Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1181 PostWysłany: 22 Cze 2022 16:43 

Gdzie polecacie zrobic test w Usa? Gdzir nie spojrze tam w rejestracji adres tylko amerykanski...
 Relacje PM off  

#1182 PostWysłany: 24 Cze 2022 21:07 

@Japończyk, wczoraj wróciłam że Stanów, z Polski wylatywslam 02.06. Nikt nie sprawdzał attestation, ani w Polsce, ani w USA. W Polsce sprawdzano tylko certyfikat szczepień (czy są 2 dawki) i test. I to sprawdzano dwukrotnie, w Gdańsku i na transferze w Warszawie. W USA nic nie kontrolowano.
 Relacje PM off
Japończyk uważa post za pomocny.

#1183 PostWysłany: 05 Lip 2022 20:22 
Awatar użytkownika

Przygotowałem grubą teczkę dokumentów (oryginały zaświadczeń, dokumentacji, tlumaczenia przysięgłe), ostatecznie kompletnie nikt tego nie chciał oglądać, wjechałem do USA bez okazywania jakichkolwiek dokumentów dt. szczepienia.

Dla zainteresowanych: poza wyłączeniem ze szczepienia warto mieć certyfikat ozdrowieńca. Bez niego jest przymusowa 5 dniowa kwarantanna i test po 3 dniach. Przy posiadaniu certyfikatu ozdrowieńca tych wymogów nie ma. Kwarantanna nie dotyczy osób zaszczepionych rzecz jasna

Lot do Denver, Colorado
 Relacje PM off  

#1184 PostWysłany: 20 Lip 2022 15:08 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
10.07 lot do USA by Aer Lingus - bez maseczek - na lotnisku IAD bez maseczek (noszą tylko osoby, które chcą lub czują potrzebę).
od 11.07 maseczki w NYC noszą tylko osoby, które tego potrzebują. Spokojnie można jeździć metrem bez maseczki, tak samo można w spokoju robić zakupy i podróżować Uberem - nikt nie zwracał nam uwagi. Lot powrotny do EU z Aer Lingus - także bez maseczki.

PS. Przy okazji granicę EU-USA przekraczaliśmy na lotnisku w DUB - nikt tam nie sprawdzał szczepień, a tym bardziej nie wymagał maseczek.

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
lukasz_kowal uważa post za pomocny.

#1185 PostWysłany: 20 Lip 2022 22:07 

OOO czyli można bez szczepienia wlecieć do USA??
 Relacje PM off  

#1186 PostWysłany: 20 Lip 2022 22:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Air Travel: All non-U.S. citizen, non-U.S. immigrants traveling to the United States by air are required to show proof of being fully vaccinated against COVID-19. Only limited exceptions apply. Learn more about this requirement.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... 4928201933
 Relacje PM off  

#1187 PostWysłany: 21 Lip 2022 00:47 

No właśnie zbyt piękne aby było prawdziwe poprostu niedbalstwo na lotnisku, że nie sprawdzili i tyle....
 Relacje PM off  

#1188 PostWysłany: 21 Lip 2022 10:15 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
@Adventure95 ja tylko opisałem sytuację w trakcie lotu i na miejscu.

Przed wylotem do USA sprawdzali wszystko na lotnisku łącznie z zaświadczeniem o szczepieniu

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off  

#1189 PostWysłany: 21 Lip 2022 22:29 

Napisałeś "Przy okazji granicę EU-USA przekraczaliśmy na lotnisku w DUB - nikt tam nie sprawdzał szczepień, a tym bardziej nie wymagał maseczek."
Więc ja to zrozumiałem, że nikt na locie do USA nie sprawdzał certyfikatu szczepienia
 Relacje PM off  

#1190 PostWysłany: 22 Lip 2022 09:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

@Adventure95 w DUB jest preclearance do USA, czyli immigration - przekracza granicę USA już na lotnisku w DUB, przez co lot Aer Lingus może lądować na terminalu krajowym, a nie międzynarodowym. Pasażerowie z takiego lotu mogą iść prosto do wyjścia bez żadnych kontroli paszportowych/ESTA/wiza etc, bo już 'odfajkowali' to w DUB (co też nie oznacza że nie może być w przyszłości jakiejś lotnej kontroli w USA lub że jednak postawią sobie stanowisko, gdzie będą pobieżnie sprawdzać np. certyfikaty covidowe jak to było np. na Kanarach po przylocie z PL - to ich teren i nikt im tego nie zabroni)

To nie jest tożsame z check-in ani gate, JIK pisał "granicę EU-USA przekraczaliśmy na lotnisku w DUB", więc to się odnosi tylko i wyłącznie do miejsca granicy, a nie całego lotniska. W innych punktach kontrole jak najbardziej mogły być
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1191 PostWysłany: 22 Lip 2022 13:28 

@michzak
Dzięki za wyjaśnienie
 Relacje PM off  

Temat postu: certfikat covid usa
#1192 PostWysłany: 26 Lip 2022 17:50 

Czy szczepionka J&J jest uznawana bez problemu przy wjeździe do USA ?
Niby od znajomych słyszałem, że kilka ludzi miało problemu z J&J i że zaleca się np. Pfizer, ale nie mogę nigdzie znaleźć takich informacji.
Wszędzie info, że bez problemu J&J jest uznawana:
https://www.gov.pl/web/usa/idp
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... d-vaccines
Czy ktoś coś wie na ten temat ?

Czy certyfikaty sprawdzają tylko pracownicy linii przed wejściem na pokład, czy później także celnicy ?
 Relacje PM off  

#1193 PostWysłany: 26 Lip 2022 17:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Sam podlinkowałeś dobra stronę z oficjalna wykładnia co jest akceptowalną szczepionką :) wynika że jednodawkowa JJ będzie ok

Co do kontroli - celników raczej interesuje bagaż niż certyfikat, oni nie będą sprawdzać. Raczej jak już straż graniczna i owszem, oni jak najbardziej mogą, podobnie jak ludzie na check in przy nadawaniu bagażu o ile nadawany jest oraz przy Gate przed wejściem na pokład, jak i nie można wykluczyć że mogą sobie dostawić kiedyś jakieś dodatkowe stanowisko sprawdzania certyfikatów przed wyjściem na taśmy, bo mogą
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 1193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości