Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 456 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 03 Maj 2018 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@Mar77 No to nieźle to zagrodzili ;) Wiesz jak odszukać ten tunel w górach?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#262 PostWysłany: 03 Maj 2018 15:35 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Widocznie mają powody ;) Podobno trasa w części jest zalana. Wiem o tych tunelach tylko z teorii, nigdy nimi nie szedłem. Do Barranco de Masca można się dostać tunelem z sąsiedniego Barranco Seco, ale gdzie się zaczyna, gdzie kończy i na jakiej wysokości biegnie, nie mam pojęcia. Trzeba by szukać na jakichś dokładnych mapach topograficznych. W każdym razie wycieczka dla ambitnych :)
Góra
 Profil Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.
 
      
#263 PostWysłany: 03 Maj 2018 18:37 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1026
platynowy
@czarny38
W tym temacie znajdziesz informacje o trasie z Los Gigantos do Masca.
los-gigantes-masca-trekking,1255,120112

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
czarny38 uważa post za pomocny.
 
      
#264 PostWysłany: 28 Maj 2018 01:26 

Rejestracja: 28 Maj 2018
Posty: 21
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum, więc jeśli wrzuciłem go do złego tematu to proszę o wyrozumiałość i ewentualne wskazanie miejsca, gdzie powinien się on znajdować :)

Mam dosyć nietypowe pytanie dotyczące Teneryfy (a może i całych Wysp Kanaryjskich). We Wrześniu chcemy jechać z dziewczyną na wakacje, na własną rękę a nie z biura podróży. Myśleliśmy właśnie nad Teneryfą. Być może pojedziemy w czwórkę, razem ze znajomą parą (ale nie wiem czy ta informacja ma jakiekolwiek znaczenie). Czy uważacie, że jest to miejsce dobre dla młodych wczasowiczów? :) Pewnie ktoś powie, że to zależy od tego, czego oczekujemy od wczasów i jakimi ludźmi jesteśmy. Otóż jesteśmy energiczni i pozytywnie nastawieni, ale wakacje traktujemy jako czas przeznaczony na podładowanie akumulatorów i na wypoczynek połączony z odkrywaniem ciekawych miejsc. Chcemy zarówno posmażyć się na piaszczystej plaży i popływać w morzu, ale warto byłoby też coś ładnego zobaczyć. Nie jesteśmy typem ludzi, którzy imprezują do białego rana, a później pół dnia śpią, ale lubimy też wyskoczyć na drinka i chwilkę poświrować na parkiecie :) Czyli w skrócie: odpoczynek, zwiedzanie, zabawa (ale podkreślam - z umiarem!).

Jest to nasz drugi taki wakacyjny (podkreślam to słowo :D ) wyjazd za granicę. W ubiegłym roku byliśmy w Grecji na Zakynthosie (konkretniej miejscowość Laganas) i bardzo nam się podobało. Było dokładnie to o czym wspominałem wyżej. Spędziliśmy dużo czasu na całkiem przyjemnych plażach, ale też pozwiedzaliśmy różne zakątki wyspy (pieszo, autobusem lub z pomocą wykupionych wycieczek). Wieczorem było gdzie wyskoczyć i całkiem miło spędzić czas. Dlaczego mam wątpliwości? Ano dlatego, że znajoma która jest bardziej doświadczoną "wczasowiczką" przebyła identyczną drogę - najpierw Zakynthos a później Kanary (tylko nie pamiętam czy była na Teneryfie czy na GC). I stwierdziła z własnej autopsji, że skoro na Zakynthosie nam się podobało, to Kanary nie przypadną nam do gustu. Według niej w bardzo dużym stopniu dominują plaże ciemne, które są strasznie "depresyjne", i które nie zachęcają do wypoczynku. Nie polecała nam Teneryfy na wczasy, ale na wycieczkę (która nie da odpoczynku tylko wrażenia) już owszem. I właśnie tego się obawiam. Jeśli nie będzie zbytniej możliwości odpoczynku na plaży to nie będą dla mnie wakacje, tylko wyjazd :) Nie zrozumcie mnie źle - nie jesteśmy leniami, po prostu czego innego oczekujemy od wakacji a czego innego od wyjazdu nastawionego tylko i wyłącznie na typowe zwiedzanie od rana do wieczora. Niedawno znajomi wrócili z dwutygodniowej, WAKACYJNEJ podróży po Ameryce Południowej. Wrócili z worami pod oczami i masą siniaków. Wstawali codziennie o 6-7 żeby jak najwięcej zobaczyć a padali do spania już o 20, zazwyczaj ze zmęczenia. Podczas wycieczki na Machu Picchu prawie skonali a przez dwa tygodnie na plaży spędzili dosłownie jeden dzień. Ja osobiście chciałbym to wszystko zobaczyć, ale nie w ramach wakacji tylko w ramach wycieczki :) Więc reasumując: czy dla młodych osób z takim nastawieniem jest to dobry wybór? To, że Teneryfa ma sporo atrakcji to wiem. Ale czy znajdziemy tam coś dla siebie? Czy znajdziemy tam fajne, jasne plaże do leniuchowania? Czy będzie spory wybór barów, pubów, sklepów czy parkietów do tańczenia? Jeśli tak, to gdzie konkretniej powinniśmy szukać? Podejrzewam, że na południu wyspy ale w jakim rejonie? Czy może polecilibyście jakieś całkowicie inne miejsce na mapie świata?

Troche się rozpisałem ale proszę o wyrozumiałość i pomoc w wyborze. Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 28 Maj 2018 03:28 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Teneryfa jest miejscem dla każdego. Najfajniejsze plaże i klimat jest na południu wyspy od Los Cristianos i Playa de las Americas poczynając. Piasek nawieziony, wiec nie jest czarny jak na naturalnych plażach. Jest gdzie plażować, jest miejsce na spacery, są fajne miejsca do trekingu i pewnie kluby i puby też się znajdą. Jest to moim zdaniem dobre miejsce na wyjazd późną jesienią lub zimą. We wrześniu pojechałbym na Majorkę. ;)

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 28 Maj 2018 09:59 

Rejestracja: 28 Maj 2018
Posty: 21
@greg1291

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź :) Uspokoiles mnie trochę i jeszcze bardziej narobiłeś mi ochoty na wyjazd właśnie tam :) A jeśli można wiedzieć, czemu we wrześniu wybrałbyś Majorkę a Teneryfę dopiero w późniejszych miesiącach? Chodzi o pogodę, natłok ludzi czy jeszcze coś innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 28 Maj 2018 10:11 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Uwielbiam ludzi pytających się gawiedzi...czy będzie mi dobrze w jakims tam miejscu? :lol: :lol: :lol: Poczytaj wątki o Teneryfie i zdecyduj czy to jest odpowiednia destynacja dla Ciebie.Raczej nie ma większej satysfakcji jak samemu(samej) podejmuje się odpowiednią decyzję...ale może przesadzam? :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 28 Maj 2018 10:48 

Rejestracja: 28 Maj 2018
Posty: 21
Wydaje mi się, że ciut przesadzasz ;) Może ktoś jest takim samym typem człowieka jak ja? :) I może ktoś czuł się na Teneryfie znudzony dlatego ktoś mi odradzi taki wyjazd? Jakby nie było każdemu zawsze zależy na tym, aby wyjazd był udany a wybrane miejsce pozostawiło pozytywne wspomnienia, więc nie powinno Cię śmieszyć moje pytanie. Jednak rozumiem, że dla osób które inaczej postrzegają wakacje może to być dziwne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
benybeny lubi ten post.
 
      
#269 PostWysłany: 28 Maj 2018 10:58 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Zle zrozumiałaś. To tylko aluzja a nie nabijanie się. Może rzeczywiście powinnaś zrobić głosowanie na forum czy na Teneryfie będzie Ci dobrze czy nie i wtedy w zależności jak poukładają się głosy to podejmiesz zapewne odpowiednią decyzję. Dodatkowo tel do przyjaciela lub Urbańskiego rozwiązą ewentualne rozważania. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 28 Maj 2018 11:03 

Rejestracja: 28 Maj 2018
Posty: 21
Po pierwsze - nie jestem kobietą :D A po drugie dziękuje za jakże celne spostrzeżenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 28 Maj 2018 11:37 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Trzymanie dystansu także do siebie jest zawsze wskazane. A tak bardziej poważnie to gros młodych z Europy leci na Teneryfę żeby napalić się zioła , porobić sex on the beach, poznać wyluzowanych ludzi , polatac na deskach na wzburzonym oceanie, wygrzać się na pięknych czarnych plażach :lol: poszaleć w Los Cristianos( jak masz cash) naogladac się bogatych emerytów z Germanii, Anglii czy tez innej Italii, pojeździć samochodem po świetnych drogach na paliwo dużo tańsze niż w Polsce, popić świetnego wina, porobić trekkingi i przyzwyczaić się do...tłumów. Co by nie pisać o Teneryfie to chętnie bym ją odwiedził jeszcze wiele razy i to nie za namową innych tylko dlatego , że lubię . Poza tym każde miejsce jest szczególne i warte poznania. Ale to tak BTW :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#272 PostWysłany: 28 Maj 2018 11:39 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Widzę, że problem tutaj głównie rozbija się o kolor plaż ;) Jeżeli dla Was podobnie jak dla Waszej znajomej, plaże z ciemnym piaskiem są depresyjne, to jest mały (ale tylko mały ;) ) problem. Najlepszym miejscem na Teneryfie na odkrywanie ciekawych miejsc jest północ, ew. Puerto de Santiago (z południa wszędzie jest daleko), ale tam z kolei kolor piasku nie taki jak być powinien (poza Playa de las Teresitas). Na południu z kolei, gdzie plaż z jasnym piaskiem nie brakuje, nie ma zbyt wiele do robienia poza plażowaniem i zabawą. Nie napisałeś, czy macie zamiar wypożyczać samochód - to ma duże znaczenie. Pytanie jak chcecie rozplanować ten czas, czy codziennie trochę odpoczynku, zwiedzania, zabawy po troszku (wtedy północ odpada, bo te plaże...), czy może jeden dzień na aktywny wypoczynek, inny na plażing itd. Ja sam lubię jasne plaże, ale uważam że na Teneryfie to te ciemne z północy rządzą pod względem uroku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 28 Maj 2018 13:02 

Rejestracja: 28 Maj 2018
Posty: 21
Dziękuje za odpowiedzi :) Samochód jak najbardziej jest w planach. Z Waszych opisów wnioskuję, że chyba dla nas najlepszym sposobem będzie wybór południa i samochodowe wycieczki w konkretne miejsca do zwiedzania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 28 Maj 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Teneryfa jest spora, ale dojazd z południa w dowolne miejsce to maks 1,5h, paliwo w styczniu kosztowało około 3,70 za litr, mój wynajem na tydzień kosztował 100 euro. Przy dwóch osobach już właściwie nie ma się nad czym zastanawiać, przy 4 to wiadomo. Teneryfa jest bardzo zróżnicowana, ale ma chyba wszystkie możliwe opcje - plaże, góry, wulkan, park narodowy, warunki do uprawiania sportów wodnych, imprezy, dobre jedzenie, tani alkohol, małe klimatyczne miasteczka, zoo, park wodny itd. To jest takie miejsce gdzie naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Tym kluczem więc na Teneryfie na pewno uda Wam się spędzić dobrze czas. Pytanie natomiast czy w podobnej cenie nie znajdziecie także czegoś innego. Jak szukacie czegoś na wakacje to może sprawdźcie więcej opcji bo największe różnice będą na cenach lotów.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#275 PostWysłany: 28 Maj 2018 17:34 

Rejestracja: 28 Maj 2018
Posty: 21
A mozecie polecić coś w podobnym typie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 09 Cze 2018 12:54 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Ja troszkę w innym temacie, czy wiecie może jaki kanał tv będzie transmitował mistrzostwa świata w piłce nożnej na Teneryfie i czy będzie ta transmisja ogólnie dostępna oraz w której knajpce można by fajnie spędzić czas przy piwku oglądając mecze Polski w Puerto de Santiago?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 09 Cze 2018 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Spokojnie :)
Tam wszystkie bary albo mają pakiety sportowe hiszpańskich tv , albo full pakiet Sky Sports. Mecz obejrzysz wszędzie zwłaszcza że pierwsze 2 kolejki mecze nie nakładają się na siebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 09 Cze 2018 14:03 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
BabyLane napisał(a):
A mozecie polecić coś w podobnym typie?


Polecić coś podobnego? A po co skoro macie już w planie Teneryfę? Teneryfa jest jedną z najpiękniejszych wysp na świecie !!! Nad czym się zastanawiasz? Rezerwować lot, hotel/hotele, auto i lecieć. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać o Teneryfie. Wybrać co Was interesuje, zapisać i odwiedzać zapisane miejsca. Po drodze zatrzymywać się spontanicznie i rozkoszować się widokami i naturą Teneryfy. Olej to co mówi Ci koleżanka - czarne plaże są super np. El Bollullo
Jeśli interesuje Was tylko imprezowanie to od razu walcie na Ibizę albo na Kretę do Malii.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#279 PostWysłany: 21 Cze 2018 22:44 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 45
mzukowski napisał(a):
Teneryfa jest spora, ale dojazd z południa w dowolne miejsce to maks 1,5h, paliwo w styczniu kosztowało około 3,70 za litr, mój wynajem na tydzień kosztował 100 euro. Przy dwóch osobach już właściwie nie ma się nad czym zastanawiać, przy 4 to wiadomo. Teneryfa jest bardzo zróżnicowana, ale ma chyba wszystkie możliwe opcje - plaże, góry, wulkan, park narodowy, warunki do uprawiania sportów wodnych, imprezy, dobre jedzenie, tani alkohol, małe klimatyczne miasteczka, zoo, park wodny itd. To jest takie miejsce gdzie naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Tym kluczem więc na Teneryfie na pewno uda Wam się spędzić dobrze czas. Pytanie natomiast czy w podobnej cenie nie znajdziecie także czegoś innego. Jak szukacie czegoś na wakacje to może sprawdźcie więcej opcji bo największe różnice będą na cenach lotów.


absolutnie się podpisuję pod tym co napisałeś.......
tam każdy coś dla siebie znajdzie....
albo znajdzie to czego nie ma gdzie indziej.... pokaz orek w Loro..... bo pokazy delfinów (też są) to już jakby normalne wszędzie.... drapieżne orki to jest coś innego....
a do tego opalanie na czarnej plaży (Playa de La Arena) też ma swoje uroki i zupełnie nie widzę nic złego w tym kolorze..... hahaha, ale tego trzeba samemu doświadczyć..
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#280 PostWysłany: 23 Cze 2018 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Gdyby ktoś wybierał się do "Punta del Teno" warto brać pod uwagę że nie codziennie da się przejechać, przyjechałem w niedzielę i zastałem szlaban, musiałem przyjechać po raz drugi w środę i się udało :)

Załączniki:
20180610_130853_HDR.jpg
20180610_130853_HDR.jpg [ 159.4 KiB | Obejrzany 1981 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 456 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group