Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Najtańsze ubezpieczenie COVID, honorowane niezależnie od linii lotniczej, którą się przylatuje:

https://flyuia.eurotravelins.com.ua/

Link do strony źródłowej ukraińskiego ministerstwa zdrowia dotyczący krajów "czerwonych" i "zielonych":
https://moz.gov.ua/article/news/informa ... stanom-na-


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#821 PostWysłany: 12 Cze 2021 15:09 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 152
Poczytajcie forum Кордон ua na Facebooku.Tam sporo osób pisze o przekraczaniu granicy. Z tego co piszą toną chwilę obecną nie ma problemów z polskim świadectwami szczepień. https://m.facebook.com/groups/3050797408280166/
Góra
 Profil Relacje PM off
ultragreen lubi ten post.
 
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#822 PostWysłany: 13 Cze 2021 11:29 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
ktoś może posiada informację czy są planowane jakieś ułatwienia przy wjeździe na Ukrainę dla ozdrowieńców?

w kwestii certyfikatu, na stronie ambasady UA w PL jest napisane że honorują
"dokument potwierdzający otrzymanie pełnego cyklu szczepień szczepionką przeciw COVID-19 z listy WHO, wystawiony w języku angielskim lub z tłumaczeniem na język angielski."
nigdzie jednak nie znalazłem informacji mówiącej o okresie karencji 14 dni od ostatniego szczepienia. Natomiast na stronie portalu pacjenta jest napisane
"Po przyjęciu choć jednej dawki szczepionki przeciw COVID-19 możesz pobrać elektroniczne potwierdzenie. W Polsce będzie ważne po 14 dniach od pełnego zaszczepienia"
to oznacza że: certyfikat będzie dostępny wkrótce po drugim szczepieniu (nie po 14 dniach) oraz wracając do wcześniejszego wątku, w Ukrainie będzie obowiązywać od razu po przyjęciu drugiej dawki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#823 PostWysłany: 13 Cze 2021 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
ehh Wizz wczoraj odwołał loty w lipcu do Odessy..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#824 PostWysłany: 13 Cze 2021 14:43 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
z jakiego miasta odwolali?

ok.widze. wszystkie miasta. nawet BER na lipiec wykasowany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#825 PostWysłany: 15 Cze 2021 21:52 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Ktoś może orientuje się w przepisach jak wygląda przyjazd Ukraińca który ma dokument o zachorowaniu na covid, czy po przyjeździe musi zrobić test aby być zwolnionym z kwarantanny, czy tez obowiązują go takie same przepisy jak obywateli UE i z kwarantanny jest zwolniony a testu robić nie musi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#826 PostWysłany: 18 Cze 2021 20:49 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
Witam wszystkich.

Mam jedno pytanie odnośnie wjazdu na Ukrainę. I od razu proszę o wyrozumiałość i brak uwag typu "poczytaj sobie ten wątek od początku"... Sytuacja się zmienia i to, co było aktualne miesiąc temu, może nie być aktualne teraz. Poza tym, już od jakiegoś czasu nie ma w tym wątku dyskusji na ten konkretny temat, dlatego chcę zapytać.

A mianowicie, jestem właśnie w Rzeszowie i chciałbym jutro pojechać do Lwowa. Gdzie mógłbym wykonać test, abym dostał potwierdzenie na piśmie i w języku angielskim - bo chyba takie musi być. Prawda? Są oferty testów, ale mają one wyniki tylko do sprawdzenia on line na stronie. Bez zaświadczeń papierowych. Czy można zrobić taki test gdzieś na granicy i od razu dostać wynik. Np na przejściu w Medyce.

A poza tym, to gdzie polecacie wykupić ubezpieczenie na chwilę obecną, aby było łatwo i na granicy się nie czepiali?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#827 PostWysłany: 18 Cze 2021 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Rzeszów: ul. Krakowska 16, punkt MOBILNY Drive&Go-Thru, znajduje się w NAMIOCIE ustawionym na terenie Szpitala MSWiA., czynny w godz. 8:00-10:00 (pn.-nd.) Do punktu pobrań należy się zgłosić w godzinach otwarcia, bez wcześniejszego umawiania terminu.
Test Antygenowy Jakościowy - Koronawirus SARS-CoV-2 - Z zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim
190 PLN
https://zdrowegeny.pl/koronawirus-sars- ... angielskim

Resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine of June 2, 2021 № 583 amended the resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine of December 9, 2020 № 1236.

