Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Maj 2013 13:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
ja jechalem pociagiem 2 klasa (4 lozka) z powodu dziewczyny, i zaplaczylem okolo 100 zloty za osobe o/w. Bylo czysto, wygodnie i wyspalem sie. a co do nocleg, to polecam Envoy hostel ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 27 Maj 2013 15:48 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Ja kilkanaście dni temu jechałem pociągiem i godzinę przed odjazdem były ostatnie miejsce w plackarcie.
Do Erywania dostałem się systemem łączonym do granicy marszrutka a potem stop. Bez problemu i można sobie zrobić postój w Alewerdii
Nocowałem w hostelu, który okazał się mieszkaniem, do któego dostaliśmy klucze (znajdowało się w bloku obok)
Srednie to było
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Maj 2013 16:28 

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 17
Również polecam Envoy Hostel, znajduje się w samym centrum, miejsce typowo backpackerskie, obok kilka sympatycznych pubów, ponadto jedna dziewczyna z obsługi mówi po polsku :)
Postój w drodze polecam w Aparan (miasteczko przed przełęczą przy Aragats od strony północnej), jest tam duży, dobrze wyposażony 24h sklep i większość miejscowych długodystansowych marszrutek właśnie tam robi postój.

Co zobaczyć?
Wokół Erywania: Khor Virap,Garni,Geghard,Etchmiadzin, jezioro Sevan (ale to już dalej)
Po drodze: kanion Debed
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Maj 2013 19:27 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 5
Wielkie dzieki za te namiary. Ten hostele to w jakich cenach?

W kwestii podróżowania z Erewania po Armenii, to co najlepiej zrobić. Jest nas dwójka słyszeliśmy o opcji wynajęcia taksówki na dzień i objechania 1 dzień paru miejsc w koło stolicy. Czy ktoś z Was ma praktyczne info na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off
Michał Woźniak uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 27 Maj 2013 21:56 

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 17
Zdecydowanie najtaniej marszrutki albo nawet stopem (czasem nawet Ormianie sami proponują).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Maj 2013 22:17 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 100
Z moich doświadczeń marszrutka to była porażka, czekałem parę godzin, oczywiście kierowca cały czas mnie zapewniał że za chwile jedziemy. Póżniej się okazało że czekał na trasport warzyw i razem z kolegą jechaliśmy z paprykami. Marszrutka ma ten plus ze czeka na granicy aż dostaniecie wizę a pociąg nie, ale nie jestem pewny tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Maj 2013 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Nie ma już wiz, więc tego problemu też nie ma.
Co do marszrutek to zależy skąd jedziesz. Te spod dworca głównego to fakt, jeżdżą z warzywami i owocami (ja jechałem na jakichś cytrusach :) ). Lepiej jest brać te z 'dworca' Ortachala. Tam jeżdżą głównie z ludźmi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Maj 2013 23:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tak samo jak z stacji metra Avlabari jada Busiki/samochody do Yerevania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Maj 2013 04:28 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 7
Loty: 200
Kilometry: 382 776
Hej,
Planujemy 16 czerwca jechać z tbilisi marszrutką do Erewania ( niedziela ) / powrót 17 czerwca - czy w niedzielę w Gruzji wszystko funkcjonuje, tak jak w pozostałe dni tygodnia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Maj 2013 12:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
tak ;) jak normalny dzien
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Maj 2013 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
A ktoś może wie o jakich godzinach odjeżdżają marszutki z Tbilisi, a o jakich z Erewania ?

I jak to jest z pociągiem? bo wyczytałem, że z Tbilisi jeździ w dni nieparzyste, a z Erewania w dni parzyste. Ktoś to może potwierdzić ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 30 Maj 2013 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
1. Jedne marszrutki odjeżdżają jak będzie wystarczająca liczba chętnych, inne odjeżdżają jak będą już załadowane owocami lub warzywami. Nie licz na jakiś specjalny rozkład. Po prostu musisz pójść na dworzec i się zapytać który odjedzie najszybciej. Tam już cię na pewno pokierują.

