Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat ten dotyczy: Informacji praktycznych lotniska

Pytania dotyczące dojazdów zapraszam tu:
Z TLV do Jerozolimy: lotnisko-ben-gurion-jerozolima,1166,31013
Z TLV do Tel Awiwu : lotnisko-ben-gurion-tel-aviv,1166,55458


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Maj 2014 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 327
niebieski
Witam.

Postanowiłem założyć temat ponieważ na lotnisku Ben Gurion (TLV) miałem okazję mieć pewne wątpliwości..
Lot Wizz Air'em. Na biletach z Katowic do Tel Awiwu jak i powrotnych na tej samej trasie wyraźnie napisane "Tel Aviv Terminal 1".
Wylądowaliśmy bez problemów, zadowoleni z powodu czekającej nas przygody. Wziąłem mapkę lotniska i ku mojemu zdumieniu wylądowaliśmy na terminalu 3.

Pomyślałem, że to jakiś jednorazowy wybryk i ruszyliśmy na kilkudniowe zwiedzanie Izraela.
W dniu wylotu zanim udaliśmy się na lotnisko sprawdziliśmy na oficjalnej stronie internetowej lotniska rozkład odlotów sprawdzając numer terminalu.
Na stronie widniał napis "Terminal 3".

Udaliśmy się taksówką(szabat) na lotnisko, i jakie było nasze zdziwienie gdy już na samym lotnisku na tablicy odlotów obok interesującego nas lotu widniał napis "Terminal 1". Taksówka odjechała, autobusy nie kursują, brak możliwości przejścia na nogach z terminalu 3 na 1.
Wkurzony zamieszaniem poszedłem do punktu informacyjnego i powiedziałem o całej sytuacji:
- na bilecie jest informacja o terminalu 1,
- na stronie internetowej o terminalu 3
- a na samym lotnisku na tablicy informacja o odlocie z 1...

Pani w informacji poinformowała mnie, że samoloty linii wizz air lądują na 3 ale startują z terminalu 1.
Wkurzyłem się dość mocno i dla pewności(mój angielski nie jest biegły) tłumaczę jeszcze raz.
W trakcie tłumaczenia Pani zauważyła, że mam plecak i spytała czy lecimy tylko z bagażem podręcznym.
Odpowiedziałem twierdząco i otrzymałem informację, że w tym przypadku nie ma problemu i mam się udać na odprawę.

Wszystko skończyło się dobrze, jednak troszkę nerwów nas to kosztowało.

Czy ktoś ma więcej informacji na ten temat? w przyszłości pewnie wrócę na to lotnisko i wolałbym wiedzieć jak to wygląda na tym lotnisku a myślę że i innym użytkownikom tego forum informacja będzie pomocna bądź zaoszczędzi troszkę nerwów :)

załączam plan lotniska Ben Gurion w Tel Awiwie:

Image
_________________
Potrzebujesz plastikowe śledzie do namiotu? zapraszam na PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 23 Maj 2014 19:25 

cytuję post "Roku"
Kod:
Informacja o wylocie Wizza z Ben Gurion Telaviv!

To chyba dosyć istotna sprawa, nie wylatujemy z tego samego terminala, na który przylecieliśmy! Albo własciwie to z tego samego, ale po kolei. Przylot do TLV to lądowanie w Terminalu 2. Wyjście długimi korytarzami, kontrola paszportów, wiza na karteczce i witaj Izraelu.

Wylot - przybyliśmy na ten sam terminal i okazało się, że wylot jest z terminala 1, który jest - jak powiedziano - 2km dalej. Ale spoko... jest shuttle bus, który nas podwiezie. OK, znaleźliśmy stanowisko i czekamy. 30 minut czekaliśmy, albo lepiej. Niektórzy pojechali taxi. Zawiózł nas do terminalu 1 i jechał z 10 minut. Raczej byłby spory kłopot z przejściem tych "2km" na piechotę. Bo to było z 8 jak nic. Sugeruję wziąć to pod uwagę. W terminalu 1 poszło dość szybko, bo obsługuje on tylko loty krajowe i Wizza właśnie . Przeszliśmy przez kontrole paszportów, bagaży (można przenieść flaszkę z piciem) i szukamy bramy. C2 - ale takiej nie ma chyba w tym terminalu. Pan z obsługi kieruje nas do busa, który wiezie nas przez lotnisko z powrotem do Terminalu 2 i tam odnajdujemy bramę!

