Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 462 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 16 Gru 2016 10:50 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
Buenos días. Nigdy nie byłem na Wyspach Kanaryjskich a teraz nadarzyła się (chyba) okazja - znajomi są na Teneryfie do kwietnia, mają mieszkanie w miejscowości Adeje na południu Teneryfy. I właśnie w tym mieszkaniu od lutego będzie wolny jeden pokój 2-osobowy z prywatna łazienką za 90 zł/dobra (cena jeżeli wezmę na cały miesiąc). Tylko powiedzcie mi proszę czy cały miesiąc to nie za długo jak na jedna wyspę? Co chciałbym w tym czasie zobaczyć? Najlepiej wszystko, chociaż raczej nie interesują mnie masowe rozrywki :) Gdybyście mieli do dyspozycji cały luty, to jak zorganizowalibyście sobie taki pobyt? Czy wybralibyście jedna miejscowość na bazę (wspomniane Adeje), czy też może zmienialibyście bazę w obrębie Teneryfy, a może też rozłożylibyście pobyt na dwie wyspy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#162 PostWysłany: 16 Gru 2016 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Miesiąc jest ok. Adeje to dobra lokalizacja, bo przy autostradzie, więc cała południowa i wschodnia część wyspy jest w zasięgu komunikacyjnym (zwłaszcza jeśli będzie mieć auto). W lutym to najcieplejsza część wyspy (jeszcze cieplej jest w Puerto de Santiago, ale to miejsce jest gorzej skomunikowane) i tam raczej bym pozostał. Nieco więcej czasu potrzeba na przemieszczenie się na północ, np. do Puerto de la Cruz, ale tam o tej porze roku może być bardzo zmienna pogoda.
Planując pobyt sprawdź sobie daty imprez karnawałowych w poszczególnych miastach (w każdym są one w innym czasie, żeby nie konkurowały ze sobą). Największa jest w Santa Cruz, druga jest w Puerto de la Cruz no i potem pomniejsze (ale równie świetne), np. w Puerto de Santiago. To jest coś, czego nie możesz odpuścić :-D

Miłego pobytu (my planujemy naszą 4. wizytę na Teneryfie, tym razem po raz pierwszy latem).

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 16 Gru 2016 18:53 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
tropikey napisał(a):
Adeje to dobra lokalizacja, bo przy autostradzie, więc cała południowa i wschodnia część wyspy jest w zasięgu komunikacyjnym (zwłaszcza jeśli będzie mieć auto).

Nie wiem czy będę miał auto, bo to raczej zależy czy pojadę sam, czy z kimś. Nie wiem czy dla jednej osoby opłaca się wypożyczać samochód? Ale z drugiej strony, to np. autobus linia 110 z Adeje do Santa Cruz kosztuje 9,45 euro (o ile dobrze sprawdzam na stronie http://www.titsa.com/index.php/en/your- ... rent-fares). Do tego bilet powrotny i mamy 18,9 euro, czyli mniej więcej tyle co samochód. Dobrze liczę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 16 Gru 2016 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Pokój za ponad 600€ za miesiąc?! Chyba kogoś pogrzało...
Za mieszkanie to rozumiem ale nie za pokój, nawet na Kanarach
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 16 Gru 2016 20:27 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
W zimie to 600 euro wołają za tydzień a nie za miesiąc. Podstawa czy jest w części turystycznej i jaki jest standard. Pewnie za długoterminowy najem ceny są znacznie niższe, ale miesiąc to raczej nie podpada. Do tego ostatnio ceny znacznie poszły w górę więc cena jest po prostu przyzwoita.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 16 Gru 2016 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Rzuciłem okiem i ceny wynajmu dla turystów nie są takie niskie ale np za podobne pieniądze można mieć całą chatę, rzut beretem of morza i Adeje... 770€ za cały luty :arrow: https://www.homeaway.es/p6364242#ratesAnchor
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#167 PostWysłany: 16 Gru 2016 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
namteH napisał(a):
Rzuciłem okiem i ceny wynajmu dla turystów nie są takie niskie ale np za podobne pieniądze można mieć całą chatę, rzut beretem of morza i Adeje... 770€ za cały luty :arrow: https://www.homeaway.es/p6364242#ratesAnchor


znowu masz za dużo czasu. A ja znowu Ci zazdroszczę
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#168 PostWysłany: 22 Gru 2016 22:56 

Rejestracja: 22 Gru 2016
Posty: 5
Cześć.

Wybieramy się na Teneryfę między 10 a 17 stycznia. Wiemy już mniej więcej, co chcemy zobaczyć, ale mam kilka pytań szczegółowych.

1. Jedziemy z 2,5 letnim synem. Mamy w planach odwiedzenie jednego z parków wodnych. Jak jest tam z temperaturą wody? Kupować dzieciakowi specjalny kombinezon, czy poradzi sobie w kąpielówkach?

2. Czy możecie polecić jakieś lajtowe piesze trasy, coby maluch szybko się nie zmęczył, a jednocześnie żeby można było pokontemplować naturę i krajobrazy? Wejście na szczyt del Tiede, trekking w wąwozie Masca i górach Anaga brzmią kusząco, ale raczej nie damy teraz rady ;) Oczywiście będziemy odwiedzać te miejsca samochodem, ale nie chcemy kończyć wycieczek na punktach widokowych przy parkingach i chętnie byśmy gdzieś połazili :)

Z góry dzięki za porady.
Góra
 Profil Relacje PM off
networker uważa post za pomocny.
 
      
#169 PostWysłany: 23 Gru 2016 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Limitless napisał(a):
2. Czy możecie polecić jakieś lajtowe piesze trasy, coby maluch szybko się nie zmęczył, a jednocześnie żeby można było pokontemplować naturę i krajobrazy? Wejście na szczyt del Tiede, trekking w wąwozie Masca i górach Anaga brzmią kusząco, ale raczej nie damy teraz rady ;) Oczywiście będziemy odwiedzać te miejsca samochodem, ale nie chcemy kończyć wycieczek na punktach widokowych przy parkingach i chętnie byśmy gdzieś połazili :)

Polecam lajtową trasę El Portillo – La Fortaleza zrobiłem ją przeddzień wejścia na Teide jako rozgrzewkę :) , 1,5 godzinki w jedną stronę, z dzieckiem pewnie dłużej, poniżej link znaleziony w necie opis.

http://majowamama.blogspot.com/2013/01/el-portillo-la-fortaleza.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 24 Gru 2016 11:21 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
Może ktoś wie czy dostępna jest jakaś aplikacja na androida ze szlakami na Teneryfie (oraz ewentualnie pozostałymi wyspami). Coś w rodzaju naszego https://play.google.com/store/apps/deta ... .trail.tpn

PS. Jakie aplikacje mogą przydać się podczas wypadu na Wyspy Kanaryjskie? Do głowy przychodzą mi: booking.com, airbnb, google tłumacz z pobranym językiem angielskim i hiszpańskim, mapy google z pobraną mapą wyspy. Coś jeszcze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 24 Gru 2016 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Oprócz/zamiast Google Maps zainstaluj maps.me lub jakaś inną aplikację korzystającą z Openstreetmap. Są na niej również szlaki i ścieżki, w maps.me wszystko off-line.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 24 Gru 2016 14:05 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@‌necik‌ jeżeli chodzi o szlaki, to zerknij na Rutas de Tenerife / Hiking in Tenerife. Mam i korzystam:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 02 Sty 2017 16:06 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
jazzin napisał(a):
thinkmore napisał(a):
TOP 5 miejsc do zwiedzenia (kolejność nie jest przypadkowa):
1)Punta de Teno; prawdą jest, iż droga jest zamknięta i jest szlaban, ale nieprawdą jest, iż ten szlaban można w jakikolwiek sposób podnieść; wydaje mi się, że jest on sterowany jakoś elektronicznie(może się mylę; w każdym razie ani ja, ani 5 innych osób nie potrafiło go otworzyć). My pojechaliśmy do Teno(droga dość wymagająca, ale odludna) i tam zeszliśmy 2,5h w 1 stronę pieszo(barman w Teno powiedział, że 1h w jedną stronę;chyba paralotnią). Niesamowite miejsce i widoki;nikogo nie spotkaliśmy. Warto zahaczyć o plażę w Bunaviste del Norte (czy jakoś tak; kolega wcześniej o niej pisał)
2)Pasmo Górskie Anaga na pn wsch części wyspy. Praktycznie cała trasa (piesza) z Benijo do Chamorgi jest prześliczna, coś przepięknego; idzie się około 5-6h, startując od Benijo.



