Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1101 PostWysłany: 11 Maj 2022 11:30 

1.Czy w USA szczepienie ma termin ważności jakiś jak przyjałem w zeszłym roku czy musiał bym teraz brać kolejną dawkę czy np. u nich bezterminowe jest to?
2. Czy jest jakas wizja zniesienia obowiązku szczepień i otwarcia się mocniej USA np. na same testy?
 Relacje PM off  

#1102 PostWysłany: 11 Maj 2022 13:23 

Loty: 30
Kilometry: 90 638
Cześć,

szybkie pytanie, czy lecąc do Ameryki Południowej z przesiądką w Miami albo Chicago (+/-10h) muszę mieć szczepienie? Jeżeli trzeba ponownie nadać bagaże, ew wyjść z lotniska?
Czy wystarczą same testy biorąc pod uwagę, że będę krócej niż 24 h na terytorium USA?
I czy w przypadku tranzytu można na podstawie jedynie testu opuścić lotnisko?
 Relacje PM off  

#1103 PostWysłany: 11 Maj 2022 13:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Tak musisz mieć szczepienie
Tak musisz nadać jeszcze raz bagażu
Tak będziesz mógł iść na miasto w trakcie przesiadki
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1104 PostWysłany: 11 Maj 2022 13:48 
Awatar użytkownika

Loty: 159
Kilometry: 423 724
srebrny
Jonkus napisał(a):
I czy w przypadku tranzytu można na podstawie jedynie testu opuścić lotnisko?

W zasadzie to nie ma czegoś takiego jak strefa tranzytowa w USA. Zawsze przechodzisz przez kontrolę imigracyjną i wychodzisz do strefy lotniska landside, którą możesz swobodnie opuścić w jakąkolwiek "stronę" chcesz (na miasto albo przechodząc kontrolę na kolejny lot w USA lub poza). Co za tym idzie podlegasz takim samym zasadom wjazdowym do USA jak każdy (aktualnie szczepienie oraz test no i oczywiście wiza/ESTA).
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1105 PostWysłany: 11 Maj 2022 13:49 

W USA nie ma tranzytu jako takiego, musisz przejść przez immigration, odebrać bagaż i nadać na nowo. W związku z tym nie wpuszcza cię do samolotu bez szczepienia.
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.

#1106 PostWysłany: 11 Maj 2022 14:05 

Loty: 30
Kilometry: 90 638
Dzięki Panowie za szybkie odpowiedzi.
 Relacje PM off  

#1107 PostWysłany: 11 Maj 2022 17:35 

Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Pytanie jakimi liniami lecisz do USA. W liniach amerykańskich można poprosić o ITI czyli International-to-International. Dzięki temu mimo przesiadki w USA nie musiałem odebrać bagażu, który po prostu poleciał do miiesca docelowego mimo przesiadki. Jednak celnicy będą itak.
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.

#1108 PostWysłany: 11 Maj 2022 18:36 

srebrny
lukaszlew7777 napisał(a):
W USA nie ma tranzytu jako takiego, musisz przejść przez immigration, odebrać bagaż i nadać na nowo. W związku z tym nie wpuszcza cię do samolotu bez szczepienia.
Z tym nadawaniem bagażu to warto doprecyzować że jest to uciążliwe ale nie aż tak jak się wydaje. W praktyce całość odbywa się po stronie airside, czyli idziesz do kontroli paszportowej, potem odbierasz bagaż, następnie celnicy (w praktyce dla osób z czystą kartoteką szansa na kontrolę jest bliska zeru) a zaraz po celnikach na większości lotnisk pracownik skanuje bagaż i wrzucasz go na taśmę.
Nie trzeba wychodzić na landside, stać w kolejce do odprawy i nadawać bagaż.
2 ludzi lubi ten post.

#1109 PostWysłany: 11 Maj 2022 20:14 

A mnie linia lotnicza SaS wystawiła miałem lot powrotny z Chicago do Sztokholmu później przesiadka do kopenhagi z Kopenhagi do Krakowa i ten ostatni lot mi odwołali. W mailu napisali ze zmienili rozkład lotu i dziekuje. Mogę jedynie zrezygnować z lotu ewentualnie voucher. A ja mam rowerem wrócić heh

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Maj 2022 22:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#1110 PostWysłany: 11 Maj 2022 20:41 

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
srebrny
Mamy tutaj takiego jednego @NikodemFM ktory by pewnie z checia taka trase zrobil.

A tak na powaznie, sprobuj doleciec FR do Krakowa jezeli dalej Ci sie to bedzie oplacalo (zarowno z CPH jak i ARN lata Ryanair), no show na powrocie to zaden problem.

Do CPH z Krakowa Norwegian powinien byc za pare zlotych.
 Relacje PM off  

#1111 PostWysłany: 11 Maj 2022 20:42 

srebrny
Aby było związane z tematem dopisz czy jesteś szczepiony

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Maj 2022 22:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
Kothson lubi ten post.

#1112 PostWysłany: 11 Maj 2022 21:10 

Myśle właśnie z Sztokholmu przylecieć do Krakowa. Dziwne ze sami nie zaproponowali takiej alternatywy :roll: Mam jeszcze pytanie czy powinni mi zwróci z ten odwołany odcinek trasy ??

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Maj 2022 22:28, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
 Relacje PM off  

#1113 PostWysłany: 11 Maj 2022 21:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ale do czego zmienili. Jaka była trasa (na jednym bilecie) a jaka jest teraz.
Btw co ma to wspólnego z tym tematem
 Relacje PM off  

#1114 PostWysłany: 14 Maj 2022 09:24 

Korna napisał(a):
Witam
Informacyjnie: leciałam Finnairem z Berlina przez Helsinki do Nowego Jorku (JFK). Testy z testifly przechodzą bez problemu (wydrukowałam certyfikat). Przy odprawie bagażowej chcieli ESTA albo wizę - miałam wydrukowane ESTA i pani sprawdzała zgodność z numerem paszportu). Szczepienia akurat mam trzy, więc nie wiem jak z dwoma.
Attestation chcieli dopiero przy wejściu na pokład samolotu do JFK z Helsinek. To musi być te formularz ze Finnaira, z ich logo. Rozdawali to też ram z możliwością wypełnienia.
Przed wejściem pytali o bagaż, czy sam pakowałeś i czy znasz każdy przedmiot. Jeżeli nie umiesz odpowiedzieć po angielsku, to sprawdzają bagaż (nie może ktoś za ciebie odpowiedzieć na te pytania).
Na lotnisku w JFK kolejka na ok. 2 godziny, pytanie już tylko o cel podróży.
Tutaj w NYC widzę bardzo dużo namiotów z free covid testing.
Pozdrawiam.

Nie mogę znaleśc formularza na ich storne z tych ich logo.
Czy w ogóle ktoś wie jak wypełnić Attestation? Wszyskie stron czy wybrane?
Pytanie do bagażu mierzyli i ważyli (podręczny) i czy tylko sprawdzali zawartość? I to było na gate przy podręcznym czy przy nadawaniu do luku?
 Relacje PM off  

#1115 PostWysłany: 15 Maj 2022 09:07 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 127 915
niebieski
@bigwalus2

https://cms.finnair.com/resource/blob/2 ... on%204.pdf

Wszysykie strony drukujesz i spinasz w całość oddajesz przed wejściem do samolotu w Helsinkach. Podręcznego nikt nie ważył ani mierzył.

#1116 PostWysłany: 16 Maj 2022 09:37 

bigwalus2 napisał(a):
Korna napisał(a):
Witam
Informacyjnie: leciałam Finnairem z Berlina przez Helsinki do Nowego Jorku (JFK). Testy z testifly przechodzą bez problemu (wydrukowałam certyfikat). Przy odprawie bagażowej chcieli ESTA albo wizę - miałam wydrukowane ESTA i pani sprawdzała zgodność z numerem paszportu). Szczepienia akurat mam trzy, więc nie wiem jak z dwoma.
Attestation chcieli dopiero przy wejściu na pokład samolotu do JFK z Helsinek. To musi być te formularz ze Finnaira, z ich logo. Rozdawali to też ram z możliwością wypełnienia.
Przed wejściem pytali o bagaż, czy sam pakowałeś i czy znasz każdy przedmiot. Jeżeli nie umiesz odpowiedzieć po angielsku, to sprawdzają bagaż (nie może ktoś za ciebie odpowiedzieć na te pytania).
Pozdrawiam.

Pytanie do bagażu mierzyli i ważyli (podręczny) i czy tylko sprawdzali zawartość? I to było na gate przy podręcznym czy przy nadawaniu do luku?

Czy jedna dawka J&J wystarczy, żeby lecieć do USA czy tam też jest, że musisz mieć już kolejne dawki?
 Relacje PM off  

#1117 PostWysłany: 16 Maj 2022 17:03 
Awatar użytkownika

Loty: 130
Kilometry: 234 904
srebrny
To pewnie oczywista oczywistość, ale z kronikarskiego obowiązku donoszę, że niemiecki darmowy Bürgertest antygenowy bez problemu przeszedł w Berlinie na rejs British Airways. Wzór attestation miałem wydrukowany z internetu, pani tylko zerknęła, ale od emerytów przede mną wymagała i na szybko to wypełniali. W Houston po lądowaniu nikt o nic nie pytał. Klasyczna kontrola paszportowa i welcome to the USA.
 Relacje PM off
Rafał Marschall lubi ten post.

#1118 PostWysłany: 17 Maj 2022 07:14 

matiwrona napisał(a):
bigwalus2 napisał(a):
Korna napisał(a):
Witam
Pozdrawiam.

Czy jedna dawka J&J wystarczy, żeby lecieć do USA czy tam też jest, że musisz mieć już kolejne dawki?

Zgodnie z informacjami od CDC - tak.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... ation.html
 Relacje PM off  

#1119 PostWysłany: 17 Maj 2022 11:17 

travellista napisał(a):
To pewnie oczywista oczywistość, ale z kronikarskiego obowiązku donoszę, że niemiecki darmowy Bürgertest antygenowy bez problemu przeszedł w Berlinie na rejs British Airways.

Czy testifly przechodzi równie gładko w British Airways?
 Relacje PM off  

Temat postu: USA a covid19
#1120 PostWysłany: 17 Maj 2022 12:08 
Awatar użytkownika

Loty: 432
Kilometry: 801 522
niebieski
Leciałem trzy tygodnie temu BA z BRU do HNL via LHR, LAX i testifly przeszedł bez problemu. Tylko weryfikacja podczas check-in w BRU i to za pośrednictwem supportowanej aplikacji BA - VeriFLY.

[ 1177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], niciej oraz 2 gości