Zwróćcie też uwagę że zamknięcie bramy jest na karcie pokładowej godzinę przed wylotem. A nie 30 minut jak w Schengen. Dlatego uczulam, bądźcie sporo wcześniej, sprawdźcie gdzie wylot i szukajcie Shuttle. Jest na poziomie 2. Przy wyjściu 1.

Na lotnisku Wifi i niazdka też są. Choć w mało atrakyjnych miejscach,


viewtopic.php?f=902&t=7539&p=292277&hilit=ben+gurion#p292277
Góra
 PM off
nurneee lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Maj 2014 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 327
niebieski
Czyli podsumowując potwierdziła by się wypowiedź kobiety z informacji.
Wizz ląduje na 3, a odprawa z Tel Awiwu na terminalu 1. Tylko, że później przewożą na terminal 3..

Dziwne, ale na przyszłość będę wiedział jak to działa..
_________________
Potrzebujesz plastikowe śledzie do namiotu? zapraszam na PW


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 23 Maj 2014 20:12, edytowano w sumie 1 raz
powstał - wrócił osobny temat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Maj 2014 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
To moze na bieżąco dorzucę cos od siebie. Autobus staje tak jak kropki. Dwa razy wychodząc do oporu w prawo.

Image

T3 za tą grupą ludzi.

Image

T1 przed wejściem do miedzynarodowych.

Image


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Maj 2014 23:30 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Reporter napisał(a):

Pani w informacji poinformowała mnie, że samoloty linii wizz air lądują na 3 ale startują z terminalu 1.
Wkurzyłem się dość mocno i dla pewności(mój angielski nie jest biegły) tłumaczę jeszcze raz.
W trakcie tłumaczenia Pani zauważyła, że mam plecak i spytała czy lecimy tylko z bagażem podręcznym.
Odpowiedziałem twierdząco i otrzymałem informację, że w tym przypadku nie ma problemu i mam się udać na odprawę.

Wszystko skończyło się dobrze, jednak troszkę nerwów nas to kosztowało.

]


To ciekawe!
Nie wiedziałem że tak można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2014 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Przeczytałem sporo wskazówek, jednak potrzebuję dodatkowego wyjaśnienia :D
Na który Terminal dostaję się po przylocie wizzairem ?
lot KTW-TLV. Na kartach pokładowych widnieje terminal 1. Z opisów podróżników wynika, że się wędruje po lotnisku.
Czy po przylocie na Ben Gouriona opuszczam lotnisko z Terminalu 1?! czy 3 może.
Jest to dla mnie istotne, gdyż nie wiem czy będą szanse, aby zdążyć na jeden z ostatnich wieczornych autobusów egged nr 5 i przesiąść się potem do Jerozolimy?
Z terminalu 1 można by chyba iść nawet pieszo na przystanek El AL Junction, prawda?
Proszę o rozwianie wątpliwości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2014 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 153
Wizz ląduje na terminalu 3, po przylocie opuszczasz lotnisko z tego terminalu. O której lądujesz i o której jest ten autobus? Czy zdąższy na niego to też zależy od tego ile czasu zejdzie ci przy 'wydawaniu wiz', więc ciężko jednoznacznie stwierdzić.
Wylatuje się też z 3, ale najpierw udajesz się (busem) na terminal 1 (dlatego na kartach pokładowych jest podany terminal 1) gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa i odprawa paszportowa, następnie busami transportują ludzi na terminal 3.


Ostatnio edytowany przez wera921, 06 Cze 2014 12:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Cze 2014 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 327
niebieski
nie wiem czy czytałeś mój post:

viewtopic.php?f=227&t=48420&p=394326#p394326

Informacje dość świeże bo byłem 13-17 maj 2014 w Izraelu.
Na kartach pokładowych w obie strony miałem napisane "Tel Aviv Terminal 1".
Lądowałem na 3
Według informacji uzyskanych na lotnisku:
- lot powrotny z podręcznym -można od razu udać się na terminal 3
- lot powrotny z bagażem rejestrowanym - należy udać się na terminal 1


W razie pytań pisz do mnie na PW. Chętnie pomogę ;)
_________________
Potrzebujesz plastikowe śledzie do namiotu? zapraszam na PW


Ostatnio edytowany przez Reporter, 06 Cze 2014 11:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Cze 2014 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
akurat na tym lotnisku to z czasem może być ciężko bo odprawa wizowa to czasem 30 min a czasem 2 godziny czekania.z wylotem to godzina to chyba minimum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Cze 2014 12:03 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
wera921 napisał(a):
Wizz ląduje na terminalu 1, po przylocie opuszczasz lotnisko z tego terminalu. O której lądujesz i o której jest ten autobus? Czy zdąższy na niego to też zależy od tego ile czasu zejdzie ci przy 'wydawaniu wiz', więc ciężko jednoznacznie stwierdzić.
Wylatuje się też z 1, ale najpierw udajesz się (busem) na terminal 3 (dlatego na kartach pokładowych jest podany terminal 3) gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa i odprawa paszportowa, następnie busami transportują ludzi na terminal 1.


By się wszystko zgadzało gdybyś nie pomylił cyferek. Dokładnie tak jak piszesz tylko odwrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Cze 2014 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 153
A&J napisał(a):
wera921 napisał(a):
Wizz ląduje na terminalu 1, po przylocie opuszczasz lotnisko z tego terminalu. O której lądujesz i o której jest ten autobus? Czy zdąższy na niego to też zależy od tego ile czasu zejdzie ci przy 'wydawaniu wiz', więc ciężko jednoznacznie stwierdzić.
Wylatuje się też z 1, ale najpierw udajesz się (busem) na terminal 3 (dlatego na kartach pokładowych jest podany terminal 3) gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa i odprawa paszportowa, następnie busami transportują ludzi na terminal 1.


By się wszystko zgadzało gdybyś nie pomylił cyferek. Dokładnie tak jak piszesz tylko odwrotnie.

masz racje, mój błąd już poprawione ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Cze 2014 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Dzięki wszystkim za wyczerpującą pomoc :)
A czy shuttle busy wieczorem (ok. 21-22.00) jeżdżą między terminalami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Cze 2014 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 327
niebieski
Ceny tak jak wyżej koledzy napisali.
Jeśli chodzi o busy między terminalami to ciężko stwierdzić..
Rozumiem że chcesz się dostać na terminal 1 po to aby dojść na nogach na przystanek komunikacji miejskiej.(spokojnie do przejścia).
Nie wiem jaką cenę życzyliby sobie za taki kurs, ale bilet do Jerozolimy autobusem masz za 26 NIS więc przy cenie oszczędności raczej nie dużo.

Ale sam korzystam z wyjazdów niskobudżetowych także rozumiem i popieram :)
_________________
Potrzebujesz plastikowe śledzie do namiotu? zapraszam na PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Cze 2014 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Reporter napisał(a):
Ceny tak jak wyżej koledzy napisali.
Jeśli chodzi o busy między terminalami to ciężko stwierdzić..
Rozumiem że chcesz się dostać na terminal 1 po to aby dojść na nogach na przystanek komunikacji miejskiej.(spokojnie do przejścia).
Nie wiem jaką cenę życzyliby sobie za taki kurs, ale bilet do Jerozolimy autobusem masz za 26 NIS więc przy cenie oszczędności raczej nie dużo.

Ale sam korzystam z wyjazdów niskobudżetowych także rozumiem i popieram :)

No właśnie ;)
połączenie autobusu nr 5 z 947 byłoby świetne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Cze 2014 23:22 

Rejestracja: 07 Cze 2014
Posty: 2
Witam wszystkich serdecznie, super forum i super ludzie się tu przewijają widzę: )
We wtorek lecimy z kumplami na kilka dni Wizzarem do Izraela zobaczyć co tam ciekawego się dzieje. Chcemy wypożyczyć auto mamy już rezerwację na lotnisku , i tamże je oddajemy.
Pytania które mi się nasuwają.

1. czy jakieś dodatkowe opłaty sa pobierane z tytułu wizy z która wszyscy czekają i czy jest niezbędna? Mamy przecież ruch bezwizowy.
2. jak oddamy samochód na terminalu 3 to możemy iść od razu z podręcznym na oprawę w T3 jeśli tak to gdzie i kiedy można się odprawić . Czy lepiej jechać do t1?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Cze 2014 00:20 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
wtak napisał(a):
1. czy jakieś dodatkowe opłaty sa pobierane z tytułu wizy z która wszyscy czekają i czy jest niezbędna? Mamy przecież ruch bezwizowy.

Nie ma żadnych opłat za wizy których nie ma. Przy przylocie masz rozmowę z oficerem imigracyjnym ( ja miałem kobietę -czas ok 10min rozmowy)
wtak napisał(a):
2. jak oddamy samochód na terminalu 3 to możemy iść od razu z podręcznym na oprawę w T3 jeśli tak to gdzie i kiedy można się odprawić . Czy lepiej jechać do t1?

Po przylocie pożyczasz samochód na terminalu T3 ( na piętrze po lewej stronie) parking gdzie odbierasz samochód jest tuż po wyjściu z terminala ( miałem kolesia który mnie doprowadził do samochodu) , oddajesz na parking niedaleko T1 skąd podwiozą Cię pod sam terminal też T1 i tam się odprawiasz jak lecisz Wizz. Odnośnie wypożyczalni na pewno otrzymasz mapki w jaki sposób zwrócić samochód. Po kontroli i nadaniu ewentualnego bagażu ( uprzedzam mocna kontrola) przewożą Cię na T3 skąd odlatujesz. Zaplanuj min 3h przed odlotem- zwrot samochodu pod T1. Opcję z samochodem opisałem przy wypożyczeniu przez HERTZ ( ale chyba we wszystkich sieciach rent car obsługiwanych na TLV jest ta sama procedura)

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Cze 2014 09:11 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
tomaszl75 napisał(a):
wtak napisał(a):
1. czy jakieś dodatkowe opłaty sa pobierane z tytułu wizy z która wszyscy czekają i czy jest niezbędna? Mamy przecież ruch bezwizowy.

Nie ma żadnych opłat za wizy których nie ma. Przy przylocie masz rozmowę z oficerem imigracyjnym ( ja miałem kobietę -czas ok 10min rozmowy)


Wizy jak najbardziej są - wiza to jest ten papierek co Ci go dali do paszportu. To się nazywa "visa on arrival" i podobnie jest na przykład w Japonii. U mnie wydanie wizy wraz z kontrolą paszportową zajęło dokładnie 15 sekund (listopad 2013), więc jak widać nie jest to norma i czasami zamiast rozmowy jest zwykła kontrola paszportowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Cze 2014 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 327
niebieski
Nie ma się czego obawiać. U mnie i moich znajomych rozmowa trwała to około 1-3 minut w zależności od okienka.
Tak jak napisał smok1, ten papierek potrzebny Ci jest aby odbić jego kod przy bramkach kołowrotowych :)

Wracając koniecznie zarezerwuj sobie więcej czasu na kontrole osobistą i bagażu podręcznego.
Nie ma się czego obawiać ale trochę to trwa :)
_________________
Potrzebujesz plastikowe śledzie do namiotu? zapraszam na PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Cze 2014 11:29 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
smok1 napisał(a):
Wizy jak najbardziej są - wiza to jest ten papierek co Ci go dali do paszportu. To się nazywa "visa on arrival" i podobnie jest na przykład w Japonii.


Te karteczki to raczej nie są wizy. Ani Izrael, ani Japonia wiz od Polaków nie wymagają. Źródło: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... ych_panstw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Cze 2014 11:50 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
vincenz napisał(a):
smok1 napisał(a):
Wizy jak najbardziej są - wiza to jest ten papierek co Ci go dali do paszportu. To się nazywa "visa on arrival" i podobnie jest na przykład w Japonii.


Te karteczki to raczej nie są wizy. Ani Izrael, ani Japonia wiz od Polaków nie wymagają.


Strona msz rożne rzeczy mówi i niestety nie zawsze aktualne. Poza tym - co to jest wiza? Wikipedia definiuje wizę jako dokument poświadczający prawo wjazdu lub prawo do ubierania się o wjazd (vide wiza amerykańska, nie gwarantująca wjazdu). Jeśli uznać, że wiza jest imienna, ma zakres obowiązywania (co wolno robić) i czas obowiązywania, to karteczka izraelska i japońska wizami są (choć na izraelskiej mamy tylko okreslenie "B2 valid to..." a na japońskiej "Landing permission"). Jeśli przyjąć iż wiza to coś do czego trzeba się przeczołgać przez proces administracyjny, to generalnie visa-on-arrival się nie łapie. Dyskusja trochę akademicka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group