Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#921 PostWysłany: 24 Lip 2019 23:48 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 7
Tak juz zamawiam bilet jak kolega doradzil :P no ale na powaznie, nie znam sie na prawie zagranicznym i chcialbym wiedziec czy to jest jakas sprawa sądowa, listowne wezwanie do zaplaty przez policje - jak to niby moglby zalatwic zgodnie z prawem. I kolejne jak w ogole udowodni ze to ja skoro nic nie podpisalem,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#922 PostWysłany: 24 Lip 2019 23:56 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
A jak udowodnisz,że to nie ty jak nie masz potwierdzenia,że oddając było wszystko o.k. Nikt ci nie powie jak postąpi ów Grek.Osobiście dla 100 E nie chciałoby mi się załatwiać tej sprawy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#923 PostWysłany: 25 Lip 2019 00:04 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 7
Czyli nie wiadomo ogólnie co moze mi grozic za nie oplacenie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#924 PostWysłany: 25 Lip 2019 00:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Konkretnie nie ma twojego przypadku,ale byli tacy co się zdziwili w innych ;) https://autokult.pl/34092,nie-ignoruj-k ... -tarapatow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#925 PostWysłany: 25 Lip 2019 16:07 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Zapłać te 100 eur i ciesz się dalej wakacjami!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#926 PostWysłany: 25 Lip 2019 17:24 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
O czym wy piszecie? Jakie wykroczenia. Gość zarysował auto i nie zapłacił. Wypożyczalnia powinna zatem wystąpić z powództwem o zapłatę i domagać się wydania europejskiego nakazu zapłaty. Wtedy dostanie pozew do Polski i będzie mógł się procesować. Czy to zrobi - bardzo wątpię. Więcej to zabawy i kosztów niż użytku. Znając życie pewnie nic nie zrobią. Jeżeli uważasz, że nie zarysowałeś skutera to nie płać, ale bez protokołu zwrotu pojazdu bez szkody gdyby się zdecydowali to koszty będą trochę większe, ale nie nie jakieś kosmiczne przy 100 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#927 PostWysłany: 31 Lip 2019 22:32 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 10
w ramach dzielenia się wiedzą: chciałem uściślić jeden punkt odnośnie zakresu ubezpieczenia WWI dla osób z Polski. W dotychczasowych rozważaniach na forum, ani na stronie WWI / ich dokumentach nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, a wychodzę z założenia, że lepiej zapytać i mieć pewność.
Jak wiemy: możemy mieć ubezpieczenie na osobówkę (uwzględniając standardowe 4x4, które nie jeździ po bezdrożach), ale nie na kamper. Dopytałem jak się ma kwestia 4x4 z namiotem na dachu (jako że takie rozwiązania są dość popularne w Australii, a tam kieruję moje plany podróżowe) - przeto taki pojazd jest pojazdem z bagażnikiem dachowym lub belkami poprzecznymi i do nich przymocowana jest skrzynia, lub jakieś brezentowe rozwiązanie rozkładane na jakąś tam korbkę czy inne wajchy). Wydaje się, że nie powinno stanowić dla WWI różnicy to, czy śpię w namiocie na dachu, czy postawionym przy dajmy na to tylnym kole czy drzwiach pasażera, auto jest niemodyfikowane.
Dowiedziałem się, że:
Cytuj:
We are unable to provide cover for a vehicle which has been adapted in any way to allow for sleeping / accomodation.(...) the vehicle has not been altered in any way to allow for sleeping, i.e. it only has seats and does NOT have a roof tent. Any such alteration would mean that we cannot provide cover.

