Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 08 Lut 2019 16:52 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
Byłem w sytuacji w LA, gdzie po kolizji samochodowej policja w ogóle nie chciała przyjechać na miejsce zdarzenia, mimo dwóch zgłoszeń, ponieważ m. in. nie było rannych. W tej sytuacji, jak rozumiem, bez potwierdzenia policji i tak nie uzyskałbym zwrotu wkładu własnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#602 PostWysłany: 08 Lut 2019 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
mysle ze trzeba zapytac Warte co maja na mysli, bo bardzo mozliwe ze to jest tak tylko po lebkach napisane a dziala jak wszedzie indziej...

albo trzeba w takiej sytuacji wrzucic wsteczny i poprawic kolizje tak zeby ktos byl poszkodowany...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#603 PostWysłany: 08 Lut 2019 19:48 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ale w przypadku OWU nie może być tak, że coś jest po łebkach napisane, a interpretacja będzie taka czy inna. Warta powinna być precyzyjna co jest, a co nie jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Myślę, że kol. @boots by się ze mną zgodził w tym temacie, bo w przeciwnym wypadku kolejny założony temat będzie brzmiał "Warta się wypięła, mimo, że zapłaciłem za ubezpieczenie, co robić?!".
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#604 PostWysłany: 08 Lut 2019 19:58 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3578
złoty
Kolizja drogowa – zdarzenie drogowe, które pociągnęło za sobą wyłącznie straty materialne, a w wyniku którego osoby w nim uczestniczące nie ponoszą śmierci ani nie doznają urazów.

Niestety w OWU nie ma definicji kolizji. To jest główny problem, bo np drobne dotknięcie między pojazdami w ruchu drogowym będzie kolizją, przypadkowe obtarcie auta tak, a więc rodzić odpowiedzialność ubezpieczyciela ale już np. przejechanie gwoździem po karoserii przez nieznanego sprawcę nie i tu leży problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 09 Lut 2019 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
xkr napisał(a):
Byłem w sytuacji w LA, gdzie po kolizji samochodowej policja w ogóle nie chciała przyjechać na miejsce zdarzenia, mimo dwóch zgłoszeń, ponieważ m. in. nie było rannych. W tej sytuacji, jak rozumiem, bez potwierdzenia policji i tak nie uzyskałbym zwrotu wkładu własnego.


tzn nie wiem czy odnosisz się do jakiegoś specyficznego ubezpieczenia, ale, czy tak jest czy nie - nie sądzę żebyś miał rację (bo wtedy np wszystkie otarcia byłyby niejako wyłączone z ubezpieczenia, a przecież tak nie jest - sam niedawno likwidowałem szkodę tego typu w icarhireinsurance)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 09 Lut 2019 20:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
@rw30
Cytuj:
sam niedawno likwidowałem szkodę tego typu w icarhireinsurance)

Ale rozmowa jest o ubezpieczeniu Warty. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 09 Lut 2019 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tak, dlatego napisałem " nie wiem czy odnosisz się do jakiegoś specyficznego ubezpieczenia, ale, czy tak jest czy nie [...]"
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:13 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
@rw30
tak jak wspomniał @boots, odnosiłem się do ubezpieczenia Warty, post #596. W moim przypadku nie było problemu, ponieważ miałem zerowy wkład własny przy wypożyczeniu auta w Sixt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 13 Lut 2019 00:16 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3578
złoty
Skoro obecny wybór niestety ogranicza się do worldwideinsurence to może ktoś ma jakieś doświadczenia z likwidacją szkód w tej firmie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 13 Lut 2019 20:39 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
To w takim razie jakie ubezpieczenie warto wykupić? Jest coś lepszego i tańszego niż opcja od pośredników typu Rentalcars.com‎...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 14 Lut 2019 22:57 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1165
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Karta PKO Platinum ma sporym zakres ubezpieczeń w tym zwrot udziału własnego do 1000 Euro. Koszt karty 250 rok. Możliwe zniesienie opłat do zera przy wykonaniu 60,000 zł w rok.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#612 PostWysłany: 14 Lut 2019 23:11 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
A coś typu icarhireinsurance, którego od jakiegoś czasu nie można używać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 14 Lut 2019 23:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11349
Loty: 482
Kilometry: 757 010
worldwideinsure.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 15 Lut 2019 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@Krzysztof76
czy ja dobrze widze w OWU i TOiP, ze:
- nie ma wymagania odnosnie platnosci ta karta za wynajem samochodu zeby ubezpieczenie bylo aktywne
- nie ma limitu wartosci samochodu, jedynie max 1000€ zwrotu
- musi zaistniec "wypadek komunikacyjny" ktory nie jest zdefiniowany i nie do konca wiadomo co sie stanie jak znikad pojawi sie rysa na lakierze za ktora nas beda chcieli skasowac
- oplata za wydanie to 0zl
- oplata roczna 250zl lub 125 przy platnosci karta srednio 2500zl/mc lub 0zl gdy przekroczymy 5000/mc

pierwsze dwa punkty mnie bardzo interesuja, trzeci troche martwi a czwarty powoduje ze chyba z checia wezme ja na probe na rok
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#615 PostWysłany: 15 Lut 2019 11:50 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1165
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Jako, że karta PKO Platinum ma w pakiecie obsługę indywidualną (VIP) mój opiekun przedstawił mi dość szczegułowo zakresy ubezpieczeń. PKO nie korzysta z zewnętrznego ubezpieczyciela (kiedyś tak, było nim PZU) teraz jest PKO ubezpieczenia. Pracownik banku potwierdził że ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny jest aktywne bez względu na to czy opłacisz wyjazd karta czy nie. Dotyczy to również ubezpieczenia wkładu własnego. W pakiecie ubezpieczeń jest również ubezpieczenie na życie (obowiązujące także w Polsce)
Kartę jest łatwa do uzyskania, nie trzeba wykazywać się specjalnie dużym dochodem. Minimalny limit karty 5000 zł ( we wrześniu 2018r). Złożony wniosek w oddziale PKO - (wydzielone stanowisko VIP), kartę otrzymałem po 5 dniach.
Jak kartę brałem we wrześniu 2018r. wtedy była promocja z Mastercard priceless (karta działa w tym programie) za założenie zwracali 24000 pkt o szacunkowej wartości 400-500 zł (wymiennych a bp na bony w Circle-K, Decathlon) Także kartę mam na 2 lata 4free.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#616 PostWysłany: 15 Lut 2019 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
dla samego tego pakietu ubezpieczen nawet chyba warto wziac te karte i placic 250/rok, jest kilka rzeczy ktorych nie widzialem w innych kartach (przynajmniej moich)

KL 400 000 zl
NNW w podrozy 300 000 zl
NNW rowerowe w PL 10 000 zl
NNW narciarskie w PL 100 000 zl
OC w zyciu prywatnym w podrozy 1 200 000 zl na osobie 120 000 zl na rzeczy
OC rowerowe w PL 10 000 zl na osobie 1 000 zl na rzeczy
OC narciarskie w PL 100 000 zl na osobie 10 000 zl na rzeczy
jakies ubezpieczenie bagazu podroznego
wspomniane udzialu wlasnego w wynajmie auta
udzialu wlasnego w wynajmie jachtu/houseboatu 4 000 zl
assistance rowerowe - zwrot kosztow naprawy roweru do 200 zl, zwrot kosztow transportu w przypadku uszkodzenia opony do 200 zl
opoznienia odjazdu/odlotu - poniesione koszty do 1 000 zl
kosztow rezygnacji z wyjazdu do 2 000 zl
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#617 PostWysłany: 17 Lut 2019 00:40 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
Mógłby ktoś ostatecznie podsumować najlepsze opcje, które są dostępne dla Polaków? Jakie macie doświadczenie z worldwideinsure.com? Warto? Pełne ubezpieczenie przy rezerwacjach na rentalcars.com czy innych często wychodzi drożej niż koszt samego samochodu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 17 Lut 2019 02:01 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3578
złoty
worldwideinsure.com ma niby całkiem dobre opinie w internecie, ale większość dotyczy osób, które nie miały potrzeby likwidacji szkody. Te które szkodę miały narzekają na słaby kontakt i długie oczekiwanie 2-3 miesiące na zwrot środków+ plus jakaś opłata 55 funtów ponoć za likwidację szkody. Szału zatem nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#619 PostWysłany: 17 Lut 2019 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6421
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Wspomniane w temacie było, że niektorzy pośrednicy wyłączyli Green Motion z zakresu odpowiedzialności. Mam jeszcze aktywne ubezpieczenie w Icarinssurance, ECR mi właśnie ich przypisał w Warszawie. Dobrze widzę, że oni nie wyłączyli ich i gdyby coś to ich ubezpieczenie jest ważne ? Opinie o tej wypożyczalni są "wybitne"

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 17 Lut 2019 13:54 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
greg1291 napisał(a):
worldwideinsure.com ma niby całkiem dobre opinie w internecie, ale większość dotyczy osób, które nie miały potrzeby likwidacji szkody. Te które szkodę miały narzekają na słaby kontakt i długie oczekiwanie 2-3 miesiące na zwrot środków+ plus jakaś opłata 55 funtów ponoć za likwidację szkody. Szału zatem nie ma.

Pytam, ponieważ w czerwcu lecę do Aten i wynajęcie najtańszego samochodu za około 150 zł/dzień równa się z taką samą kwotą ubezpieczenia. Nie rozumiem, dlaczego nie możemy korzystać z icarhireinsurance.com, które było tanie i konkurencyjne cenowo (w stosunku do samych pośredników). Jeśli nie ma lepszej alternatywy to skorzystam z worldwideinsure.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group