Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 17 Lut 2019 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Gaszpar napisał(a):
Wspomniane w temacie było, że niektorzy pośrednicy wyłączyli Green Motion z zakresu odpowiedzialności. Mam jeszcze aktywne ubezpieczenie w Icarinssurance, ECR mi właśnie ich przypisał w Warszawie. Dobrze widzę, że oni nie wyłączyli ich i gdyby coś to ich ubezpieczenie jest ważne ? Opinie o tej wypożyczalni są "wybitne"

Z tego co pamietam, to insurance4carhire kiedys wylaczalo GreenMotion, ale konkretne punkty w UK (Gatwick, Edynburg,itp), nie ogolnie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: revolut
#622 PostWysłany: 23 Lut 2019 11:28 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
Czy jeśli (w przypadku gdyby Revolutem nie udało mi się zaplacic kaucji w wypożyczalni samochodów w USA) uzylbym do tego karty kredytowej w PLN to po zwolnieniu kaucji 600 USD pełna kwota wroci na moją KK czy po drodze nastąpi jakieś przewalutowanie PLN-USD i w rezultacie karta zostanie obciążona na jakąś kwotę PLN?


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#623 PostWysłany: 23 Lut 2019 11:31 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
W zdecydowanej większości przypadków to tylko blokada, która nigdy nie zostaje zaksięgowana, więc nie ma problemu z przewalutowaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
daniel4g uważa post za pomocny.
 
      
#624 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Pierwszy raz spotkałam się z produktem ubezpieczenia franszyzy redukcyjnej. W Guerin w Portugalii - częściowa ochrona - redukcja franszyzy.
Partial Protection-Franchise Reduction
This product reduce the excess to 300€ (groups Mini, C & P) and 500€ (other car groups) in case of a breakdown, accident, vandalism acts & tires with the rented vehicle. Is available for a daily price depending on the car group and have a maximum of 15 days.

Co to dokładnie oznacza? Że odpowiadam za szkody do 300 euro? Czyli jeżeli np.zarysuję zderzak i jego naprawa wyniesie 200 euro to muszę ponieść całkowity koszt a jeżeli naprawa wyniesie 450 euro to ja płacę do wysokości 300 euro a pozostałą, ponad 300 już nie??
Zgłupiałam a internet nie daje mi jednoznacznej odpowiedzi dlatego proszę o wyjaśnienie tych, którzy lepiej znają temat.
Podstawowe ubezpieczenie normalne:
Civil liability insurance
Travel Assistance 24 hours a day
Unlimited Mileage
Road Tax - RDT
Theft Protection - TP
Collision Damage Waiver (CDW)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#625 PostWysłany: 24 Lut 2019 14:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Generalnie takie jest tego znaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia uważa post za pomocny.
 
      
#626 PostWysłany: 24 Lut 2019 15:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
@gosiagosia
Dokładnie tak jak piszesz ograniczasz górną granicę swej odpowiedzialności. Bardzo popularne we Włoszech przy niższych wariantach ubezpieczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia uważa post za pomocny.
 
      
#627 PostWysłany: 24 Lut 2019 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Dzięki. To wiele wyjaśnia.I okazuje się korzystną opcją w moim przypadku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 27 Lut 2019 00:30 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 27
Krzysztof76 napisał(a):
Jako, że karta PKO Platinum ma w pakiecie obsługę indywidualną (VIP) mój opiekun przedstawił mi dość szczegułowo zakresy ubezpieczeń... Pracownik banku potwierdził że ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny jest aktywne bez względu na to czy opłacisz wyjazd karta czy nie. Dotyczy to również ubezpieczenia wkładu własnego.

Wysłałem zapytanie do PKO w sprawie zakresu ubezpieczenia udziału własnego w wynajętym samochodzie w karcie MasterCard Platinum - czy ubezpieczenie obejmuje również szkody z udziału własnego w przypadku uszkodzeń "parkingowych", typu zarysowanie. Otrzymałem następującą odpowiedź:

W nawiązaniu do zgłoszenia dotyczącego karty kredytowej PKO MASTERCARD PLATINUM wyjaśniam, że ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie dotyczy wystąpienia wypadku komunikacyjnego z udziałem wynajętego samochodu podczas podróży zagranicznej w okresie ubezpieczenia, czyli uszkodzenia związane z używaniem pojazdu bez zaistnienia wypadku nie są objęte ochroną.

Tak więc niestety, nie można tego ubezpieczenia traktować jako substytut dodatkowego ubezpieczenia udziału własnego.

Pozdrawiam
matmol
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#629 PostWysłany: 27 Lut 2019 02:45 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Czy wypożyczalnie typu - Carsharing Panek itd są objęte ubezpieczeniem wkładu własnego? W worldwideinsure.com w wersji delux ubezpieczenie działa też na terenie kraju zamieszkania. Ktoś weryfikował temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 27 Lut 2019 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Carsharing to Car Club? Jak jest taka opcja w polisie, to obejmuje. Ja mam w Insurance4carhire. Icarhire tez mialo opcje car club.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#631 PostWysłany: 27 Lut 2019 09:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W icarhire to jest osobne ubezpieczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#632 PostWysłany: 03 Mar 2019 21:04 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
A czy ktoś z Was wynajmował campera i szukał dla niego ubezpieczenia? Miałem upatrzona oferte w icarhire, no i poszlo sie pasc. Jakies doswiadczenia, rady?
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 04 Mar 2019 00:01 

Rejestracja: 07 Cze 2017
Posty: 6
Chciałem tylko poinformować, że iCarhire nadal Polakom wystawia roczne polisy, jeśli już takie kiedyś u nich mieli - czyli odnawia polisy. Moja polisa wygasła 10 miesięcy temu, więc nie musi być ciągiem. Dzisiaj właśnie zakupiłem nową. I nie musi być na taki sam zakres terytorialny jak poprzednia. Niestety nie da się kupić polisy innego typu, np. Car Club. Chociaż może gdyby do nich napisać, to kto wie...
Załącznik:
icarhire.png
icarhire.png [ 95.17 KiB | Obejrzany 1218 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#634 PostWysłany: 04 Mar 2019 01:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Rzeczywiście :) Co więcej, u mnie pojawiło się jak poniżej i można potem wybrać każdą polisę, również Car Club

Załączniki:
icarhire20190304.PNG
icarhire20190304.PNG [ 15.85 KiB | Obejrzany 1186 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#635 PostWysłany: 04 Mar 2019 02:01 

Rejestracja: 07 Cze 2017
Posty: 6
U mnie też się to pojawiło, i też wybrałem ostatnią pozycję, ale w następnym kroku miałem tylko zwykłą polisę na różne terytoria (plus opcje dodatkowe do niej), bo taką miałem wcześniej. Car Club nie było, bo to inny typ polisy. Nie wydaje mi się, że miałeś taką opcję, na pewno nic nie pokręciłeś? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#636 PostWysłany: 04 Mar 2019 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
A gdzie takie przedłużenie można zrobić? Dostaliście jakiegoś linka od nich, logowaliście się gdzieś czy coś? Przy wybieraniu nowej polisy nadal nie puszczają Polaków.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#637 PostWysłany: 04 Mar 2019 11:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Na stronie głównej masz po prawej stronie Renewals

Załączniki:
icarhireRenewal.JPG
icarhireRenewal.JPG [ 30.69 KiB | Obejrzany 1121 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 04 Mar 2019 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
No tak, nie zauważyłem tego.

Wpisałem tam co trzeba, kliknąłem dalej i kółko postępu kręci się w nieskończoność...
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#639 PostWysłany: 04 Mar 2019 13:34 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Pamiętajcie przed zakupem o sprawdzeniu warunków, bo to że da się kupić nie oznacza, że PL nie ma na liście krajów w warunkach ubezpieczenia.
U nas też możesz kupić ubezpieczenie na samochód, którego nawet nie jesteś właścicielem, wszystko wyjdzie podczas likwidacji szkody. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#640 PostWysłany: 04 Mar 2019 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Kashpir napisał(a):
również Car Club


Co ten Car Club daje, tak po chłopsku ? Mam na razie do września standardowe na Europę.

Firmowe OIW :

Kod:
https://documents.haloinsurance.com/ZU/GB/EN/CH/UK_CH_PW_T16_20180928.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group