Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 31 Sty 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Nie znam tej strony, widziałem ze pare osób z tego wątku tam brało, ale wole chyba icarhireinsurance gdzie mam ubezpieczenie od paru lat i słyszałem dużo dobrego.

Na razie czekam na ruch icarhireinsurance jutro - napisałem im na Facebooku, dam znać co odpowiedzą.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zdzislaw422 lubi ten post.
 
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#562 PostWysłany: 31 Sty 2019 23:15 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
zbyhu napisał(a):
Oby im minęło do soboty bo muszę kupić....

Wczoraj albo przedwczoraj jeszcze działało..

Przedwczoraj dostałem wiadomość od nich o odnowieniu, dzis chciałem odnowić a tu klops :(. Wyjazd mam za 3 tygodnie może odblokują ... ale trzeba się rozglądać na wszelki wypadek za alternatywą. Jeśli macie coś ciekawego podobnego piszcie. Nerwy mi trochę nadwyrężyli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 01 Lut 2019 01:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11349
Loty: 482
Kilometry: 757 010
worldwideinsure to praktycznie to samo, tylko stawki nieco inne. Przy polisach rocznych na Europę akurat wyższe. Istotną kwestią może być też to, że polisa nie obejmuje wynajmu samochodu na Islandii. Jeśli macie teraz krótkie wynajmy, to może opcją będzie polisa na kilka dni z worldwideinsure i śledzenie rozwoju sytuacji w icarhire - aż do czasu kolejnego wynajmu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 01 Lut 2019 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Bardzo niedobra odpowiedz...
Cytuj:
Hi Zbigniew,

We apologise for the inconvenience, however as of 31/01/2019 residents of Poland are unable to renew or purchase a new policy from our website due to changes implemented by the underwriter.

We hope to be able to offer our policies again to you in the future.

Thanks,
Danielle
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#565 PostWysłany: 01 Lut 2019 12:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
No to rzeczywiście kicha, a miałem na dniach kupować, bo w przyszły weekend wyjeżdżam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 01 Lut 2019 12:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2247
A na SG icarhireinsurance się ciągle reklamuje pod postami z "okazjami". Chyba będą mieli niską skuteczność reklamy :D choć kliki się nabiją
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 01 Lut 2019 12:23 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Dla rezydentów francuskich proponują zakup ubezpieczenia na siostrzanej, francuskiej stronie assurancelocationvoiture.fr. Podobnie jest z Hiszpanią. Może przymierzają się do otwarcia polskiej strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 01 Lut 2019 12:29 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
zapewne przygotowują się na brexit i przenoszą biznes do cywilizacji, jak wszyscy poważni gracze z uk
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#569 PostWysłany: 01 Lut 2019 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@opo
Rzeczywiscie moze tak byc...

Mnie to wszystko sklonilo do rezygnacji z ubezpieczenia sie - mam ubezpieczenie w karcie kredytowej w PEKAO i jeszcze w zeszlym roku bylem podwojnie ubezpieczony, tak na wszelki wypadek - pomyslalem ze ~200zl za poczucie spokoju to niewielka cena, zwlaszcza ze icarhireinsurance znalem, a jak to z pekao wyplaci nie mialem pojecia. W sierpniu mialem szkode, wyplacili bez problemow, mozna teraz chyba odpuscic.

Jedna spora roznica jest taka ze OWU z PEKAO wylacza odpowiedzialnosc dla samochodow, których detaliczna cena zakupu przekracza 50 000€, a icarhireinsurance mialo limit do £100 000 (worldwideinsure ma £50,000) - przy wypozyczaniu pandziakow we Wloszech to nie ma znaczenia, ale mam niedlugo wyjazd do Kanady, zarezerwowanego fullsize w Hertz i najwyzszy status i licze na jakis fajny upgrade do auta premium.

A druga roznica jest taka ze zeby ubezpieczenie bylo aktywowane trzeba oplacic wynajem karta kredytowa - teraz jedziemy do Bergamo na 3 dni i bierzemy auto z easyrentcars za darmo (z kuponem -30usd) i ubezpieczenie nie bedzie raczej dzialac. Ale to wzialem sobie teraz worldwideinsure za £7.65 -10%.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 01 Lut 2019 13:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11349
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Też myślałem o Brexicie, ale w sumie rezydenci wielu innych państw unijnych (w tym Czesi czy Słowacy) wciąż mogą tam kupić polisę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 01 Lut 2019 16:44 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Niestety icarhire nie będzie oferowało już ubezpieczenia Polakom - dostałem takie info, że nie planują tego przywrócić w najbliższym czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 01 Lut 2019 17:02 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
zbyhu napisał(a):
Bardzo niedobra odpowiedz...
Cytuj:
Hi Zbigniew,

We apologise for the inconvenience, however as of 31/01/2019 residents of Poland are unable to renew or purchase a new policy from our website due to changes implemented by the underwriter.

We hope to be able to offer our policies again to you in the future.

Thanks,
Danielle


Underwriter to Zurich Insurance PLC - ciekawe co ich skłoniło do wykreślenia PL - podejrzewam, że być może mieliśmy za duży współczynnik szkód i doszli do wniosku że nie opłaca się sprzedawać Polakom.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 01 Lut 2019 17:02 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
vincenz napisał(a):
Dla rezydentów francuskich proponują zakup ubezpieczenia na siostrzanej, francuskiej stronie assurancelocationvoiture.fr. Podobnie jest z Hiszpanią. Może przymierzają się do otwarcia polskiej strony?
Ale ceny tam są z grubsza 50% wyższe niż były w icarhireinsurance. Mi wygasa roczna polisa w kwietniu. Mam nadzieję, że do tego czasu się coś wyjaśni. Mam z nimi pozytywne doświadczenia przy jednej likwidacji szkody. Kupuję ich ubezpieczenie roczne od 4 lat..

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#574 PostWysłany: 01 Lut 2019 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Moze za duzo nas to ubezpieczenie bierze a potem wypozycza w Goldcarach po taniosci i konczy sie to jak sie konczy. A inne kraje biora w Avisie, Hertzu i innych gdzie nie ma 1 wynajem=1 szkoda
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#575 PostWysłany: 05 Lut 2019 02:23 

Rejestracja: 08 Wrz 2018
Posty: 6
Niedługo wypożyczam samochód w Australii na 7 dniową podróż plus kilka jednodniowych wypadów później. Właśnie kilka dni temu okazało się, że https://www.icarhireinsurance.com nie oferuje ubezpieczenia dla Polaków... No cóż spóźniłem się, ale jest jeszcze https://www.worldwideinsure.com (WWI). Z tym, że u nich ubezpieczenie nie obejmuje Damage caused by a known third party i dalej any claim in respect of the excess if a third party is responsible for the damage to the rental vehicle and, as a result, the car rental company will be or have reimbursed the excess amount to you. Wysłałem zapytanie do firmy i w odpowiedzi:
Jessica z WWI napisał(a):
If someone hits you on the road, this is a known third party.
If a kangaroo jumps in front of you, this is not a known third party as it is not possible to charge a kangaroo.
If someone damages a car in a car park, this is not a known third party unless there is evidence of who did it, this will also be the same for vandalism.
The cover is based on whether it is a known third party or not. If it is a known third party, the rental company will seek to recover costs through them.


Natomiast z drugiej strony miły Tony A.K.A. "Big Tone" z JUCY Rentals namawia mnie na dzienne ubezpieczenie od nich:
Big Tone napisał(a):
You’re more than welcome to choose our Risk Taker Insurance, but this means that we’ll need to freeze a $3000 Bond on a Credit Card directly upon pick up regardless of any personal cover that you might have. Please note that this insurance only ever covers you for mechanical breakdowns, however you may still need to cover any call out costs with this insurance option plus you’ll need a Credit Card for this cover.

You can upgrade to our Stress Free Insurance for $19 per day, this enables you to have $0 Bond/Excess. (Debit Card is ok for this cover)

With the Stress Free Insurance, there are very few occasions when you will not be covered (regardless of fault), it’s really if you are found to have been breaking the law ie drunk driving/driving on beaches/4WD Tracks etc that you would not be covered.

The Stress Free Insurance also covers any Third Party panel damage caused to any other vehicle, plus it covers tyres, windscreens, night driving, animals strikes and fire and theft, you’ll just need to provide a police report to JUCY for those last two ok?


Tak jak nie mam problemu z zablokowaniem kwoty kilku tysięcy dolców depozytu na kk to jednak nie chciałbym mieć dużych utrudnień będąc tak daleko od domu. W ogóle trochę się już w tym gubię, więc wybaczcie jeżeli źle to rozumiem. Pomożecie rozwiać moje wątpliwości?

W przypadku czarnego scenariusza z ubezpieczeniem WWI, gdy:
  1. zarysuję samochód, o kamień, słupek, murek itd, samochód może jeździć: firma ściąga ze mnie kasę a później wożę się z WWI
  2. z tego co wiem WWI pokrywa również uszkodzenie opon, szyb, lusterek ale nie zapewnia pomocy drogowej, to jest po stronie wynajmującego "breakdown assist" no i dalej w przypadku zdarzenia j/w
  3. zarysuję na parkingu swój i czyjś samochód, samochód może jeździć dalej: firma ściąga ze mnie kasę na naprawę itp a później wożę się z WWI, a kto i jak pokrywa koszty naprawy drugiego samochodu? potrzebuję dodatkowego OC?
  4. biorę udział w zdarzeniu, moja wina, samochód może jeździć dalej i teraz:
    • nie ma rannych, są tylko uszkodzone samochody, czyli tak jak parkingówka najpierw bulę ja, później odzyskuję z ubezpieczenia WWI, i takie samo pytanie j/w czy potrzebuję dodatkowego OC?
    • są ranni: tu już pewnie na pewno potrzebuję poza WWI oddzielnego OC, prawda?
  5. teraz co w przypadku jeżeli sprawca uszkodzenia samochodu jest znany? mam wątpliwości, że "the rental company will seek to recover costs through them". Pewnie obciążą mnie i nie będą się bujać... Szczególnie, że o ile się nie mylę w Australii ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. I co najważniejsze WWI ma tutaj wykluczenie. Czyli ktoś we mnie wjechał, jego wina, ja płace nawet mając ubezpieczenie WWI.
  6. jeżeli sprawca jest nieznany (albo jest kangurem) pokrywa to WWI

W opcji ze "swoim" ubezpieczeniem firma wynajmująca zawsze obciąża mnie do wysokości depozytu i później wożę się z WWI o zwrot, i najpewniej będzie to nie-pełny zwrot (przewalutowania, wkład własny, podatki, udział własny itd), zgadza się?

Roczne ubezpieczenie WWI przemawia do mnie ponieważ mogę pokryć całą podróż bez znajomość z góry dni kiedy będę wypożyczać samochód. I nawet jakbym przez kolejne 12 miesięcy nic nie wypożyczał to i tak jestem na plus vs stawka ubezpieczenia z wypożyczalni, obecnie 19 AUD / dzień * 7 dni = 133 AUD > 64,50 GBP (116 AUD, a dla 7 dniowego deluxa 24,25 GBP / 43,79 AUD). Różnica jest jeszcze wyraźniejsza gdybym założył 7+3 dni wynajmu, co da 190 AUD za ubezpieczenie (z czego btw wykluczone jest dachowanie i inne uszkodzenia dachu oraz "głupie" zachowania). Także mam dylemat. Wystarczy jeden niewielki incydent i nawet gdy pokrywa to ubezpieczenie WWI możliwe, że lepiej bym wyszedł przepłacając 19 AUD/dzień...

Summa summarum w tym przypadku sprawa rozchodzi się o od 90 do 130 dolców w różnicy za ubezpieczenie w firmie wynajmującej a w WWI. Za oszczędzenie tej kwoty biorę na siebie trochę niewygody zw z zablokowaniem środków, a w czarnym scenariuszu stratę, która może zredukować oszczędność i w szczególności WWI nie odpowiada za "known third party"...

Co sądzicie? Porady, wskazówki, uwagi? Będę wdzięczny za komentarz :)

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 05 Lut 2019 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Ja, kupiłem nową polisę w icar 24 stycznia z odroczoną datą obowiązywania od 22 kwietnia. Wtedy jeszcze wszystko działało. Myślicie, że przy ewentualnym roszczeniu mogą robić problemy, skoro już nie sprzedają na Polskę ?
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 05 Lut 2019 15:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11349
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Jeśli przed rozpoczęciem okresu ubezpieczenia nie przyślą ci jakiegoś oficjalnego pisemka, że zmuszeni są anulować, to obstawiam, że wszystko powinno działać. Ja właściwie zacząłem się zastanawiać, czy nie wziąć na wszelki wypadek rocznego w worldwideinsure właśnie z późniejszą datą obowiązywania, bo jak oni też się zaraz zwiną, to innych podobnych opcji już chyba nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#578 PostWysłany: 05 Lut 2019 15:29 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Mam ten sam dylemat. Chyba zrobię to samo. Póżniej możemy zostać na lodzie. Orientujesz się czy jest w worldwideinsure zmiana waluty na $ lub euro, czy tylko funty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 05 Lut 2019 15:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11349
Loty: 482
Kilometry: 757 010
U nich było tylko w funtach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 05 Lut 2019 15:51 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Na dokladkę Maroko u nich to "świat". Icarhire miał w "Europa" :(.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group