Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 14 Paź 2018 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
ze względu na zbyt krótki pobyt, 10 dni wybrałem Langtang, po przyjeździe z lotniska do NTB wyrobiłem TIMSa za 2k rupii + wejście do NP za 3,4k rupii, także do innych regionów Nepalu ludzie tam będący wyrabiali TIMSy, co do EBC to się nie wypowiem, co jest potrzebne ale na inne treki pozwolenia wydawane są jak dawniej np. na AC lub ABC,
przy okazji mogę, jeśli ktoś się wybiera na trek do Nepalu polecić gorąco Langtang, trasa o niebo lepsza niż ABC, widoki też, a przy okazji można trochę dopomóc ludności miejscowej, gdyż ten region był mocno dotknięty trzęsieniem ziemi w 2015 r.,
jedynym minusem jest b. długi dojazd, na plus obok pięknej trasy wzdłuż rzeki są warunki pobytu, w Kyanjin Gumpa na 3900 m npm, za darmo jest nocleg w pokoju z łazienką z ciepłą wodą i prawdziwym kompaktem z deską, ładowanie tel., i filtrowana woda, płaci się tylko za jedzenie i picie !
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#142 PostWysłany: 15 Paź 2018 00:32 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
loty sa w stalych cenach? czy zdarzaja sie jakies promo albo lepsze ceny na miejscu?

jak przegladam, to do Lukli online za jakies 1250zl RT, calkiem sporo jak na 25minutowe loty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 15 Paź 2018 03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Tak są to stałe ceny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 03 Lis 2018 19:27 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 80
Loty: 96
Kilometry: 219 964
Finalnie wylądowałem na trekingu Annapurna Circuit (AC).
ACAP - sprawdzali zawsze na każdym punkcie kontrolnym
TIMS - sprawdzili 2 razy

AC => krajobraz przepiękny!
Załącznik:
ac.jpg
ac.jpg [ 125.73 KiB | Obejrzany 1334 razy ]
_________________
NEVER STOP EXPLORING
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 04 Lis 2018 01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Krajobraz przepiękny, ale zdjęcie zmasakrowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 04 Lis 2018 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Załącznik:
nepal tserko ri.jpg
nepal tserko ri.jpg [ 414.55 KiB | Obejrzany 1256 razy ]
to może wrzucę moje z przed miesiąca na zachętę z doliny Langtang krainy pandy czerwonej i pantery śnieżnej
pierwszy z pięciotysięcznika na ostatni zdobyty ośmiotysięcznik przez Jerzego Kukuczkę, drugi na trasę wzdłuż doliny na wysokości ok. 3,5 k. npm

Załączniki:
nepal dolina langtang.jpg
nepal dolina langtang.jpg [ 584.19 KiB | Obejrzany 1256 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 28 Sty 2019 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Żeby nie zakładać nowego tematu. Planuję wkrótce trekking 3 przełęczami w okolicy Everest (z pominięciem Kongma La). Przygotowałem sobie pierwotny plan. Zaczynał i kończył będę z Phalpu. Niestety nie widzę opcji dojścia do Jiri. Nie wiem gdzie mógłbym urwać dodatkowe 3 dni. Jeden dzień mógłbym urwać wracając z Lumde do Nanche Bazar. Tak poza tym nie widzę innej możliwości. W związku z tym zostanie mi jeden dzień niezagospodarowany. Z Waszym doświadczeniem jak byście zmienili ten plan żeby zagospodarować ten dzień ?
Czy przejść przez Kongma La ? Czy może wejść na Gokyo Ri ? Czy próbować wpleść Kala Patthar ? Czy może zrobić EBC i przeznaczyć dodatkowe dni na przejście do Jiri ?Czy też może dołożyć dodatkowy dzień na aklimatyzację i odpoczynek ?
Czy któryś odcinek z poniższego planu wydaje Wam się nierealny ?

25.03 Wylot z Amsterdamu
26.03 Przylot do Kathmandu (8.50) Ogarnięcie sprzętu
27.03 Kathmandu - Phalpu Autobus
28.03 Phalpu - Nunthala ..... - 2220 mnpm 7 godzin
29.03 Nunthala - Bupsa 2220 - 2360 mnpm 5 godzin
30.03 Bupsa - Cheplung 2360 - 2710 mnpm 7 godzin
31.03 Cheplung - Namche Bazar 2710 - 3440 mnpm 7 godzin
1.04 Aklimatyzacja
2.04 Namche Bazar - Tengboche 3440 - 3870 mnpm 4 godziny
3.04 Tengboche - Pheriche 3870 - 4240 mnpm 3,5 godziny
4.04 Aklimatyzacja
5.04 Pheriche - Dughla 4240 - 4620 mnpm 2 godziny
6.04 Dughla - Dzonglha 4620 - 4840 mnpm 2 godziny
7.04 Dzonglha - Gokyo (via Cho La 5420 mnpm) 4840 - 4750 mnpm 8 godzin
8.04 Odpoczynek
9.04 Gokyo - Lumde 4750 - 4350 mnpm 7 godzin
10.04 Lumde - Thame 4350 - 3750 mnpm 3 godziny
11.04 Thame - Namche Bazar 3750 - 3440 mnpm 3 godziny
12.04 Namche Bazar - Cheplung 3440 - 2710 mnpm 7 godzin
13.04 Cheplung - Bupsa 2710 - 2360 mnpm 7 godzin
14.04 Bupsa - Nunthala 2360 - 2220 mnpm 5 godzin
15.04 Nunthala - Phalpu 7 godzin
16.04
17.04 Powrót do Kathmandu busem
18.04 Powrót do kraju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 28 Sty 2019 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
IMO wygląda to realistycznie. Fajnie, że chcesz wracać z Gokyo przez Renjo La, bo to bardzo urocza trasa. Ten jeden dzień zostawiłbym na Gokyo właśnie i wlazł na Gokyo Ri albo poszedł w górę doliny w stronę Cho Oyu. Ew. zrobił i jedno i drugie.

Alternatywnie możesz zostać jeden dzień dłużej w Thame i zobaczyć klasztor albo wejść na pięciotysięcznik obok (nie pamiętam już nazwy).

Jeśli przejście przez Cho La zajmie Ci zbyt dużo czasu, to są lodge zaraz przy lodowcu (w Dragnag), nie ma konieczności kończenia tego dnia w Gokyo.

Z Thame jest też wysoka ścieżka, która omija Namche - dzika i piękna. Niestety zrobiłem jej tylko fragment i zawróciłem do Namche, bo miałem jakieś zdrowotne problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off
dawidchyl lubi ten post.
dawidchyl uważa post za pomocny.
 
      
#149 PostWysłany: 28 Sty 2019 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
próbować zaoszczędzić czas możesz po przyjeździe busem z Katmandu, można tam wynająć jeepa i podjechać nieco wyżej urywając dzień-dwa, druga możliwość to nie robienie wolnego na aklimatyzację, ale to zależy od organizmu, mi się jeszcze nie zdarzyło żebym musiał robić przerwy w drodze na górę, odpoczynek tak, po zejściu jak był czas, no i pogoda może namieszać w planach, to bym bardziej wziął pod uwagę
Góra
 Profil Relacje PM off
dawidchyl lubi ten post.
dawidchyl uważa post za pomocny.
 
      
#150 PostWysłany: 29 Sty 2019 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Dzięki wielkie za przydatne rady.

Po namyślę, wolę nie urywać więcej dni celem dojścia do Jiri a zostawić sobie zapas właśnie na wypadek problemów z organizmem lub złej pogody. W tym przypadku mam 4-5 dni na aklimatyzację / odpocznek / złą pogodę w połączeniu z pobocznymi wycieczkami. Wydaje mi się to całkiem rozsądne.

Jeśli jesteśmy już przy pogodzie. Rozumiem, że w ciągu dnia mogę spodziewać się temperatur trochę na plusie, ze spadkami na minus na najwyższych partiach i z ze srogą piździawą w noc ? ( + wszelkie anomalia, wiadomo jak to w górach)
Zastanawiam się nad okryciem. Do tej pory trekkingowo zawsze używałem jakiegoś docieplacza i softshella. Świetnie sprawowało się to w NZ. Softshell chronił przed wiatrem i deszczem. Z polarem do -5 bywało mi bardzo przyjemnie. Dodatkowo mam też ciepłą kurtkę narciarską, które sprawdza się super przy wietrze / śniegu / deszczu i niskich temperaturach, no ale przy trekkingu jest w niej za gorąco. Nie chcę brać za dużo ubrań. Co byście rekomendowali ? Softshell, polar i merynos na trekking i do tego narciarska na zimne noce i najwyższe punkty ? Rozwiązanie wydaje się całkiem fajne gdyby nie fakt, że taka kurtka nie należy do najlżejszych. Czy może zainwestować w puchówkę ? Z czego Wy korzystaliście ? Żeby było trudniej to ja jestem zimnolubny, dziewczyna lubi ciepełko :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 29 Sty 2019 16:32 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
dawidchyl napisał(a):
Jeśli jesteśmy już przy pogodzie. Rozumiem, że w ciągu dnia mogę spodziewać się temperatur trochę na plusie, ze spadkami na minus na najwyższych partiach i z ze srogą piździawą w noc ? ( + wszelkie anomalia, wiadomo jak to w górach)

Temperatury w tym okresie w Namche Bazar (takie mocno uśrednione) w najcieplejszym punkcie dnia wahają sie w przedziale od 0 do +5 stopni Celsjusza, w nocy od -7 do 0. Na wysokości Gokyo to jakieś 5 stopni mniej, w nocy jednak może także czasami spaść nawet do -15.
W dzień - jeżeli jest dobra pogoda - to w słońcu odczuwalne temperatura jest całkiem przyjemna.

Odradzam brania ciężkiej kurtki (i generalnie ciężkich rzeczy). Kurtka puchowa jest OK. Można się w nią zaopatrzyć w KTM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 29 Sty 2019 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
zgadzam się co do kurtki, na pierwszym treku miałem taką narciarską, akurat trafiliśmy na złą pogodę i śnieg (początek marca), jak schodziliśmy to w deszczu cała przesiąkła wodą (ważyła z 5kg) i suszyłem ją w Pokarze cały dzień w słońcu, na 2 trek wziąłem cienką kurtkę przeciwdeszczową i z windstoperem i to był dobry wybór, bo przy ładnej pogodzie -czego życzę- jest idealna, mało miejsca zajmuje i waży, najważniejsze są koszulki i spodenki termo, lekkie i ciepłe, a na postoju można taką koszulkę powiesić na sznurku i szybko wyschnie, jeśli na miejscu będą dobre prognozy pogody to bym zrezygnował z puchu, chyba że zamierzacie zdobyć jakiś 6k. Koniecznie czapka i rękawiczki i powerbank
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 29 Sty 2019 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Moja konfiguracja jest raczej klasyczna - termiczna koszulka (długi rękaw), jakiś fleece i GTX ProShell. Przez zdecydowaną większość czasu (mówię tu okresie wiosennym albo jesiennym) chodziłem tylko w koszulce termicznej i gore. To nie jest wspinaczka, gdzie możesz trochę powisieć na stanowisku, praktycznie cały czas jesteś w ruchu, więc taka kombinacja jest w większości przypadków wystarczająca. Przy mocniejszym wietrze i bardzo chłodnych dniach, zakładałem jeszcze fleece, ale to bardzo rzadko. Zamiast GTX może być softshell, bo w marcu/kwietniu nie powinno zbyt dużo padać.

Zamiast fleece'a może być puchowa kamizelka pod goretexa. Do kupienia na miejscu za niewielkie pieniądze.

Fleece przydawał się głownie do siedzenia w jadalniach lodge'ów wieczorem.

Natomiast kluczowy jest ciepły śpiwór na noce. W lodge'ach są koce, ale to zazwyczaj dużo za mało. Sam używałem śpiwora Yeti GT 2 900 z komfortem do -16C, do tego wkładka. Może jestem ciepłolubny, ale i tak czasem mi było zimno, sczególnie w okolicach 5k.

Bardzo przydawał się buff - chroni szyję, możesz zasłonić usta i nos, gdy bardzo wieje. I dobre okulary lodowcowe - takie, które zasłaniają oczy z boku i od dołu/góry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 03 Cze 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Z innej beczki, ChoLa Pass zostało okablowane.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 03 Cze 2019 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
W sensie założyli poręczówki?

No, w sumie pomysł OK. Ja tam wchodziłem od strony Gokyo i bez raków czułem się miejscami mało komfortowo. Inna rzecz, że widziałem tam porterów, którzy zapieprzali w klapkach. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 03 Cze 2019 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Tak.
Aczkolwiek pewnie mało kto będzie z tego korzystał jak z poręczówek, pewnie bardziej jak z łańcuchów.

Ja schodziłem do Gokyo i twierdzę, że to było dobra decyzja iść ze wschodu na zachód.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group