All foreign citizens, without exception, regardless of the country of arrival to enter Ukraine must have a policy (certificate) of insurance issued by an insurance company registered in Ukraine, and covers the costs related to the treatment of COVID-19, observation, and is valid for the entire period of stay in Ukraine.

All foreign citizens, holders of a temporary residence permit, as well as stateless persons need to have one of the following documents:

• a document confirming the receipt of a full course of vaccination against COVID-19 with vaccines included by WHO in the list of approved for use in emergency situations; or

• a rapid test for the SARS-CoV-2 antigen (RAT) that was done no more than 72 hours before entry; or

• a certificate of a negative PCR test result done no more than 72 hours before the entry.

Test and vaccination are not required for children under 12.
https://visitukraine.today/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#828 PostWysłany: 18 Cze 2021 21:44 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
Dziękuję bardzo. Patrzyłem na to, jednak test mogę zrobić dopiero jutro, dlatego też szukałem czegoś innego. Zależy mi na czasie... Jest też centrum Medicover, które robi testy 24/7, jednak wynik jest tylko on line. Czy wie ktoś na 100%, czy zostanie przyjęty taki wynik, który nie jest w formie papierowej???

Jeśli musi być na papierze, to najlepiej będzie chyba, jeśli pójdę jutro na tą Krakowską i zrobię ten test pomiędzy 8:00 a 10:00. Podejrzewam, że wynik będzie dopiero w niedzielę, ale to już nic nie poradzę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#829 PostWysłany: 18 Cze 2021 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Czas oczekiwania na wynik szybkiego testu antygenowego to średnio do 20 minut (online wynik dostępny jest średnio do 1h od pobrania). Wynik wydawany jest w języku polskim i języku angielskim.
https://zdrowegeny.pl/koronawirus-sars- ... angielskim
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#830 PostWysłany: 18 Cze 2021 22:18 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
Dzięki za pomoc... Ale czy ten test antygenowy na pewno wystarczy, czy musi być PCR? No i nadal nie wiem, czy musi to być forma papierowa, czy może być on line?

W sumie to jeśli wystarczyłby antygenowy, bez wersji papierowej, to mógłbym wyjechać do Lwowa już jutro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#831 PostWysłany: 18 Cze 2021 22:22 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Mam pytanie dotyczące przyjazdu Ukraińca do Polski.
Rozumiem że ruch turystyczny nie działa w dalszym ciągu?
Można przyjechać do pracy?
Świadectwo ozdrowieńcze dla Ukraińca nie obowiązuje?
Test antygenowy powinien zrobić po przyjeździe, czy może na Ukrainie (taniej) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#832 PostWysłany: 18 Cze 2021 23:19 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
dziś przyleciałem do Lwowa

potwierdzam że wystarczy certyfikat EU o byciu zaszczepionym + ubezpieczenie Covid (najlepiej ukraińskie)
w Wizzairze sprawdzają te dwa dokumenty przed wejściem do samolotu, ja miałem wydrukowane (dla świętego spokoju) ale podejrzewam, że wystarczy pokazać na telefonie, co do ubezpieczenia to podobno najlepiej mieć dowolne z ukraińskiej firmy wykupione na stronie 'visitukraine.today' bo mogą się przyczepić polskiego. po wylądowaniu też trzeba pokazać certyfikat o zaszczepieniu (ten z IKP) + umowę ubezpieczyciela (ja wydrukowałem w wersji ukraińskiej)

niestety, wbrew temu co niektórzy pisali na forum, wi-fi na lotnisku działa beznadziejnie, są dwie sieci "free.wifi" na dwóch piętrach.. ale net pratycznie nie działa.. u mnie skończyło się kupnem karty Vodaphone (20 gb internetu + ileś rozmów) za 150 hrywien w kantorze na parterze przy wyjściu... pani skupuje złotówki po 6.20.. więc jeśli wymieniać to tylko ile trzeba na tym lotnisku.. w kantorach w mieście kupują najczęściej po 6.9-7.0, w jednym miejscu widziałem 7.1

jest też problem z zamawianiem Ubera, może dlatego że to piątek ok 20ej..ale po prostu ich nie było dostępnych... potem dowiedziałem się od ukraińskiego hosta, że często łatwiej jest złapać Bolta, jest ich więcej, a ceny takie same.. więc jest nauczka na przyszłość....

maseczek na ulicy się nie nosi, w sklepach część ma, część nie.. ogólnie mają wyraźnie luźniejsze do tego podejście niż u nas.. w restauracjach też nie widziałem żeby ktoś wchodził w maseczce..
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#833 PostWysłany: 18 Cze 2021 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Kubas33 napisał(a):
Ale czy ten test antygenowy na pewno wystarczy, czy musi być PCR?
Wystarczy antygenowy. Dokumenty powinny być w formie wiarygodnej i czytelnej dla służb granicznych - lepsza pewnie będzie papierowa po angielsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#834 PostWysłany: 18 Cze 2021 23:47 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 24
scomin napisał(a):
Wystarczy antygenowy. Dokumenty powinny być w formie wiarygodnej i czytelnej dla służb granicznych - lepsza pewnie będzie papierowa po angielsku.


Dzięki za informację. Zrobię sobie jutro rano ten antygenowy i jakoś wydrukuję wynik dla świętego spokoju... A z ubezpieczeniem to nie będzie problemu.

Może uda mi się pojechać już jutro... To będzie mój pierwszy raz na Ukrainie, dlatego będzie ciekawie... Na szczęście jest fajny blog "kawiarniany.pl". Gość daje tam ciekawe wskazówki dla odwiedzających Lwów, głównie z poziomu organizacyjnego. Ogólnie dużo pisze na temat tego miasta... Mam dużo do zrobienia, jeśli chodzi o przygotowania, a mało czasu. Ale jakoś to się ogarnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#835 PostWysłany: 19 Cze 2021 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
harti napisał(a):
dziś przyleciałem do Lwowa

potwierdzam że wystarczy certyfikat EU o byciu zaszczepionym + ubezpieczenie Covid (najlepiej ukraińskie)



Podobnie, dzisiejszy lot POZ -ODS, na bramce sprawdzany (bez skanowania) certyfikat o zaszczepieniu, po wylądowaniu pogranicznicy oglądają go również i proszą o pokazanie ubezpieczenia zdrowotnego, wzięłam z visit.ukraine za 183 UAH, pokazywane w telefonie
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#836 PostWysłany: 19 Cze 2021 11:36 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Kubas33 -nie ma co za bardzo planowac. Bedziesz zachwycony Lwowem. Wbijaj sie na rynek i daj sie poniesc :D

Kup w kiosku karte SIM aby wiedziec co w poblizu fajnego lub zamowic Ubera.

Milej zabawy,.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#837 PostWysłany: 19 Cze 2021 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
harti napisał(a):
ubezpieczenie Covid (najlepiej ukraińskie) ...
wykupione na stronie 'visitukraine.today' bo przyczepić polskiego. po wylądowaniu .


Na jakiej podstawie piszesz, że najlepiej
lub że mogą się przyczepić?


@Kian właśnie - i wielokrotnie było o tym pisane


Ostatnio edytowany przez pabien, 19 Cze 2021 12:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#838 PostWysłany: 19 Cze 2021 11:52 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Bylem w pandemii 4 razy. Bralem najtansze z rankomatu. szukalem ubezpieczenia gdzie napisane covid jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#839 PostWysłany: 19 Cze 2021 12:03 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
@pabien
na podstawie rozmowy z osobą z ambasady, powiedziała mi że musi być albo od ubezpieczyciela ukraińskiego (np. wykupione na visitukraine) albo od takiego który ma przedstawicielstwo na Ukrainie... dlatego, żeby nie ryzykować, kupiłem pierwsze lepsze z visitukraine.. jakieś 1 euro za dzień wyszło..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#840 PostWysłany: 19 Cze 2021 12:49 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
To kup w Polsce,ale jakiegos znanego ubezpieczyciela np. Allianz ktory jest tez obecny na Ukrainie

W sumie nie ma strachu. Za pierwszym razem jak bylem to pokazalem ubezpieczenie z kart kredytowej. Nie uznali. Przed bramkami polaczylem sie z lotniskowym wifi i wykupilem lokalne. Trwalo to 15 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 56  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group