrobienia, jak się wydaje. Trzeba dostać zaproszenie od biura podróży w Białorusi, które współpracuje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Białoruś.

Najlepiej jest starać się o wizę prywatną. Nie trzeba tutaj mieć dużo do wyrobienia jej. Wystarczy jedynie adres osoby w Białorusi (były przypadki, ze ludzie wybierali byle jaki adres na gogle maps, i wypisywali byle jakie imię i nazwisko) a czasami pracownik ambasady/konsulatu poprosi o ksero paszportu osoby zapraszającej. Większość z nas ma jakiegoś kolegę/koleżankę, który z chęcią pomoże z adresem albo z ksero. A jak nie, polecam airbnb lub couchsurfing. Tam beż problemu dostaniemy wszystkie dane :)

Wiza wydawana jest na 30 dni. Jak ktoś chce do 3 miesięcy to już wymagany jest zaproszenie z OVIRu.

Ubezpieczenie Zdrowotne

[+] Pokaż
Ambasada Białorusi napisał(a):
Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców.

Cudzoziemcy, którzy czasowo przebywają albo czasowo mieszkają na terytorium Republiki Białoruś, muszą posiadać ważną umową obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, zawartą z kompanią “Belgosstrakh” lub «Beleximgarant», czy umową ubezpieczenia zdrowotnego, zawartą z dowolną ubezpieczeniową firmą zagraniczną.

Umowa ubezpieczenia zdrowotnego, która została zawarta z ubezpieczeniową firmą zagraniczną, musi:

- zawierać nazwę ubezpieczeniowej firmy zagranicznej, adres siedziby, numery telefonów ubezpieczeniowej firmy zagranicznej lub assistance międzynarodowego, również imię i nazwisko, imię ojca (jeżeli ono jest) cudzoziemca;

- być ważna na terytorium Republiki Białoruś;

- być ważna przez cały okres pobytu tymczasowego albo czasowego zamieszkania na terytorium Republiki Białoruś, w tym pokrywać wszystkie zaplanowane dni pobytu w okresie ważności wizy;

- mieć określoną sumę ubezpieczenia w wysokości nie mniej niż 10 000 euro.

A tutaj parę firm, które honoruje Białoruś

http://www.axa.pl/
http://www.reso.com.pl/
http://www.tueuropa.pl/
http://www.signal-iduna.pl

Koszt ubezpieczenia na 1 dzień to około 0.5 euro. Można ubezpieczenie kupić przez neta, albo pójść do oddziału (każda z tych firm ma odział obok konsulatów) i wyrobić na miejscu.

Mamy już wszystkie dokumenty? No to zaczynamy!

Uwaga Dokumenty niezbędne do otrzymania wizy należy składać Z ZASADY nie wcześniej niż 3 miesiące przed zaplanowaną podróżą.

Trzeba wypełnić wniosek: http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_is ... s/wniosek/
Wydrukować, i podpisać niebieskim długopisem

Zdjęcie: wymiary 35 x 45 mm

Ubezpieczenie

Wpłata: Płatność dokonuje się w oddziale banku w dniu złożenia wniosku wizowego

Uwaga Przy odbiorze wizy obowiązkowo trzeba pokazać potwierdzenie opłaty!

Uwaga Wydział Konsularny nie przyjmuje dokumentów nadesłanych do Konsulatu faksem, pocztą lub pocztą elektroniczną.


Po rozmowie w panią/panem w konsulacie, zostaniemy proszeni do odebrania paszportu z wizą po 2 albo 5 dniach po złożenia wniosku.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 356 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#201 PostWysłany: 10 Gru 2017 20:26 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
W najgorszym wypadku po wyjściu z terminala lokalnego i przejściu na międzynarodowy natkniesz się na odprawę graniczną i opłatę podwyższoną za wizę plus karę administracyjną. O wizę możesz aplikować na max 3 miesiące przed wyjazdem o ile masz rosyjską wizę. Chyba lepiej zrobić to na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#202 PostWysłany: 10 Gru 2017 22:41 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Belavia na swojej stronie też ma informację, że dla połączeń transferowych przez lotnisku w Mińsku nie jest potrzebna wiza białoruska.

https://en.belavia.by/faq/
Pytanie: "Is the transit visa needed?"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#203 PostWysłany: 10 Gru 2017 23:02 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A ty dalej swoje... Tu masz komunikat na oficjalnej stronie rządowej Białorusi. http://president.gov.by/ru/news_ru/view ... ran-15342/
Jak wół stoi napisane, że nie dotyczy tranzytu z i do Rosji.

ps.
Są prowadzone rozmowy między BY i RU o wspólnym uznawaniu wiz, ale na tę chwilę nie zapadły żadne wiążące decyzje. Ma to nastąpić w przyszłym roku.


