Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1061 PostWysłany: 25 Kwi 2022 04:10 

Rejestracja: 25 Kwi 2022
Posty: 2
Jutro wracam z USA do Polski przez Londyn. Ani w Polsce ani w Wielkiej Brytanii nie trzeba już wykazywać się negatywnym testem. Jestem zaszczepiona. Wobec tego nie mam testu. Ale trochę się niepokoję. Będzie ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1062 PostWysłany: 25 Kwi 2022 06:14 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Nie napisałaś jaka linia, ale jeżeli Linia nie wymaga takiego testu to nie. Do UK nie chcą nic. Musisz tylko uważać bo miałem z tym problem, że koniecznie Pan chciał plf do Polski i mimo że pokazałem mu na stronie naszego rządu, że nie jest to już wymagane i nie ma jak go wypełnić to on dalej chciał :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1063 PostWysłany: 25 Kwi 2022 07:17 

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 38
Co oznacza"adres w USA" jako dokument który sprawdzają na lotnisku? - mam mieć wydrukowaną jakąś rezerwację hotelu czy o co chodzi?
Bo tak to mam mieć:
paszport z wizą (akurat mam nowy paszport czyli nowy plus stary z wizą)
test
certyfikat szczepienia
attestation (tego nie muszę nigdzie załączać tylko wystarczy jak wydrukuję i pokażę?)

Coś jeszcze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1064 PostWysłany: 25 Kwi 2022 09:40 

Rejestracja: 25 Kwi 2022
Posty: 2
Ja mialam wydrukowaną rezerwację z airbnb j było ok. Choć brakowało imienia i nazwiska osoby przyjmującej mnie i telefonu. Potwierdzenie rezerwacji będzie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1065 PostWysłany: 25 Kwi 2022 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Po czym poznać że kupiony jakiś czas temu test w aptece lub sklepie jest "kompatybilny" z testifly? Oczywiście pisze na nim "antigen" no i "covid" ;-)

Lecimy Kraków->Monachium->SF. Bilety kupione w lufthansie ale do stanów zabiera nas united. To ten dowód trzeba pokazać dopiero w Monachium a nie w Krakowie przy odprawie bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1066 PostWysłany: 25 Kwi 2022 12:55 

Rejestracja: 14 Kwi 2022
Posty: 15
Na stronie testifly.de wchodzisz w wyszukiwarkę. Podajesz firmę testu i ci wyskoczy na dole na zielono ptaszek czy jest ok.
Testy z Rossmanna DeepBlue są ok. Z ciekawości patrzyłem też na te dostępne w Biedrze i Lidlu firmy BOSON również wchodzą:)

Na każdym etapie "sprawdzali" te testy na zasadzie zobaczenia nazwy "negative"

Napewno wam zobaczą na nie już na początku podróży:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1067 PostWysłany: 25 Kwi 2022 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
https://testifly.de/en/kitcheck/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1068 PostWysłany: 25 Kwi 2022 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Kupiłem najtańsze na allegro i też są ok Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1069 PostWysłany: 26 Kwi 2022 10:50 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Chyba też zaryzykuję z testify. Bardziej z braku czasu na jeżdżenie po labolatoriach niż oszczędność tych 50zł.

Leciał ktoś ostatnio SAS z ARN? Mocno sprawdzają testy, dokumentację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1070 PostWysłany: 26 Kwi 2022 23:44 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 562
niebieski
Hej,
Przeczytałem kilka ostatnich stron i nie znalazłem info wiec zapytam
Czy lecac do NY z Chicago musze mieć test ? Jesli tak to musi to być 72h? Czy to dotyczy lotów z zagranicy a międzystanowych nie?

Jutro lecę Praga dublin Chicago a 29.04 Chicago ny i ten dzisiejszy juz się nie załapię.
Przy okazji drugie pytanie wiem ze lecac do ny z Dublina odprawę wizowa przechodzi się w Dublinie Czy dotyczy to wybranego lotniska w NY Czy ogólnie lotów do Stanów.
Linie irlandzkie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1071 PostWysłany: 27 Kwi 2022 00:13 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 119
Loty: 115
Kilometry: 322 543
niebieski
Wlot do US z testem, poruszanie się później po stanach bez. Preclearance w DUB powoduje że wlot do US na dowolne lotnisko traktowany jest jak lot domestic czyli po wyjściu z samolotu prosto do wyjścia, ewentualnie odbiór bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off
sebaa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1072 PostWysłany: 27 Kwi 2022 01:45 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 562
niebieski
Dzięki za wyczerpujące informacje jeszcze się podepnę z jednym pytaniem bo w tym wątku zapewne ktos juz lecial aer lingus mam problem z odprawa bo numer rezerwacji z budżetu air jest za długi mam bln- i numer o jedna cyfrę za długi nawet gdybym tych liter nie wpisywał ktos juz to przerabial może? Przez budżet air przekierowanie nie działa jakis komunikat o dnsach mam.

