Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Teneryfa
#1 PostWysłany: 29 Gru 2011 12:34 

Cześć

Polećcie jakieś tanie fajne najlepiej lokalne knajpki na Teneryfie

pozdrawiamy

Ala i Krzysiek
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 02 Sty 2012 18:31 

Benijo nieopodal Taganany - totalne zadupie, przecudowna okolica :)
Nazwy lokalu nie pamiętam, ale wioska jest malutka a knajpy są dwie. Polecam tą najwyżej położoną :)
Świetna ryba z grilla + lokalne wino. Kiepsko mówią po angielsku, ceny przystępne.

Villaflor - zjażdżając z Teide w stronę południową (tak w uproszczeniu).
Knajpka tuż obok rynku. Biały budynek. Można trafić po zapachu :)
Świetne mięsko z kozy oraz z królika. Obowiązkowo wino.
Ceny? Ok. 25E za 2 dorosłe osoby z winkiem.

Image
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 04 Sty 2012 00:08 

niebieski
Na Teneryfie ZAWSZE przynajmniej 2-3 razy wybieramy się do lokalnej knajpki Perla del Mar(zielony budynek nad brzegiem morza ) w Los Abrigos na południu wyspy.Jedzenie może nie należy do bardzo tanich bo serwują tu w zasadzie jedynie ryby i frutti di mare ale jest ono fantastyczne,przygotowane wg życzenia (można pójść z kelnerem na zaplecze i wybrać sobie to coś-upewniając się wcześniej co do ceny) i z pewną klasą!Najdziwniejsze jest to ,że ja nie jadam nic z morza ale uwielbiam patrzeć na moich współtowarzyszy,którzy sprawiali wielokrotnie wrażenie absolutnie zachwyconych i szcęśliwych kulinarnie.
Mnie pozostaje sałatka szefa kuchni+papas arugados(ziemniaczki gotowane w wodzie morskiej)+radość z uczty tych ,którzy są z nami.
Już 19 stycznia 2012 r. kolejny raz będziemy lądować na wyspie.Następnego dnia ok. 18.30 będziemy w Perla del Mar.
P.S. Zamierzamy tez zawitać do restauracji Scarpetta(!) w Los Abrigos.Ponoć jest nieźle.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 04 Sty 2012 00:29 

niebieski
Zapomniałem wspomnieć o świetnej chińskiej knajpce ,kórej nazwy nie pamiętam ale znajduje się ona przy głównej ulicy-Av. Maritima w Puerto de Santiago ,koło hotelu Los Dragos del Sur.Doskonałe i tanie jedzenie!
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 23 Sty 2012 21:58 

Cześć Rysiek

Jak lubicie owoce morza to koniecznie odwiedźcie wioskę Tajao polecamy knajpkę Casa Manolo, bardzo długo knajpka w Los Abrigos była naszym numerem jeden, jednak ju nie jest :) szczerze polecamy
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 01 Lut 2012 22:31 

Cześć

Wróciliśmy pełni wrażeń, knajpki sprawdzone , ta w Los Abrigos świetna ale ta którą polecili LiveYorLife boska , naprawdę polecamy, La Scarpeta w Los Abrigos była nieczynna :( znaleźliśmy świetny bar z Tapasami w Los Cristianos tuż przy porcie w bocznej uliczce tylko nazwy nie pamiętam, ogólnie masa fajnych małych knajpek tam gdzie nie ma turystów a siedzą miejscowi właściwie można walić w ciemno nasz hiszpański był zerowy a i tak zawsze się dogadaliśmy i była przy tym zazwyczaj kupa smiechu :) zresztą już postanowiliśmy wracamy na Teneryfę w maju

dziękujemy i pozdrawiamy

Ala i Krzysiek
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 01 Lut 2012 23:48 

niebieski
@LiveYourLife :niestety,info dotarło do nas juz po przyjeździe do Polski.Sprawdzimy następnym razem.
Oczywiście aż 4 razy razy byliśmy w Los Abrigos-Perla del Mar,za każdym razem świetnie.Najlepsze ryby to pez perro,vieja i cherny ale należy pamiętać aby miały po ok. 1,5 kg(w sam raz na 2-3 osoby).Cena za kg to 20 eu ale uczta jest niesamowita.W La Scarpetta nie byłem bo menu wydawało się jakieś takie normalne. Chińska rest. w Puerto Santiago jak zwykle na wysokim poziomie!
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 18 Cze 2012 23:10 
Awatar użytkownika

