Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [KTM] Katmandu
#1 PostWysłany: 22 Mar 2015 09:55 

Rejestracja: 06 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 72
Kilometry: 202 046
Lotnisko z trzeciego świata. Przed lotniskiem kolejka bo sprawdzali paszporty i rezerwacje. Następnie godzina stania do check in. ( Jet Airways economy ). Security check - była kolejka , ale nie wiadomo po co , bo gate strasznie ciasne i security było otwierane ściśle przed odlotem. Autobus do samolotu ....i tu kolejna niespodzianka. Kontrola bagażu podręcznego przed wejściem na pokład. Duty free drogie. Papierosy najlepiej kupić na mieście....ale uwaga!!! W obrocie są fajki z dutty free i te z nepalską banderolą. Nepalskie Camele to 150 rupii, te dutty free ok. 350 !!! Ale wróćmy na lotnisko.....Duży plus dla pani z check in za to, że mając dwie osobne rezerwacje , czyli loty KTM-DEL-AUH linią Jet Airways i AUH-BEG-WAW linią Air Serbia , odprawiła mi bagaż do WAW i wydrukowała cztery karty pokładowe. Oczywiście poprosiłem o to i pani sprawdziła rezerwacje i wszystko się udało. Biorąc pod uwagę fakt ,że samolot z KTM miał 2 godz. opóźnienia , było to zbawienie. W AUH wystarczyło mi jakieś 15 min. na transfer z T1 na T3. Na tablicy widziałem już "last call" , ale udało się. .....Podsumowując ....lepiej być te 4 godz. przed odlotem w KTM.......Taksówka z dzielnicy Thamel to koszt 500 rupii .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#2 PostWysłany: 04 Sty 2016 15:13 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 10
cygi76 napisał(a):
Lotnisko z trzeciego świata. Przed lotniskiem kolejka bo sprawdzali paszporty i rezerwacje.


w innych krajach, np. Indie też nie wejdziesz na lotnisko bez biletu!

To, że lotnisko trzeciego świata to się zgadzam. Toalety okropne, Gate'y bardzo małe, obok siebie ze wspólnym korytarzem, nie ma nawet gdzie stać, tak wszyscy są ściśnięci. Lepiej jest poczekać przed security check i przez kontrole przejść na chwilę przed boardingiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#3 PostWysłany: 19 Wrz 2016 12:19 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
jeszcze dodam, że trzeba pieczątkę z security check by przejść dalej, mi nie wklepali i musiałam się cofać ;) ogólnie security jest jakby 3 razy, raz przy wejściu na lotnisku, drugi raz tam gdzie być powinno i trzeci raz przy samym wyjściu na płytę lotniska, za każdym razem wszystkich obmacywali ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#4 PostWysłany: 19 Sty 2017 15:45 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Przy wylocie warto być trochę wcześniej, żeby się nie denerwować że sie nie zdąży ;) Mimo security które wykryłoby chyba tylko Kałasznikowa przewieszonego przez ramię wszystko trwa okropnie długo. :roll:
Bardzo doceniłem tam sprawność działania europejskich lotnisk ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#5 PostWysłany: 19 Sty 2017 15:48 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Ciekawe to ich security check. Działa ( względnie ) przy wylotach, ale jak musiałem wejść wyjściem po opóźniony bagaż to mogłem być obwieszony bombkami jak choinka :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2017 15:58 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 63
Kilometry: 183 326
Od trochę temat od momentu wyjścia z samolotu do postoju Taxi zajęło nam wszystko niecała godzinę. Jednak czytając wasze posty skoro lot mam o 21.40 to chyba o 18 powinienem być na lotnisku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#7 PostWysłany: 09 Kwi 2017 16:09 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Zaplanuj sobie przyjazd na 3h przed odlotem, powinno starczyc. Przylot na KTM jest zdecydowanie szybszy niz wylot.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#8 PostWysłany: 09 Kwi 2017 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
my 2,5h przed odlotem byliśmy jeszcze na Thamelu, potem taxi za 400 rupi i b. szybka odprawa na lotnisku, jeszcze czekaliśmy sporo w sali odlotów (but. wody 200 rupi, a można było przenieść swoją przez bramki)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#9 PostWysłany: 09 Kwi 2017 19:00 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 63
Kilometry: 183 326
Ok bardzo wam dziękuje !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#10 PostWysłany: 09 Kwi 2017 19:13 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 63
Kilometry: 183 326
Takie szybkie pytanie czy bez problemu wejdę na lotnisko pokazując na aplikacji Etihad bilety?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#11 PostWysłany: 09 Kwi 2017 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
my też mieliśmy karty pokładowe w smarfonie, bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#12 PostWysłany: 05 Gru 2017 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Pytanie czy jeśli mam przylot do KTM w godzinach porannych 7-8 to czy da radę się odprawić wyrobić wize i np. na 10-11 zdążyć na jakiś lot do Lukli, ile czasu potrzeba bezpiecznie na ogarnięcie tego? Czy lepiej odpuścić i lecieć następnego dnia rano?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#13 PostWysłany: 05 Gru 2017 18:53 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Jak przylecisz planowo to jest do zrobienia, Jak będzie obsuwa albo bagaż Ci nie doleci(jak mi) to będziesz miał problem. Pamiętaj,że im później tym wieksza szansa na odwołanie lotów lokalnych - po południu pogoda się lubi pogorszyc. Jak nie masz ciśnienia to odpuść i leć na następny dzień z rana
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#14 PostWysłany: 04 Sty 2018 01:15 

Rejestracja: 17 Gru 2017
Posty: 23
A jak to jest gdy ktoś chce lecieć lokalnym samolotem do Lulka ? Też sa te wszystkie odprawy i kolejki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#15 PostWysłany: 04 Sty 2018 01:39 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Jest podobnie, ale ciaśniej:) Terminal krajowy jest obok po lewej stronie. Pierwszy lot był o 6:30, a lotnisko otworzyli o 5:45 - wiec już to chyba wszytko wyjaśnia:) Są obie kontrole, zarówno do wejścia do terminalu jak i przy odprawie. Bagaże ważą, ale nie wiem po co, bo jakoś szczególnie nie biorą tego pod uwagę. Osoby z trekow zorganizowanych są troche wciskane przez swoich przewodników przed innych stojących, ale generalnie wszystko idzie sprawnie. Ja odleciałem o czasie.


Ostatnio edytowany przez wercyngetoryx, 04 Sty 2018 01:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
anna9900 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [KTM] Katmandu
#16 PostWysłany: 04 Sty 2018 01:40 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Do Lukli. Służbowo! Na statek.
Oczywiście bez odprawy i bez kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group