Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Tak, wiemy, że icarhireinsurance nie wydaje już polis dla osób z Polski

Dyskusja o alternatywach od tego postu:
viewtopic.php?p=1180962#p1180962

[ 987 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Następna
Autor Wiadomość
#941 PostWysłany: 26 Sie 2019 17:18 

niebieski
czy jest jakaś alternatywa dla icarhireinsurance? Obecną polisę u nich mam do 09.09.2019 r., a dzień wcześniej wypożyczam samochód na 10 dni w Kalabrii.

Przypadkiem dzisiaj chcąc odnowić polisę zobaczyłem, że wyłączyli Polskę...
 Relacje PM off  

#942 PostWysłany: 26 Sie 2019 18:54 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie wiem czy maja polske , musisz sprawdzic ale ja mam moje tutaj I mialem 2 claimsy I wyplata bezproblemowa do 5 dni roboczych

insurance4carhire.com
 Relacje PM off  

#943 PostWysłany: 26 Sie 2019 19:56 
Awatar użytkownika

Loty: 31
Kilometry: 39 292
HON fly4free
Nie mają: "To purchase an insurance4carhire car hire excess policy you must be resident in the UK, the Republic of Ireland, France, Italy, Spain, Germany, the Netherlands or Sweden."
@totti
a) worldwideinsure - możliwość polisy na rok lub konkretny okres. Możesz zgarnąć cashback z topcashback UK https://www.topcashback.co.uk/worldwide ... insurance/
b) polisy oferowane przez pośredników na okres danego wynajmu - z moich obserwacji wychodzi, że dość korzystne ma doyouspain
c) ostatnio generali proponowało mi opcję dokupienia ubezpieczenia wkładu własnego przy zakupie polisy turystycznej. Ktoś tutaj pisał, że chyba jeszcze jakiś inny ubezpieczyciel też oferuje. Ale trzeba przeczytać dokładnie warunki.

Jeśli na 10 dni i planujesz inne wynajmy w ciągu roku, to najlepiej chyba zainwestować w polisę roczną.
totti uważa post za pomocny.

#944 PostWysłany: 26 Sie 2019 20:21 

niebieski
Czy worldwideinsure ubezpieczenie to obejmie wszystkie normalne zdarzenia przy wynajmie (rysy parkingowe, obtarcia - brak sprawcy), szyby, opony?

Mam w Lamezia Terme rezerwację w WOWrent za 55e na 10 dni :) Niestety, z regulaminu wynika, że każdą rysę nawet milimetrową traktują jako szkodę.
Dlatego zastanawiam się jakie ubezpieczenie i czy nie zapłacić dwa razy więcej, ale wziąć np. Alamo albo Sixt...
 Relacje PM off  

#945 PostWysłany: 26 Sie 2019 20:24 

srebrny
Zapłać 2x więcej. 5,5€ za dobę we Włoszech jest nierealne. Na pewno Cię na czymś skroją, żeby im się rachunki zgadzały.
 Relacje PM off
pasta lubi ten post.
totti uważa post za pomocny.

#946 PostWysłany: 26 Sie 2019 21:43 
Awatar użytkownika

srebrny
totti napisał(a):
Czy worldwideinsure ubezpieczenie to obejmie wszystkie normalne zdarzenia przy wynajmie (rysy parkingowe, obtarcia - brak sprawcy), szyby, opony?

Mam w Lamezia Terme rezerwację w WOWrent za 55e na 10 dni :) Niestety, z regulaminu wynika, że każdą rysę nawet milimetrową traktują jako szkodę.
Dlatego zastanawiam się jakie ubezpieczenie i czy nie zapłacić dwa razy więcej, ale wziąć np. Alamo albo Sixt...

Dopłać mnie Global z Modlina skasował 1k za ryse wewnątrz bagażnika. Dobrze że miałem ubezpieczenie bo za £40 na cały rok
 Relacje PM off  

#947 PostWysłany: 26 Sie 2019 21:48 

niebieski
Dopłać mnie Global z Modlina skasował 1k za ryse wewnątrz bagażnika. Dobrze że miałem ubezpieczenie bo za £40 na cały rok[/quote]
A jakie ubezpieczenie? Właśnie world wide insure?
 Relacje PM off  

#948 PostWysłany: 26 Sie 2019 22:00 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie ja mam tylko na Europę bo raz w miesiącu lub 2 zawsze mam autko
Ja mam insurance4carhire.com ale jak wspomniał @Kashpir nie obejmuje ono rezydentów z Polski niestety. Ale znajdziesz coś zapewne jak poszukasz
 Relacje PM off  

#949 PostWysłany: 26 Sie 2019 23:28 
Awatar użytkownika

Loty: 31
Kilometry: 39 292
HON fly4free
worldwideinsure to nazwa strony :) Ubezpieczenie kupić można zarówno w wersji na cały świat, jak i w wersji wyłącznie na Europę. Warto mieć jednak na uwadze, że nie obejmuje ono kilku krajów, w tym m.in. Islandii.

