Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 220 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 02 Wrz 2018 16:10 

Rejestracja: 04 Lip 2018
Posty: 10
Na KL się właśnie skupiłam.
"RODZAJ USŁUGI ZAKRES USŁUGI
Pomoc medyczna a) leczenie szpitalne i ambulatoryjne;
b) leczenie stomatologiczne (do 2000 zł);
c) konsultacje i wizyty lekarskie;
d) koszty lekarstw, środków ortopedycznych oraz środków opatrunkowych przepisanych przez lekarza;
e) naprawa bądź zakup okularów oraz naprawa protez (do 2000 zł);
f) całodobowy dyżur telefoniczny Centrum Alarmowego
Transport a) transport z miejsca zdarzenia do najbliższej placówki medycznej lub wskazanej przez Centrum
Alarmowe;
b) transport do innej placówki medycznej za granicą w przypadku, jeżeli wymaga tego stan zdrowia
Ubezpieczonego;
c) transport Ubezpieczonego po zakończeniu leczenia do miejsca zakwaterowania;
d) transport powrotny do miejsca zamieszkania, jeżeli wymaga tego stan zdrowia Ubezpieczonego,
a powrót nie może odbyć się planowanym środkiem transportu oraz w planowanym czasie;
e) transport powrotny niepełnoletnich dzieci lub osób niesamodzielnych pozostawionych bez opieki
osoby dorosłej;
f) w razie śmierci Ubezpieczonego kremacja, przewóz zwłok lub urny z prochami do kraju zamieszkania
lub pogrzeb za granicą – bez względu na przyczynę
Ratownictwo a) poszukiwania prowadzone przez wyspecjalizowane służby ratownictwa;
b) pomoc lekarska na miejscu zdarzenia;
c) transport, także powietrzny lub morski, z miejsca zdarzenia do najbliższej placówki medycznej.
RODZAJ USŁUGI ZAKRES USŁUGI
Assistance opiekuńczy a) kontakt i telekonferencja z osobą bliską – przekazanie informacji;
b) dosłanie niezbędnych przedmiotów osobistych;
c) pobyt Ubezpieczonego w hotelu z wyżywieniem, jeżeli transport nie może nastąpić bezpośrednio po
zakończeniu leczenia;
d) transport i pobyt osoby towarzyszącej, jeżeli stan zdrowia Ubezpieczonego, potwierdzony
dokumentacją medyczną, wymaga jej obecności;
e) opieka nad niepełnoletnimi dziećmi lub osobami niesamodzielnymi pozostawionymi bez opieki
osoby dorosłej w podróży lub w miejscu zamieszkania w Polsce bądź będącymi również w innej
podróży;
f) opieka nad zwierzętami domowymi towarzyszącymi Ubezpieczonemu w podróży pozostawionymi
bez opieki osoby dorosłej
Pomoc w tłumaczeniu W sytuacji gdy ze względu na nieznajomość języka Ubezpieczony potrzebuje pomocy w kontakcie
z lekarzem lub innym pracownikiem placówki medycznej
Kontynuacja w podróży Transport Ubezpieczonego z miejsca leczenia do następnego miejsca planowanej podróży, jeżeli stan
zdrowia Ubezpieczonego uległ poprawie uznanej przez lekarza prowadzącego lub lekarza Centrum
Alarmowego
Zastępstwo kierowcy Organizacja i pokrycie kosztów kierowcy w celu powrotu Ubezpieczonego i jego osób towarzyszących
jego samochodem do Polski lub kraju zamieszkania Ubezpieczonego, jeżeli jego stan zdrowia nie
pozwala mu na prowadzenie samochodu, którym wcześniej odbywał podróż, a żadna inna osoba
towarzysząca nie może kierować pojazdem. W przypadku gdy Ubezpieczony wraca innym środkiem
transportu, Centrum Alarmowe zorganizuje i pokryje koszty sprowadzenia samochodu do Polski lub
kraju zamieszkania Ubezpieczonego. Koszty związane z organizacją zastępstwa kierowcy obejmują
wyłącznie koszty wynajęcia kierowcy i jego udziału w podróży
Zastępstwo w podróży
służbowej
Podróż pracownika oddelegowanego przez Klienta do zastąpienia Ubezpieczonego będącego
pracownikiem Klienta w podróży służbowej, jeżeli Ubezpieczony będzie niezdolny do pracy, co
zostanie potwierdzone przez lekarza prowadzącego leczenie, oraz powrót Ubezpieczonego do Polski lub
kraju zamieszkania."

