Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mandat celny
#1 PostWysłany: 21 Mar 2018 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
mam takie pytanko jak się znajdzie jakaś obyta/doświadczona osoba:
w weekend celnicy złapali mnie na lotnisku i miałem delikatnie za dużo alko i fajek :D
dostałem dość pokaźny mandat, ale celnik źle spisał mój adres, i w pole pesel wpisał tylko datę urodzenia,
mój dowód nie był nigdzie skanowany/wpisywany w bazie, jedynie tylko na pliku mandatowym.
Jest jakaś opcja z tego się wywinąć? :D jest sens nie płacić skoro są błędne dane, a przebywam w Polsce?
Celnik wspomniał, że jak mnie znajdą to będzie dużo większy, no ale wiadomo jak nasze relacje międzynarodowe ostatnio wyglądają...
No to takie ciekawe pytanko do dyskusji podsuwam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Mandat celny
#2 PostWysłany: 21 Mar 2018 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Poszukaj jakiegoś forum dla przemytników, tam więcej "obytych/doświadczonych osób" spotkasz :lol:
Ile tego mandatu dostałeś? Ja bym zapłaciła i zapomniała.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#3 PostWysłany: 21 Mar 2018 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Po pierwsze dlug to sprawa honorowa, czemu maja myslec ze obywatele PL to krety i zlodzieje, a po drugie moga miec Twoje dokladne dane w systemie.
W wypadku poszukiwan nie jest problemem znalezc delikwenta znajac imie, nazwisko i dokladna date urodzenia, chyba ze masz na nazwisko Nowak czy Kowalski i w tym samym dniu urodzilo sie wielu takich. :D
Ponadto ryzykujesz z kolejnym wjazdem do Norwegii czy w gorszym przypadku do strefy Schengen.
Tak z ciekawosci jak wysoki byl ten mandat?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#4 PostWysłany: 21 Mar 2018 10:32 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Są dwie opcje, albo zapłacić i mieć z głowy lub pogadać z prawnikiem o możliwości anulowania mandatu ze względu na błąd formalny. Zostawić i nie płacić nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#5 PostWysłany: 21 Mar 2018 10:34 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
podpisywales mandat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#6 PostWysłany: 21 Mar 2018 10:38 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
O jakiej kwocie mówimy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#7 PostWysłany: 21 Mar 2018 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
4100 NOK, nie jest to jakaś wielka kwota z drugiej strony, tw. dla św spokoju chyba zapłacę, tyle, że mam 7 dni na to :(
no podpis taki złożyłem byle jaki, jak zobaczyłem, że dane nie są wszystkie moje podane
no a na forum przemytników raczej nie będę szukał bo bardziej za podróżnika się uważam, no a teraz z ciekawym doświadczeniem :D
jedynie mogę dać wskazówkę, żeby nie mieć nic w reklamówce z bezcłówki bo się rzuca w oczy :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#8 PostWysłany: 21 Mar 2018 11:20 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Możesz spróbować tu https://forumprawne.org spytać, czy taki błąd wpływa na ważność mandatu. Wydaje mi się, że nie wpływa ale jak chcesz to się dowiaduj.
Góra
 Profil Relacje PM off
bizqit lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#9 PostWysłany: 21 Mar 2018 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ale imię i nazwisko i data urodzenia się zgadzają?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#10 PostWysłany: 21 Mar 2018 11:24 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
nie jest wazne czy podpisales starannie czy byle jak -wazne ze przyznales sie do winy podpisujac. :D

nie masz co walczyc o unikniecie- mozesz napisac do nich i poprosic o rozlozenie na raty,a jak kilka splacisz to nastepne pismo o umorzenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#11 PostWysłany: 21 Mar 2018 11:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
bizqit napisał(a):
jedynie mogę dać wskazówkę, żeby nie mieć nic w reklamówce z bezcłówki bo się rzuca w oczy :P

czyli w Polsce nakupiles wodki i fajek z reklamowka wypchana towarem normalnie jakby nigdy nic wychodziles
z obszaru celnego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#12 PostWysłany: 21 Mar 2018 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
dokładnie, chociaż nie była napchana tylko 2 flaszeczki były, gdzie można mieć 1 (wtedy jeszcze nie wiedziałem) co już się mogło rzucić w oko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#13 PostWysłany: 21 Mar 2018 13:53 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Mandat 1800zl?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#14 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Na norweskie zarobki to nie jest jakaś zawrotna kwota. Lepiej zapłać bo może kosztować Cię to znacznie więcej w przyszłości.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#15 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
za przekroczenie limitu o jedna flaszke 4000NOK? :?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#16 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:20 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
no wlasnie... cos za duzo... ile tej wodki i fajek bylo ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Mandat celny
#17 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 224
Kurczę znam sporo osób które do Norwegii zabierają zawsze nadwyzszke (w tym ja sam) typu dwa kartony fajek zamiast jednego i najwyżej celnik ten jeden karton zabiera, a tobie mandat wlepili? Mnie to wygląda jakbyś miał dużo za dużo. Mnie samego jeszcze na kontrol nigdy nie zhaltowali więc doświadczeń własnych nie mam.

Co do reklamówki to ja tak robię, w reklamówce karton plus litr, w torbie jeszcze jeden karton. Robię tak bo jak mnie wezmą na bok to i tak nic mnie nie uratuje, a zdarza się że celnik tylko pyta po co przyleciałem do Norwegii, ile mam fajek i alkoholu to mu otwieram reklamówkę i pokazuję i cześć. Również sobie wmawiam że jak idę z widoczna reklamówka z taxfree to celnicy wyłapujący ludzi do kontroli sobie myślą że ten pan nie ma nic do ukrycia xd

Bez problemu znalazłem stawki za przemyt. 1L alkoholu powyżej 22% to jest 400kr mandatu, tak samo jeden karton papierosów powyżej limitu, właściwie to stawka 400kr obejmuje do 400 papierosów nad limitem czyli dwa kartony. Powyżej 2000 papierosów wzywana jest policja.
4k koron to jakieś 5 litrów wódki albo 5 kartonów papierosów poza limitem

Artykuł z poprzedniego roku więc na 2018 może stawki są już nieco wyższe https://www.dinside.no/okonomi/fra-i-ar ... e/66592957
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#18 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
@gosiagosia tak, imię, nazwisko i datę urodzenia mają poprawne, w polu na ID jest wpisana tylko moja data urodzenia zamiast nr dowodu czy pesel, stąd moje takie zaciekawienie tematem

no tak, nie ukrywam , że miałem trochę za dużo (x5 ponad normę), ale na widoku właśnie miałem tylko 2, co skutkowało 'rzuceniem się w oczy' :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#19 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:48 

Cytuj:
a) inntil 10 liter drikk med alkoholinnhold over 22 til og med 60 volumprosent:
Antall liter Beløp
til og med 1 400 kr
derover til og med 2 800 kr
derover til og med 3 1 600 kr
derover til og med 4 2 500 kr
derover til og med 5 3 400 kr
derover til og med 6 4 500 kr
derover til og med 8 7 000 kr
derover til og med 10 9 500 kr



a) do 10 litrów napojów alkoholowych o zawartości powyżej 22% do 60% objętościowych:
Liczba litrów: Ilość mandatu
powyżej 6: 4500 kr

8 litrow bylo :D (1 legalnie i ponad 6 (czyli 7) nadwyzki :D)

Dane z:
https://lovdata.no/dokument/SF/forskrif ... APITTEL_15
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat celny
#20 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 224
bizqit napisał(a):
@gosiagosia tak, imię, nazwisko i datę urodzenia mają poprawne, w polu na ID jest wpisana tylko moja data urodzenia zamiast nr dowodu czy pesel, stąd moje takie zaciekawienie tematem

no tak, nie ukrywam , że miałem trochę za dużo (x5 ponad normę), ale na widoku właśnie miałem tylko 2, co skutkowało 'rzuceniem się w oczy' :(


Mieszkasz w Norwegii i masz numer personalny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group