Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#81 PostWysłany: 22 Lip 2020 18:56 
Awatar użytkownika

Loty: 221
Kilometry: 364 931
srebrny
Jeśli chodzi o Ukrainę to na tej stronie na dole można kupić ubezpieczenie https://visitukraine.today/
Wspomniane to też było w wątku kraje-ktore-otwieraja-granice-po-covid-19,0,151716&p=1353357#p1353357

Stawki wyglądają przyzwoicie i zakładam, że w tym wypadku nie będzie problemów z akceptacją ubezpieczenia na granicy
Cytuj:
(3 Euro for 3 days of stay + 0.72 EUR for each subsequent day.) +8% for service

Wygląda na to, że jest to ubezpieczenie kosztów związanych z diagnostyką i leczeniem tylko COVID-19. Suma ubezpieczenia 100 tys. UAH
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#82 PostWysłany: 22 Lip 2020 20:12 

Ostrzeżenia: 2
srebrny
@benjamin Ile Cie to kosztowalo, ze zapytam niedyskretnie?
Wiesz moze jaki jest najkrotszy czas, ktore takie ubezpieczenie obejmuje? Chcac ruszyc np. do Lwowa na 4 dni nie musze chyba ubezpieczac sie na okres miesiaca?
Z gory dzieki za info.

Sorry - przybyl cennik w miedzyczasie - nie zauwazylem.

#83 PostWysłany: 22 Lip 2020 20:22 

Szeli napisał(a):
Dzięki, ale to wszystko już czytałem, a teraz chciałbym dowiedzieć się czegoś z praktyki.
Zasadniczo nie widziałem w ofertach ubezpieczycieli takiego ubezpieczenia jak „COVIDowe”, dlatego też chciałbym dowiedzieć się, czy takich zapisów doszukuje się ktoś podczas sprawdzania polisy.

Odpowiedź praktyka na świeżo po powrocie z Odessy:
ja nie miałem wydrukowanego ubezpieczenia tylko zapisane w telefonie i nie było żadnego problemu.

W ubezpieczeniu było wyszczególnione ubezpieczenie na COVID ale na pewno pogranicznik tego nie zauważył bo tylko zerknął na ekran (nawet nie przewinąłem ekranu w dół tam gdzie było wyszczególnione ubezpieczenie na COVID) ; moi znajomi z kolei mieli wydrukowane zwykłe ubezpieczenie bez wyszczególnionego COVIDa i nie było żadnego problemu (dodam, że byli w innym okienku). Z tego wynika, że wystarczy jakiekolwiek ubezpieczenie i może być w telefonie.

Dodatkowo pytają o adres gdzie się będzie przebywać w Odessie.
 Relacje PM off
marttynna uważa post za pomocny.

#84 PostWysłany: 24 Lip 2020 15:34 

Loty: 37
Kilometry: 92 392
Dla kolejnych przybywających do Odessy - u nas było już trochę inaczej. Sprawdzano dokładnie polisę, tj. czy widnieje zapis odnośnie COVID. Następnie robiono zdjęcie polisy i strony ze zdjęciem paszportu oraz zbierano dane o miejscu pobytu i kontaktowym numerze telefonu.

W samym samolocie ok. 50-60% obłożenia. Lotnisko na miejscu prawie puste. Po wyjściu do hali przylotów po lewej stronie można znaleźć kilka bankomatów; jeden nie zadziałał. Niestety w jedynym, w którym nie wołano o prowizję można było wypłacić maksymalnie 200 UAH i nie miałem zdrowia robić więcej wypłat. Ostatecznie wypłaciłem z prowizją, były dwa bankomaty z prowizją 99 i 100 UAH, wypłacałem akurat 5000 UAH.

Pośród wypożyczalni samochodów znajduje się stoisko Lifecell. Najdroższa taryfa to karta za 250UAH i w tym 1.500 min. rozmów lokalnych, 20GB oraz nielimitowane media społecznościowe,
my zdecydowaliśmy się na opcję 15GB za 200UAH, do tego chyba 300 min. lokalnych i na pewno media społecznościowe wyliczane są w transfer.

Edit: miałem oczywiście na myśli wypłaty Revolutem.
 Relacje PM off
marttynna uważa post za pomocny.

