Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#981 PostWysłany: 21 Mar 2022 22:18 

Rejestracja: 09 Lis 2021
Posty: 6
@dziend0bry

I jak udało się tylko z Testifly?
Czy test sprawdzany był tylko WAW czy i w MUC ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: USA a covid19
#982 PostWysłany: 21 Mar 2022 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Testifly z WAW LOTem. Pani po prostu chciała zobaczyć cokolwiek, gdzie będzie napisane "negative", więc żadnego problemu nie było. Test wykonany jakieś 35 godzin przed wylotem (byle było poprzedniego dnia). W USA w Newark nikogo nie interesuje test, szczepienie czy attestation...
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
klapio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#983 PostWysłany: 22 Mar 2022 06:40 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
zdzisiu83 napisał(a):
@dziend0bry

I jak udało się tylko z Testifly?
Czy test sprawdzany był tylko WAW czy i w MUC ?



Leciałem Lufthansa, na żadnym etapie nie było pytania o test czy w ogóle szczepienie.
Ani w Warszawie ani w Monachium ani w Los Angeles.

Importowalem jedynie w/w dokumenty online, wiec pewnie dlatego :)

Ale Testifly się nadal
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
klapio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#984 PostWysłany: 22 Mar 2022 21:09 

Rejestracja: 09 Lis 2021
Posty: 6
Wniosek taki, że warto próbować z Testifly przynajmniej w WAW, zawsze można na szybko zrobić na lotnisku mając zapas czasu.
Poza tym Testifly, rekomendowany przez Lufę, jest przynajmniej w Niemczech traktowany jak każdy inny test akredytowany - tak mi powiedzieli na infolinii Testifly.
Ja akurat mam za 7 dni rejs LOTem z WAW i też zamierzam przetrzeć szlak z Immuner/Testifly.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#985 PostWysłany: 24 Mar 2022 19:41 

Rejestracja: 28 Sty 2022
Posty: 13
Czy ktoś testował opcję dla ozdrowieńca z zaświadczeniem lekarskim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#986 PostWysłany: 25 Mar 2022 14:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22327
Prezesi amerykańskich linii lotniczych wzywają Bidena do zniesienia obowiązku noszenia maski na COVID

http://reut.rs/3wyMt9I


Ostatnio edytowany przez Zeus, 25 Mar 2022 16:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#987 PostWysłany: 25 Mar 2022 16:42 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Do zniesienia obowiązku noszenia masek, nie mandatu ;)
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#988 PostWysłany: 25 Mar 2022 17:52 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 26
-- 25 Mar 2022 16:52 --

Akurat oprócz tych maseczek to dużo bardziej interesujące jest info o chęci zniesienia testowowania... to jest utrudnienie i ryzyko pozytywuýl

-- 25 Mar 2022 16:52 --

Akurat oprócz tych maseczek to dużo bardziej interesujące jest info o chęci zniesienia testowowania... to jest utrudnienie i ryzyko pozytywuýl
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#989 PostWysłany: 26 Mar 2022 05:05 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Odnośnie masek - od tygodnia jeździmy po Kaliforni/Arizonie/Utah/Nevadzie i nikt, nigdy, nigdzie masek nie wymaga :) więc tyle co się przemęczyć w samolocie i z głowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#990 PostWysłany: 26 Mar 2022 15:45 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 24
Hej, polećcie gdzie w NYC zrobić test antygenowe przed lotem United Airlines z Newark do Berlina? Z tego co wiem max 48h przed przylotem do Niemiec muszę mieć wynik testu negatywny. Wylatuję w poniedziałek po 17, z kwatery na Long Island City i tak przez centrum muszę się przebić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#991 PostWysłany: 26 Mar 2022 18:06 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Polecam CITY MD mają mnóstwo placówek w NY. We wrześniu robiłem testy antygenowe prosto z ulicy - wynik w ciągu 20 min. Kilka minut od Times Squere - szybko bezpłatnie miło i profesjonalnie.