Mógłbyś rozwinąć te dwa punkty ?
Jako że jesteś na świeżo i z pewnym doświadczeniem, mógłbym Cię prosić o optymalny punkt na mapie gdzie zostawić auto pod Punta de Teno i najkrótsza/najlepsza trasa z buta ?
Z Anagą też mam problem, bo przynajmniej google nie pokazuje pieszej ani żadnej trasy z Benijo do Chamrogi.
Dzięki z góry.


Ps. wzdłuż drogi TF21 na przeciwko wulkanu Teide jest pasmo gór. Widać w google że ludzie mają stamtąd fajny widok na Teide. Zna ktoś może dobry spot i jak sie na niego dostać ? Chodzi o fajne miejsce z góry z widokiem na wulkan.


Jeśli to jeszcze aktualne to proszę napisz. Wytłumaczę dokładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 09 Sty 2017 16:40 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 9
Aktualne informacje dotyczace dostępu do Punta de Teno:

http://www.wyspy-szczesliwe.pl/teneryfa ... php?id=200


Ostatnio edytowany przez Zeus 09 Sty 2017 17:32, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 10 Sty 2017 01:30 

Rejestracja: 20 Kwi 2016
Posty: 23
Loty: 22
Kilometry: 36 372
Hej ekipo! Jak zawsze na tym pomocnym forum zwracam się o garść szybkich porad na szybki wypad.
Piękne loty Kraków-Oslo-Teneryfa Południowa-Oslo-Kraków w terminie 20.01-23.01. Na miejscu jesteśmy od piątku 21:00 do niedzieli do 9:00 więc czasu jak na lekarstwo więc zwracam się z prośbą o propozycję jak najbardziej efektywnego wykorzystania tego czasu.

Wyjazd studencko budżetowy. Zastanawiam się czy zamiast szukać noclegu nie wypożyczyć samochodu i nie przekimać w aucie ewentualnie rozbić namiot na który poświęcę trochę bagażu <ew. całość jednego>.

Proszę doświadczonych o poradę :) pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 10 Sty 2017 02:37 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 30
Loty: 60
Kilometry: 116 765
Według mnie największą atrakcją Teneryfy jest wulkan Teide, więc jeśli miałbym spędzić na wyspie tylko jeden dzień, to poświęciłbym cały właśnie na to. Natomiast jeśli nie przepadasz za pieszymi wędrówkami to na pewno warte odwiedzenia są parki rozrywki (Siam Park, Jungle Park), które jednak ze względu na wysokie ceny mogą być nie do ogarnięcia przy studenckim budżecie. Poza tym na pewno warto przejść się wąwozem Masca, który oferuje niesamowite widoki. Na Teneryfie można znaleźć bardzo wiele fajnych miejsc, lecz jeśli masz do dyspozycji tylko jeden dzień, to na Twoim miejscu wybrałbym jeden z absolutnych hitów wyspy, które wymieniłem w tym poście. Pozdro. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciej Maciej lubi ten post.
Maciej Maciej uważa post za pomocny.
 
      
#177 PostWysłany: 10 Sty 2017 11:44 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
Maciej Maciej napisał(a):
Hej ekipo! Jak zawsze na tym pomocnym forum zwracam się o garść szybkich porad na szybki wypad.
Piękne loty Kraków-Oslo-Teneryfa Południowa-Oslo-Kraków w terminie 20.01-23.01. Na miejscu jesteśmy od piątku 21:00 do niedzieli do 9:00 więc czasu jak na lekarstwo więc zwracam się z prośbą o propozycję jak najbardziej efektywnego wykorzystania tego czasu.

Wyjazd studencko budżetowy. Zastanawiam się czy zamiast szukać noclegu nie wypożyczyć samochodu i nie przekimać w aucie ewentualnie rozbić namiot na który poświęcę trochę bagażu <ew. całość jednego>.

Proszę doświadczonych o poradę :) pozdrawiam serdecznie


Jakbym miał jeden dzień to bym pojechał do Teno (tam bym auto zostawił), zszedł do Punta den Teno, wrócił (4h), pojechał do Garachico (ładne miasto i zakupy) i przespał się na plaży w Beunaviste del Norte.

Lub wersja bardziej trekkingowa i mordercza:)

Masca z samego rana, pieszo w 2 strony (6h), podjazd do Teno (40min), zejście do Punta de Teno (2h) i tam spanie (nikogo tam na 100% nie będzie), ale będziecie zmęczeni i tam nic nie ma. Zakupy musicie gdzieś wcześniej zrobić i z nimi zejść. I jeśli macie samolot z rana w niedziele to raczej odpada ta wersja, bo, żeby dostać się na lotnisko to musielibyście wstać tak około 4:00 rano (2h do auta+2h dojazd do lotniska).

Pozdrawiam,
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciej Maciej lubi ten post.
Maciej Maciej uważa post za pomocny.
 
      
#178 PostWysłany: 10 Sty 2017 12:54 

Rejestracja: 20 Kwi 2016
Posty: 23
Loty: 22
Kilometry: 36 372
A co powiecie na typową objazdówkę samochodem, tak aby zobaczyć jak najwięcej. Np jakąś ładną trasą z ładnymi widokami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 10 Sty 2017 13:14 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Objazdówka w przypadku tak krótkiego pobytu na Teneryfie według mnie jest średnim pomysłem, ponieważ na południowo-wschodniej części nie ma aż tak charakterystycznych miejsc, by poświęcać im czas "kosztem" tego co specyficzne dla Teneryfy czyli Teide i wąwóz Masca (zejście i wejście ponownie na górę do auta).

Proponowałbym Ci skupić się na części północno-zachodniej, od La Orotavy, przez park w okolicy Teide do wąwozu Masca i klifów los Gigantes. Droga wprawdzie jest trudniejsza niż "autostrada" TF-1, ale znacznie ciekawsza, chociażby ze względu na różnicę wysokości, a co za tym idzie zupełnie odmienne warunki atmosferyczne.

Pokonaliśmy tą trasę (TF-21, TF-38) zwykłym samochodem osobowym w marcu, więc myślę że również w styczniu będzie to wykonalne. Gdybyś miał konkretne pytania, to śmiało.

Ps. Założyłem, że również dla Ciebie naturalny wąwóz jest ciekawszy niż sztucznie posadzone palmy na "tropikalnej" plaży w San Andres (płn-wsch) - jeśli jednak się mylę, to niewielę będę w stanie Ci podpowiedzieć. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciej Maciej uważa post za pomocny.
 
      
#180 PostWysłany: 10 Sty 2017 13:34 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
@‌Maciej Maciej‌ jak tak chcesz to ja bym pojechał w góry Anaga, tylko musicie trafić w ładną pogodę. Do tego La Laguna na szybko i chociaż ze 45 minut kąpania się w oceanie na plaży de Las Teresitas (obok w San Andres możecie zjeść dobry obiad).
Jednak ja na Twoim miejscu wieczorem pojechałbym w okolice Teide (miejscowość Villaflor ładnie się prezentowała wieczorem) i nocleg zrobił w samochodzie u podnóża Teide (przepiękne gwiazdy). Rano możesz pojeździć, pospacerować trochę po parku narodowym Teide, a potem Masca w jedną stronę, w drugą powrót łódką i taksówką po samochód (ew. na odwrót, pierw łódką, a potem taxi po auto - koszt ok. 15e od osoby ja pytaliśmy się na końcu wąwozu, ale jak poszukasz to może będzie taniej). Potem Garachico lub La Orotava. Jak starczy czasu (chyba po zmroku :) ) to spoko plaże są w Puerto de la Cruz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciej Maciej uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 462 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group