Także niestety odpadają wszelkie jeepy z namiotami na dachu czy mini kampery, który de facto jest kombi (albo mikrobusem jak Mitsubishi Express L300) z wymontowaną tylną kanapą i wstawionym składanym z desek półko-stoliko-łóźkiem.
Można jeszcze pewnie zapytać a co by było gdybym wynajął sobie zwykłą osobówkę i w innej firmie wypożyczył namiot dachowy (w Polsce wynajem kosztuje ok 400zł za tydzień, więc w krajach, gdzie campingowanie to sposób życia może być korzystniej), ale taki plan ma zbyt wiele luk by w razie 'W' na końcu zostać i tak bez ubezpieczenia (i to może nawet nie tylko tego od WWI, ale też zupełnie bez jakiejkolwiek ochrony od wypożyczalni za jakąś samodzielną instalację).
Szkoda, ale takie są zasady, które musimy zaakceptować.
Na ten wyjazd chyba trzeba będzie poszukać alternatywnej ochrony ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#928 PostWysłany: 04 Sie 2019 12:00 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
@krzymus jestem w podobnej sytuacji i szukam tańszej opcji ubezpieczenia niż $30/dzień, które chce Jucy (od nich chcę wziąć mini-campera dla 2 osób). Póki co znalazłem coś takiego: https://tripcover.com.au/campervans/index.php lub https://www.carhireexcess.com.au/
Przy wynajmie na 2 tygodnie oba wychodzą trochę poniżej $10/dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#929 PostWysłany: 05 Sie 2019 11:52 

Rejestracja: 07 Lis 2018
Posty: 2
Witam, pytanie odnośnie wypożyczenia w Stanach, w planie wycieczki odwiedzenie Kanady
Zamierzam wypożyczyć auto za pośrednictwem rentalcars.com . Dotąd kilkukrotnie korzystałem z opcji rentalcars do wypożyczenia oraz iCarHireInsurance.
Czy warto wziąć ubezpieczenie WorldWideInsure (Annual cover worldwide, Deluxe, 64.50 GBP) czy lepiej wziać pełne ubezpieczenie w rentalcars?

Będzie to duże auto (minivan), nie mam pojecia jakiej wartości skoro nawet nie wiem jaki dokładnie model to będzie.
Jeśli dobrze rozumiem, WWI w tej opcji pozwala na odwiedzenie innego kraju (Kanada), oraz na kilku kierowców (oczywiście wpisanych w umowie najmu auta).

O czym jeszcze powinienem wiedzieć / pamiętać / zwrócić uwagę?
Z iCarHireInsurance miałem pozytywne doświadczenie, udało się odzyskać excess i koszty podróży po wypadku (łoś) bez większych problemów. Teraz szukam godnego następstwa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#930 PostWysłany: 05 Sie 2019 11:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
Zamierzam wypożyczyć auto za pośrednictwem rentalcars.com

Pełne ubezpieczenie nie jest w cenie najmu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#931 PostWysłany: 05 Sie 2019 12:08 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Dla upewnienia się dopytam - jeżeli wypożyczając samochód przez Rentalcars (ze strony Wizzaira, zapewne nie ma to znaczenia) biorę proponowane przez nich ubezpieczenie ("Oferta Specjalna Cena obejmuje ubezpieczenie AC i od kradzieży z zerowym wkładem własnym"), działa to tak samo, jak wcześniej icarhireinsurance, a teraz wwi? Czyli ściągnięcie po szkodzie z karty i zwrot od ubezpieczyciela? Korzystał ktoś może i wie, po jakim kursie jest zwrot?
Pytam, bo wypożyczenie + polisa z wwi wychodzi o niespełna 20 zł taniej i chyba mi się nie chce w to bawić (no, chyba że właśnie z ubezpieczeniem z rentalcars są jakieś problemy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#932 PostWysłany: 05 Sie 2019 12:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Działa tak samo, bo dla wypożyczalni to tak samo "zewnętrzny" ubezpieczyciel.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.
 
      
#933 PostWysłany: 05 Sie 2019 12:18 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Tak mi się właśnie kojarzyło. A co z kursami, korzystałeś może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#934 PostWysłany: 05 Sie 2019 12:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kupiłem chyba tylko raz, na szczęście nie musiałem korzystać 8-) Generalnie miałem tyle wynajmów, że bardziej kalkulowało mi się później brać polisy roczne na Europę - wcześniej w icarhire, teraz mam w worldwideinsure.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.
 
      
#935 PostWysłany: 05 Sie 2019 22:50 

Rejestracja: 05 Sie 2019
Posty: 5
Witam ...
Wybieram się do Włoch , do tej pory korzystałam z lokalnych wypożyczalni i nie miałam problemów ....
teraz wynajełam auto przez Rentalcars i zastanawiam się nad dodatkowym ubezpieczeniem cztając o włoskich kierowcach :)
W cenie wynajmy mam :
Ubezpieczenie AC (z ang CDW)

Ubezpieczenie OC (ang. TPL)

Ochrona przed kradzieżą z wkładem własnym (ang. TP)

Dopłata lotniskowa

Podatki Lokalne

Opłata za lokalizację premium

Opłata licencyjna pojazdu (ang. Vehicle Licensing Fee)

Cena wynajmu obejmuje nieograniczoną liczbę bezpłatnych kilometrów.

Zmiana długości okresu wypożyczenia wpływa na liczbę kilometrów, które można przejechać bezpłatnie. Może mieć również wpływ na kwotę, którą trzeba będzie zapłacić za każdy dodatkowy kilometr.

Jeden dodatkowy kierowca wliczony w cenę

Wypożyczam na 4 dni
Czy wasze doswiadczenia mowi i ż warto w tym przypadku wykuić dodtakowe ubezpieczenie ??
bedę wdzięczna za pomoc ....
Agnieszka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#936 PostWysłany: 05 Sie 2019 23:01 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Popatrz jaki jest wkład własny, i policz sobie czy opłaca się dopłacać za ubezpieczenie wkładu własnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#937 PostWysłany: 06 Sie 2019 22:46 

Rejestracja: 05 Sie 2019
Posty: 5
-- 06 Sie 2019 22:46 --

mały nie jest ....
Depozyt/wysokość wkładu własnego
Wypożyczalnia wymaga wpłacenia kaucji w wysokości 900,00 € przy odbiorze samochodu. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, kaucja zostanie zwrócona po zwrocie samochodu.

Samochód zawiera wkład własny w razie uszkodzenia w wysokości 1500,00 € włączając VAT.

Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości 1500,00 € włączając VAT.

Ze względu na wahania kursów walutowych oraz innych ewentualnych opłat bankowych, wypożyczalnia wynajmu samochodu nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za różnicę między kwotą zapłaconą a kwotą zwróconą.

-- 06 Sie 2019 22:46 --

mały nie jest ....
Depozyt/wysokość wkładu własnego
Wypożyczalnia wymaga wpłacenia kaucji w wysokości 900,00 € przy odbiorze samochodu. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, kaucja zostanie zwrócona po zwrocie samochodu.

Samochód zawiera wkład własny w razie uszkodzenia w wysokości 1500,00 € włączając VAT.

Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości 1500,00 € włączając VAT.

Ze względu na wahania kursów walutowych oraz innych ewentualnych opłat bankowych, wypożyczalnia wynajmu samochodu nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za różnicę między kwotą zapłaconą a kwotą zwróconą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#938 PostWysłany: 17 Sie 2019 09:08 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 1
Witam wszystkich.
Przeczytałem cały wątek i przyznam szczerze, że się trochę pogubiłem. Czy ktoś mógłby odpowiedzieć na pytanie co w momencie gdy mam wykupienie ubezpieczenie wkładu własnego w worldwideinsure i ktoś zarysuje mi drzwi na parkingu? Dostanę zwrot czy nie? Podobnie w przypadku pękniętej szyby. Czy zwrot też będzie mi się należał? Trochę to wszystko zagmatwane się zrobiło.
Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#939 PostWysłany: 17 Sie 2019 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jeśli wypożyczalnia auta stwierdzi, że jest to szkoda i formalnie Cię obciąży z całą papierologią (stwierdzenie szkody faktura za naprawę). To wtedy robisz regres do WWI i oni Ci zwracają.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
mac_23 uważa post za pomocny.
 
      
#940 PostWysłany: 18 Sie 2019 03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
W kilku słowach...
Pełne ubezpieczenie w rentalcars, działa bez zarzutu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group