Te kwestie wg mnie są ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#82 PostWysłany: 02 Wrz 2018 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Może podasz nazwę firmy/typ ubezpieczenia i całe OWU, a nie ścinki i wycinki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 02 Wrz 2018 18:28 

Rejestracja: 04 Lip 2018
Posty: 10
Ubezpieczenie ERGO Hestia, ubezpieczenie na podróż wariant II
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 03 Wrz 2018 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Cenowo wychodzi faktycznie atrakcyjnie. Nie mogę znaleźć dokładnego OWU i warunków, ale z tego co na szybko patrzyłem, to wyłączone są zdarzenia będące wynikiem terroryzmu.

Dla osób bez problemów zdrowotnych jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 03 Wrz 2018 07:25 

Rejestracja: 04 Lip 2018
Posty: 10
Mam OWU na poczcie, wydaje mi się, że jest ok i chyba je wykupię. Bo w czw już lecimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 23 Wrz 2018 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Zdecydowanie nie polecam polisy zakupionej przez esky.pl (mimo dobrej ceny i atrakcyjnych kwot KL).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 23 Wrz 2018 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Bo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 24 Wrz 2018 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Ponieważ niezależnie od tego jaki kraj wybierzesz, ich system wystawia zakres terytorialny obowiązywania polisy na Europę. Dowiedziałem się o tym w połowie pobytu w USA. Początkowo myślałem, że może to mój błąd, więc kupiłem drugą polisę, ale przyszła również z zakresem na Europę, mimo wyboru Kanady/USA. Próba wyjaśnienia pokazuje, że poziom bałaganu w tej firmie jest niesamowity. Sprzeczne komunikaty, czynności które twierdzą, że wykonali, a nie wykonują itp. Ostatecznie zostałem z dwoma nieważnymi polisami, a sprawa do dziś nie została wyjaśniona i trafi zapewne do Rzecznika Finansowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 12 Paź 2018 12:17 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Aż z ciekawości sprawdziłem moje dwie ostatnie polisy i wyglądają poprawnie. Wystawiony była na cały świat - strefa S. Widac jakiś problem mieli w ostatnim czasie? Czy cena na polisie się zgadzała?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 12 Paź 2018 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@mikuś Też z ciekawości sprawdziłam moje polisy od nich. Na tych na Europę w sekcji "zakres terytorialny" jest wpisana tylko Europa. Na tych na Świat w tej sekcji jest najpierw wpisana Strefa Europa (i cały opis jakiego terytorium to dotyczy), a dopiero sporo niżej jest Strefa Świat. Na pewno dobrze tam przeczytałeś?
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 12 Paź 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
To była moja piąta polisa na USA od nich i na wszystkich poprzednich było jasno wskazane, że zakres terytorialny to Świat, w tych dwóch ostatnich już tego nie było.

Po za tym, sposób procedowania tej sprawy pokazał, że jest tam totalny bałagan, każdy mówi i robi co innego, zaś ubezpieczyciel w swoich systemach...nie widzi zakresu polisy.

