Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1121 PostWysłany: 16 Maj 2022 09:37 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 31
bigwalus2 napisał(a):
Korna napisał(a):
Witam
Informacyjnie: leciałam Finnairem z Berlina przez Helsinki do Nowego Jorku (JFK). Testy z testifly przechodzą bez problemu (wydrukowałam certyfikat). Przy odprawie bagażowej chcieli ESTA albo wizę - miałam wydrukowane ESTA i pani sprawdzała zgodność z numerem paszportu). Szczepienia akurat mam trzy, więc nie wiem jak z dwoma.
Attestation chcieli dopiero przy wejściu na pokład samolotu do JFK z Helsinek. To musi być te formularz ze Finnaira, z ich logo. Rozdawali to też ram z możliwością wypełnienia.
Przed wejściem pytali o bagaż, czy sam pakowałeś i czy znasz każdy przedmiot. Jeżeli nie umiesz odpowiedzieć po angielsku, to sprawdzają bagaż (nie może ktoś za ciebie odpowiedzieć na te pytania).
Na lotnisku w JFK kolejka na ok. 2 godziny, pytanie już tylko o cel podróży.
Tutaj w NYC widzę bardzo dużo namiotów z free covid testing.
Pozdrawiam.



Nie mogę znaleśc formularza na ich storne z tych ich logo.
Czy w ogóle ktoś wie jak wypełnić Attestation? Wszyskie stron czy wybrane?
Pytanie do bagażu mierzyli i ważyli (podręczny) i czy tylko sprawdzali zawartość? I to było na gate przy podręcznym czy przy nadawaniu do luku?


Czy jedna dawka J&J wystarczy, żeby lecieć do USA czy tam też jest, że musisz mieć już kolejne dawki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1122 PostWysłany: 16 Maj 2022 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 947
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
To pewnie oczywista oczywistość, ale z kronikarskiego obowiązku donoszę, że niemiecki darmowy Bürgertest antygenowy bez problemu przeszedł w Berlinie na rejs British Airways. Wzór attestation miałem wydrukowany z internetu, pani tylko zerknęła, ale od emerytów przede mną wymagała i na szybko to wypełniali. W Houston po lądowaniu nikt o nic nie pytał. Klasyczna kontrola paszportowa i welcome to the USA.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Marschall lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1123 PostWysłany: 17 Maj 2022 07:14 

Rejestracja: 31 Maj 2015
Posty: 4
matiwrona napisał(a):
bigwalus2 napisał(a):
Korna napisał(a):
Witam
Informacyjnie: leciałam Finnairem z Berlina przez Helsinki do Nowego Jorku (JFK). Testy z testifly przechodzą bez problemu (wydrukowałam certyfikat). Przy odprawie bagażowej chcieli ESTA albo wizę - miałam wydrukowane ESTA i pani sprawdzała zgodność z numerem paszportu). Szczepienia akurat mam trzy, więc nie wiem jak z dwoma.
Attestation chcieli dopiero przy wejściu na pokład samolotu do JFK z Helsinek. To musi być te formularz ze Finnaira, z ich logo. Rozdawali to też ram z możliwością wypełnienia.
Przed wejściem pytali o bagaż, czy sam pakowałeś i czy znasz każdy przedmiot. Jeżeli nie umiesz odpowiedzieć po angielsku, to sprawdzają bagaż (nie może ktoś za ciebie odpowiedzieć na te pytania).
Na lotnisku w JFK kolejka na ok. 2 godziny, pytanie już tylko o cel podróży.
Tutaj w NYC widzę bardzo dużo namiotów z free covid testing.
Pozdrawiam.



Nie mogę znaleśc formularza na ich storne z tych ich logo.
Czy w ogóle ktoś wie jak wypełnić Attestation? Wszyskie stron czy wybrane?
Pytanie do bagażu mierzyli i ważyli (podręczny) i czy tylko sprawdzali zawartość? I to było na gate przy podręcznym czy przy nadawaniu do luku?


Czy jedna dawka J&J wystarczy, żeby lecieć do USA czy tam też jest, że musisz mieć już kolejne dawki?


Zgodnie z informacjami od CDC - tak.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... ation.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1124 PostWysłany: 17 Maj 2022 11:17 

Rejestracja: 07 Sty 2020
Posty: 22
travellista napisał(a):
To pewnie oczywista oczywistość, ale z kronikarskiego obowiązku donoszę, że niemiecki darmowy Bürgertest antygenowy bez problemu przeszedł w Berlinie na rejs British Airways.

Czy testifly przechodzi równie gładko w British Airways?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: USA a covid19
#1125 PostWysłany: 17 Maj 2022 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Leciałem trzy tygodnie temu BA z BRU do HNL via LHR, LAX i testifly przeszedł bez problemu. Tylko weryfikacja podczas check-in w BRU i to za pośrednictwem supportowanej aplikacji BA - VeriFLY.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1126 PostWysłany: 17 Maj 2022 12:59 

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 18
Czy ktoś robił testy z diagnostyki?
Mają dwie opcje:
https://diag.pl/sklep/pakiety/koronawir ... ngielskim/
https://diag.pl/sklep/pakiety/koronawir ... ngielskim/

Rozumiem że wystarczy tańsza opcja bez zaświadczenia lekarskiego? Na stronie CDC widziałem że zaświadczenie lekarskie bardziej dla ozdrowieńców. Zgadza się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1127 PostWysłany: 18 Maj 2022 10:03 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 26
Hej,

Trzy pytanka:

1. Czy ktoś robiła test Boson do TestiFly? Jeśli nie to jakie robiliście?

2. Pytanie czysto teoretyczne - jeśli ktoś zrobi w jakimś labie w PL test i wyjdzie pozytywny ale później zrobi testifly i wyjdzie negatywny, to czy oni mogą to jakoś wyłapać w Niemczech? Rozumiem że nie ma już żadnej kwarantanny nawet dla pozytywnych zarówno w PL jak i Niemczech.

3. Czy w Niemczech Testifly będzie bardziej poważany niż jakiś test z randomowego laboratorium w PL jak np Luxmed czy Medicover?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1128 PostWysłany: 18 Maj 2022 10:15 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Ad. 1 tak
Ad. 2 po co robisz normalny test, skoro dzialasz z Testifly.
Ad. 3 tak jak ad. 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1129 PostWysłany: 19 Maj 2022 15:22 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Jak myślicie czy jest szansa w tym roku, że USA otworzy się na przylot osób, które nie są zaszczepione na Covid żadną dawką?
Góra
 Profil Relacje PM off
wietrznieRozczarowna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1130 PostWysłany: 19 Maj 2022 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2706
HON fly4free
Uff... Zdazylem przed @Zeus!
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1131 PostWysłany: 19 Maj 2022 15:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
@Garmond sorry, miałem duolingo do zrobienia :P
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1132 PostWysłany: 19 Maj 2022 15:39 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8895
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dziś rzucił mi się w oczy jakiś artykuł o rosnącej liczbie zakażeń i powrocie w niektórych miejscach do rekomendowania maseczek.
Więc podejrzewam, że szanse na jakieś znaczące poluzowanie w najbliższym czasie mogą być raczej małe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1133 PostWysłany: 21 Maj 2022 07:33 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Lot dzisiaj z CPH do LAX, dwie osoby z Testifly. Zadnych problemow, tylko rzut oka czy testy zrobione wczoraj. Do tego sprawdzany paszport covidowy i pytanie czy mamy wypelniony Attestation.

Jedna osoba wytypowana do SSSS.
Góra
 Profil Relacje PM off
wicker lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1134 PostWysłany: 21 Maj 2022 13:05 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
Czy ktos próbował wrzucić wynik testu z testifly na stronę Lufy? Wyrzuca mi namiętnie:
"These test results don't meet the requirements for your final destination (United States Of America). Please check the requirements for test type, validity period, and test language. Also, make sure that your entries on the form match those on the test certificate."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1135 PostWysłany: 21 Maj 2022 13:35 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Lufa ma dziwna apke. Mi oficjalnych Polskich pcr też czasem odrzuca. Zawsze do check in i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
wicker lubi ten post.
wicker uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1136 PostWysłany: 21 Maj 2022 16:42 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Kothson napisał(a):
Lot dzisiaj z CPH do LAX, dwie osoby z Testifly. Zadnych problemow, tylko rzut oka czy testy zrobione wczoraj. Do tego sprawdzany paszport covidowy i pytanie czy mamy wypelniony Attestation.

Jedna osoba wytypowana do SSSS.


Typowanie SSSS wygląda tak,że zaznacza się pierwsze lub ostatnie 50 osób na liście pasażerów :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1137 PostWysłany: 21 Maj 2022 22:00 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Nie do konca, bo mojej partnerki nie zaznaczyli do SSSS, a po nas bylo jeszcze sporo podrozujacych osob.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1138 PostWysłany: 21 Maj 2022 22:31 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3237
srebrny
Ja na wszystkich lotach US Airways które odbyłem zawsze miałem SSSS I w sumie nie wiem dlaczego bo nigdy nie miałem z nimi żadnej "zadymy". Na szczęście nie przeniosło się to do AA. Poza tym chyba raz mi się zdarzyło na locie UA z Gwatemalii, ale wtedy wszyscy z naszej grupy dostali. W sumie to jestem ciekawy kto decyduje o SSSS czy linia lotnicza czy jakieś algorytmy federalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1139 PostWysłany: 21 Maj 2022 22:40 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Alfabet w sumie :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1140 PostWysłany: 25 Maj 2022 13:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5147
srebrny
hej sluchajcie a czy test przy wjazdzie ma jakis termin waznosci czy za kazdym razem (pewnie tak ;) ) trzeba robic kolejny ?
pytam bo po 5 dniach pobytu w USa chcialbym na chwile tj. dzien/dwa wyskoczyc do Meksyku i potem wrocic Polski.
czy nowy swiezy test przy wjezdzie z Meksyku znowu bedzie wymagany ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group