#85 PostWysłany: 29 Lip 2020 09:28 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Po wyjściu z lotniska bierzesz ubera za 80UAH i jedziesz gdzie chcesz. Tam masz kupę bankomatów.
Idziesz do kiosku i kupujesz kartę SIM za 100UAH, na której masz 20GB netu

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 29 Lip 2020 10:45, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#86 PostWysłany: 30 Lip 2020 11:34 
Awatar użytkownika

platynowy
Rosną u nas wskaźniki zachorowań. Czy to nie zamyka możliwości lotów -> UA?

#87 PostWysłany: 30 Lip 2020 12:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 387
Kilometry: 500 259
Starting on August 1st, Ukraine will change its criteria for green and red zone countries.

Red zone countries will be those where the number of new cases of COVID-19 per 100,000 people in the last 14 days exceeds the number of such cases in Ukraine; or b) there is a more than 30% increase in new cases of COVID-19 in the country in the last 14 days compared to the previous 14 days.

The country list will be updated weekly. A 14 day quarantine/ observation or a negative PCR test is required for travelers from red zone countries.

Ukraine will also be divided into four epidemiological zones – green, yellow, orange and red – based on hospitalization, testing and infection numbers. Coronavirus restrictions will vary by zone.

Read the latest on our coronavirus info page-

https://traveltoukraine.org/what-you-sh ... 0rvJzUOHK0
 Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.

#88 PostWysłany: 30 Lip 2020 12:03 
Awatar użytkownika

srebrny
Póki co, Polska cały czas jest na liście "Green Zone" => wjazd bez problemu (wymagane ubezpieczenie Covid).
https://www.ukrinform.net/rubric-societ ... tries.html
Od 01.08.2020 nowe kryteria kwalifikacji do Green lub Red Zone.
https://ukranews.com/en/news/717416-new ... roduced-in
wtak uważa post za pomocny.

#89 PostWysłany: 30 Lip 2020 19:13 

Czyli nowa lista green/red countries będzie ogłoszona pierwszego sierpnia? Bo mam w planach lot właśnie pierwszego sierpnia :/

Ostatnio edytowany przez corner, 30 Lip 2020 19:29, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#90 PostWysłany: 30 Lip 2020 19:23 

Loty: 21
Kilometry: 68 486
Czy Polska przy teraźniejszych wskaźnikach nadal ma szansę być w greenzonie?, mam 6-10 sierpnia lot WAW-IEV IEV-WAW, a następnie 15 na Majorkę I moje pytanie brzmi czy gdyby w międzyczasie wprowadzono u nas kwarantanne to można to ominąć w ten sposób, że nie wracając do Polski lecieć z Ukrainy na Majorkę I dopiero po powrocie z niej mieć kwarantannę?
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 30 Lip 2020 20:47 

Jeśli sytuacja u nas się nie pogorszy dramatycznie to tak. Na ostatniej liście ukraińskiej z liczbą 8641 aktywnych zachorowań mamy wskaźnik 22.83 zachorowania na sto tysięcy ludności . Ukraina przyjęła że wskaźnik ten musi być poniżej 55 chorych na 100 tysięcy więc musielibyśmy tragicznie bo o około 60 procent zwiększyć liczbę zachorowań przy jednoczesnym braku ozdrowien. To w temacie wjazdu na Ukrainę. Jeśli polskie władze przywroca dla powracających z Ukrainy obowiązek kwarantanny to jak najbardziej sensowne wydaje mi się to by polecieć z Ukrainy w dalszą podróż i kwarantannę odbyć po powrocie z wyjazdu do obu krajów.
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 30 Lip 2020 21:08 
Awatar użytkownika

niebieski
przekraczałem w Medyce; mierzenie temperatury i dokładne sprawdzanie polisy dwukrotne
trochę się dziwili, że turysta

niestety w marszrutach wszyscy bez maseczek :shock:
a dużych miastach (Lwów, Iw.Fr.) trochę lepiej, ale też jakoś niespecjalnie
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 30 Lip 2020 21:38 