#950 PostWysłany: 27 Sie 2019 06:24 

niebieski
A czy obejmuje opony, szyby, dach?
W warunkach przeczytałem, że nie działa także w wypadku, gdy sprawca (osoba trzecia) jest obecny na miejscu zdarzenia. Rozumiem, że odwrotnie np. przy szkodzie parkingowej, gdy zobaczymy ją po powrocie do auta ubezpieczenie dziala, mam rację?
 Relacje PM off  

#951 PostWysłany: 27 Sie 2019 12:41 

Witam,
Jestem posiadaczem ubezpieczenia w Worldwide Travel Insurance, opcja Deluxe, więc suma ubezpieczeń 50 000£. Miałem taką sytuację, że wypożyczyłem auto w Avis, jednakże bez ubezpieczenia, tylko OC, czyli cała odpowiedzialność za szkody spadała na mnie. Wypożyczenie odbyło się bez żadnych przygód, ale jeździłem trochę z ręką na sercu, gdyż nie byłem pewien tego co teoretycznie gwarantuje mi ubezpieczenie Worldwide Travel Insurance. Opcja Deluxe mówi o 50 000£, ale jak się czyta warunki ubezpieczenia to wszędzie podkreślane jest że to ubezpieczenie excess, czyli wkładu własnego, a nie miałem wykupionego ubezpieczenia w Avis które by ograniczało moją odpowiedzialność do wkładu własnego dajmy na to do kwoty 1000€, a moim wkładem własnym była całkowita wartość samochodu.
I stąd moje pytanie, gdyż całkowita suma ubezpieczenia, czyli 50 000£ w zupełności pokryłaby wartość nawet w przypadku kradzieży, czy całkowitego rozbicia auta, ale czy nie ma tu gdzieś haczyka, w postaci tego słowa klucz jakim jest excess, a ja go przecież nie miałem wykupionego w Avis.
Wiem wiem, że nawet jakby mi ukradli auto, albo bym je całkowicie rozbił to pewnie długa batalia z Worldwide Travel Insurance o to, aby pokryli koszty, ale czy faktycznie byli by do tego zoobowiązanii, czy nie?
Proszę o odpowiedź jeśli ktoś jest pewien jak to działa, abym był mądrzejszy na przyszłość i nie wpakował się w wypożyczenie auta bez określonej sumy excess!
Aha i jeszcze jedno, bo kradzież czy całkowite zniszczenie auta, powiedzmy jest mało prawdopodobne, ale już zadrapanie, stłuczenie szyby, etc. dużo bardziej i czy bez tego excess miałbym możliwość ubiegania do Worldwide Travel Insurance o rekompensatę, czy przy braku excess nawet do tego nie miałbym prawa?
Dziękuje z góry za odpowiedź.
 Relacje PM off  

#952 PostWysłany: 27 Sie 2019 12:54 

platynowy
Nie pomyślałeś, żeby zapytać wystawcę polisy?

#953 PostWysłany: 27 Sie 2019 12:55 

niebieski
totti napisał(a):
A czy obejmuje opony, szyby, dach?
W warunkach przeczytałem, że nie działa także w wypadku, gdy sprawca (osoba trzecia) jest obecny na miejscu zdarzenia. Rozumiem, że odwrotnie np. przy szkodzie parkingowej, gdy zobaczymy ją po powrocie do auta ubezpieczenie dziala, mam rację?

W przypadku, gdy sprawcą jest osoba trzecia, szkoda powinna być pokryta z OC tej osoby.

@becareful
Przecież w umowie jest definicja "excess":
Cytuj:
Excess means the amount for which you are held responsible under the
terms of the car rental agreement as a result of the physical loss of or
damage to the rental vehicle, including fire, vandalism, theft and loss of
use. This includes up to £50 in total in respect of administration and
handling charges raised by the car rental company in connection with any
loss of or damage to the rental vehicle.

Ostatnio edytowany przez Chupacabra, 27 Sie 2019 13:13, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#954 PostWysłany: 27 Sie 2019 13:12 

platynowy
@Chupacabra
Może tak, może nie.

#955 PostWysłany: 27 Sie 2019 14:11 

@becareful
Cytuj:

No dobrze, ale w moim przypadku excess była całkowita wartość samochodu! Nie miałem ograniczonej odpowiedzialności przez wypożyczalnie do żadnej kwoty!
 Relacje PM off  

#956 PostWysłany: 27 Sie 2019 14:55 

Hej
Czy ktoś ma doświadczenia z ubieganiem się o wypłatę z ubezpieczenia wkładu własnego z rentalcars?
Za ich pośrednictwem wynająłem auto w Sicily by Car. W rentalcars wykupiłem też pełne ubezpieczenie wkładu własnego.
Samo wypożyczenie OK, tylko uszkodzeniu uległa przednia szyba, musiał uderzyć jakiś kamyk, odprysk na szybie i ponad 700 Euro musiałem zapłacić w wypożyczalni
Od razu zgłosiłem to rentalcars (spółka z siedzibą w Londynie) , okazało się że są tylko pośrednikiem, a ubezpieczycielem jest Traveljigsaw Insurance Limited z siedzibą na Malcie.
Przesłałem mailem wszystkie żądane dokumenty, w tym rachunek z wypożyczalni, potwierdzenie obciążenia mnie kwotą 700 E. Pisali, że zwrócą się do wypożyczalni o dokumenty, ale minął już ponad miesiąc czasu i nic. Przestali odpisywać na maile. Na polskiej infolinii oczywiście nic nie wiedzą.
Ktoś miał z nimi do czynienia, czy udało się uzyskać odszkodowanie, w jakim czasie?
 Relacje PM off  

#957 PostWysłany: 27 Sie 2019 15:13 
Awatar użytkownika

srebrny
Napieraj bo za dlugo to trwa. Moje 2 szkody zostały rozpatrzone w ciagu 48h I wyplata na konto do 5 dni roboczych.

Co za auto mialeś ze €700 za szybe? 😱
Cos tu smierdzi
 Relacje PM off  

#958 PostWysłany: 27 Sie 2019 15:37 

niebieski
@becareful
becareful napisał(a):
@becareful
Cytuj:

No dobrze, ale w moim przypadku excess była całkowita wartość samochodu! Nie miałem ograniczonej odpowiedzialności przez wypożyczalnie do żadnej kwoty!

Czytając dalej OWU, dotrzesz do informacji, kiedy ubezpieczenie nie obowiązuje.
Jak dla mnie "excess" jest dobrze zdefiniowany:
"Excess means the amount for which you are held responsible under the terms of the car rental agreement"
Tu znajdziesz przykładowe warunki wynajmu AVIS'a na USA i Kanadę: https://www.avis.com/car-rental/html/global/en/terms/AV_Preferred_Rental_Terms_R1_4.20.16.pdf
 Relacje PM off  

#959 PostWysłany: 27 Sie 2019 16:09 

Chupacabra napisał(a):
@becareful
becareful napisał(a):
@becareful
Cytuj:

Czytając dalej OWU, dotrzesz do informacji, kiedy ubezpieczenie nie obowiązuje.
Jak dla mnie "excess" jest dobrze zdefiniowany:
"Excess means the amount for which you are held responsible under the terms of the car rental agreement"
Tu znajdziesz przykładowe warunki wynajmu AVIS'a na USA i Kanadę: https://www.avis.com/car-rental/html/global/en/terms/AV_Preferred_Rental_Terms_R1_4.20.16.pdf

Ale ja nie dyskutuje z tym jak jest zdefiniowane Excess, tylko z tym że odpowiadałem za całą wartość auta, miałem tylko Third Party Liability ze strony Avis, czy w związku z tym w przypadku całkowitego uszkodzenia auta czy jakieś drobnej szkody miałem prawo według Ciebie ubiegać się o zwrot kosztów do Worldwide Travel Insurance czy nie?
 Relacje PM off  

#960 PostWysłany: 27 Sie 2019 16:18 

lovenz napisał(a):
Napieraj bo za dlugo to trwa. Moje 2 szkody zostały rozpatrzone w ciagu 48h I wyplata na konto do 5 dni roboczych.

Co za auto mialeś ze €700 za szybe?
Cos tu smierdzi
No napieram ale przestali odpisywać więc pomysłów brak co dalej. Szyba wg cennika 500E +50E że szkoda była w ogóle + podatek. Też się złapałem za głowę ale stwierdziłem że skoro mam ubezpieczenie pełne to luz. A teraz się okazuje że ubezpieczyciel z Malty i środki nacisku ograniczone

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

[ 987 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości