Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1081 PostWysłany: 29 Kwi 2022 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie musi być kodu qr. Leciałem w kwietniu z testem bez kodu i nie było z tym problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1082 PostWysłany: 06 Maj 2022 09:13 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Czy lecąc Berlin- Atlanta (5h) - Cancun muszę mieć testy i esta-wiza ? oczywiście nie zamierzam opuszczać lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1083 PostWysłany: 06 Maj 2022 09:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22446
Dios...

Tak wiza lub esta oraz test. I bagaż nadany, to odbiór i nadanie go jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1084 PostWysłany: 06 Maj 2022 10:34 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Człowiek czyta i przegląda różne strony, ale zawsze pozostaje pytanie - „czy aby na pewno”?

Mam pytanie do osób, które do USA podróżowały z nieważną szczepionką (nieważną w naszym paszporcie covidowym). Ponieważ podając datę przyjęcia 2 dawki szczepionki (paszport covidowy jest już nieważny) na stronie --> https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... ravel.html <-- pokazuje się komunikat, że spokojnie można lecieć do USA, ale znając życie strona swoje, a obsługa na lotnisku swoje. Podróżował ktoś tak? Były jakieś problemy na lotnisku?

Drugie pytanie dotyczy podróżowania z dzieckiem od 18 roku życia. Z tego co wyczytałem, to nieletni nie ma obowiązku posiadania szczepienia, a jedynie musi przedstawić negatywny wynik testu PCR. Ktoś może potwierdzić?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1085 PostWysłany: 06 Maj 2022 14:17 

Rejestracja: 25 Wrz 2021
Posty: 4
Witam
Informacyjnie: leciałam Finnairem z Berlina przez Helsinki do Nowego Jorku (JFK). Testy z testifly przechodzą bez problemu (wydrukowałam certyfikat). Przy odprawie bagażowej chcieli ESTA albo wizę - miałam wydrukowane ESTA i pani sprawdzała zgodność z numerem paszportu). Szczepienia akurat mam trzy, więc nie wiem jak z dwoma.
Attestation chcieli dopiero przy wejściu na pokład samolotu do JFK z Helsinek. To musi być te formularz ze Finnaira, z ich logo. Rozdawali to też ram z możliwością wypełnienia.
Przed wejściem pytali o bagaż, czy sam pakowałeś i czy znasz każdy przedmiot. Jeżeli nie umiesz odpowiedzieć po angielsku, to sprawdzają bagaż (nie może ktoś za ciebie odpowiedzieć na te pytania).
Na lotnisku w JFK kolejka na ok. 2 godziny, pytanie już tylko o cel podróży.
Tutaj w NYC widzę bardzo dużo namiotów z free covid testing.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1086 PostWysłany: 08 Maj 2022 13:00 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 26
Cześć,

Lecimy 23 Maja w poniedziałek o 6 rano z Berlina do USA przez Londyn. Przeczytałem poprzednie strony i decydujemy się zrobić w niedziele Testifly bo rozumiem że to pewna opcja. Z tego co wyczytałem to można w Rossmanie stacjonarnie kupic Deepblue testy ale czy poza tym jest jakaś inna alternatywa do zakupu stacjonarnie we Wrocławiu? W Rossmanie 15 PLN. Plan jest na zrobienie go w niedzielę rano a jak coś pójdzie nie tak (np. nie dostaniemy certyfikatu z jakiegos powodu) to zrobimy gdzieś na szybko w punkcie.

Szkoda, że trzeba się dodatkowo stresować tymi testami, codziennie sprawdzam czy w końcu może zrezygnują z testowania chociaż zaszczepionych...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1087 PostWysłany: 08 Maj 2022 20:10 

Rejestracja: 08 Maj 2022
Posty: 4
Witam.
Leciał ktoś ostatnio liniami SAS? Czy owe linie akceptują Testifly??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1088 PostWysłany: 08 Maj 2022 20:33 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Lece 21.05 z Tistifly CPH-LAX SAS i mam nadzieje, ze owszem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1089 PostWysłany: 09 Maj 2022 21:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2022
Posty: 3
Leciałem Austrian Airlines z Warszawy do New Jersey przez Wiedeń. Robiłem checkin online w wrzucałem przez ich portal wyniki testu i nasz certyfikat. Nigdzie przez całą podróż w obie strony nie sprawdzili mi nic oprócz paszportu i biletu. Znajomemu z tego samego lotu który był za mną sprawdzili ESTA, paszport covidowy, test, szczepionki, bilet i paszport. Testifly przechodzi bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1090 PostWysłany: 09 Maj 2022 21:48 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
SAS na trasie WAW-CPH-ORD - tylko rzut okiem na Testifly i bez problemu. Sprawdzane tylko w Polsce przy wydawaniu karty, później już nic. Mam wrażenie że jakiekolwiek by przeszedł test, gdzie pisze negativ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1091 PostWysłany: 09 Maj 2022 23:31 

