Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 220 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 23 Maj 2017 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@‌kontrol‌ Ja zwykle na wyjazdy kupuję ubezpieczenie w AIG przez esky.pl. Ma niezłe warunki i dobrą cenę. Do USA jak jechałam to też ubezpieczałam się tam. Przyznam jednak, że od dość dawna nie robiłam porządniejszego przeglądu ofert ubezpieczycieli, na krótsze wyjazdy standardowo kupuję tam. Jakbym jeszcze raz jechała do USA to być może poszukałabym czegoś z kosztami leczenia bez limitu.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 25 Maj 2017 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 80
Zadzwon do swojego brokera ubezp. On Ci cos dobierze.
Ja wzialem teraz z Warty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Maj 2017 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ja też chyba wezmę z warty. Nie mam siły czytać tych wszystkich OWU, po przestudiowaniu trzech warta wypada najkorzystniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 26 Maj 2017 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
kontrol napisał(a):
AXA odpada po tym co przeczytałem


Co przeczytałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 27 Maj 2017 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ich zagmatwane OWU. Specjalnie piszą tak żeby nic nie zrozumieć, resztę opisałem w #58, ale można by pewnie długo wymieniać.
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 29 Maj 2017 08:44 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
mam znajomych w biurze ubezpieczen i powiedzieli jasno, zeby od axy trzymac sie jak najdalej mozna :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 23 Paź 2017 11:01 

Rejestracja: 23 Paź 2017
Posty: 1
kontrol napisał(a):
Nie mam siły czytać tych wszystkich OWU


Czytanie całego OWU jest rzeczywiście męczące, ale można wybrać to co najważniejsze. Warto zawsze zapoznać się z limitami kosztów na poszczególne usługi (choćby transport medyczny do Polski bez limitu kosztów jest super opcją, zwłaszcza jeśli jedziemy gdzieś daleko) oraz wyłączeniami odpowiedzialności. To tam właśnie ubezpieczyciel podaje sytuacje, kiedy nie wypłaci odszkodowania. Warunki różnych ofert można też szybko sprawdzić w porównywarkach ubezpieczeń, takich jak Ubea.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 27 Lis 2017 10:47 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Witam. Mój ojciec wylatuje na pół roku turystycznie do USA i potrzebuje dobrego ubezpieczenia. Ojciec ma 65 lat i leczy się u kardiologa od kilkunastu lat. Nigdy nie miał zawału czy czegoś poważnego ale monitorowany jest u kardiologa jak pisałem już szmat czasu. Więc trzeba wybrać tą opcje z chorobami przewlekłymi. Tam też będzie jeździł na nartach trochę, ale to chyba nie ma dużego znaczenia. Ogólnie to takie ubezpieczeni lepiej kupić w Polsce czy może w USA. Ojciec jedzie do syna który ma obywatelstwo amerykańskie. Może lepiej wykupić coś na miejscu lub podpiąć ojca jakoś pod ubezpieczenie mojego brata. Wszystko ogólnie mam ubezpieczone w PZU, też z tej firmy dostałem ofertę takiego ubezpieczenia. I jeśli chodzi o cenę i warunki to wyszło gorzej niż w takim Signal Iduna. Czy są jakieś firmy ubezpieczeniowe które specjalizują się w tego tupu ubezpieczeniach? Doradźcie proszę jakie kupić ubezpieczenie w Polsce, od sprawdzonej firmy i na dobrych warunkach. Wole wydać trochę więcej i mieć w miarę spokojną głowę.
Wdzięczny będę za wszelkie porady. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 27 Lis 2017 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Jaką dostałeś ofertę z PZU?

Za dobrą polisę 65+ z chorobami przewlekłymi i sportami zimowymi, to licz się z kosztami 6k+ zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 27 Lis 2017 18:52 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Nie mam przed sobą tej oferty PZU, jak wrócę jutro do domu to napiszę dokładnie jak wyglądała ta oferta. Cena za pół roku tej polisy była ok. 2300 złotych bodajże. Ale sumy ubezpieczenia były niższe niż w Signal iduna które oferowano ojcu za chyba 1600 zł. Z tymi nartami to to być nie musi. Ojciec będzie pewno ze 2-4 razy na jakimś weekendowym wyjeździe. Bardziej chodzi o sprawy zdrowotne. Tak jak pisałem nie miał żadnych zawałów, bajpasów czy podobnych spraw. Ale obciążony jest genetycznie i monitorowany od ponad 20 lat u kardiologa. Widać nie do końca byłem świadomy bo kwota 6 tyś złotych przerasta budżet i to sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Lis 2017 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Mogę się tylko domyślać, że przy takiej składce suma ubezpieczenia nie była zbyt wysoka i na pewno nie zawierała opcji na choroby przewlekłe.

Radziłbym zapoznać się z wybranymi kosztami pomocy w USA zanim ktokolwiek zdecyduje się wykupić słabą polisę:
Cytuj:
1. USA - Zasłabnięcie w wodzie, w trakcie pływania w oceanie. Zatrzymanie akcji serca, stan krytyczny - 800 202
2. USA – ponad 250 tys. zł - udar mózgu (hospitalizacja i transport medyczny air-ambulansem).
3. USA – 140 tys. zł - ukąszenie owada, zakażenie - zapalenie tkanek miękkich kończyny dolnej, (konsultacja lekarska, hospitalizacja, transport).
4. USA – 120 tys. zł - zator w nodze - zakrzepica żylna w lewej kończynie dolnej (hospitalizacja).
5. USA – 106 tys. zł - ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego (hospitalizacja, operacja – laparoskopia).
6. USA – 295,000,00 zł – zapalenie płuc.
7. USA – ponad 200 000,00 zł – spiralne złamanie kości udowej, z przemieszczeniem.
8. USA – ok. 190 tys. zł: nagła operacja amerykańskich lekarzy po ostrych bólach brzucha.
9. USA – ok. 120 tys. zł: leczenie operacyjne osoby z objawami ostrego zapalenia.


Sam transport air ambulansem to wg danych ubezpieczyciela 250 tysięcy złotych.

Poza tym rok temu była historia Polaka, który pojechał ze zbyt niską polisą do Ameryki Południowej. Dostał rachunek za udar w wysokości 450 tysięcy złotych + był pod respiratorem, więc powrót do Polski to kolejne 400 tysięcy. Nikt nie był w stanie tego zapłacić - nie wiem, jak się skończyło.

Kod:
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rachunek-na-800-tysiecy-zlotych-za-leczenie-na-wakacjach,617216.html


Oczywiście nie mówię, że cokolwiek się stanie, ale wyjazd (czyli niecodzienny wysiłek) osoby chorej przewlekle, monitorowanej kardiologicznie, w wieku 65 lat bez polisy na pół roku zbyt rozsądne nie jest.

Jeszcze jest być może jakaś opcja ubezpieczenia na miejscu, ale nie liczyłbym na duże oszczędności. Polisy w Polsce są podobno najtańsze w Europie (a co dopiero w porównaniu ze stanami).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:29 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Widzę ceny są mocne. Znalazłem maila z jedną wyceną od tej Signal Iduna, bo mail był na moim koncie pocztowym:
KL 100 tys euro (najwyższe) + 15 tys NNW + choroby przewlekłe ok 1030 zł 30 grudzien- 30 czerwiec
PZU zobaczę dopiero jutro bądź w środę, ale było to ok. 2300 zł jesli dobrze pamiętam i niższe kwoty niż w tym Sigan Iduna. W PZU nie było opcji na wyższą kwotę ubezpieczenia KL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 29 Lis 2017 13:29 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 60
Loty: 12
Kilometry: 14 496
ja brałem nie dawno PZU Wojazer:

2 osoby, 21 dni, cel turystyka, bez chorób przewlekłych

KL 400k
Assistance pakiet rozsrzerzony
NNW 50k
Bagaz 5k

w sumie 600zl
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 02 Cze 2018 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Lecimy we wrześniu. Zdecydowaliśmy się na polisę z Warty

KL 800000
NNW 20000
Assistance Super + ratownictwo
Bagaż 500
OC 300000

Wyszło 630zł za 2 osoby, za 18 dni
OWU Warty było najbardziej czytelne, z jasno wymienionymi rzeczami, które wchodzą w skład polisy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 08 Sie 2018 13:34 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Czy ktoś miał doświadczenie z AXA Assistance? Cena całkiem przystępna w porównaniu do innych ubezpieczycieli z podobnymi sumami ubezp.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 09 Sie 2018 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Tak. Jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 31 Sie 2018 14:55 

Rejestracja: 04 Lip 2018
Posty: 10
hej, szukam ubezpieczenia dla dwóch osób 14 dni.
dostałam ofertę:

Pomoc medyczna i koszty leczenia/
Medical assistance and costs of treatment 500 000
Podróż Assistance/ Assistance travel
NNW/ Accident 30 000
Odpowiedzialność Cywilna/ Personal
liability 500 000
Bagaż/ Luggage 5 000



jest ok? całość 121 zł/osoba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 31 Sie 2018 15:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
A OWU Ci odpowiadają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 02 Wrz 2018 10:41 

Rejestracja: 04 Lip 2018
Posty: 10
boots napisał(a):
A OWU Ci odpowiadają?

Przebrnęłam przez te OWU, szczerze nie znam się dobrze na tych ubezpieczeniach, ale wydaje mi się ok. Na co zwrócić szczególną uwagę?

ubezpieczenie z Ergo Hestii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 02 Wrz 2018 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 100
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Zwróć przede wszystkim uwagę na wyłączenia, czyli w jakich sytuacjach ubezpieczenie nie zadziała. Na początku OWU jest także słownik pojęć - warto się z nim zapoznać bo tam znajdziesz opis pojęć, niby proste bo każdy wie co to np.kradzież ale ubezpieczyciel może tam doprecyzować co rozumie przez słowo kradzież i np. może się okazać że zwykła kradzież przez kieszonkowca nie wchodzi w grę :) Warto również przejrzeć co ubezpieczyciel oferuje pod hasłem koszty leczenie i assistance - bo wg mnie KL odgrywa tutaj kluczową rolę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 220 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group