Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 456 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lis 2011 14:29 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 30
Cześć, lecę za kilka dni na teneryfę, wypożyczam auto, macie może jakieś ciekawe miejscówki do polecenia? Ewentualnie tip jak dostać się tanio do Masca z Los Gigantes? Jest tam podobno wąwóz i można wracać statkiem ale wtedy powstaje problem transportu do wioski skąd zaczyna się wąwóz. Wszędzie piszą o taksówkach ale lepiej było by mieć jakiś tańszy transport.
Jak jakieś fajne miejsca widzieliście to dajcie znać, na razie mam plan pierwszego dnia wejść na Teide (zjazd może kolejką zależy jak się będziemy czuli na 3K) no i ten wąwóz. pzdr!

a zapomniałem, w sumie mam 3 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 22 Lis 2011 15:12 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 15
Teide, Drzewo Smocze w Icod de Los Vinos, Masca, miasteczko Garachico, plaża Las Teresitas, Los Gigantes (wspaniałe klify), Puerto de la Cruz, Loro Parque (wielki ogród zoologiczny), nowy aquapark (http://www.tenerifewaterpark.com/). Kolejność przypadkowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lis 2011 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
nie zapomnij o niesamowitej punta teno (nie przestrasz sie zakazu wjazdu :D pelno ludzi tam jezdzi) oraz gorach na polnocy - anaga. Warto dojechac najdalej jak sie da, fajne widoki ;)

poza tym standard: las teresitas, teide, masca (warto zejsc, swietny wawoz, aczkolwiek my robilismy return wiec auto na nas czekalo), drzewo i tym podobne ;)


Ostatnio edytowany przez Roku, 20 Lut 2016 12:53, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lis 2011 02:15 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 30
Dzięki za kolejne info, też właśnie tak myślę żeby w wąwozie po prostu wrócić, ile wam zajęło przejście i jakim tempem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lis 2011 02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
no my mielismy ciekawe przygody w masce, bo docelowo mielismy w planie przespac sie na plazy, ze wzgledu na jej prywatnosc, cisze itp. Okazalo sie jednak, ze plaza kamienista, miejsca malo - przyplyw by nas zalal.

Zejscie 2h 30min, wyjscie 1h 50min, wiem, brzmi niewiarygodnie, ale adrenalina robi swoje, gdy czlowiek wie, ze moze spedzic noc w wawozie (wracalismy jakos przed 19 :D)

no chwile to zajmuje, ciezko sie idze bo nie ma jakiegos glownego szlaku, trzeba wybierac najlepiej wydeptana droge ;)


Ostatnio edytowany przez Roku, 20 Lut 2016 12:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lis 2011 02:34 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 30
Spoko, też mam plan na jakichś plażach kimać:) Spróbuję w takim razie faktycznie wąwóz przejść tam i spowrotem. Opcje z chodzeniem nocnym znam:) idzie się 2x szybciej hehehe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Kwi 2012 13:50 

Rejestracja: 02 Gru 2011
Posty: 34
Witaj

Playa el Duque:

http://maps.google.pl/maps?saddr=28.090 ... a=ltm&z=19

Playa del Camision:

http://maps.google.pl/maps?saddr=28.052 ... sz=17&z=17

Jeśli poszukujesz innych informacji daj znać - mieszkamy na Teneryfie

pozdrawiamy

LiveYourLife
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Kwi 2012 22:53 

Rejestracja: 15 Kwi 2012
Posty: 5
Mnie jeszcze urzekła La Laguna i jej urokliwe patia. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lip 2012 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
A czy ktoś z Forumowiczów, który był na Teneryfie mógłby napisać jaka jest różnica w pogodzie pomiędzy częścią północną a południową? (wybieram się w październiku i zastanawiam się nad wyborem miejscowości). Gdzie można zakupić twin ticket do Loro Parku i Siam Park? Czy warto wybrać się w rejs katamaranem w poszukiwaniu ssaków morskich? Jeśli nie uda się zobaczyć to czy jest jakaś rekompensata?? Jakie ciekawe zakątki możecie jeszcze polecić? Które plaże są najładniejsze? Czy parkingi przy plażach są płatne?? Może macie jakieś wskazówki?
pozdrawiam
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sie 2012 08:28 

Rejestracja: 28 Sie 2012
Posty: 3
Ja mam plan w lutym na Teneryfę i wejście zimowe na Teide, zobaczymy czy mi się uda :D
_________________
Jacek
Mój blog turystyczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Sie 2012 08:55 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Wejdziesz bez problemu, to nie K2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Lis 2012 23:56 

Rejestracja: 07 Cze 2011
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Bilet do Loro i SiamParku kupisz w każdym szanującym się hotelu ;) Gdzie indziej na pewno też. Jeśli jedziesz na wulkan i chcesz wejść na sam szczyt to nie zapomnij o załatwieniu sobie przepustki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lut 2013 19:10 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 10
Czy termin marcowo-kwietniowy na Teneryfie to głównie zwiedzanie wchodzi w rachubę czy można się pokusić o wypad na plażę?
_________________
Image...polecam Casentino w Toskanii..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lut 2013 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4821
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
kaja45 napisał(a):
Ja mam plan w lutym na Teneryfę i wejście zimowe na Teide, zobaczymy czy mi się uda :D


w styczniu 2013 - na dole bylo 24 stopnie i bezwietrznie
na szczycie -8 stopni i wiatr ponad 80 km/h
Kolejka ze wzgledow bezpieczenstwa nie kursowala.

Fakt to nie K2, ale ubranie, woda, kalorie itd warto miec odpowiednio przygotowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lut 2013 19:27 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2050
złoty
archibaldi napisał(a):
Czy termin marcowo-kwietniowy na Teneryfie to głównie zwiedzanie wchodzi w rachubę czy można się pokusić o wypad na plażę?


Jak najbardziej możesz pokusić się o wypad na plażę, szczególnie na południu wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lut 2013 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 165
Zbanowany
przepłynąć sie łodzią podwodna warto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lut 2013 10:50 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 10
Mar77 napisał(a):
archibaldi napisał(a):
Czy termin marcowo-kwietniowy na Teneryfie to głównie zwiedzanie wchodzi w rachubę czy można się pokusić o wypad na plażę?


Jak najbardziej możesz pokusić się o wypad na plażę, szczególnie na południu wyspy.

Na południu jest jasny czy ciemny piasek?
_________________
Image...polecam Casentino w Toskanii..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Lut 2013 11:03 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2050
złoty
W zdecydowanej większości jasny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Gru 2013 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 523
Loty: 125
Kilometry: 137 396
niebieski
1. Jak to jest z pogodą, w zasadzie w każdej aurze warto wjeżdżać na szczyt? (zjawiska meteo najczęściej występują niżej i mamy pod sobą dywan chmur)
2. Kupowaliście bilet na kolejkę przez internet? Co w przypadku braku pogody i zamkniętej kolejki, bez problemu zwracają koszty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Sty 2014 14:05 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
a co do kolejki ja kupowalem na gorze w stacji wyciagu - gdy mocno wieje kolejka jest nieczynna - mi dwa razy sie nie udalo wjechac ale do trzech razy sztuka ( polecam pojechac troche predzej zanim autobusy z turystami dojada tak okolo 9:00 - 10:00 pozniej straszne kolejki do wyciagu )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 456 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group