Jeszcze mam pytanie o to preclearance to obejmuje każdego pasażera? Czytam teraz ze to zajmuje 3h a mam 1.50 na przesiadkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1073 PostWysłany: 27 Kwi 2022 20:50 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 119
Loty: 115
Kilometry: 322 543
niebieski
Co do preclearance to obejmuje każdego pasażera lecącego daną linią lotniczą bo po wylądowaniu w US wysiadacie z gate i prosto po bagaż / do wyjścia bez rozmowy z celnikiem. Czas opisany / zalecany 3-3.5h obejmuje check-in oraz security na lotnisku a nie samo preclearance. Preclearance odbywa się już po check-in, nadaniu bagaży i przejściu security, tuż przed samym odlotem. Także jak lecisz tranzytem przez DUB to na spokojnie zdążysz, no chyba że oddzielne bilety to wtedy mało czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1074 PostWysłany: 28 Kwi 2022 19:10 

Rejestracja: 24 Sie 2021
Posty: 12
Loty: 55
Kilometry: 82 330
DERKER napisał(a):
https://testifly.de/en/kitcheck/


A co z testami którę akcpetuje testifly a nie akcpetują USA (CDC)? Czy na wyniku z testifly jest podany typ testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1075 PostWysłany: 28 Kwi 2022 19:17 

Rejestracja: 14 Kwi 2022
Posty: 15
Chyba mają to w dupie. Na JFK nikt nie sprawdzał testów. Na certyfikacie masz normalnie zapis Antigen. Sprawdzają to linie, którymi lecisz. Ważne żeby napisane było "negative"...a na CDC masz napisane Antigen. Więc Antigen to Antigen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1076 PostWysłany: 28 Kwi 2022 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Lecimy LH z KRK przez MCU do SFO (tu obsługuje United).

Na stronie LH udało się zrobić checkin. Wgrywało się paszport covid, wynik testu i wpisywało wszystkie 3 daty szczepionek. Boarding pass nie bo pewnie chcą zobaczyć papiery na żywo plus mamy bagaż.

Na stronie United bardzo przyjaznej zachęcają żeby wszystko powgrywać ale jedyne co się da to wpisać paszport. Nie ma tam formularza do uploadowania tych pdf-ów, nic. Tylko "I understand" który nic nie robi. Za to kupa informacji że tu trza wynik testu a do Niemiec wystarczy tylko szczepionka. Nie da się checkinować bo brak dokumentów covidowych.

To normalne? Tego United można olać i trzymać się Lufthansy? Oczywiście papiery w ręku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1077 PostWysłany: 28 Kwi 2022 20:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Odpraw sie na lotnisku. Wynik antygena i szczepiona nic Ci wiecej nie trzeba. Bujanie sie z tymi uploadami dokumentow do lufy i united zabiera wiecej zycia niz moja paczka fajek dziennie od 15 lat
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Matchey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1078 PostWysłany: 28 Kwi 2022 20:39 

Rejestracja: 14 Kwi 2022
Posty: 15
Z mojego punktu widzenia.

Ja nie dodawałem żadnych papierów bo i tak je sprawdzą na każdym odcinku drogi.
Żarówno LH jak i Singapore Airlines sprawdzali odpowiednio przy nadawaniu bagażu w Pradze jak i we Frankfurcie. Miałem bilet łączony więc i tak i jedni Ci sprawdzą i drudzy.
Konsultantka powiedziała, że trzeba papiery osobno na każdą linię lotnicze bo mogą się różnić. Ale nie różniły się. Poza tym w Niemczech masz tranzyt. Nie opuszczasz lotniska więc tak jakby nie powinni wymagać od Ciebie przepisów wjazdowych do Niemiec tylko do USA.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Kwi 2022 11:40, edytowano w sumie 1 raz
SQ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1079 PostWysłany: 29 Kwi 2022 07:04 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Wystarczy SQ lub brak skrótów :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1080 PostWysłany: 29 Kwi 2022 21:40 

Rejestracja: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Loty: 68
Kilometry: 187 030
Techniczne pytanie, czy na tescie antygenowym do USA musi byc kod QR. Tam gdzie robie testy nie maja one kodu QR. Nie chcialbym przez taka glupote nie poleciec.

Dzieki za Odp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group