2. Jest tak, jak napisałeś. Jeździ jeden skład i dlatego odjazd wychodzi co 2 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 30 Maj 2013 13:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
ale od czerwca albo lipca pociag bedzie jechac co dzienie, tylko z inne godziny. Bo bedzie jechac Yerevan - Tbilisi - Batumi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Cze 2013 19:41 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
niebieski
hej,
szybkie pytanie do tych, którzy już byli (sorry, że nie sprawdzam, ale właśnie się pakuję i nie mam czasu sprawdzić)
czy są bezpośrednie marszrutki na trasach:
Kazbek - Gori
Gori - Wardzia
?
z góry dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 05 Cze 2013 20:24 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
como napisał(a):
hej,
szybkie pytanie do tych, którzy już byli (sorry, że nie sprawdzam, ale właśnie się pakuję i nie mam czasu sprawdzić)
czy są bezpośrednie marszrutki na trasach:
Kazbek - Gori
Gori - Wardzia
?
z góry dzięki za odpowiedzi!


Kazbegi - Gori może jedna dziennie będzie, MOŻE.
Gori-Wardzia na 99% bezpośrednich nie ma.

Wynika to z tego, że Gori nie leży bezpośrednio przy autostradzie i trzeba do niego kawałek odbić. Najszybciej będzie albo Kazbegi-Tbilisi-Gori albo popatrzeć na mapę przez jakie miejscowości musi jechać marszrutka i tam ją łapać. Generalnie przyda się pomoc tubylców do łapania marszrutki poza przystankami jak nie jest się mocno ogarniętym i nie zna miast gruzińskich i/lub gruzińskiego alfabetu.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Cze 2013 21:03 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Cześć, witam wszystkich serdecznie jako nowy członek forum. Wybieram się do Gruzji 30 czerwca z Warszawy na kilka dni i planuję wypad do Armenii. Z moich informacji wynika, że pociągi na trasie Tbilisi - Erewań kursują co 2 dni. Czy wie ktoś coś na temat kursów marszrutek? Podejrzewam, że do stolicy to prawdziwa, wielogodzinna wyprawa, ale może jest jakiś ciekawy stop gdzieś bliżej gruzińskiej granicy? Czy odprawa na granicy trwa długo? Od stycznia tego roku nie musimy mieć wiz do Armenii i warto ten fakt wykorzystać. Z góry dziękuję za pomoc (mój e-mail: rj25@op.pl)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 13 Cze 2013 21:10 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 383
srebrny
przejazd marszrutka trwa 5-6 godzin, zaleznie od warunkow na drodze. przed granica stop na 20 minut w przydroznej budzie wzdluz rzeki. Odprawa na granicy jak jeszcze byly wizy trwala max. 10 minut.
Po drodze do Erewania jest m.in Vanadzor i Asztarak (przez ten drugi nie kazda marszrutka jezdzi) ale oba miejsca są mało interesujace.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Cze 2013 23:56 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Dziękuję za informacje, bardzo pomocne! Prawdopodobnie pojade do Erywania jednak. Myślałem, że troszkę dłuzej zajmie droga. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 24 Cze 2013 11:22 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Odnośnie przejazdów pociągami to da się przejechać plackartnym z Tbilisi do Batumi, Poti, Zugdidi za około 7 lari.
W Mestii (wiadomość sprawdzona) doszło do zmowy cenowej właścicieli odnoście noclegów. Proponowana cena to niemal zawsze 20 lari/os. To samo dotyczy ceny marszrutki do Uszguli. Wynosi ona ok. 200 lari niezależnie od ilości osób.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 24 Cze 2013 23:59 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 6
W Tbilisi mam namiar na świetnego taksówkarza, to znaczy facet ma normalną pracę, ale jak ktoś się zgłosi na wycieczkę, to bierze wolne i wiezie - do Dawid Garedży, Kazbegi, Kutaisi, gdzie chcecie. Mówi naprawdę nieźle po angielsku, po rosyjsku również, a poza tym ma konkretne poczucie humoru. Vano, nr +995577187247. Ceny można dogadać, w 3 czy 4 osoby to już zwykle opłacalna sprawa. Pozdrówcie go od Agaty i Kingi:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group