Ostatnio edytowany przez e-prezes, 10 Gru 2017 23:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#204 PostWysłany: 10 Gru 2017 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Устанавливаемый порядок безвизового передвижения не распространяется на лиц, прибывающих в Беларусь авиарейсами из России
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#205 PostWysłany: 10 Gru 2017 23:59 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
W poniższym linku jakiś Amerykanin opisuje swój transfer (w maju 2017) przez lotnisko w Mińsku na trasie Moskwa-Warszawa (linie Belavia)
Bez wizy.

https://www.tripadvisor.ca/ShowTopic-g2 ... larus.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#206 PostWysłany: 11 Gru 2017 10:14 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
No to masz oficjalny komunikat i relację Amerykanina. Wybieraj, bo ja nie umiem Ci pomóc. Najlepiej sprawdź sam i opisz nam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#207 PostWysłany: 11 Gru 2017 10:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Też mogę napisać relację ze mi się udało, za nieopatrzenie.

Także jest piękny email i telefon do ambasady, parę minut i po kłopocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#208 PostWysłany: 12 Gru 2017 12:19 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Informacja z konsulatu w Gdańsku - połączenie transferowe bez wizy na lotnisku w Mińsku obejmuje także loty przesiadkowe do/z Rosji.

Wykluczenie przylotów/wylotów do/z Rosji dotyczy bezwizowego wjazdu do 5 dób.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#209 PostWysłany: 12 Gru 2017 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
golen, cenię takie osoby jak Ty, za racjonalne i logiczne myślenie, które u nas czasami się zatraca. Brawo za konsekwencje, oby te wiadomości sprawdziły się Twoim na wylocie z Moskwy i nie zależały od kaprysu "pogranicznika" rosyjskiego i/lub białoruskiego :-(
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
golen lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#210 PostWysłany: 12 Gru 2017 19:19 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Brawo! Jak masz sprzeczne informacje - sprawdź u źródła!

Ja jednak dalej nie łapię różnicy pomiędzy wjazdem przez mińskie lotnisko w celu tranzytu do Rosji (ew. wyjazdu z Rosji tranzytem przez Mińsk do Polski), a procedurą pobytu bez wizy do 5 dni pobytu w Białorusi korzystając z portu lotniczego Mińsk. Wyjaśni mi to ktoś?

Dobra, załapałem. Dziwne, że nikt tego nie znalazł, ale już na forum o tym było. przesiadka-w-minsku,1312,81130
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#211 PostWysłany: 18 Gru 2017 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Czy poświadczenie z hotelu na firmowym papierze jest możliwe do uzyskania bez dodatkowych kosztów? Czy ew. w Warszawie albo w Białymstoku jest możliwe uzyskanie wizy prywatnej tylko posiadając jakieś tam dane osobowe czy jednak skan dowodu wymagany jest bezwzględnie? Innymi słowy - czy da się załatwić wizę bez dodatkowych kosztów zaproszeń/skanów/itd. i bez szukania osoby, która prześle skan paszportu (swoją drogą, bardzo mnie to dziwi, że ktoś się na to godzi)? Gdzie lepiej złożyć wniosek, licząc na szczęście, że nie będę zmuszona do spełnienia tych niby wspomagających warunków wydania wizy? Tak, czytałam wątek :P
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#212 PostWysłany: 18 Gru 2017 22:07 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Co do potwierdzenia rezerwacji w hotelu to nie orientuje się w jaki sposób to realizują. Można próbować mailem (pdf wydrukować) lub faksem. Mnie zaproszenie wysyłali kiedyś faksem wprost do ambasady. Wydruk z maila też przechodził. Przy czym było to zaproszenie od organizacji z logotypem, danymi i podpisami reprezentanta.