Rejestracja: 08 Maj 2022
Posty: 4
Jeszcze mam jedno pytanie wylot mam w piątek o 12 30 z Krakowa do Kopenhagi później przesiadka i wylot do Chicago 15 45 jak myślicie kiedy zrobić najlepiej test?? Myślałem zrobić w czwartek tak koło 17
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1092 PostWysłany: 09 Maj 2022 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
A dlaczego nie w czwartek rano? Co to ma za znaczenie? To nie jest na 24 h przed tylko dzień poprzedzający wylot...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1093 PostWysłany: 09 Maj 2022 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
@Michał wrobel - post #1005 - liczy się dzień kalendarzowy, a nie 24h. https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... elers.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1094 PostWysłany: 10 Maj 2022 11:00 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Dokładnie tak jak pisze @DERKER. Miałem testy ponad 24h, ale poprzedni dzień i wszystko bez problemu;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1095 PostWysłany: 10 Maj 2022 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Również potwierdzam. U mnie tak samo jak u @spejson911 i bez problemu przeszło. Takie są zresztą "warunki gry" przecież :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1096 PostWysłany: 10 Maj 2022 12:14 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
A co zrobic jak po drodze jest stop 24h??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1097 PostWysłany: 10 Maj 2022 12:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Wykonać test w aplikacji podczas stopu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1098 PostWysłany: 10 Maj 2022 12:49 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Dokladnie taki mam zamiar, ale co jesli mnie nie wpuszcza na pierwszy lot bo nie mam testu a docelowo rezerwcja jest do USA. Loty na jednej rezerwacji Praga - Dublin - Waszyngton - stop w Dublinie 24h
:?: :?: :?: :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1099 PostWysłany: 10 Maj 2022 15:47 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Wpuszcza. W Pradze patrza tylko ze docusa u czy jest test. Test ma być dzień przed podróżą. W USA nie pokazujesz kompletnie nic.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1100 PostWysłany: 10 Maj 2022 21:31 

Rejestracja: 31 Maj 2015
Posty: 4
JIK napisał(a):
Człowiek czyta i przegląda różne strony, ale zawsze pozostaje pytanie - „czy aby na pewno”?

Mam pytanie do osób, które do USA podróżowały z nieważną szczepionką (nieważną w naszym paszporcie covidowym). Ponieważ podając datę przyjęcia 2 dawki szczepionki (paszport covidowy jest już nieważny) na stronie --> https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... ravel.html <-- pokazuje się komunikat, że spokojnie można lecieć do USA, ale znając życie strona swoje, a obsługa na lotnisku swoje. Podróżował ktoś tak? Były jakieś problemy na lotnisku?


Mam podobny dylemat, jedna osoba z naszej grupy podróżujących ma taką samą sytuację. Pisałem zarówno do CDC, jak i straży granicznej a także polskiego Ministerstwa Zdrowia i, jak można się domyślać, niewiele się dowiedziałem. Strona USA twierdzi, że nadrzędnym dla nich dokumentem jest potwierdzenie faktu przyjęcia wymaganej liczby szczepionek i patrzą jedynie na to czy minęło min. 14 dni od ostatniego szczepienia, ale z kolei nie potrafili się odnieść do ważności certyfikatu covid i odesłali mnie do polskiego MZ, które z kolei nabrało wody w usta i odesłało mnie znów na stronę USA twierdząc, że nie biorą odpowiedzialności za to czy nieważny certyfikat nie będzie robił problemów przy wjeździe...

Bądź tu mądry :)

Ogólnie czytając wnikliwie wszystkie ich zasady wychodzi, że samo potwierdzenie szczepienia (do wydruku ze strony MZ, nie certyfikat) powinno wystarczyć. Jedyne co to czy się nie przyczepią to tego, że np. szczepionka była np. rok temu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: fortuna oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group