Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#881 PostWysłany: 26 Cze 2019 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Powinien, ale może weryfikują go "ręcznie" i przyjdzie w czasie ich godzin pracy. Grzeczny mail przypominający o co chodzi, i że nie masz polisy nie zaszkodzi.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#882 PostWysłany: 26 Cze 2019 18:23 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Po jakim czasie przychodził do was przelew za szkodę w icarhire? 12.06 info o uznaniu i w ciągu 10 dni roboczych miała być kasa. Do dziś nic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#883 PostWysłany: 26 Cze 2019 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Czasem trzeba im przypomnieć, w moich przypadkach - obecnie 14 szkód :lol: od momentu informacji że wypłacają do tygodnia kasa była na koncie, poza tymi, gdy im się "zapomniało" .
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#884 PostWysłany: 26 Cze 2019 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Dzięki Goldcarowi, Interrent i im podobnym - na ponad 150 wynajmów rocznie uważam 10% szkodowośc za poniżej normy. Ubezpieczać nie możecie z uwagi zmianę ubezpieczyciela, który nie oferuje rozliczeń w PLN.
@OSK odpowiedz proszę, jestem obywatelem Danii, mam duńskie prawo jazdy i duński paszport - jak mogłem zaszkodzić Polakom?
tym że dużo wypożyczam (niekiedy 2-3 auta na raz), tym że nie martwie się o szkody?


@eskie
@witekkowal
@lluukk
@eroberto1
@boots

Coś dodania poza polubieniem?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez Abcn 27 Cze 2019 11:13, edytowano w sumie 7 razy
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#885 PostWysłany: 26 Cze 2019 23:08 

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 10
To lepiej kupić poprzez www.worldwideinsure.com czy to co oferuje wyszukiwarka np.w Rayanerze jest to AXA ?
Czy nie ma różnicy i zależy tylko od własnego sumienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#886 PostWysłany: 26 Cze 2019 23:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@nick
Cytuj:
jestem obywatelem Danii, mam Duśkie prawo jazdy i Duński paszport - jak mogłem zaszkodzić Polakowi?

...duńskie (...) duński (...) Polakowi


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Cze 2019 11:16, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#887 PostWysłany: 27 Cze 2019 00:05 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
nick napisał(a):
Dzięki Goldcarowi, Interrent i im podobnym - na ponad 150 wynajmów rocznie uważam 10% szkodowośc za poniżej normy. Ubezpieczać nie możecie z uwagi zmianę ubezpieczyciela, który nie oferuje rozliczeń w PLN.
@OSK odpowiedz proszę, jestem obywatelem Danii, mam duśkie prawo jazdy i duński paszport - jak mogłem zaszkodzić Polakom ?
tym że dużo wypożyczam (niekiedy 2-3 auta na raz), tym że nie martwie się o szkody?


@eskie
@witekkowal
@lluukk
@eroberto1
@boots

Coś dodania poza polubieniem?


Te szczegóły podałeś później, początkowo tylko info o 14 szkodach - zgodzisz się napewno ze 14 szkód dla przeciętnego zjadacza chleba to dużo jeśli nie wspomnisz ze to ilość na 150 wynajmów? Myśle ze zgodzisz się również z tym ze na tym forum nie ma wielu użytkowników z duńskim paszportem i duńskim prawem jazdy ? O ile nie jesteś jedyny :)

Po twoim uzupełnieniu zgodzę się ze twój odsetek szkód nie jest duży przy tak dużej ilości wynajmów aczkolwiek ubezpieczyciel nie wie ile razy wynajmowałeś auto tylko wie ile razy likwidował szkodę - ja wynajmowałem 5 razy i raz miałem szkodę na 1000 euro - mój odsetek szkód jest wyższy ale dla ubezpieczyciela to ty możesz być kosztowniejszy. Zgodzę się również ze mając duński paszport i prawo jazdy nie masz wpływu na statystykę dla Polaków jeśli chodzi o szkody likwidowane w omawianej firmie.

Tak naprawdę nie znamy powodów dlaczego Polacy nie mogą już wykupić polisy, a toczące się tu od kilku miesięcy rozważania są czysto teoretyczne i czasem z dużym przymrużeniem oka.

Swoją droga mimo rocznej polisy unikam Goldcara, Interrent i im podobnych :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Cze 2019 11:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytat.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#888 PostWysłany: 27 Cze 2019 00:10 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Nie wiem, co robisz z tymi samochodami, ale 10% szkodowość to moim zdaniem zdecydowanie powyżej "normy".
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#889 PostWysłany: 27 Cze 2019 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nie ja, a dodatkowi kierowcy. Nie będę wchodził w szczegóły, ale to są uroki tego biznesu.
@boots poprawione ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#890 PostWysłany: 27 Cze 2019 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Po co unikac, gdy jestes w pełni zabezpieczony? U konkurencji zapłacisz więcej za wynajem, tu dumpingową stawkę wyrówna ubezpieczyciel. Taka to gra w socjal - lepiej być beneficjentem niż płatnikiem.
eroberto1 napisał(a):
Swoją droga mimo rocznej polisy unikam Goldcara, Interrent i im podobnych :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#891 PostWysłany: 28 Cze 2019 08:11 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Unikać, żeby nie wspierać kombinatorów.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#892 PostWysłany: 28 Cze 2019 11:39 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
A ja mam pytanie o ubezpieczenie pożyczonego/użyczonego samochodu, pożyczam samochód za granicą od znajomego żeby pojeździć 2 dni, ma ubezpieczenie odpowiednik OC, chciałabym dokupić AC, żeby mieć spokój, można to jakoś zrobić worldwideinsure raczej obejmuje tylko z wypożyczalni, m.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#893 PostWysłany: 02 Lip 2019 13:24 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
W Polsce można wykupić na kilka dni AC. Może tam gdzie jedziesz też jest to możliwe. Pewnie to właściciel musi wykupić - jeśli tak to niech kupi a Ty mu zwróć koszt i po sprawie.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#894 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
vincenz napisał(a):
Unikać, żeby nie wspierać kombinatorów.

I zeby nie marnować zycia na wypelnianie wnioskow i odzyskiwanie pieniędzy. Jakby nie patrzyc, traci sie srodki z karty kredytowej, która trzeba splacic w następnym miesiącu, a zwrot z ubezpieczenia moze przyjść pozniej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#895 PostWysłany: 06 Lip 2019 20:36 

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 3
Dzień dobry,
mam taki oto dylemat:
chciałbym po raz pierwszy wykupić ubezpieczenie auta w worldwideinsure.com, ale ponieważ nie jestem pewien, czy w wypożyczalni aut przejdzie złożenie depozytu poprzez kartę debetową (zamiast kredytowej) zatem obawiam się, że będę zmuszony wykupić pełne ubezpieczenie u wypożyczalni. A co za tym idzie nie chcę mieć 2 ubezpieczeń.
I stąd pytanie, czy jest możliwe abym wykupił ubezpieczenie w worldwideinsure.com już po uregulowaniu wypożyczenia auta? Na formularzu wwi widnieje ,że jeśli już odebrałem auto to nie mogę procedować dalej. Z wymiany mailów z wwi wynika to samo - nie ma możliwości przesunąć chodźby o godzinę. Przypuszczam, że skłamanie na formularzu skończy się tym, że w razie odszkodowania, zarzucą mi złamanie regulaminu po sprawdzeniu godzin umowy.
Mam jeszcze jeden pomysł:
Będę w wypożyczalni przed czasem i jeśli będzie problem to anuluję ubezpieczenie w wwi, bo mogę według faq-a wykonać anulację pod warunkiem, że zrobię ją przed czasem wynajmu.
Czy ktoś skutecznie anulował ubezpieczenie w wwi na minuty przed terminem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#896 PostWysłany: 06 Lip 2019 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Zawsze mam nadpłaconą kartę właśnie na taką okoliczność.
Aga_podrozniczka napisał(a):
vincenz napisał(a):
Unikać, żeby nie wspierać kombinatorów.

I zeby nie marnować zycia na wypelnianie wnioskow i odzyskiwanie pieniędzy. Jakby nie patrzyc, traci sie srodki z karty kredytowej, która trzeba splacic w następnym miesiącu, a zwrot z ubezpieczenia moze przyjść pozniej.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#897 PostWysłany: 06 Lip 2019 21:10 

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 8
korzystaliście z Worldwideinsure? bez problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#898 PostWysłany: 06 Lip 2019 21:59 

Rejestracja: 26 Lut 2019
Posty: 20
Szukam teraz nowej polisy i dla mieszkańców PL z polis rocznych w rozsądnej cenie zostaje chyba tylko worldwideinsure.com (= Guardrisk Insurance Company Mauritius Ltd PCC) i insuratrip - voyageroasis (= Allianz Worldwide Partners). Macie może jakieś w miarę "świeże" doświadczeńia z tymi ubezpieczycielami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#899 PostWysłany: 07 Lip 2019 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
nick napisał(a):
Zawsze mam nadpłaconą kartę właśnie na taką okoliczność.
Aga_podrozniczka napisał(a):
vincenz napisał(a):
Unikać, żeby nie wspierać kombinatorów.

I zeby nie marnować zycia na wypelnianie wnioskow i odzyskiwanie pieniędzy. Jakby nie patrzyc, traci sie srodki z karty kredytowej, która trzeba splacic w następnym miesiącu, a zwrot z ubezpieczenia moze przyjść pozniej.

Bycie na plusie na karcie kredytowej jest zwykle niezgodne z regulaminem karty. A poza tym ciagle marnujesz wlasne pieniadze na te nadplate i czas na wysylanie wnioskow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#900 PostWysłany: 07 Lip 2019 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Poleca ktos jakies ubezpieczenie do wynajmowanych aut z Turo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group