wiktoresq33 napisał(a):
Jeśli sytuacja u nas się nie pogorszy dramatycznie to tak. Na ostatniej liście ukraińskiej z liczbą 8641 aktywnych zachorowań mamy wskaźnik 22.83 zachorowania na sto tysięcy ludności . Ukraina przyjęła że wskaźnik ten musi być poniżej 55 chorych na 100 tysięcy więc musielibyśmy tragicznie bo o około 60 procent zwiększyć liczbę zachorowań przy jednoczesnym braku ozdrowien. To w temacie wjazdu na Ukrainę. Jeśli polskie władze przywroca dla powracających z Ukrainy obowiązek kwarantanny to jak najbardziej sensowne wydaje mi się to by polecieć z Ukrainy w dalszą podróż i kwarantannę odbyć po powrocie z wyjazdu do obu krajów.

Ale ponoć od pierwszego sierpnia liczba aktywnych przypadków nie będzie jedynym kryterium więc skąd ta pewność?
 Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 30 Lip 2020 21:52 

To jakie beda wyliczane wskaźniki zostało opisane w linku wcześniejszym. Dlatego napisałem o drastycznym zwiększeniu u nas ilości zachorowań . To już każdy musi sobie ocenić vel szacunkowo przeliczyć. Z Ravak przy tym uwagę że te inne wskaźniki odnoszą się do tego w jaki sposób orsyrasta liczba zachorowań w ostatnich 14 dniach poprzedzających wyliczenia na samej Ukrainie więc wystarczy zobaczyć jak u nich wygląda ten wskaźnik i porównać. U nich sytuacja jest trochę gorsza niż w Polsce pod tym względem ale przyznaję że tego dokładnie nie przeliczalem bo dziś jednak zrezygnowałem prawdopodobnie z wylotu na Ukrainę z Gruzji gdzie jestem już długo. ;)
 Relacje PM off  

#95 PostWysłany: 30 Lip 2020 22:04 

Zeus napisał(a):
Red zone countries will be those where the number of new cases of COVID-19 per 100,000 people in the last 14 days exceeds the number of such cases in Ukraine; or b) there is a more than 30% increase in new cases of COVID-19 in the country in the last 14 days compared to the previous 14 days.

Ja to rozumiem, tak, że chodzi o wzrost w kraju z którego wjeżdża się na Ukrainę. A u nas wzrosty są dużo większe niż 30%, tak zgrubnie licząc.
 Relacje PM off  

#96 PostWysłany: 30 Lip 2020 22:19 

Tak. Tu mogłem popełnić błąd logiczny. Bije się w pierś. Liczyłeś te wzrosty jednak w całym okresie 14 czy tylko krótszy okres? Pytam z ciekawości bo siedzę przy telefonie i trudniej mi operować na danych a jestem ciekaw bardo czy mamy te wzrostu w 14 dni wyższe niż o 30 procent.No ale że udało mi się dotrzeć do wykresów to stwierdzam że wcale nie byłbym pewny w tej chwili że ze względu na ten wskaźnik nie wypadniemy dla Ukrainy z zielonej listy. Gdybym nadal zmierzał w tej chwili na Ukrainę to. Tam ogromnie się nad tym zastanawial.
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 31 Lip 2020 18:36 

niebieski
Ukraina została podzielona na cztery strefy kwarantanny - zieloną, żółtą, pomarańczową i czerwoną.
https://ukranews.com/news/717967-ukrain ... -v-krasnoj

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#98 PostWysłany: 31 Lip 2020 18:56 

Chwila, to co oznacza wrzucenie Lwowa do strefy pomarańczowej? Widzę, że zostało ograniczone działanie hoteli. Jak go wypada jeśli chodzi o airbnb?
 Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 31 Lip 2020 19:05 
Awatar użytkownika

platynowy
Taaa. Ukraina i zakazy. Zielona strefa - przewóz pasażerów tylko na miejscach siedzacych... . He he.
Widziałem niedawno w Zaporożu. Marszrutka nabita i wszyscy bez maseczek.

#100 PostWysłany: 31 Lip 2020 19:09 

No niby tak ale w drugą stronę żeby się nie okazało, że w niedzielę przylecimy do Lwowa na lotnisko a tu problem.
 Relacje PM off  

[ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Tom Jed oraz 1 gość