I co najważniejsze daja papierowy wydruk z pieczątka więc nie trzeba ściągać żadnych aplikacji.

https://www.citymd.com/news/covid-19-testing-update
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#992 PostWysłany: 29 Mar 2022 08:03 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 4
Z tego co wyczytałem przy powrocie do Niemiec z USA obecnie gdy się ma szczepienie nie potrzeba testu:
Mandatory testing or proof of immunity from COVID-19
From 3 March 2022, every person over the age of 12 is obliged to carry proof of their COVID‑19 status when entering Germany. Persons over the age of 12 must therefore have a negative test result or proof of recovery or vaccination when entering Germany. As a rule, COVID‑19 test results (antigen or PCR tests) must not be more than 48 hours old at the time of the (planned) entry. However, if entering Germany with a carrier (e.g. an airline), PCR tests may be taken a maximum of 48 hours before the (scheduled) start of the journey (e.g. departure time). But antigen tests must not be taken more than 48 hours before the (scheduled) time of arrival in Germany even if travellers are being transported by a carrier.

Travellers who are only transferring at an airport in Germany are also required to present proof of their COVID‑19 status. This applies both to non-Schengen transit from or to third countries outside the EU and to transit from or to Schengen states.

The negative test result, proof of recovery or proof of vaccination must be shown to the carrier for examination prior to departure. Only in the case of cross-border rail travel or cross-border short sea transport may the relevant documentation be presented during transit. Proof must also be shown to the German border authorities upon entry if requested.

Travellers entering Germany from areas of variant of concern must present a negative PCR test result: in this case a rapid antigen test or proof of recovery or vaccination is not sufficient. If using a carrier to enter Germany, the PCR test result must be less than 48 hours old at the time of the (scheduled) start of the journey. Furthermore, the German authorities may require travellers to take additional PCR tests after entering the Federal Republic of Germany, in particular at their point of arrival (e.g. at the airport).

Cross-border commuters are only required a negative test or proof of immunity after a stay in a high risk area, in an area of variant of concern or when entering Germany by air travel. In these cases a new negative test only needs to be provided twice per week.

In the case of border traffic, persons who have spent less than 24 hours in a high-risk area or area of variant of concern or who are only entering Germany for a period of up to 24 hours, a new negative test only needs to be provided twice per week.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli źle interpretuję;).
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#993 PostWysłany: 29 Mar 2022 10:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
SFO-MUC tydzień temu sprawdzali tylko paszport.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#994 PostWysłany: 29 Mar 2022 11:04 

Rejestracja: 29 Mar 2022
Posty: 1
Cześć,
mam pytanie odnośnie wjazdu do USA bez szczepienia. Jedna z koleżanek, która ma z nami za miesiąc polecieć do LA, jakiś czas temu przyjęła pierwszą dawkę szczepionki Pfizer, po której wystąpiły u niej reakcje niepożądane i ma zakaz przyjęcia drugiej dawki. Czy zaświadczenie wystawione przez lekarza o przeciwskazaniu do szczepienia wystarczy? Czy to musi być jakieś specjalne zaświadczenie? I jak później wygląda sytuacja z ewentualnymi testami i kwarantanną na miejscu? Może ktoś przerabiał ten temat? Ambasada ani przewoźnik (LOT) jak na razie nic nie odpisują na jej maile, a tylko do jutra ma czas na ewentualny zwrot biletu :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#995 PostWysłany: 29 Mar 2022 13:56 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 24
FreeLock napisał(a):
Z tego co wyczytałem przy powrocie do Niemiec z USA obecnie gdy się ma szczepienie nie potrzeba testu:
Mandatory testing or proof of immunity from COVID-19
From 3 March 2022, every person over the age of 12 is obliged to carry proof of their COVID‑19 status when entering Germany. Persons over the age of 12 must therefore have a negative test result or proof of recovery or vaccination when entering Germany. As a rule, COVID‑19 test results (antigen or PCR tests) must not be more than 48 hours old at the time of the (planned) entry. However, if entering Germany with a carrier (e.g. an airline), PCR tests may be taken a maximum of 48 hours before the (scheduled) start of the journey (e.g. departure time). But antigen tests must not be taken more than 48 hours before the (scheduled) time of arrival in Germany even if travellers are being transported by a carrier.

Travellers who are only transferring at an airport in Germany are also required to present proof of their COVID‑19 status. This applies both to non-Schengen transit from or to third countries outside the EU and to transit from or to Schengen states.

The negative test result, proof of recovery or proof of vaccination must be shown to the carrier for examination prior to departure. Only in the case of cross-border rail travel or cross-border short sea transport may the relevant documentation be presented during transit. Proof must also be shown to the German border authorities upon entry if requested.

Travellers entering Germany from areas of variant of concern must present a negative PCR test result: in this case a rapid antigen test or proof of recovery or vaccination is not sufficient. If using a carrier to enter Germany, the PCR test result must be less than 48 hours old at the time of the (scheduled) start of the journey. Furthermore, the German authorities may require travellers to take additional PCR tests after entering the Federal Republic of Germany, in particular at their point of arrival (e.g. at the airport).

Cross-border commuters are only required a negative test or proof of immunity after a stay in a high risk area, in an area of variant of concern or when entering Germany by air travel. In these cases a new negative test only needs to be provided twice per week.

In the case of border traffic, persons who have spent less than 24 hours in a high-risk area or area of variant of concern or who are only entering Germany for a period of up to 24 hours, a new negative test only needs to be provided twice per week.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli źle interpretuję;).
Dziś rano wylądowałem w Berlinie z Newark, tylko paszport sprawdzali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#996 PostWysłany: 01 Kwi 2022 10:02 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
Wolę się upewnić, czy lecąc do LAX z WAW trzeba wypełnić attestation online czy papierowo i pokazać przy boardingu?
Dodam, że dorosli i dzieci w pełni zaszczepieni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#997 PostWysłany: 01 Kwi 2022 12:32 

Rejestracja: 23 Kwi 2014
Posty: 7
Dzień dobry, sporo ciekawych informacji tutaj przeczytałem, ale zapytam jeszcze upewniając się przy okazji. Bilety zakupione, ESTA już uzyskałem. Co do covida - jak rozumiem potrójna szczepionka mnie nie zwalnia i musze zrobić test dzień przed wylotem mimo posiadania paszportu covidowego? Czyli jeśli lecę w sobotę to w piątek muszę zrobić test. W dowolnym laboratorium wykonującym to? Który rodzaj? Antygenowy czy ten drugi (koszt około 100 i około 300 zł)? No i jak zrobie dajmy na to w piątek rano i np. wyjdzie pozytywny to mogę parę godzin albo dzień później znowu spróbować czy już wtedy to oznacza że nie lecę, wpisują mi kwarantanne czy coś?
Przepraszam za amatorskie pytanie ale wolę być pewny.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#998 PostWysłany: 01 Kwi 2022 12:37 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@Maite Radar,

dokładnie robisz test dzień kalendarzowy przed wylotem. Wystarczy test antygenowy (ten tańszy).
Co do wpisywania do systemu testu wykonanego prywatnie i ewentualnej izolacji to się nie wypowiem, bo nie wiem jak to wygląda obecnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#999 PostWysłany: 01 Kwi 2022 12:37 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Na ten moment antygen. Mozesz zrobić nawet na lotnisku WAW tylko przyjedz 4h przed wylotem bo kolejki czasem
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1000 PostWysłany: 02 Kwi 2022 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Informacyjnie. Lot ze Sztokholmu do Los Angeles przez Londyn. Pytanie i sprawdzenie potwierdzenia szczepienia oraz testu jedynie przy odprawie w Sztokholmie. Na przesiadce i po przylocie nikt już o Covidowe sprawy nie pytał.

Widziałem na lotnisku w LA informację o darmowych zestawach do testowania do pobrania dla osób które potrzebują zrobić test przed powrotem. Nie pytałem jak to działa ale była informacja o międzynarodowych podróżnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group