Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 31 Sie 2017 13:26 

Loty: 40
Kilometry: 62 626
Punkty statusowe: 106
złoty
A nie zauważyłem ze to upadłe niemieckie anioły :D

#82 PostWysłany: 31 Sie 2017 13:48 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 19 009
Punkty statusowe: 48
srebrny
gruby_inversia napisał(a):
Pomyliłeś lotniska i masz pretensje do posrednika?
Sprawdź ile dni przed odlotem zmienili ci lotnisko. Moze bedzie należeć ci sie odszkodowanie.

To sprzedawca nie poinformował go o zmianie lotniska, więc trudno żeby nie miał pretensji. Jeśli nie dostał informacji od pośrednika to jak najbardziej nie pomylił lotnisk.

#83 PostWysłany: 31 Sie 2017 13:51 

Loty: 40
Kilometry: 62 626
Punkty statusowe: 106
złoty
Przeciez sam poszkodowany twierdzi, ze było napisane z jakiego lotniska ma leciec tylko małym drukiem.
jacakatowice lubi ten post.

#84 PostWysłany: 31 Sie 2017 13:54 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 19 009
Punkty statusowe: 48
srebrny
Cytuj:
doszedł do mnie mail z zaznaczonymi na czerwono nowymi godzinami jednak nikt nie napisał najważniejszego że zmieniło się lotnisko !!!

Gdzie tu jest napisane o zmianie lotniska? To, że zmieniły się trzy literki w szczegółach biletu, na którym zresztą jest dużo różnych innych kodów, nie jest dla konsumenta informacją o zmianie lotniska.
dj3500 lubi ten post.

#85 PostWysłany: 31 Sie 2017 14:56 

Punkty statusowe: 49
srebrny
@Krzysztof11 a z jakiego miejsca odlatywałeś że zmieniło się lotnisko?

#86 PostWysłany: 25 Paź 2017 16:45 

Punkty statusowe: 0
Witam,

z góry przepraszam, jeśli w nieodpowiednim temacie, to proszę o przeniesienie.

Kupiłem bilet na Tripsta.pl, niestety ze względu na losowe przyczyny nie będę mógł wylecieć. Wylot za 1,5 miesiąca. Bilet kosztował aż 6300, z czego podatki to około 2000zł(nie ma/nie znalazłem na bilecie wyszczególnienia ile z tego to konkretne opłaty).

Bilet w taryfie bezzwrotnej, ale jak rozumiem część podatków jest zawsze do zwrotu?

Skontaktowałem się z Tripstą w celu pytania ile mógłbym "uratować" z tego biletu i dostałem odpowiedź, że 0, bo opłata manipulacyjna przy zwrocie to 210zł, a kwota, która mógliby zwrócić jest mniejsza niż 210, więc wychodzi 0. Czy jest to możliwe, bo zakładałem z góry, że podatki do zwrotu muszą być wyższe niż 210zł? Oczywiście na moje pytanie, żeby przedstawili mi wyszczególnienie podatków i opłat do tego biletu już nie mam odpowiedzi.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!
Pozdrawiam,Radek
 Profil Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 25 Paź 2017 17:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Sprawdź na bilecie lotniczym warunki taryfy, w której był wystawiony bilet. Tam powinno być wszystko napisane.
 Profil Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 25 Paź 2017 18:34 

Punkty statusowe: 0
Japonka76 napisał(a):
Sprawdź na bilecie lotniczym warunki taryfy, w której był wystawiony bilet. Tam powinno być wszystko napisane.

Sprawdziłem, jak rozumiem to wszystko rozchodzi się o zapis: FOR NON REFUNDABLE TICKETS THE YQ/YR CARRIER IMPOSED SURCHARGE WILL NOT BE REFUNDED

Dlaczego linia lotnicza może nie zwracać podatków i opłaty paliwowej jeśli de facto podróż się nie odbyła? Poczytałem trochę o tym w internecie, ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy wykładni.

Pozdrawiam,
Radek
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość