Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Najtańsze ubezpieczenie COVID, honorowane niezależnie od linii lotniczej, którą się przylatuje:

https://flyuia.eurotravelins.com.ua/

Link do strony źródłowej ukraińskiego ministerstwa zdrowia dotyczący krajów "czerwonych" i "zielonych":
https://moz.gov.ua/article/news/informa ... stanom-na-


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#801 PostWysłany: 09 Cze 2021 14:26 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 95
14 - 21 sierpnia kupiłem za 248zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#802 PostWysłany: 09 Cze 2021 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 191
niebieski
@harti
Stawiam, że jednak nie umiesz szukać, choć nie powinien być wielki problem biorąc pod uwagę dostępność na większości lotów, a LO lata 17 razy tygodniowo w lato. Wizz jest taniej, z podręcznym i musisz się dostosować do dni w które oni operują. Jeżeli chcesz wziąć duży bagaż podręczny to taniej wychodzi LO. ;-) Już nie wspominając o tym że ja uwielbiam Embraery, a te zazwyczaj pojawiają się na LWO.

Załączniki:
lww.PNG
lww.PNG [ 15.96 KiB | Obejrzany 1410 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#803 PostWysłany: 09 Cze 2021 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
To jest Ukraina a nie jakiś dziki kraj. Jeśli akceptują szczepienia to paszport covidowy będzie działał
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#804 PostWysłany: 09 Cze 2021 18:12 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
@ponchek

a spoko, rozumiem... 8-)
ja szukałem konkretnie na kolejny weekend, 18-21 czerwca, nie lipiec / sierpień.. w LOT ponad 400 zł wychodziło w promocji..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#805 PostWysłany: 09 Cze 2021 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 191
niebieski
Bo na czerwiec nie ma promocji :-D Linie tradycyjne raczej nie robią promocji na tak nieodległy termin podróży. Jestem ciekawy ile ten Wizz Air polata za takie pieniądze, bo opłacalne to raczej nie jest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#806 PostWysłany: 10 Cze 2021 17:55 

Rejestracja: 05 Gru 2011
Posty: 34
Loty: 318
Kilometry: 737 209
Dostałem takie info od VisitUkraine.today gdzie wczoraj wykupiłem ubezpieczenie zdrowotne - przesyłają wymagania co do dokumentu potwierdzającego szczepienia - są lekko mówiąc szokujące - nikt nie wydaje takich zaświadczeń - EU Digital COVID Certificate też nie spełnia tych wymogów.

"Greetings! This is Visit Ukraine.Today team with the freshest updates!

We have received clarification from the Ministry of Health regarding the requirements that testing and vaccination documents must meet in order to become the basis for crossing the Ukrainian border.

The document confirming the full course of vaccination against COVID-19 must be in English (or translated into English) and contain the following information:

full name, date of birth, gender, citizenship, and signature of the patient, number (where applicable) of the identity document (passport, identification number, etc.);
the name of the vaccine, the dates of administration, the name of the manufacturer and the production batch;
the name of the disease against which the vaccination course was made;
signature and stamp of the doctor who directly performed the vaccination. :shock: <--- to już totalne przegięcie
Vaccines for which a document on a full course of vaccination against COVID-19 can be considered should be included by WHO in the list of approved ones for use in emergency situations.

Today these are:Pfizer/BioNTech (COMIRNATY), Johnson & Johnson's Janssen, AstraZeneca/Oxford, AstraZeneca/Covishield (India), AstraZeneca/SKBio (South Korea), Moderna, Sinopharm/BIBP, CoronaVac (Sinovac).

! If you have a vaccination document, tests are not required !"

Do tej pory myślałem, że paszport covidowy wystarczy ale teraz się obawiam urzędniczej bezmyślnej władzy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#807 PostWysłany: 10 Cze 2021 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Na dobrą sprawę to wszystko jest w żółtej książeczce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#808 PostWysłany: 10 Cze 2021 18:21 

Rejestracja: 05 Gru 2011
Posty: 34
Loty: 318
Kilometry: 737 209
Tylko nie wszyscy mieli żółte książeczki przy szczepieniu (ja akurat mialem :D ) - niestety moi wyprawowi współtowarzysze takich żółtych papierów nie mają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#809 PostWysłany: 11 Cze 2021 00:11 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
Co to jest żółta książeczka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#810 PostWysłany: 11 Cze 2021 00:18 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Sprawdz w google. 1 wynik daje zaskakujace rezultaty
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#811 PostWysłany: 11 Cze 2021 00:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
kamillos13 napisał(a):
Co to jest żółta książeczka?

Poczytaj szczepienia-p-covid-w-polsce,18,156535&p=1427277&hilit=%C5%BC%C3%B3%C5%82ta#p1427277 #1985 i 1986 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#812 PostWysłany: 11 Cze 2021 09:07 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Ale kombinują z tymi dokumentami. Niedługo na takie wyjazdy to trzeba będzie segregator w plecak zabierać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#813 PostWysłany: 11 Cze 2021 09:24 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
no to czekamy na potwierdzenie kogoś kto w ostatnich dniach przekraczał granicę tylko z certyfikatem EU , tym z profilu IKP...
ja mam samolot za tydzień i jeśli okaże się że jednak certyfikat EU nie wystarcza to wcześniej będę musiał zrobić test antygenowy.. komedia...
zastanawiam się gdzie można zapytać oficjalnie.. chyba napiszę do ambasady / konsulatu, próbowałem się dodzwonić do kilku placówek dyplomatyczny UA ale nie odbierają...

EDIT: wysłałem maile z zapytaniem do wszystkich konsulatów + do ambasady, jak odpiszą to oczywiście wkleję tu odpowiedź.. zawsze to lepiej mieć potwierdzenie "na piśmie" niż telefoniczne.


Ostatnio edytowany przez harti, 11 Cze 2021 09:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
ultragreen lubi ten post.
ultragreen uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#814 PostWysłany: 11 Cze 2021 09:27 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Daj znać. Ja mam lot na początek lipca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#815 PostWysłany: 11 Cze 2021 09:36 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Na upartego można sobie w Wordzie napisać po angielsku formularz z wszystkimi danymi wymaganymi przez stronę ukraińską, potem pójść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o podbicie pieczątkami przychodni i osobistą. Sądzę, że to powinno przejść, no bo jak mogą na granicy zweryfikować, kto fizycznie wbijał igłę?
Mam na myśli oczywiście sytuację, gdy ktoś jest naprawdę zaszczepionym i może dokumenty na to pokazać swojemu lekarzowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#816 PostWysłany: 11 Cze 2021 09:37 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Rozwiązanie bardzo dobre. Ciekawe czy lekarz będzie chciał się pod czymś takim podpisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#817 PostWysłany: 11 Cze 2021 11:00 

Rejestracja: 05 Gru 2011
Posty: 34
Loty: 318
Kilometry: 737 209
Dodzwoniłem się dziś przed chwilą do Ambasady Ukrainy w Wawie - zostałem poinformowany, że "paszport covidowy" wydrukowany z IKP wystarczy. Pan który ze mną rozmawiał, przypomniał jeszcze o konieczności posiadania ubezpieczenia zdrowotnego na COVID. Tutaj uwaga - Ukraina wymaga żeby ubezpieczenie pokrywało nawet koszty skierowania na kwarantannę (czyli gdy choroba jeszcze się nie uaktywniła) - z tego co się orientuję to polskie ubezpieczenia nie mają tego w swoich warunkach. Jeżeli się trafi na upierdliwego pogranicznika to można zostać zmuszonym do wykupu na granicy ukraińskiego ubezpieczenia bo nie zostanie zaakceptowane polskie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
harti uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#818 PostWysłany: 11 Cze 2021 11:42 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
mi w sprawie certyfikatów EU na razie odpisali z konsulatów w Gdańsku i w Lublinie:
Gdańsk - podesłali tylko ten link z informacją - https://poland.mfa.gov.ua/pl/consular-i ... u-i-pobytu
Lublin - napisali że nie są pewni i najlepiej żebym zapytał mailowo ukraińską Straż Graniczną, co zrobiłem, załączyłem również certyfikat, i jak tylko odpiszą to dam znać...

EDIT: oficjalna odpowiedź z ambasady, mocno enigmatyczna :P no ale zakładam że jednak certyfikat EU jest ok i nie planuję robić testy antygenowego "na wszelki wypadek"...

Cytuj:
Dzień dobry.


Po uważnym przeczytaniu listu do Ambasady Ukrainy w RP informujemy, co następuje.
Potwierdzimy istnienie powyższych wymagań Ministerstwa Zdrowia Ukrainy dotyczących informacji, które mają być zawarte w zaświadczeniach potwierdzających ukończenie pełnego cyklu szczepień.
Jednocześnie otrzymaliśmy informację, że świadectwa szczepień, które mają być wystawione na terenie RP, będą brane pod uwagę przez Ukraińską Straż Graniczną przy przekraczaniu granicy Ukrainy bez utrudniania podróży.

Z poważaniem

I Sekretarz Ambasady Ukrainy w RP
Krasnoportko Rusłań

Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
piwili uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#819 PostWysłany: 12 Cze 2021 12:34 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
18 czerwca pierwszy lot z Warszawy. Może ktoś przetrze szlaki i wypowie się potem na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#820 PostWysłany: 12 Cze 2021 13:50 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
@ultragreen ja lecę 18ego do Lwowa...więc mogę wrzucić info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 56  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group