Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1001 PostWysłany: 02 Kwi 2022 21:46 

Rejestracja: 28 Sty 2022
Posty: 13
Cześć, ponawiam pytanie - czy ktoś leciał z WAW do USA bez testu, tylko z certyfikatem ozdrowieńca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1002 PostWysłany: 03 Kwi 2022 22:37 

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 93
wprawdzie nie leciałem z WAW tylko z KRK i nie bez testu ale z testem, ale mogę podzielić się jak to wyglądało dzisiaj na trasie KRK-FRA-JFK (bilety LH):
- w KRK byli najbardziej zainteresowani bo przy baggage drop off chcieli oglądać certyfikat covid i wynik testu (tak samo przy online check-in była konieczność uploadować skany)
- we FRA nikt jakoś szczególnie nie weryfikował wyniku testu
- w JFK nikt nie byl zainteresowany niczym związanym z covidem
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1003 PostWysłany: 04 Kwi 2022 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Cześć - jaki miałeś test ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1004 PostWysłany: 04 Kwi 2022 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
dampie napisał(a):
wprawdzie nie leciałem z WAW tylko z KRK i nie bez testu ale z testem, ale mogę podzielić się jak to wyglądało dzisiaj na trasie KRK-FRA-JFK (bilety LH):
- w KRK byli najbardziej zainteresowani bo przy baggage drop off chcieli oglądać certyfikat covid i wynik testu (tak samo przy online check-in była konieczność uploadować skany)
- we FRA nikt jakoś szczególnie nie weryfikował wyniku testu
- w JFK nikt nie byl zainteresowany niczym związanym z covidem


Ja lecę KRK->MUC->SFO więc podobnie. Pytanie: jeżeli samolot z Krakowa jest o 6 rano, z Niemiec jakoś 4h później to jaka data testu jest w porządku? Na godzinę patrzą czy wystarczy w tym przypadku zrobić test dzień wcześniej rano? Podobno "24h".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1005 PostWysłany: 04 Kwi 2022 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
@JakubK jak było już tu pisane - liczy się dzień kalendarzowy, a nie 24h. https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... elers.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1006 PostWysłany: 05 Kwi 2022 03:53 

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 93
Ja miałem test antygenowy, ale USA respektuje praktycznie każdego rodzaju test, i tak jak zostało wspomniane powyżej liczy się to aby test był z dnia poprzedzającego dzień wylotu, godzina (czyli ilość godzin pomiędzy testem a wylotem) nie ma znaczenia
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1007 PostWysłany: 05 Kwi 2022 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Dziękuję - może źle zadałem pytanie: testifly/immuner/z jakiegoś laboratorium pobraniowego/apteki ?
Lecę za miesiąc i chciałbym zrobić immuner, no chyba, że do tego czasu zniosą testy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1008 PostWysłany: 05 Kwi 2022 23:23 

Rejestracja: 09 Lis 2021
Posty: 6
Leciałem 30.03 z WAW do MIA. Odprawa LOT na lotnisku.
Wszystko miałem na papierze:
- certyfikat szczepienia
- test z Testifly
- attestation pełne 7 stron (ale niewiele z tego wypełnia się)

Wszystko przeszło bez problemu i było to jedyne miejsce gdzie ktoś chciał te papiery.
W Stanach nic pytań o covid. Tylko standard po co wjeżdżam i ile kasy mam. Jeżdżę na wizie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1009 PostWysłany: 06 Kwi 2022 10:13 

Rejestracja: 06 Kwi 2022
Posty: 3
Hej, leciał ktoś może Austrian Airlines i robił test z Testifly?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1010 PostWysłany: 06 Kwi 2022 12:43 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 16
Swiss — Kraków - Zurich -Miami w poniedzialek- test Testifly na Balicach bez problemu- potem juz nikt o nic nie pytal
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz_kowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1011 PostWysłany: 07 Kwi 2022 19:36 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 29
Loty: 61
Kilometry: 104 650
Pytanie do mądrzejszych i bardziej doświadczonych:

Lot do Los Angeles ze Sztokholmu (przez CPH) w poniedziałek wielkanocny o 6 rano. Dolot w niedzielę z Modlina o 6 rano. Odpadła własnie możliwość testu w WMI, bo Centrum Damiana zamknęło testowanie 24 h i w ogóle w Święta. Zaryzykowałbym z testifly, ale się troszkę boję...W razie odmowy o 4 rano przy check in na Arlandzie, nie zdążę zrobić testu (400 PLN). Czy jest jakakolwiek szansa, że ktoś z SAS "klepnie" mi dokumenty (a może i wyda karty pokładowe) dajmy na to 20 czy 10 godzin przed lotem? Będziemy spać przy lotnisku, więc możemy spróbować rano i wieczorem...Ale nie mam żadnego doświadczenia z tak wczesnym check in'em. Lecimy tylko z podręcznym. Niby to główne lotnisko SAS, więc jakaś kumata obsługa na pewno będzie. Od razu powiem, ze w SAS nie ma opcji załadowania dokumenty jak choćby w Lufie, czy KLM :(
Inna opcja jaką rozważam dla świętego spokoju, to test w szwedzkiej klinice: https://www.legehuset.se/en/antigentest-reseintyg/
Cena jest ok, bo ok 120 PLN, ale trzeba będzie jechać na obrzeża Sztokholmu. Całe szczęście mają otwarte w Święta.
A może ktoś ma jakiś inny pomysł? Chętnie wysłucham i z góry dziękuję! (że też USA sobie wymyśliło te 24 h, już bym wolał do PCR'a dołożyć, ale żeby chociaż 48 h było).

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1012 PostWysłany: 07 Kwi 2022 20:08 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Rafał Marschall napisał(a):
Pytanie do mądrzejszych i bardziej doświadczonych:

Lot do Los Angeles ze Sztokholmu (przez CPH) w poniedziałek wielkanocny o 6 rano. Dolot w niedzielę z Modlina o 6 rano. Odpadła własnie możliwość testu w WMI, bo Centrum Damiana zamknęło testowanie 24 h i w ogóle w Święta. Zaryzykowałbym z testifly, ale się troszkę boję...W razie odmowy o 4 rano przy check in na Arlandzie, nie zdążę zrobić testu (400 PLN). Czy jest jakakolwiek szansa, że ktoś z SAS "klepnie" mi dokumenty (a może i wyda karty pokładowe) dajmy na to 20 czy 10 godzin przed lotem? Będziemy spać przy lotnisku, więc możemy spróbować rano i wieczorem...Ale nie mam żadnego doświadczenia z tak wczesnym check in'em. Lecimy tylko z podręcznym. Niby to główne lotnisko SAS, więc jakaś kumata obsługa na pewno będzie. Od razu powiem, ze w SAS nie ma opcji załadowania dokumenty jak choćby w Lufie, czy KLM :(
Inna opcja jaką rozważam dla świętego spokoju, to test w szwedzkiej klinice: https://www.legehuset.se/en/antigentest-reseintyg/
Cena jest ok, bo ok 120 PLN, ale trzeba będzie jechać na obrzeża Sztokholmu. Całe szczęście mają otwarte w Święta.
A może ktoś ma jakiś inny pomysł? Chętnie wysłucham i z góry dziękuję! (że też USA sobie wymyśliło te 24 h, już bym wolał do PCR'a dołożyć, ale żeby chociaż 48 h było).

Pozdrawiam


Leciałem dokładnie tą samą trasą i faktycznie potwierdzam - sprawdzają dokumenty robiąc check-in na stanowisku. Niestety z testem z Testifly nie pomogę - planowałem tak lecieć ale przez własna głupotę nie podbili mi wyniku :D bo nie nagrałem jednej z części wykonywania testu. Ale zdążyłem zrobić zwykły antygen przed wylotem w PL. IMO Testifly powinien przejść. Jedyne o co bym się martwił to godziny pracy Testifly - w środku nocy na pewno testów nie klepią, nie mam pewności tez co do weekendów a szczególnie świątecznych. Warto dopytać na supporcie, szybko odpisują.
Wiem, że klienci SAS mają promkę na antygeny na lotnisku Arlanda - 295 koron od głowy. Z tego co widzę, jedna z lokalizacji na Arlandzie działa w niedziele, wiec przynajmniej odpada konieczność jechania do samego Sztokholmu. https://www.flysas.com/en/traffic-information/message/
https://reseintyg.vaccina.se/sas/
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Marschall lubi ten post.
Rafał Marschall uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1013 PostWysłany: 12 Kwi 2022 08:41 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
https://www.yahoo.com/news/philadelphia ... 58603.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1014 PostWysłany: 13 Kwi 2022 07:34 

Rejestracja: 21 Maj 2019
Posty: 38
Czy ten "certyfikat testu" z dr. Ansay/immuner.de nadal przechodzi? Lecę BER-HEL-JFK.
Dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1015 PostWysłany: 13 Kwi 2022 09:49 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 279
niebieski
Certyfikat z Testifly na trasie BER-MUC-ORD w marcu - bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1016 PostWysłany: 13 Kwi 2022 10:00 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Lot z Berlina do Newark - test z Testifly bez problemu przechodzą.
Chciałam zwrócić jednak uwagę - jest duży problem z weryfikacją dzieci, wieć radzę nie ryzykować, przynajmniej w przypadku maluchów, moje dziecko w paszporcie ma zdjecie jak miało 4 miesiące, a teraz ma prawie 4 i wyglada inaczej ;), przez co aplikacja nie chciała zweryfikować jako tej samej osoby, mieliśmy gorącą sytuację przez to, bo była już godzina, gdzie wszystkie labolatoria były pozamykane, na szczęście mieszkamy w miescie, gdzie testy mozna zrobić testy na lotnisku 24h i dzięki temu udało się to zrobić naprawdę na ostatnią chwilę :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1017 PostWysłany: 13 Kwi 2022 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Cześć
- leciał ktoś do USA z Pragi (PRG) z testami Testifly.de / immuner.de (DrAnsay)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1018 PostWysłany: 13 Kwi 2022 12:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
wpisz np testifly w wyszukiwarkę tego tematu (prawy górny róg) - raczej w Pradze tak samo, jak i w innych lotniskach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1019 PostWysłany: 13 Kwi 2022 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Też tak zakładam, ale info o tym, konkretnym lotnisku (PRG) brak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#1020 PostWysłany: 13 Kwi 2022 16:19 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 16
to ja mam troche inne doświadczenia.
Tak jak pisalem w Balicach tydzien temu Testifly przeszlo bez problemu tak z powrotem nie było tak łatwo - lecieliśmy Fort Myers- Newark- Monachium - Krakow. mam tylko szczepienie J&J co oczywiscie nie przeszlo bo "nie miala takiego do wyboru :-) " jak wiadomo Niemcy nie lubią Johnsona.
Pani na odprawie w Fort Myers nie chciala przyjąć naszego testu poniewaz nie rozumiala jak mogl byc zrobiony dobe wczesniej w Berlinie skoro jesteśmy tam ...czekalismy z 45 min zanim obdzwonila wszystkich i dopytywala, gdzieś poszła z naszym telefonem... w koncu wrociła z kimś kto powiedzial ze ma przyjąć ten test... w Newark znów to samo - wywołani do kontroli przed odlotem zeby sprawdzić testy - na szczęście tym razem rzut oka i poszło OK - w Niemczech juz nikt nie sprawdzał.
więc teoretycznie było ok ale bezsensownego stresu co niemiara - test moglem zrobic pewnie w okolicy lotniska ale wybór tranzytu przez Niemcy żałuję...
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group