Czy ksero paszportu jest konieczne, bo chyba o to Ci chodzi? Odpowiem, "na żądanie konsula", więc nie ma reguły. Dane osoby do której jedziesz i tak musisz wpisać, więc dobrze by było, by ta osoba z którą się spotkasz wiedziała o tym. Czy ktoś to sprawdza, nie wiem. Ale można mniemać, że tak.
Ja nigdy przy prywatnej nie składałem ksera, choć na żądanie konsula mogłem dostarczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#213 PostWysłany: 19 Gru 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Dzwoniłam do Białegostoku i Białej Podlaskiej. W Białymstoku życzą sobie trzech stron paszportu, jak ktoś wcześniej wspominał. W Białej Podlaskiej natomiast chcą nr kontaktowy do osoby zapraszającej, więc pewnie dzwonią... Z drugiej strony nawet, gdyby było inaczej, to wyjazd dla mnie tam po samą wizę jest bez sensu, nieopłacalny. Póki co pozostaje chyba tylko opcja wizy turystycznej, bo nie chce mi się szukać osoby prywatnej do takiego zaproszenia, a akurat żadnego Białorusina nie znam. Zresztą skan paszportu w moim odczuciu jest chorym pomysłem... Przecież gdybym coś narozrabiała to ta osoba miałaby ogromne problemy najpewniej.
Edycja: dla sportu zadzwoniłam jeszcze do Warszawy. No i pani mówi, że nie dostanę raczej po raz pierwszy bez ksera paszportu (wytłumaczyłam jej, że to raczej odpada). Pani powiedziała, że jeśli ktoś wybiera się kolejny raz, to raczej nie ma problemu (z drugiej strony, jak ktoś ma to ksero, to raczej nie ma takich rozważań). Natomiast powiedziała, że jestem w stanie dostać wizę turystyczną, dysponując jedynie potwierdzeniem rezerwacji noclegu otrzymanym od hotelu drogą mailową (czyli tak, jak wspominaliście, nie z żadnych systemów rezerwacyjnych). Nie ukrywam, że mnie to ucieszyło, więc będę na dniach próbowała i podzielę się informacją. :P
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#214 PostWysłany: 19 Gru 2017 20:00 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
invasion nie znasz na Białorusi nikogo? Strona fdating.com i taka dziewczyna jak Ty dostaję mega wiele zaproszeń od Białorusinów. :D Pozdrawiam serdecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#215 PostWysłany: 19 Gru 2017 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Dla mnie takie ewidentne wyłudzanie danych byłoby upokarzające, aczkolwiek zajrzałam na tę stronę. W przedziale wiekowym zbliżonym plus minus 5 lat do mojego sami (nie)typowi Białorusini. :lol: :|
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#216 PostWysłany: 26 Gru 2017 18:16 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
invasion napisał(a):
Edycja: dla sportu zadzwoniłam jeszcze do Warszawy. No i pani mówi, że nie dostanę raczej po raz pierwszy bez ksera paszportu (wytłumaczyłam jej, że to raczej odpada). Pani powiedziała, że jeśli ktoś wybiera się kolejny raz, to raczej nie ma problemu (z drugiej strony, jak ktoś ma to ksero, to raczej nie ma takich rozważań). Natomiast powiedziała, że jestem w stanie dostać wizę turystyczną, dysponując jedynie potwierdzeniem rezerwacji noclegu otrzymanym od hotelu drogą mailową (czyli tak, jak wspominaliście, nie z żadnych systemów rezerwacyjnych). Nie ukrywam, że mnie to ucieszyło, więc będę na dniach próbowała i podzielę się informacją. :P


Ostatnio słyszałem w Warszawie jak Pani z okienka tłumaczyła komuś, że bez problemu może wyrobić wizę robiąć tylko rezerwację na bookingu, więc wygląda na to, że to przechodzi.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#217 PostWysłany: 26 Gru 2017 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Całkiem możliwe. Ogólnie ja już za 2 dni powinnam odebrać wizę, więc jestem prawie pewna jej uzyskania ;) Otrzymanie potwierdzenia rezerwacji z hotelu zajęło mi 5 minut (zrobienie rezerwacji i wysłanie maila z prośbą po angielsku) i ze 2 godziny oczekiwania na odpowiedź w pewien poranek w tygodniu :P Jak dostanę to napiszę konkretnie, ale nie widzę żadnego sensu kombinowania z wizą prywatną.
Panie w warszawskiej ambasadzie są s z a l e n i e pomocne. W życiu chyba nie spotkałam się z tak miłą, choć odrobinę upierdliwą procedurą. Nie ma czego się bać!
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#218 PostWysłany: 17 Sty 2018 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
A skoro można bezwizowo zwiedzać jeśli ląduje się na lotnisku w Mińsku to czy musimy mieć także powrót lotniczy z tego portu? Chodzi o to, że są tanie loty z Kijowa do Mińska by UIA, ale powroty już bez szału. Więc najtaniej przylecieć samolotem, a wrócić lądowo do Polski. Przerabiał ktoś z Was taki wariant? Czy też musi być to podróż lotnicza typu RT?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#219 PostWysłany: 17 Sty 2018 16:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Nie, tylko przez MSQ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Białoruś - wiza
#220 PostWysłany: 17 Sty 2018 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@ranek
Tylko podróż samolotem w obie strony, a dodatkowo to nie mogą być loty Z/Do Rosji:
"Nowe przepisy dotyczą tylko osób, podróżujących samolotami w obie strony (przylot i odlot z lotniska “Mińsk”).
Ruch bezwizowy nie obejmuje:
- osób, przylatujących do Białorusi samolotami z Rosji, oraz osób, planujących wylecieć na teren Rosji (te loty są traktowane, jako wewnętrzne, nie są objęte kontrolą graniczną);"
http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_is ... as/bezwiz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 356 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group