Loty: 103
Kilometry: 217 606
Na pewno w Puerto de la Cruz naprzeciwko basenów Lago Martianez. Bufet 5,95. Napój (piwo, woda, cola) 2 euro. Można się nawtykać do woli. Mi tam smakowało i wyszedłem pełny.
Dokładnie tu: https://maps.google.pl/maps?q=lago+mart ... .5,,0,-6.9
Idąc dalej w kierunku playa jardin kolejna podobna knajpa z bufetem za 5,77. Nie kosztowałem.
Gdzie indziej na Teneryfie widywałem chińskie knajpy, lecz w żadnej już nie dostrzegłem opcji bufetu do wyboru. Oczywiście pewnie gdzieś jeszcze są, chodzi o to, że na pewno nie jest to częsty widok.

#9 PostWysłany: 01 Lip 2012 14:20 
Awatar użytkownika

Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Rysiek napisał(a):
Zapomniałem wspomnieć o świetnej chińskiej knajpce ,kórej nazwy nie pamiętam ale znajduje się ona przy głównej ulicy-Av. Maritima w Puerto de Santiago ,koło hotelu Los Dragos del Sur.Doskonałe i tanie jedzenie!

Rysiek czy to jest ta knajpka http://tnij.org/q9ja ?? jakie ceny ??
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 20 Lip 2012 11:17 

niebieski
dokładnie tak,nazywa się -China Town.Nie pamiętam cen ale dwudaniowa kolacja (z zupą won ton ,trzy zestawy drugiego dania ,1 cola, piwo )dla 3+1 kosztowała ok. 40 eu+napiwek.Jedzenie jest naprawdę smaczne.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 06 Wrz 2012 12:28 

niebieski
Potwierdzam i polecam China Town II. Najlepiej brać zestaw dnia (czy jak oni tam to nazywają), a nie poszczególne dania z karty. Wychodzi dużo taniej. Mają dwa zestawy - bogatszy w cenie bodajże ok. 12 EUR (marzec 2012) i skromniejszy (choć nadal bardzo porządny) za ok. 10 EUR. Jeżeli nie jesteś bardzo głodny nie bierz tego większego - nie zjesz wszystkiego ;)
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 07 Paź 2012 21:11 

Mar77 napisał(a):
Potwierdzam i polecam China Town II. Najlepiej brać zestaw dnia (czy jak oni tam to nazywają), a nie poszczególne dania z karty. Wychodzi dużo taniej. Mają dwa zestawy - bogatszy w cenie bodajże ok. 12 EUR (marzec 2012) i skromniejszy (choć nadal bardzo porządny) za ok. 10 EUR. Jeżeli nie jesteś bardzo głodny nie bierz tego większego - nie zjesz wszystkiego ;)

Kochani oprócz "chińczyka" na Teneryfie :) polecamy bary z Tapas - lokalne przysmaki, obecnie np w Los Cristianos tuż nad oceanem zestaw na osobę 5 x różne tapas + kieliszek wina lub schłodzona dorada to 7 euro - fantastyczny zachód słońca gratis :)
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 13 Lis 2012 11:56 

Loty: 2
Kilometry: 3 738
Najlepszą kawę piłem w wiosce Masca ;) Widoki miodzio a ceny też. Spora filiżanka latte- 1EUR, reszta też śmiesznie tania, może dlatego, że byliśmy po sezonie? (grudzień 2011).

#14 PostWysłany: 17 Lis 2012 10:29 
Awatar użytkownika

Guanchiche.
Niewiele mogę o nich napisać, to raczej prośba o rozwinięcie tematu, przede wszystkim do LiveYourLife.
O guanchiche usłyszałem od przewodnika, który oprowadzał po jaskini w Icod de los Vinos. Z tego co zrozumiałem to są miejsca gdzie można zjeść typowo kanaryjskie potrawy. Mieszkańcy teneryfy prowadzący guanchiche gotują normalne obiady jednak w większej ilości i zapraszają chętnych na taki obiad. Oczywiście należy coś tam im odpalić, jednak wg zapewnień przewodnika jest to znacznie tańsza opcja niż restauracja. Zazwyczaj nie ma wielkiego wyboru dań (2-3),, a do picia woda, sok, ewentualnie wino. Przy drogach (nie autostradach) mona spotkać kierunkowskazy na takie guanchiche.
Sam nie sorzystałem, ale gryzie mnie ciekawość jak to w praktyce wygląda. Może ktoś był, próbował?

Temat postu: Re: Teneryfa
#15 PostWysłany: 21 Sie 2013 18:50 

Witaj

Guachinche to typowo kanaryjskie ciężko to nazwać restauracje, z reguły umiejscowione przy plantacjach z dala od turystyki, głównie zlokalizowane na północy wyspy jednak na południu też jest ich kilka np nasza ulubiona el Cordero - w tłumaczeniu - Jagnięcina , jeśli ktoś lubi próbować lokalnej kuchni i jest mięsożerny to na pewno nie będzie rozczarowany, jedzenie jest świeże, pyszne a obsługa taka że po chwili poczujecie się jakbyście byli na obiedzie u przyjaciół, my jeśli idziemy w dwie osoby z reguły zamawiamy porcję żeberek i jagnięciny + grillowane papryczki, talerz papas fritas oraz litr wina domowego ( czerwone lub białe do wyboru) polecamy także grillowanego kurczaka, za całość na dwie osoby z reguły płacimy około 30 euro. Szczerze polecamy, Na północy są guachinche typowo dla lokalesów, bez hiszpańskiego można porozumieć się tylko uśmiechem i wspomagać rękoma :), również szczerze polecamy

LiveYourLife
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 31 Sie 2013 21:23 
Awatar użytkownika

Dzięki za odpowiedź. cierpliwie czekałem:)
W ustach kanaryjskiego przewodnika ta opowieść o guachinche brzmiała bardziej sielankowo. Ale myślę, że i tak warto spróbować. Na forum chyba o tym wcześniej nie było, a i gdzie indziej ciężko coś na ten temat znaleźć.
Tak więc jeżeli ktoś chce spróbować lokalnej kuchni na kanarach to takie Guachinche to chyba najlepsza opcja.

#17 PostWysłany: 26 Maj 2014 23:25 
Awatar użytkownika

Loty: 117
Kilometry: 179 483
srebrny
Ja mam pytanie trochę z innej beczki, czy na Teneryfie bez problemu można zakupić kartusze? ;)

Image
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 30 Wrz 2014 10:39 

macie coś niedrogiego do polecenia w santa cruz de tenerife i costa adeje lub okolice, może ktoś znalazł tam jakieś bufety?? :D
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 22 Lis 2014 23:22 

Loty: 22
Kilometry: 28 891
Ja polecam w Cosa Adeje La Pergola ( https://www.google.pl/maps/@28.0790367, ... LG3v0g!2e0 ) 3 daniowe menu za mniej niż 10 euro oraz Los Fogones ( w kierunku playa de troya https://www.google.pl/maps/@28.0716921, ... fBo8tw!2e0 chyba pierwsza knajpka po lewej) jedzenie dobre prowadzona przez polkę oraz jej męża, można spokojnie dogadać się po polsku 3 dania za 7,95 euro, śniadanie poniżej 3 euro). Dodaje zdjęcia menu z obu restauracji

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#20 PostWysłany: 08 Sty 2015 17:45 

Loty: 97
Kilometry: 224 734
niebieski
Czy możecie polecić restaurację najlepiej (ryby i owoce morza) w Puerto de Santiago ? gdzieś czytałem na forum, że fajna knajpka znajduje się nad samym portem, na samym końcu , na przeciwko górki.Może ktoś pamięta lub wie gdzie to jest,Będę wdzięczny za odpowiedź
 Relacje PM off  

[ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości