Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Najtańsze ubezpieczenie COVID, honorowane niezależnie od linii lotniczej, którą się przylatuje:

https://flyuia.eurotravelins.com.ua/

Link do strony źródłowej ukraińskiego ministerstwa zdrowia dotyczący krajów "czerwonych" i "zielonych":
https://moz.gov.ua/article/news/informa ... stanom-na-

[ 1078 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 54  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#881 PostWysłany: 23 Lip 2021 19:05 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak, wpuszczają, ja swoje dostałam w trzech wersjach językowych (rosyjski, angielski, ukraiński), zawarty jest w nim zapis o covidzie. Sprawdzają przez pogranicznika na przylocie.

#882 PostWysłany: 23 Lip 2021 19:29 
Moderator forum

Przestańcie przepłacać za ubezpieczenie. Tutaj wychodzą grosze:
https://flyuia.eurotravelins.com.ua/
6 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.

#883 PostWysłany: 23 Lip 2021 20:12 

Loty: 871
Kilometry: 813 940
platynowy
@Gadekk A trzeba lecieć na Ukrainę UIA, czy można czymkolwiek, np. W6?
wtak lubi ten post.

#884 PostWysłany: 23 Lip 2021 20:30 
Moderator forum

@Sudoku… z takim stażem wstydziłbym się zadawać tak trywialne pytania. Nie, nie trzeba lecieć UIA. Sprawdzone kilkukrotnie przeze mnie i znajomych, ostatnio w ubiegły weekend.
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#885 PostWysłany: 24 Lip 2021 16:57 

Dzięki za odpowiedzi !!! :)

A czy zarówno przy visitukraine jak i przy liniowym ubezpieczeniu trzeba gdzieś tam kliknąć, że ma być covidowe również czy to może od razu się tak ustawia gdy wybierzesz daty i uzupełnisz dane?
 Relacje PM off  

#886 PostWysłany: 24 Lip 2021 17:03 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie trzeba klikać, na wydruku dostajesz jak niżej:

Załącznik:
covid19.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.

#887 PostWysłany: 24 Lip 2021 18:17 
Awatar użytkownika

Loty: 493
Kilometry: 556 811
platynowy
Ile można pisać o.tym ubezpieczeniu? Działa każde, a jeśli nie zadziała to można bez zbędnej zwłoki kupić inne. Jeśli ktoś ma ubezpieczenie niech z niego korzysta (sprawdzone)
 Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.

#888 PostWysłany: 25 Lip 2021 14:15 
Awatar użytkownika

Loty: 326
Kilometry: 339 258
srebrny
Przylot na KBP: sprawdzają certyfikat i ubezpieczenie, ale też pytanie: tylko na dwa dni? Poproszę bilet powrotny.

Pokazuję i mówię że w sumie to wracam tego samego dnia. "A, to miłego dnia." :)
Sudoku lubi ten post.

#889 PostWysłany: 27 Lip 2021 17:30 

Czy oprócz ubezpieczenia po przylocie na Ukrainę ten zwykły test antygenowy na 48 przed jest akceptowany?
Jak teraz jest przy powrocie? Można się zwolnić z kwarantanny robiąc test od razu na lotnisku, czy dopiero po 7 dniach?
Szukam informacji z ostatnich dni.
 PM off  

#890 PostWysłany: 28 Lip 2021 17:27 

za tydzień wchodzą zmiany dla przyjeżdżających na Ukrainę..

Image

Greetings from Visit Ukraine!

Announced updated rules for entering Ukraine: the Vdoma application is back

All foreign tourists over the age of 18 who have not been vaccinated against coronavirus and cross the state border to enter must install the Vdoma mobile app, which monitors self-isolation.

Self-isolation is not required if the person leaves the country within 72 hours. You can also avoid 10 days of self-isolation if you undergo PCR testing or a rapid antigen test within 72 hours of entry and get a negative result.

However, this option is not available for citizens coming from Russia or India. They must undergo a mandatory 14-day quarantine without the possibility of early termination.

For unvaccinated foreigners and stateless persons, the requirement to have a valid insurance policy covered by COVID-19 treatment and made no later than 72 hours before the entry of the test - PCR or antigen.

Children under 12 still do not need tests. Children between the ages of 12 and 18 should have a negative test result, but are exempt from self-isolation and installing the Vdoma app.

For vaccinated persons - proof of vaccination against COVID-19 is considered to be a document demonstrating full course (2 doses of WHO approved vaccine for emergency use, except for Janssen vaccine from Johnson & Johnson, which is a single dose) - it can be international, domestic or foreign vaccination certificate.

The new rules will come into force on August 4-5, 2021.

Detailed information on the new rules of entry into Ukraine and stay on its territory can be found in the 24-hour hotline on the portal https://visitukraine.today/ua
 Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.

#891 PostWysłany: 28 Lip 2021 19:19 
Awatar użytkownika

Loty: 493
Kilometry: 556 811
platynowy
Dla tych, którzy nie za bardzo komfortowo czują się w maseczkach polecam Zakarpacie. Tam one się nie przyjęły.
Czasem wisi karteczka informująca o wstępie tylko w maseczkach, ja dzielnie ją zakładam, a w środku nikt.

Rozpowszechnienie tego okrycia twarzy i nosa jest podobne fo tego w Tajlandii przed 2000 rokiem.

Również w supermarketach i środkach komunikacji nie bardzo. Kiedy wraca się do Lwiwcziny od razu jest inaczej. To znaczy nie paranoicznie, ale jednak wymaga się masek, przynajmniej na szyi ;)
 Relacje PM off
harti lubi ten post.

#892 PostWysłany: 29 Lip 2021 14:57 

złoty
Gdyby to akurat kogoś interesowało: airside transit na osobnych biletach na lotnisku w KBP działa bez zarzutów. Trzeba przejść przez security i pokazać BP na kolejny lot.
 Relacje PM off  

#893 PostWysłany: 01 Sie 2021 12:42 

niebieski
-- 01 Sie 2021 13:42 --

Czy ktoś z Was w ostatnim czasie przekraczał granice piesza w Medyce? Szczególnie interesuje mnie czas oczekiwania w obie strony.

-- 01 Sie 2021 13:42 --

Czy ktoś z Was w ostatnim czasie przekraczał granice piesza w Medyce? Szczególnie interesuje mnie czas oczekiwania w obie strony.
 Relacje PM off  

#894 PostWysłany: 01 Sie 2021 13:31 

niebieski
Przekraczałem w stronę Ukrainy 23.07, w stronę Polski 25.07. Odprawa na bieżąco. ☺️
 Relacje PM off
Bartolko uważa post za pomocny.

#895 PostWysłany: 01 Sie 2021 15:53 

A'propo pieszego przejscia Medyka- Szeginie. Dobre kilka miesiecy temu ktorys z zyczliwych forumowiczow podal link do stronki, gdzie byly aktualne rozklady jazdy marszrutek z podzialem na poszczegolne obwody Ukrainy z wyszczegolnionymi przystankami. Nie moge jakos znalezc tego posta, a interesuje mnie trasa Szeginie - Truskawiec.
Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie...

#896 PostWysłany: 02 Sie 2021 21:42 
Awatar użytkownika

Loty: 3
Kilometry: 2 732
niebieski
trasa Szeginie -Truskavets jest obsługiwana przez przewoźnika z Sambora ТзОВ "САМБІРСЬКЕ АТП-14608"

Autobus zwykły Etalon, komfort jazdy przeciętny

http://rozklad.bus-ua.info/sambir/100%D0%A2%D0%A0-1

Ostatnio edytowany przez Jacaranda, 02 Sie 2021 21:55, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#897 PostWysłany: 02 Sie 2021 21:48 

Tom Jed napisał(a):
A'propo pieszego przejscia Medyka- Szeginie. Dobre kilka miesiecy temu ktorys z zyczliwych forumowiczow podal link do stronki, gdzie byly aktualne rozklady jazdy marszrutek z podzialem na poszczegolne obwody Ukrainy z wyszczegolnionymi przystankami. Nie moge jakos znalezc tego posta, a interesuje mnie trasa Szeginie - Truskawiec.
Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie...

http://bus.com.ua
Dla trasy o którą pytasz: http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-order?b=4 ... 00%D2%D0-1
 Relacje PM off
Tom Jed uważa post za pomocny.

#898 PostWysłany: 02 Sie 2021 21:54 
Awatar użytkownika

Loty: 3
Kilometry: 2 732
niebieski
przewoźnik z Sambora ТзОВ "САМБІРСЬКЕ АТП-14608" obsługuje tez linie Szeginie - Sambir

https://www.eway.in.ua/ua/cities/lviv/routes/10549
Tom Jed uważa post za pomocny.

#899 PostWysłany: 04 Sie 2021 15:41 

Witam wszystkich.
Czy mógłbym prosić o informację jak sprawnie przebiega procedura sprawdzenia dokumentów (paszport/certyfikat COVID) po wylądowaniu we Lwowie?
Jest to bardziej kilka minut czy może np. godzina oczekiwania?
Ciągle zastanawiam się czy lepiej czasowo wyjdzie mnie podróż z Krakowa przez przejście piesze w Medyce czy może jednak warto pokusić się o lot samolotem.
Z góry dziękuję.
 Relacje PM off  

#900 PostWysłany: 04 Sie 2021 15:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Nie, nie wyjdzie ci czasowo lepiej przez przejście piesze w Medyce. Lec samolotem.
 Relacje PM off  

[ 1078 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 54  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości