Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Najtańsze ubezpieczenie COVID, honorowane niezależnie od linii lotniczej, którą się przylatuje:

https://flyuia.eurotravelins.com.ua/

Link do strony źródłowej ukraińskiego ministerstwa zdrowia dotyczący krajów "czerwonych" i "zielonych":
https://moz.gov.ua/article/news/informa ... stanom-na-


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#81 PostWysłany: 22 Lip 2020 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Jeśli chodzi o Ukrainę to na tej stronie na dole można kupić ubezpieczenie https://visitukraine.today/
Wspomniane to też było w wątku kraje-ktore-otwieraja-granice-po-covid-19,0,151716&p=1353357#p1353357

Stawki wyglądają przyzwoicie i zakładam, że w tym wypadku nie będzie problemów z akceptacją ubezpieczenia na granicy
Cytuj:
(3 Euro for 3 days of stay + 0.72 EUR for each subsequent day.) +8% for service


Wygląda na to, że jest to ubezpieczenie kosztów związanych z diagnostyką i leczeniem tylko COVID-19. Suma ubezpieczenia 100 tys. UAH
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#82 PostWysłany: 22 Lip 2020 20:12 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
@benjamin Ile Cie to kosztowalo, ze zapytam niedyskretnie?
Wiesz moze jaki jest najkrotszy czas, ktore takie ubezpieczenie obejmuje? Chcac ruszyc np. do Lwowa na 4 dni nie musze chyba ubezpieczac sie na okres miesiaca?
Z gory dzieki za info.

Sorry - przybyl cennik w miedzyczasie - nie zauwazylem.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#83 PostWysłany: 22 Lip 2020 20:22 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
Szeli napisał(a):
Dzięki, ale to wszystko już czytałem, a teraz chciałbym dowiedzieć się czegoś z praktyki.
Zasadniczo nie widziałem w ofertach ubezpieczycieli takiego ubezpieczenia jak „COVIDowe”, dlatego też chciałbym dowiedzieć się, czy takich zapisów doszukuje się ktoś podczas sprawdzania polisy.


Odpowiedź praktyka na świeżo po powrocie z Odessy:
ja nie miałem wydrukowanego ubezpieczenia tylko zapisane w telefonie i nie było żadnego problemu.

W ubezpieczeniu było wyszczególnione ubezpieczenie na COVID ale na pewno pogranicznik tego nie zauważył bo tylko zerknął na ekran (nawet nie przewinąłem ekranu w dół tam gdzie było wyszczególnione ubezpieczenie na COVID) ; moi znajomi z kolei mieli wydrukowane zwykłe ubezpieczenie bez wyszczególnionego COVIDa i nie było żadnego problemu (dodam, że byli w innym okienku). Z tego wynika, że wystarczy jakiekolwiek ubezpieczenie i może być w telefonie.

Dodatkowo pytają o adres gdzie się będzie przebywać w Odessie.
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#84 PostWysłany: 24 Lip 2020 15:34 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 11
Loty: 37
Kilometry: 92 392
Dla kolejnych przybywających do Odessy - u nas było już trochę inaczej. Sprawdzano dokładnie polisę, tj. czy widnieje zapis odnośnie COVID. Następnie robiono zdjęcie polisy i strony ze zdjęciem paszportu oraz zbierano dane o miejscu pobytu i kontaktowym numerze telefonu.

W samym samolocie ok. 50-60% obłożenia. Lotnisko na miejscu prawie puste. Po wyjściu do hali przylotów po lewej stronie można znaleźć kilka bankomatów; jeden nie zadziałał. Niestety w jedynym, w którym nie wołano o prowizję można było wypłacić maksymalnie 200 UAH i nie miałem zdrowia robić więcej wypłat. Ostatecznie wypłaciłem z prowizją, były dwa bankomaty z prowizją 99 i 100 UAH, wypłacałem akurat 5000 UAH.

Pośród wypożyczalni samochodów znajduje się stoisko Lifecell. Najdroższa taryfa to karta za 250UAH i w tym 1.500 min. rozmów lokalnych, 20GB oraz nielimitowane media społecznościowe,
my zdecydowaliśmy się na opcję 15GB za 200UAH, do tego chyba 300 min. lokalnych i na pewno media społecznościowe wyliczane są w transfer.

Edit: miałem oczywiście na myśli wypłaty Revolutem.
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#85 PostWysłany: 29 Lip 2020 09:28 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Po wyjściu z lotniska bierzesz ubera za 80UAH i jedziesz gdzie chcesz. Tam masz kupę bankomatów.
Idziesz do kiosku i kupujesz kartę SIM za 100UAH, na której masz 20GB netu


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 29 Lip 2020 10:45, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#86 PostWysłany: 30 Lip 2020 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Rosną u nas wskaźniki zachorowań. Czy to nie zamyka możliwości lotów -> UA?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#87 PostWysłany: 30 Lip 2020 12:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Starting on August 1st, Ukraine will change its criteria for green and red zone countries.

Red zone countries will be those where the number of new cases of COVID-19 per 100,000 people in the last 14 days exceeds the number of such cases in Ukraine; or b) there is a more than 30% increase in new cases of COVID-19 in the country in the last 14 days compared to the previous 14 days.

The country list will be updated weekly. A 14 day quarantine/ observation or a negative PCR test is required for travelers from red zone countries.

Ukraine will also be divided into four epidemiological zones – green, yellow, orange and red – based on hospitalization, testing and infection numbers. Coronavirus restrictions will vary by zone.

Read the latest on our coronavirus info page-

https://traveltoukraine.org/what-you-sh ... 0rvJzUOHK0
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#88 PostWysłany: 30 Lip 2020 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Póki co, Polska cały czas jest na liście "Green Zone" => wjazd bez problemu (wymagane ubezpieczenie Covid).
https://www.ukrinform.net/rubric-societ ... tries.html
Od 01.08.2020 nowe kryteria kwalifikacji do Green lub Red Zone.
https://ukranews.com/en/news/717416-new ... roduced-in
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#89 PostWysłany: 30 Lip 2020 19:13 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 20
Czyli nowa lista green/red countries będzie ogłoszona pierwszego sierpnia? Bo mam w planach lot właśnie pierwszego sierpnia :/


Ostatnio edytowany przez corner, 30 Lip 2020 19:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#90 PostWysłany: 30 Lip 2020 19:23 

Rejestracja: 24 Lip 2018
Posty: 52
Loty: 69
Kilometry: 182 109
Czy Polska przy teraźniejszych wskaźnikach nadal ma szansę być w greenzonie?, mam 6-10 sierpnia lot WAW-IEV IEV-WAW, a następnie 15 na Majorkę I moje pytanie brzmi czy gdyby w międzyczasie wprowadzono u nas kwarantanne to można to ominąć w ten sposób, że nie wracając do Polski lecieć z Ukrainy na Majorkę I dopiero po powrocie z niej mieć kwarantannę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#91 PostWysłany: 30 Lip 2020 20:47 

Rejestracja: 25 Maj 2013
Posty: 38
Jeśli sytuacja u nas się nie pogorszy dramatycznie to tak. Na ostatniej liście ukraińskiej z liczbą 8641 aktywnych zachorowań mamy wskaźnik 22.83 zachorowania na sto tysięcy ludności . Ukraina przyjęła że wskaźnik ten musi być poniżej 55 chorych na 100 tysięcy więc musielibyśmy tragicznie bo o około 60 procent zwiększyć liczbę zachorowań przy jednoczesnym braku ozdrowien. To w temacie wjazdu na Ukrainę. Jeśli polskie władze przywroca dla powracających z Ukrainy obowiązek kwarantanny to jak najbardziej sensowne wydaje mi się to by polecieć z Ukrainy w dalszą podróż i kwarantannę odbyć po powrocie z wyjazdu do obu krajów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#92 PostWysłany: 30 Lip 2020 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
przekraczałem w Medyce; mierzenie temperatury i dokładne sprawdzanie polisy dwukrotne
trochę się dziwili, że turysta

niestety w marszrutach wszyscy bez maseczek :shock:
a dużych miastach (Lwów, Iw.Fr.) trochę lepiej, ale też jakoś niespecjalnie
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#93 PostWysłany: 30 Lip 2020 21:38 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 20
wiktoresq33 napisał(a):
Jeśli sytuacja u nas się nie pogorszy dramatycznie to tak. Na ostatniej liście ukraińskiej z liczbą 8641 aktywnych zachorowań mamy wskaźnik 22.83 zachorowania na sto tysięcy ludności . Ukraina przyjęła że wskaźnik ten musi być poniżej 55 chorych na 100 tysięcy więc musielibyśmy tragicznie bo o około 60 procent zwiększyć liczbę zachorowań przy jednoczesnym braku ozdrowien. To w temacie wjazdu na Ukrainę. Jeśli polskie władze przywroca dla powracających z Ukrainy obowiązek kwarantanny to jak najbardziej sensowne wydaje mi się to by polecieć z Ukrainy w dalszą podróż i kwarantannę odbyć po powrocie z wyjazdu do obu krajów.

Ale ponoć od pierwszego sierpnia liczba aktywnych przypadków nie będzie jedynym kryterium więc skąd ta pewność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#94 PostWysłany: 30 Lip 2020 21:52 

Rejestracja: 25 Maj 2013
Posty: 38
To jakie beda wyliczane wskaźniki zostało opisane w linku wcześniejszym. Dlatego napisałem o drastycznym zwiększeniu u nas ilości zachorowań . To już każdy musi sobie ocenić vel szacunkowo przeliczyć. Z Ravak przy tym uwagę że te inne wskaźniki odnoszą się do tego w jaki sposób orsyrasta liczba zachorowań w ostatnich 14 dniach poprzedzających wyliczenia na samej Ukrainie więc wystarczy zobaczyć jak u nich wygląda ten wskaźnik i porównać. U nich sytuacja jest trochę gorsza niż w Polsce pod tym względem ale przyznaję że tego dokładnie nie przeliczalem bo dziś jednak zrezygnowałem prawdopodobnie z wylotu na Ukrainę z Gruzji gdzie jestem już długo. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#95 PostWysłany: 30 Lip 2020 22:04 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 20
Zeus napisał(a):
Red zone countries will be those where the number of new cases of COVID-19 per 100,000 people in the last 14 days exceeds the number of such cases in Ukraine; or b) there is a more than 30% increase in new cases of COVID-19 in the country in the last 14 days compared to the previous 14 days.

Ja to rozumiem, tak, że chodzi o wzrost w kraju z którego wjeżdża się na Ukrainę. A u nas wzrosty są dużo większe niż 30%, tak zgrubnie licząc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#96 PostWysłany: 30 Lip 2020 22:19 

Rejestracja: 25 Maj 2013
Posty: 38
Tak. Tu mogłem popełnić błąd logiczny. Bije się w pierś. Liczyłeś te wzrosty jednak w całym okresie 14 czy tylko krótszy okres? Pytam z ciekawości bo siedzę przy telefonie i trudniej mi operować na danych a jestem ciekaw bardo czy mamy te wzrostu w 14 dni wyższe niż o 30 procent.No ale że udało mi się dotrzeć do wykresów to stwierdzam że wcale nie byłbym pewny w tej chwili że ze względu na ten wskaźnik nie wypadniemy dla Ukrainy z zielonej listy. Gdybym nadal zmierzał w tej chwili na Ukrainę to. Tam ogromnie się nad tym zastanawial.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#97 PostWysłany: 31 Lip 2020 18:36 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Ukraina została podzielona na cztery strefy kwarantanny - zieloną, żółtą, pomarańczową i czerwoną.
https://ukranews.com/news/717967-ukrain ... -v-krasnoj

Załączniki:
1596210563-216.jpg
1596210563-216.jpg [ 158.92 KiB | Obejrzany 534 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#98 PostWysłany: 31 Lip 2020 18:56 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 12
Chwila, to co oznacza wrzucenie Lwowa do strefy pomarańczowej? Widzę, że zostało ograniczone działanie hoteli. Jak go wypada jeśli chodzi o airbnb?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#99 PostWysłany: 31 Lip 2020 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Taaa. Ukraina i zakazy. Zielona strefa - przewóz pasażerów tylko na miejscach siedzacych... . He he.
Widziałem niedawno w Zaporożu. Marszrutka nabita i wszyscy bez maseczek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#100 PostWysłany: 31 Lip 2020 19:09 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 12
No niby tak ale w drugą stronę żeby się nie okazało, że w niedzielę przylecimy do Lwowa na lotnisko a tu problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 56  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group