Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Lis 2013 15:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
4 strony międlenia i 5% wartościowych postów, to może ktoś napisze, czy i jak z Tbilisi do Erywania dojechać i ile taka przyjemność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 08 Lis 2013 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
Roku napisał(a):
4 strony międlenia i 5% wartościowych postów, to może ktoś napisze, czy i jak z Tbilisi do Erywania dojechać i ile taka przyjemność?

"Jak zorientowaliśmy się później, koszt przejazdu marszrutką z Tbilisi do Erywania to 35 GEL."
weekendowy-wypad-do-gruzji-by-silesiair,214,31002
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 08 Lis 2013 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
viewtopic.php?f=91&t=28472
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 08 Lis 2013 16:26 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
wntl napisał(a):
Roku napisał(a):
4 strony międlenia i 5% wartościowych postów, to może ktoś napisze, czy i jak z Tbilisi do Erywania dojechać i ile taka przyjemność?

"Jak zorientowaliśmy się później, koszt przejazdu marszrutką z Tbilisi do Erywania to 35 GEL."
http://fly4free.pl/forum/weekendowy-wyp ... ,214,31002

To chyba cena dla turysty, bo w maju jak byłem to Gruzin powiedział mi, że cena wyjściowa w jedną stronę marszrutką to 25GEL, a i taniej się da. To by się zresztą zgadzało, bo nawet do Batumi jest sporo dalej z Tbilisi niż do Erywania.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kutaisi - Uszgali
#45 PostWysłany: 15 Lis 2013 00:36 

Rejestracja: 15 Lis 2013
Posty: 3
czesc podroznicy!!

wybieram sie do Gruzji 24.11, bede o 21:25 w Kutaisi i chcialbymk zabrac sie do Uszgali natychmiast, albo przynajmniej do Mestia. czy ktos zrobil ta trae? jak to wyglada w tej porze roku? jakie sa ceny i jak dlugo trwa podroz?

bede wdzieczny za wszelkie rady i podpowiedzi gdyz to moj pierwszy raz w tej czesci swiata

pozdrawiam serdecznie

eltoSHo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Uszgali
#46 PostWysłany: 15 Lis 2013 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Nie zabierzesz się natychmiast. Wątpię żebyś w ogóle dotarł na następny dzień.
Następnego dnia po przylocie z rana możesz dostać się co najwyżej do Mestii, a tam to już zależnie od pogody stanu drogi dalej do Ushguli etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Uszgali
#47 PostWysłany: 15 Lis 2013 00:48 

Rejestracja: 15 Lis 2013
Posty: 3
o tej porze ciezko juz wyglada sprawa z dojazdami? juz spadl snieg pewnie? w ogole myslisz ze to dobry pomysl z tym Ushgali? lece tylko na 4 dni i chcialem je w calosci spedzic w Ushgali wlasnie...jakies alternatywy?

Łączony post:
albo wynajecie samochodu zaraz po przylocie i samotna podroz do Ushgali, albo wlasnie do Mestia?jest to mozliwe?


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 15 Lis 2013 03:09, edytowano w sumie 1 raz
łączę posty, proszę korzystać z opcji "zmień"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Uszgali
#48 PostWysłany: 15 Lis 2013 09:34 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 3
Do Mestii można dojechać od razu z lotniska prywaciarzem, cena zależy od ilości chętnych osób ale poniżej 30 lari nie chcieli zejść. Jedzie się 3-4 godziny zależnie od warunków (np. lawiny kamienne tam czasami blokują ruch), w Zugdidi można wymienić pieniądze w kantorach. Na placyku w centrum Mestii zawsze rano czekają na chętnych do Uszguli. Cena też zależy od ilości osób ale kierowca generalnie kasuje nie mniej niż 200 lari - czyli 4os po 50, 5s po 40 itd. To jest cena tam i z powrotem niezależnie czy jedziesz w jedną czy obie strony dlatego jazda w jedną stronę jest mniej opłacalna. Jedzie się ok 3 godziny samochodem z napędem na 4 koła z prędkością 10-15km/h. Powrót jest o takiej porze żeby zdążyć przed zmrokiem dlatego po południu nikt tam nie jeździ. W lipcu wyjazd jest gdzieś od 5:00-9:00 powrót 15:00-17:00. Nie wiem czy w listopadzie w ogóle da się tam dojechać, do Mestii droga jest normalna asfaltowa całoroczna. W Uszguli problemu z noclegiem raczej nie ma , cena 20-30 lari. Powrót z Mestii też rano albo marszrutką do Batumi, Zugdidi czy Kutaisi albo prywaciarzem z negocjacją ceny. Czyli reasumując na dojazd i powrót trzeba liczyć 4 dni , koszt gdzieś od 120 do 200 lari.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Uszgali
#49 PostWysłany: 15 Lis 2013 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Z tego co czytałem to we wrześniu w Ushguli spadł śnieg a w Dolnej Swanetii intensywne deszcze i osuwiska błotne. Pogoda w Ushguli jest bardziej niż nieprzewidywalna.
Będziesz na miejscu to Ci Gruzini powiedzą co, jak, za ile i czy się da.
Powodzenia z wynajęciem samochodu, raz - kosztowna impreza, dwa - umiejętność poruszania się w trudnych warunkach o tej porze roku, trzy - stan techniczny pojazdu.

Mi osobiście bardziej się podobała gruzińska droga wojenna i Kazbegi niż Swanetia.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Uszgali
#50 PostWysłany: 15 Lis 2013 10:07 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Samochodem jechać tam to trzeba mieć teraz jaja jak Gruzini. Oni jak jeżdzą codziennie to przynajmniej wiedzą co mogą spotkać. Latem latają kamienie na drogę a co dopiero teraz. Podziwiam :)))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Uszgali
#51 PostWysłany: 15 Lis 2013 10:11 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Byłam w Mestii dokładnie wtedy, kiedy spadł ten pierwszy śnieg.
Warunki na drodze do Uszguli były złe, schodziły lawiny błotne, kamienne i wszystkie inne.
A deszcz skutecznie zawrócił nas z trasy na lodowiec (sami Gruzini zresztą kazali nam zawracać do miasteczka).

Jeśli chodzi o drogę z lotniska do Mestii, to jest marszrutka, ale na pewno nie o tej porze.
Sama droga do Mestii trwa ok. 6-7 h i jest bardzo męcząca nawet w dzień, a co dopiero w nocy, więc nie ma mowy o spaniu.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest noc w Kutaisi i wyjazd do Swanetii następnego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Uszgali
#52 PostWysłany: 15 Lis 2013 12:58 

Rejestracja: 15 Lis 2013
Posty: 3
ups.. no to sie wybralem :) jesli nawet dotre do tego Ushgali to pewnie wrocilbym na wiosne :) dziekuje wszystkim za pomoc i rady. trzeba zmienic plany, nie ma wyboru! to moze podpowiecie gdzie dojechac szybko, bezpiecznie tak aby te 4 dni spedzic w jednym miejscu na odpoczynku i pogaduszki z ludzmi a nie na podrozach i pstrykaniu fotek! wiele osob wspomina o Batumi,m choc mnie ciagnie w gory...

pozdrawiam wszystkich serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Uszgali
#53 PostWysłany: 15 Lis 2013 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
To może Park Narodowy Borżomi-Charaguli? Dosyć blisko z KUT.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kutaisi - Uszgali
#54 PostWysłany: 15 Lis 2013 13:26 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
już raz podawałem

Signagi

https://www.facebook.com/nato.sozashvili?fref=ts

odpoczniesz chłopie
nie zdążysz zdjąć plecaka już będzie na Ciebie czekała butelka wina i karafka (za free) wyśmienitej chachy po której wszystko zaczyna się podobać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 19 Lis 2013 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Moja siostra w zeszłym tygodniu leciała helikopterem z Tbilisi do Mestii. Bilety można rezerwować tylko telefonicznie (angielski, rosyjski) i odebrać je w agencji turystycznej. Przelot kosztuje 50 lari w jedną stronę, na trasie lata stary rosyjski Mi-17 i zabiera ok 20 osób. Po godzinie w Mestii wraca do Tbilisi. Wyloty z Tbilisi w poniedziałki i piątki o 11 przy sprzyjającej pogodzie.

EDIT: Rezerwacja pod numerami telefonów: +995 591 51 25 33, +995 591 51 25 31.

http://www.ghn.ge/news-97256.html

Załącznik:
IMG_0553.jpg
IMG_0553.jpg [ 61.07 KiB | Obejrzany 871 razy ]

Mi-17 4L-LLL w całej okazałości z zewnątrz...

Załącznik:
IMG_0568.jpg
IMG_0568.jpg [ 69.64 KiB | Obejrzany 871 razy ]

... i wewnątrz.

Załącznik:
IMG_0584-001.jpg
IMG_0584-001.jpg [ 66.99 KiB | Obejrzany 871 razy ]

Kaukaz z lotu ptaka.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Gru 2013 20:51 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 4
Może nie do końca ten wątek ale proszę o podpowiedź zorientowanych.
W jakich godzinach kursuje marszrutka Batumi-Sarpi oraz ew jaka byłaby cena Taxi na wymienionej trasie. Jeśli znacie ceny również prosiłbym o ich podanie. Będę niedługo w Batumi, "jestem fanem" drogowych przejść granicznych więc nie chciałbym dopuścić "zaliczenia" wizyty na kolejnym.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 04 Gru 2013 21:41 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Z Batumi do Sarpi jeździ co 15-20 minut autobus numer 16, bilet kosztuje 1 GEL, można kupić w kiosku lub u kierowcy. Jedzie wzdłuż głównej ulicy Chavchavadze i zatrzymuje się na przystankach z żółtą tablicą.

Georgianbus z lotniska do Batumi kosztuje oficjalnie 18 GEL, ale ostatnio była promocja i płaciłem 16, można płacić kartą kredytową. Kantoru nie widziałem.

Przed terminalem stoją droższe taksówki, tańszą można złapać po wyjściu na szosę, bo wielu taksówkarzy wysadza pasażerów na szosie, aby uniknąć opłaty parkingowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 04 Gru 2013 22:02 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
marszrutka jezdzi non stop jak sie zapelni (jest tablica za szyba SARPI) przewaznie co 20-30 minut.Niepamietam ceny ale cos kolo 1,50 GEL. Odjazdy z Tibilisi Square.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 05 Gru 2013 11:04 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 4
Wielkie dzięki, czyli rozumiem że do granicy można dojechać spokojnie marszrutką wcześnie rano lub późnym popołudniem. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 05 Gru 2013 11:26 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
tak bodajże do północy. Dużo Gruzinów jeździ tam do pracy codziennie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group