Tak więc słaby agent + niezorientowany ubezpieczyciel nie wróżą łatwej likwidacji szkody, więc to były ostatnie polisy u nich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 03 Lut 2019 00:53 

Rejestracja: 23 Sty 2017
Posty: 15
Może komuś to się przyda, a może nie...
Mieszkam w Stanach od kilku lat, już poznałem dość dobrze tutejszy system opieki medycznej, a dokładniej ich ceny - żona niedługo rodzi i kwestie ubezpieczenia i wszelakich "claims" do ubezpieczalni przerobiłem od deski do deski :)

Wiem, że to temat raczej ubezpieczenia podróżnego ale w nagłym przypadku gdy znajdziecie się w szpitalu trzeba wiedzieć co i jak.

Z własnego doświadczenia odradzałbym ubezpieczenia typu "europejskiego" w Stanach, a tym bardziej z Polski - Warta, PZU, euro26 itp...
Nawet jeśli macie bardzo wysokie kwoty podane w OWU - KL czy NNW, a dlaczego? Zaraz to wszystko wyjaśnię...

Po pierwsze w Stanach wszelakie europejskie ubezpieczenia nie są traktowane na poważnie, najprawdopodobniej każą wam zapłacić z własnej kieszeni a ubezpieczyciel dopiero zwróci Wam koszty po pewnym czasie. sama doba w szpitalu to ok $20k, jakieś podstawowe badania każde to kilkaset$, w przypadku zabiegu za każdego lekarza płacicie oddzielnie po kilkadziesiąt tys$, a w przypadku gdy do szpitala wejdziecie drzwiami ER (karetka was przywiezie) to wszystko mnożone jest kilkukrotnie. Nie wiem czy ktoś miałby ochotę wykładać z własnej kieszeni kilkadziesiąt tys $.

Dlaczego aż tak horrendalne kwoty? Wszystkie te kwoty są do negocjacji, które amerykańskie ubezpieczalnie mają opanowane do perfekcji. Poniżej zdjęcie rozliczenia claim zwykłego badania krwi pokazujące na ile ubezpieczalnie typu UnitedHealthCare potrafią wynegocjować stawki, często ostateczna kwota to 20% początkowej wartości. Nie sądzie, ażeby Warta czy PZU miała możliwość negocjować stawki jeśli nie istnieją na rynku amerykańskim.

Image

Jako że posiadam UnitedhealthCare jako podstawowe ubezpieczenie medyczne, to polecam ich produkt UHC Safe Trip.
https://www.uhcsafetrip.com

UHC jest to najpopularniejszym ubezpieczeniem medyczne, pewnie są też inne ale tylko to ma wypróbowane. W przypadku gdy pojawicie sie w placówce medycznej to przy check-in sami na recepcji wyślą i załatwia "claim", nie będziecie musieli do nikogo dzwonić. Szpitale na codzień załatwiają takich claims tysiące. Będziecie mieli pewność, że wszystko odbędzie się bezgotówkowo. UHC Safe Trip w najniższym pakiecie ma "tylko" $100k na KL. Pamiętajcie jednak, że jest to kwota po negocjacjach. Najprawdopodobniej jest o wiele więcej wart niż Warta z 1mln KL.

Czy sam używałem UHC Safe Trip? Tak, ostatnio byliśmy w Meksyku i żona zatruła się i odwodniła, wylądowaliśmy w małej placówce medycznej. Oczywiście w tym przypadku powinienem najpierw zadzwonić do ubezpieczyciela, ale tak nie zrobiłem i pojechałem z żona do placówki. W momencie gdy żona leżała pod kroplówka zadzwoniłem do nich, ich propozycja była taka że przelewają całą kwotę leczenia do tej placówki. Jednak na końcu okazało się, że nie była to duża kwota i żeby nie tracić czasu i nie robić zamieszania zapłaciłem z własnej kieszeni, a po przyjeździe wysłałem im dokument zapłaty. Zwrócili pełną kwotę plus koszty niewykorzystanych biletów na wycieczkę, które straciliśmy.

Aha i na koniec UHC Safe Trip jest produktem dostępnym globalnie, nie tylko dla rezydentów USA. Spokojnie można wykupywać mieszkając w Polsce.

Mam nadzieje, że komuś pomogłem.. :)

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 03 Lut 2019 03:26 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Jest niewielka różnica w składce przy ubezpieczeniu na 100.000 i 250.000 USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 03 Lut 2019 11:12 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
100 000/250 000 to wypadkowe a 1000 000 to koszty leczenia ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 03 Lut 2019 12:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Widzę dwa minusy:
1. Cena
2. Brak obsługi w języku polskim, a terminologia medyczna nie jest łatwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 04 Lut 2019 03:43 

Rejestracja: 23 Sty 2017
Posty: 15
Za tą cenę masz sprawdzony produkt na rynku amerykańskim, jasne że znajdziesz o wiele tańsze, tylko co w przypadku gdy będziesz chciał skorzystać z takiego ubezpieczenia...
Co do angielskiej terminologii, na tym nie musisz się znać. Tak jak pisałem w przypadku UHC szpitale/placówki medyczne sami zgłoszą claim bezpośrednio, nie będziesz musiał w tym uczestniczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 04 Lut 2019 12:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
1. Inne ubezpieczenia również dobrze funkcjonują.
2. Nie jest tak pięknie, jak piszesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 08 Lut 2019 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Najdroższa pomoc medyczna udzielona polskim turystom za granicą w 2018 roku przez Mondial

1. USA: uraz głowy - krwiak podtwardówkowy, krwawienie podpajęczynówkowe (hospitalizacja, transport do Polski w asyście lekarza oraz syna) - 793 000 zł.
2. USA: uraz głowy - krwiak podtwardówkowy (hospitalizacja, transport do Polski w asyście pielęgniarza) - 652 000 zł.
3. USA: guz mózgu – zaburzenia czucia kończyn górnych i dolnych, zawroty głowy (hospitalizacja) - 599 000 zł.
4. USA: blok serca przedsionkowo-komorowy – bóle w klatce piersiowej (hospitalizacja, założenie stymulatora) - 502 000 zł.
5. USA: zapalenie wyrostka robaczkowego (hospitalizacja) - 500 000 zł.

Jak widać w tym roku w rankingu króluje USA. :mrgreen:

michal_ter napisał(a):
Nie sądzie, ażeby Warta czy PZU miała możliwość negocjować stawki jeśli nie istnieją na rynku amerykańskim.

Przecież to bzdura. Nie masz pojęcia, jak funkcjonuje rynek ubezpieczeń turystycznych.

Poza tym piszesz, że doba w szpitalu to 20k$, co nie ma żadnego potwierdzenia w faktach[1]. Może doba na intensywnej terapii z kilkoma zabiegami.

Kupując ubezpieczenie spoza kraju (a spoza Unii Europejskiej już w ogóle), to proszenie się o kłopoty przy ewentualnych roszczeniach sądowych.

Jedyne co do czego sie zgadzam w poście, to że brand pomaga w załatwieniu sprawy bezkosztowo. I tak pokazując Wartę możesz mieć więcej kłopotów niż np. Allianz, ale to w całości zależy od sprawności assistance.

[1] https://www.businessinsider.com/most-ex ... 018-2?IR=T
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 26 Lut 2019 15:21 

Rejestracja: 22 Gru 2018
Posty: 21
Dopytam zatem. Potrzebuję ubezpieczenia na 19 dni tylko na Stany dla dwóch osób. Zależy mi jednak najmocniej na ubezpieczeniu samej podróży (bagaż, odwołania lotu, opóźnienia), może ma ktoś pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 18 Mar 2019 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Testował ktoś Hestię w USA?

27 dni wyjazdu rodzina 2+1

Ergo Hestia:
koszty leczenia - 1.000.000
NW - 60.000
OC w życiu prywatnym - 1.000.000
bagaż - 10.000
cena:
bez choroby przewlekłej - 761 zł
z chorobą przewlekłą - 1044 zł

Obsługa
Czapa to Mondial Assistance, a bezpośredni wykonawca w USA to Allianz Partners
Co sądzicie?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 220 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group