Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1101 PostWysłany: 11 Maj 2022 11:30 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 31
1.Czy w USA szczepienie ma termin ważności jakiś jak przyjałem w zeszłym roku czy musiał bym teraz brać kolejną dawkę czy np. u nich bezterminowe jest to?
2. Czy jest jakas wizja zniesienia obowiązku szczepień i otwarcia się mocniej USA np. na same testy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1102 PostWysłany: 11 Maj 2022 13:23 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
Cześć,

szybkie pytanie, czy lecąc do Ameryki Południowej z przesiądką w Miami albo Chicago (+/-10h) muszę mieć szczepienie? Jeżeli trzeba ponownie nadać bagaże, ew wyjść z lotniska?
Czy wystarczą same testy biorąc pod uwagę, że będę krócej niż 24 h na terytorium USA?
I czy w przypadku tranzytu można na podstawie jedynie testu opuścić lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1103 PostWysłany: 11 Maj 2022 13:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tak musisz mieć szczepienie
Tak musisz nadać jeszcze raz bagażu
Tak będziesz mógł iść na miasto w trakcie przesiadki
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1104 PostWysłany: 11 Maj 2022 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Jonkus napisał(a):
I czy w przypadku tranzytu można na podstawie jedynie testu opuścić lotnisko?

W zasadzie to nie ma czegoś takiego jak strefa tranzytowa w USA. Zawsze przechodzisz przez kontrolę imigracyjną i wychodzisz do strefy lotniska landside, którą możesz swobodnie opuścić w jakąkolwiek "stronę" chcesz (na miasto albo przechodząc kontrolę na kolejny lot w USA lub poza). Co za tym idzie podlegasz takim samym zasadom wjazdowym do USA jak każdy (aktualnie szczepienie oraz test no i oczywiście wiza/ESTA).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1105 PostWysłany: 11 Maj 2022 13:49 

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 73
W USA nie ma tranzytu jako takiego, musisz przejść przez immigration, odebrać bagaż i nadać na nowo. W związku z tym nie wpuszcza cię do samolotu bez szczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1106 PostWysłany: 11 Maj 2022 14:05 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
Dzięki Panowie za szybkie odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1107 PostWysłany: 11 Maj 2022 17:35 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Pytanie jakimi liniami lecisz do USA. W liniach amerykańskich można poprosić o ITI czyli International-to-International. Dzięki temu mimo przesiadki w USA nie musiałem odebrać bagażu, który po prostu poleciał do miiesca docelowego mimo przesiadki. Jednak celnicy będą itak.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1108 PostWysłany: 11 Maj 2022 18:36 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
lukaszlew7777 napisał(a):
W USA nie ma tranzytu jako takiego, musisz przejść przez immigration, odebrać bagaż i nadać na nowo. W związku z tym nie wpuszcza cię do samolotu bez szczepienia.
Z tym nadawaniem bagażu to warto doprecyzować że jest to uciążliwe ale nie aż tak jak się wydaje. W praktyce całość odbywa się po stronie airside, czyli idziesz do kontroli paszportowej, potem odbierasz bagaż, następnie celnicy (w praktyce dla osób z czystą kartoteką szansa na kontrolę jest bliska zeru) a zaraz po celnikach na większości lotnisk pracownik skanuje bagaż i wrzucasz go na taśmę.
Nie trzeba wychodzić na landside, stać w kolejce do odprawy i nadawać bagaż.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1109 PostWysłany: 11 Maj 2022 20:14 

Rejestracja: 08 Maj 2022
Posty: 4
A mnie linia lotnicza SaS wystawiła miałem lot powrotny z Chicago do Sztokholmu później przesiadka do kopenhagi z Kopenhagi do Krakowa i ten ostatni lot mi odwołali. W mailu napisali ze zmienili rozkład lotu i dziekuje. Mogę jedynie zrezygnować z lotu ewentualnie voucher. A ja mam rowerem wrócić heh


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Maj 2022 22:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1110 PostWysłany: 11 Maj 2022 20:41 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Mamy tutaj takiego jednego @NikodemFM ktory by pewnie z checia taka trase zrobil.

A tak na powaznie, sprobuj doleciec FR do Krakowa jezeli dalej Ci sie to bedzie oplacalo (zarowno z CPH jak i ARN lata Ryanair), no show na powrocie to zaden problem.

Do CPH z Krakowa Norwegian powinien byc za pare zlotych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1111 PostWysłany: 11 Maj 2022 20:42 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Aby było związane z tematem dopisz czy jesteś szczepiony


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Maj 2022 22:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1112 PostWysłany: 11 Maj 2022 21:10 

Rejestracja: 08 Maj 2022
Posty: 4
Myśle właśnie z Sztokholmu przylecieć do Krakowa. Dziwne ze sami nie zaproponowali takiej alternatywy :roll: Mam jeszcze pytanie czy powinni mi zwróci z ten odwołany odcinek trasy ??


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Maj 2022 22:28, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1113 PostWysłany: 11 Maj 2022 21:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ale do czego zmienili. Jaka była trasa (na jednym bilecie) a jaka jest teraz.
Btw co ma to wspólnego z tym tematem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1114 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
Cześć!
W 2021 dostałem skierowanie do alergologa w trakcie kwalifikacji, a sam lekarz odradził mi szczepienia na COVID (udokumentowana historia czterech zapaleń mięśnia sercowego i dwa udokumentowane wstrząsy anafilaktyczne, w tym jeden poszczepiennie). Lecę do USA za półtora miesiąca i uświadomiłem sobie, że dokumentacja z 2021 może być już za stara dla linii lotniczych żeby uznać wyjątek medyczny, a poza tym - nie wiem w jakiej formie tego wymagają i jak bardzo to weryfikują.

Czy ktoś ma doświadczenie w temacie albo mógłby mnie pokierować do kogoś, kto ma? Dodatkowo niefortunnie lekarz ktory mi to wystawił i ewentualnie mógłby zrobić to ponownie w tym roku jest niedostępny aż do terminu wylotu -
czy już atmosfera się rozluźniła czy nadal raczej lekarze każdego namawiają do szczepień, nawet jeśli ma taką historię jak ja?
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1115 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
https://www.cdc.gov/quarantine/order-sa ... tions.html

Szczegóły dokumentu musisz ustalić z linią lotniczą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1116 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
Znam teorie, problem jest w tym, że z tego wynika, że przy zapaleniach mięśnia i wstrząsach jest to precaution i alergolog decyduje - jak pisałem do LOTu to też mnie tu odesłali do tej strony bez żadnych szczegółów.

Przydałaby się też informacja czy na bramkach w USA sprawdzają czy tylko linie lotnicze a w USA tylko paszport.
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1117 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
No to przeczytaj uważnie ponownie:
Cytuj:
Medical Contraindication to COVID-19 Vaccination
Airlines or airline operators must confirm that any Covered Individual claiming this exception has a signed letter from a licensed physician documenting a medical contraindication to receiving a COVID-19 vaccine. Airlines must review the letter (paper or digital copy) for the following essential elements:

Must be signed and dated on official letterhead that contains the name, address, and phone number of the licensed physician who signed the letter.
Must clearly state that the passenger has a contraindication to receiving a COVID-19 vaccine. The name of the COVID-19 vaccine product and the medical condition must both be listed.
Medical contraindications to COVID-19 vaccination include immediate or severe allergic reaction (e.g., anaphylaxis) after a previous dose or known allergy to a component of a COVID-19 vaccine.
Objections to vaccination based on religious or moral convictions do not qualify for an exception under the Presidential Proclamation and CDC’s Amended Order.
Must have sufficient personally identifiable information (full name plus at least one other identifier such as date of birth or passport number) to confirm that the person referenced in the letter matches with the passenger’s passport or other travel documents.
Airlines and aircraft operators must determine when translation of documentation of medical contraindication is necessary for their review.

Airlines and aircraft operators may, at their discretion, require medical consultation by a third party for persons requesting an exception based on a medical contraindication to receiving a COVID-19 vaccine.

Airlines or aircraft operators must also confirm that the passenger has provided a Covered Individual Attestation.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#1118 PostWysłany: 14 Maj 2022 02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
@maris a po co w zasadzie to piszesz?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1119 PostWysłany: 14 Maj 2022 09:24 

Rejestracja: 24 Sie 2021
Posty: 12
Loty: 55
Kilometry: 82 330
Korna napisał(a):
Witam
Informacyjnie: leciałam Finnairem z Berlina przez Helsinki do Nowego Jorku (JFK). Testy z testifly przechodzą bez problemu (wydrukowałam certyfikat). Przy odprawie bagażowej chcieli ESTA albo wizę - miałam wydrukowane ESTA i pani sprawdzała zgodność z numerem paszportu). Szczepienia akurat mam trzy, więc nie wiem jak z dwoma.
Attestation chcieli dopiero przy wejściu na pokład samolotu do JFK z Helsinek. To musi być te formularz ze Finnaira, z ich logo. Rozdawali to też ram z możliwością wypełnienia.
Przed wejściem pytali o bagaż, czy sam pakowałeś i czy znasz każdy przedmiot. Jeżeli nie umiesz odpowiedzieć po angielsku, to sprawdzają bagaż (nie może ktoś za ciebie odpowiedzieć na te pytania).
Na lotnisku w JFK kolejka na ok. 2 godziny, pytanie już tylko o cel podróży.
Tutaj w NYC widzę bardzo dużo namiotów z free covid testing.
Pozdrawiam.



Nie mogę znaleśc formularza na ich storne z tych ich logo.
Czy w ogóle ktoś wie jak wypełnić Attestation? Wszyskie stron czy wybrane?
Pytanie do bagażu mierzyli i ważyli (podręczny) i czy tylko sprawdzali zawartość? I to było na gate przy podręcznym czy przy nadawaniu do luku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1120 PostWysłany: 15 Maj 2022 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
@bigwalus2

https://cms.finnair.com/resource/blob/2 ... on%204.pdf

Wszysykie strony drukujesz i spinasz w całość oddajesz przed wejściem do samolotu w Helsinkach. Podręcznego nikt nie ważył ani mierzył.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group