Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1041 PostWysłany: 19 Kwi 2022 19:38 

platynowy
oskiboski napisał(a):
Do 3 maja wydłużyli

Co zostało wywalone do kosza wczoraj przez sędziego federalnego z FL. Wreszcie.

@smieci
Od wczoraj maski w samolotach i na lotniskach w US są fakultatywne. Vide powyżej.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#1042 PostWysłany: 21 Kwi 2022 13:06 

Mam do Was pytanie bo mam sprzeczne informacje :)

Wylot do usa. Zakupiony na Singapore Airlines. Z Czech LH z przesiadką we FRA na Singapore i prosto na JFK.
Napiszcie mi proszę. Czy dokumenty muszę mieć te wymagane tylko przez SA czy przez LH również?
Mam już -
- szczepionkę
- attestation
- Estę
- dokument o adresie w USA

Czy mam mieć coś jeszcze? Bo nic nie rozumiem już a w niedziele rano Wylot... za dużo sprzecznych informacji. Ponieważ podobno trzeba mieć jakieś oświadczenie zdrowotne a na LH nic o nim nie piszą...
 Relacje PM off  

#1043 PostWysłany: 21 Kwi 2022 14:29 
Awatar użytkownika

Loty: 106
Kilometry: 262 363
negatywny wyniku TESTu
 Relacje PM off  

#1044 PostWysłany: 21 Kwi 2022 16:11 

A no to wiem :) przez przypadek nie napisałem

Ostatnio edytowany przez Japonka76, 21 Kwi 2022 22:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#1045 PostWysłany: 21 Kwi 2022 22:15 

Loty: 1015
Kilometry: 1 977 402
niebieski
adrian.g92 napisał(a):

Wylot do usa. Zakupiony na Singapore Airlines. Z Czech LH z przesiadką we FRA na Singapore i prosto na JFK.
Napiszcie mi proszę. Czy dokumenty muszę mieć te wymagane tylko przez SA czy przez LH również?
Mam już -
- szczepionkę
- attestation
- Estę

Czy mam mieć coś jeszcze? Bo nic nie rozumiem już a w niedziele rano Wylot... za dużo sprzecznych informacji. Ponieważ podobno trzeba mieć jakieś oświadczenie zdrowotne a na LH nic o nim nie piszą...

Nic więcej Ci nie potrzeba. Test (może być antygenowy) musi być zrobiony w dobie poprzedzającej wylot - godzina nie ma znaczenia

#1046 PostWysłany: 22 Kwi 2022 09:01 

adrian.g92 napisał(a):

Mam już -
- szczepionkę
- attestation
- Estę

Cześć,
A co to za dokument o adresie? To jest ten APIS, które się podaje linii lotniczej?
 Relacje PM off  

#1047 PostWysłany: 22 Kwi 2022 09:44 

Tak :)
 Relacje PM off  

#1048 PostWysłany: 22 Kwi 2022 15:41 

Loty: 25
Kilometry: 38 465
1. Lecę z PRG do JFK przez DUB w maju. Trasa w pierwszą stronę, rozumiem, że wymaga ode mnie wykonania testu anti-gen? (skorzystam zapewne z Testifly)

2. Niecały tydzień później wracam z JFK przez DUB do BER. Jestem zaszczepiony jednodawkowym J&J (niemalże rok temu). Czy, aby bezproblemowo wjechać do Niemiec wystarczy test antygenowy?

3. Jak działają loty przesiadkowe - w Berlinie będą widzieć miejsce początkowe (JFK), czy miejsce, z którego de facto przyleciałem, tj. DUB?

Wybaczcie jeśli było, szukam jednoznacznej odpowiedzi na mój skromny zestaw pytań.
 Relacje PM off  

#1049 PostWysłany: 22 Kwi 2022 15:46 

Rafał Marschall napisał(a):
Pytanie do mądrzejszych i bardziej doświadczonych:

Lot do Los Angeles ze Sztokholmu (przez CPH) w poniedziałek wielkanocny o 6 rano. Dolot w niedzielę z Modlina o 6 rano. Odpadła własnie możliwość testu w WMI, bo Centrum Damiana zamknęło testowanie 24 h i w ogóle w Święta. Zaryzykowałbym z testifly, ale się troszkę boję...W razie odmowy o 4 rano przy check in na Arlandzie, nie zdążę zrobić testu (400 PLN). Czy jest jakakolwiek szansa, że ktoś z SAS "klepnie" mi dokumenty (a może i wyda karty pokładowe) dajmy na to 20 czy 10 godzin przed lotem? Będziemy spać przy lotnisku, więc możemy spróbować rano i wieczorem...Ale nie mam żadnego doświadczenia z tak wczesnym check in'em. Lecimy tylko z podręcznym. Niby to główne lotnisko SAS, więc jakaś kumata obsługa na pewno będzie. Od razu powiem, ze w SAS nie ma opcji załadowania dokumenty jak choćby w Lufie, czy KLM :(
Inna opcja jaką rozważam dla świętego spokoju, to test w szwedzkiej klinice: https://www.legehuset.se/en/antigentest-reseintyg/
Cena jest ok, bo ok 120 PLN, ale trzeba będzie jechać na obrzeża Sztokholmu. Całe szczęście mają otwarte w Święta.
A może ktoś ma jakiś inny pomysł? Chętnie wysłucham i z góry dziękuję! (że też USA sobie wymyśliło te 24 h, już bym wolał do PCR'a dołożyć, ale żeby chociaż 48 h było).

Pozdrawiam

I jak leciałeś w końcu na Testifly? Tez mam wylot z ARN ale nie chce ryzykować jeśli byłby problem z jego akceptacją (bo tez o 6:00)
 Relacje PM off  

#1050 PostWysłany: 22 Kwi 2022 17:39 

jiangshu napisał(a):
1. Lecę z PRG do JFK przez DUB w maju. Trasa w pierwszą stronę, rozumiem, że wymaga ode mnie wykonania testu anti-gen? (skorzystam zapewne z Testifly)

2. Niecały tydzień później wracam z JFK przez DUB do BER. Jestem zaszczepiony jednodawkowym J&J (niemalże rok temu). Czy, aby bezproblemowo wjechać do Niemiec wystarczy test antygenowy?

3. Jak działają loty przesiadkowe - w Berlinie będą widzieć miejsce początkowe (JFK), czy miejsce, z którego de facto przyleciałem, tj. DUB?

Wybaczcie jeśli było, szukam jednoznacznej odpowiedzi na mój skromny zestaw pytań.

DO Niemiec nie potrzebujesz zadnego testu ani PLF w berlinie sprawdza ci tylko dowod/paszport po przylocie.Podejrzewam ze lecisz z Aer Lingus najwiekszy plus tej przesiadki w DUB to preclearance ladujesz W JFK bierzesz bagaz i smigasz do miasta
 Relacje PM off  

#1051 PostWysłany: 22 Kwi 2022 19:28 

Hej

Leciał ktos na dniach z Niemiec do US?

Bede chcial leciec na Testifly i jakos nie jestem przekonany a innej alternatywy nie bede mial. Drugie pytanie czy ktos lecial KLM czy tam mozna przy odprawie ONLINE wrzucic wszystkie swoje dokumenty i Oni sprawdza przed odlotem czy wszystko ok. Zawsze by byl czas na zrobienie testu jakby Testifly nie przeszedl. Duzo latam po swiecie ale nigdy w US nie bylem i jakos mnie stresuje ten lot😂

Dzieki za pomoc
 Relacje PM off  

#1052 PostWysłany: 22 Kwi 2022 19:35 

Mam właśnie tak samo. Do USA pierwszy raz więc trochę czuje nie tyle stresu co wkur*wa, że dalej te żałosne testy tam są. Skoro Lufthansa reklamuje się na stronie Testifly to nie widzę opcji żeby nie przeszło. W styczniu wracałem z UK. Test wymagany. I na Randox zamawiasz test, robisz wysyłasz zdjęcia testu przed i po i certyfikat na e-mail... nikt mi nie powie, że te testy to nie nabijanie pieniędzy. W niedzielę lecę do usa z testifly. Zobaczymy co będzie.
 Relacje PM off  

#1053 PostWysłany: 22 Kwi 2022 20:11 

Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Testifly jest akceptowalny bez problemu:) gorzej że już w Polsce ciężko testy kupić:)
 Relacje PM off  

#1054 PostWysłany: 22 Kwi 2022 23:16 

W moim mieście w Rossmannie, Lidlu i biedronce pełno :D
 Relacje PM off  

#1055 PostWysłany: 23 Kwi 2022 22:25 

W ktorej sieciowce najtaniej mozna kupic? Rossman, Lidla czy cos innego? Z gory dzieki
 Relacje PM off  

#1056 PostWysłany: 24 Kwi 2022 02:56 

Najtaniej kupić na allegro: przykładowy test nazywa się "Boson biotech" i kosztuje ok. 25 zł za pięciopak.
 Relacje PM off  

#1057 PostWysłany: 24 Kwi 2022 04:20 

Właśnie jestem na lotnisku w PRG. Testy do USA z Testifly bez problemu :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#1058 PostWysłany: 25 Kwi 2022 02:11 

[quote][/quote]

I jeszcze szybkie info. Trasa z PRG do FRA bez problemów jak wspominałem z Testifly. W sumie mam wrażenie, że kobieta rzuciła okiem i tyle.
Test.
Attestation.
Szczepionka.
Adres w USA.

Na FRA Singapore Airlines dwukrotnie sprawdzali dokumenty. Najpierw trzeba było stać w kolejce do pierwszej kontroli dokumentów a potem przed boardingiem i tu koleś zadawał pytania. Na jak długo? Ile bagaży? Kto je pakował? Czy brałem coś od kogoś? Co przewożę? I oddał dokumenty przyklejając jakąś naklejkę na paszport.

Po wylądowaniu na JFK około 2 godziny oczekiwania do kontroli paszportowej. Po oddaniu paszportu nie sprawdzali dokumentów. Skanowanie palców i pytania:
- na jak długo?
- Ile oszczędności?

I pozdrawiam z Long Island :)
 Relacje PM off  

#1059 PostWysłany: 25 Kwi 2022 02:54 
Awatar użytkownika

złoty
adrian.g92 napisał(a):
potem przed boardingiem i tu koleś zadawał pytania. Na jak długo? Ile bagaży? Kto je pakował? Czy brałem coś od kogoś? Co przewożę? I oddał dokumenty przyklejając jakąś naklejkę na paszport.

Miałeś SSSS na karcie pokładowej?
 Relacje PM off  

#1060 PostWysłany: 25 Kwi 2022 03:17 

Nieee
Mam jakąś czerwona pieczątkę 354ok
 Relacje PM off  

[ 1210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość