Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat ten dotyczy: Informacji praktycznych lotniska

Pytania dotyczące dojazdów zapraszam tu:
Z TLV do Jerozolimy: lotnisko-ben-gurion-jerozolima,1166,31013
Z TLV do Tel Awiwu : lotnisko-ben-gurion-tel-aviv,1166,55458


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Lip 2016 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Jeśli to sobota i jedziesz do Tel Awiwu to tylko taksówka. Dla dwóch osób bez bagażu kosztuje 163 NIS, dla 1 pewnie kilka szekli mniej. A z zakwaterowaniem nie powinieneś mieć problemu, w moim przypadku hostel wysłał mi wcześniej instrukcje łącznie z kodem do domofonu.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#42 PostWysłany: 15 Lip 2016 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
mzukowski napisał(a):
Jeśli to sobota i jedziesz do Tel Awiwu to tylko taksówka. Dla dwóch osób bez bagażu kosztuje 163 NIS, dla 1 pewnie kilka szekli mniej. A z zakwaterowaniem nie powinieneś mieć problemu, w moim przypadku hostel wysłał mi wcześniej instrukcje łącznie z kodem do domofonu.

Dwoje dorosłych i dzieci 10 i 3 lata. Ogarniam własnie noclegi na Airbnb z możliwością odebrania z lotniska w tych godzinach :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Lis 2016 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
hej pytanie odnośnie transportu z TLV do Tel Avivu w nocy w dzień normalny, roboczy. Przylatuje we wtorek o 00:30 na terminal 3 do TLV. Widzę, że 50 po (każdej godzinie) odjeżdża kolejka "Nat-bg-Ben Gurion Airport<->Nahariya-Nahariya". korzystał ktoś? ile kosztuje przejazd? czy faktycznie ona jest bezpośrednia i nie zatrzymuje się nigdzie po drodze?
Ewentualnie widzę, że w nocy jest jeszcze bus 469. On też jest bezpośredni?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Lis 2016 19:35 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Kolejka ma przystanki np Tel Aviv University kOsztuje 16nis
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Lis 2016 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Bardziej chodzilo mi czy gdzies wczesniej. Potrzebuje dostac sie w okolice stacji Tel Avic HaHagana station. O 1-2 w nocy nawet w dzien powszedni patrze na google ze ciężko:/
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Lis 2016 20:56 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Edit edit edit ;
w rozkladzie od 5.11 zatrzymuje sie na Hahagana ;) 12 minut drogi.
Rail.co.il kliknij to drugie i bedzie po angielsku ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 19 Lis 2016 21:08 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
@smarzyk załączam zdjęcia poglądowe jak mnie kiedyś zaskoczył tłum po nocnym przylocie (LOT).
Pamiętaj,abyś był poważny,to szybciej wyjdziesz, bo służby tam nie znają się na żartach.

Załączniki:
Ben Gurion_przylot w środku nocy.jpg
Ben Gurion_przylot w środku nocy.jpg [ 36.55 KiB | Obejrzany 1782 razy ]
Ben Gurion_już na zewnątrz po przylocie.jpg
Ben Gurion_już na zewnątrz po przylocie.jpg [ 39.76 KiB | Obejrzany 1782 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 19 Lis 2016 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Zgadzam się z przedmówcą.
Każdy stempelek może ale nie musi być powodem przesłuchania.
Dlatego u nich trzeba być jasnym, rzeczowym, konkretnym i broń boże bez żartów.
Wtedy kilka pytań - z reguły te same przy każdej kontroli i idziesz dalej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 20 Lis 2016 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
kurcze trochę słabo. nie chce mi się do 5 rano czekać. z drugiej strony spojrzałem, na przyloty i chyba trochę pewnie ludzi będzie. mam nadzieje, że szybko się uda wyjść i pojechać kolejką.
Dzięki za rady, dziwny pieczątek nie mam (w krajach arabskich nie byłem), a żartować raczej też nie zamierzam

Załączniki:
Komentarz do pliku: przyloty tlv 12-13.12.2016
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 61.45 KiB | Obejrzany 1722 razy ]
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 05 Gru 2016 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Mam pytanie bo już zgłupiałem trochę, czy w sobotę jeździ shutlebus pomiedzy terminalami 3 a 1 czy nie. Lądujemy 0:30 w sobotę na 3 terminalu, a lecimy wizzarem z 1. :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 05 Gru 2016 16:23 

Z tego co ustalałem jadąc tam to NIE jeśli chodzi w sobotę o 0:30, rusza w sobotę z nastaniem zmierzchu
Góra
 PM off  
      
#52 PostWysłany: 05 Gru 2016 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Czyli nie mam jak sie dostać z jednego terminalu do drugiego?? Znalazłem taką http://www.iaa.gov.il/en-US/airports/be ... %D7%AA.pdf rozpiskę ktoś coś z niej kuma ?? Jeśli dobrze czytam to w soboty jeździ od 6 rano do pólnocy.

Jest jeszcze jeden temat doczytałem że wizzair jednak wylatuje z 3 terminalu, a tylko odprawa jest w pierwszym, czyli jeżeli uda mi się nadać bagaż w Bangkoku bezpośrednio do Warszawy (dwa osobne bilety nie wiem czy to w ogóle możliwe) to nie musże się wcale ruszać z terminalu 3. Ktoś coś :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Gru 2016 23:30 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Po pierwsze - lata z 1.
Po drugie - odprawa jest z 1 po czym przewożą z powrotem na 3 transportem wewnątrzlotniskowym.
Po trzecie - pomiędzy terminalami 1 i 3 kursuje BEZPŁATNY autobus lotniskowy, w zasadzie kursują dwa i należy spytać, bo 1 z nich jeździ na parking długoterminowy. Jak się pomylisz, to najwyżej... wrócisz na 3 i potem znowu na 1 :)
Po czwarte i najważniejsze - ja już kiedyś pisałem, ale mnie zabanowały jakieś idio.y za przeproszeniem (bo jak to należy nazwać, co?), ale z racji "święta", że po raz kolejny wróciłem parę godzin temu z Izraela, to napiszę - na wybaczenie grzechów - ponownie:
Sam autobus lotniskowy pomiędzy terminalami można wykorzystać na okoliczność przylotu po godzinie 21-wszej czyli nie załapania się na Egged 5x do El Junction, jeśli ktoś podąża do Jerozolimy: jedziesz na terminal 1 lotniskowym i potem wysiadasz i elegancko chodnikiem oświetlonym podążasz pieszo (niedaleko) na wspomniane skrzyżowanie El Junction, gdzie do 22:50 jeździ 947 do Jerozolimy.
Później zostaje już tylko szerut, ale o ile 70 szekli kosztuje wersja do Jerozolimy "door-to-door", to za 40-42 szekle można spokojnie wytargować - ale trzeba się targować! - na Jerozolimy na CBS (dworzec autobusowy). :) Co stanowi dużą różnicą, tym większą, jeśli wycieczka liczy więcej niż 1 osobę ;)
Teraz bardzo uprzejmie proszę ALBO o skasowanie całego posta - ALBO zostawienie całego posta. Żadnych tam wycinek.
W nagrodę będę się udzielał. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
jack.strong uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 11 Gru 2016 00:39 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌sanchopan‌ Skrzyżowanie to El Al Junction, choć, sądząc po nicku, "El Skrzyżowanie" brzmiało bardziej naturalnie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 12 Gru 2016 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
sanchopan napisał(a):
Po pierwsze - lata z 1.
Po drugie - odprawa jest z 1 po czym przewożą z powrotem na 3 transportem wewnątrzlotniskowym.



"Po pierwsze" z "Po drugie" się wzajemie wyklucza, odprawa jest z 1 wylatuje z 3. Ja ląduję na 3 i zastanawiam się czy uda mi się nadać bagaż bezpośrednio z Bangkoku do Warszawy. Pierwsza czesc trasy Finnair, a później przesiadka do Wizzair.

sanchopan napisał(a):
Po trzecie - pomiędzy terminalami 1 i 3 kursuje BEZPŁATNY autobus lotniskowy, w zasadzie kursują dwa i należy spytać, bo 1 z nich jeździ na parking długoterminowy. Jak się pomylisz, to najwyżej... wrócisz na 3 i potem znowu na 1 :)


To że kursuje to wiem tylko czy kursuje w soboty?
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 12 Gru 2016 09:47 

sanchopan napisał(a):
[/b]Później zostaje już tylko szerut, ale o ile 70 szekli kosztuje wersja do Jerozolimy "door-to-door", to za 40-42 szekle można spokojnie wytargować - ale trzeba się targować! - na Jerozolimy na CBS (dworzec autobusowy). :) Co stanowi dużą różnicą, tym większą, jeśli wycieczka liczy więcej niż 1 osobę ;)
:

A ja mam takie doświadczenia, że nie ma możliwości utargować chociaż jednego dolara. :D Przejazd szerutem to koszt 20 dolarów lub ok 70 szekli. Byliśmy nawet w 5 osób i ani grosika nie dało się urwać. Myślałem , że mam umiejętności targowania [ zawodowe i prywatne] Mi się nie udało. Ale widać są tacy, którzy potrafią to lepiej. 8-)
I żeby nie było wątpliwości. Nie chciałem pod wskazany adres tylko na główny dworzec.
Zresztą wg mnie to jeśli chodzi o kasę , to w Izraelu są lepsi "fachowcy" od nas.
Kiedyś przyjechałem do hotelu w Tel Avivie z kilkuletnim dzieckiem. Ok 8 rano. Cała noc w podróży LO z Warszawy. Pokój mieliśmy jak zwykle od ok 14. Był wolny. Nie mieli gości. Wszędzie na świecie by nas zapewne wpuścili wcześniej , chociażby ze względu na małe dziecko. Totalnie zmęczone i marudzące. A w Tel Avivie , nie. Jak zapłacimy 50 Dolarów !!! extra, [ za dobę płaciłem 60 dolców], to nas wpuszczą wcześniej. Poszliśmy na plażę i łaziliśmy tam parę godzin, czekając do mitycznej 14.
Takiej wredności nigdzie nie uświadczyłem.
Góra
 PM off  
      
#57 PostWysłany: 12 Gru 2016 11:10 

juggler5 napisał(a):
sanchopan napisał(a):
Po pierwsze - lata z 1.
Po drugie - odprawa jest z 1 po czym przewożą z powrotem na 3 transportem wewnątrzlotniskowym.



"Po pierwsze" z "Po drugie" się wzajemie wyklucza, odprawa jest z 1 wylatuje z 3. Ja ląduję na 3 i zastanawiam się czy uda mi się nadać bagaż bezpośrednio z Bangkoku do Warszawy. Pierwsza czesc trasy Finnair, a później przesiadka do Wizzair.

sanchopan napisał(a):
Po trzecie - pomiędzy terminalami 1 i 3 kursuje BEZPŁATNY autobus lotniskowy, w zasadzie kursują dwa i należy spytać, bo 1 z nich jeździ na parking długoterminowy. Jak się pomylisz, to najwyżej... wrócisz na 3 i potem znowu na 1 :)


To że kursuje to wiem tylko czy kursuje w soboty?


Ty tak na poważnie z tym nadaniem bagażu z Bangkoku do Warszawy z członem lotu z Wizzair??? :)

2 x NIE, co do soboty zależy kiedy, jak od zmierzchu do nocy to jeżdżą (z Wizzair jest problem, bo odprawa jest na zadupiu, czyli terminalu krajowym, z tego co tu pisano tylko loty krajowe i W6)
Góra
 PM off  
      
#58 PostWysłany: 12 Gru 2016 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
W tym linku jest rozpiska odnośnie transportu między terminalami. Wychodzi na to że kursuje też w sobotę od 6 rano. Czy ktoś to może potwierdzić. Chyba że ja coś żle patrzę.

http://www.iaa.gov.il/en-US/airports/be ... %D7%AA.pdf
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 07 Sty 2017 21:00 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tak w ogóle to miło - i dziękuję! - że post "się ostał", dawno tutaj nie pisałem, może się trochę poudzielam, skoro taka przyjacielska atmosfera nastała. Do złych chwil nie wracajmy. :mrgreen:

juggler5 napisał(a):
"Po pierwsze" z "Po drugie" się wzajemie wyklucza, odprawa jest z 1 wylatuje z 3


Nie bardzo, bo to był skrót myślowy, już wyjaśniam: jak komuś powiesz, że "wylatuje z 3 terminala", to na który przyjedzie - 3 czy 1? Bo na bank na 3-ci! :lol: Więc powtarzam: WizzAir wylatuje - w sensie gdzie się trzeba stawić - z 1-go, a to że nas przewożą z powrotem na 3-ci, to tylko czepianie się i wprowadzanie w błąd podróżnych, którzy będą pierwszy raz taką podróż odbywać. Ba! To w ogóle rzadkość, żeby takie wycieczki między terminalami się odbywały, więc nie mieszajmy. :D

silvershark napisał(a):
To że kursuje to wiem tylko czy kursuje w soboty?


Jeśli w niedzielę nim jechałem, to raczej kursuje całą dobę - gdzieś miałem kiedyś rozpiskę, że nocą rzadziej, ale też kursuje. I chyba Kolega poniżej dał tę rozpiskę, więc sprawa załatwiona! :D
A po drugie to jest jeszcze jeden, który dowozi na parking długoterminowy położony już stosunkowo niedaleko od T1, więc awaryjnie nim też można, bo autostradę mamy już wtedy za sobą. :D

juggler5 napisał(a):
A ja mam takie doświadczenia, że nie ma możliwości utargować chociaż jednego dolara


Zależy od targującego się i targowanego. :mrgreen: Mnie gostek jeden "olał" na jakieś 5-10 minut i traktował jak powietrze. Zagrałem w tę grę. Nic nie robiłem. Po tej dłuższej przerwie, jak akurat nie wychodził z terminala żaden nowy pasażer a jednocześnie ktoś już siedział w szerucie, to... gostek wrócił. Nie zgodził się na 40 szekli, a powiedział, że ma być... 41 i już więcej nie spuści. Więc się zgodziłem radośnie. :mrgreen: :lol:
Ogólnie to nie wiem czy już pisałem, ale na początku to się napieprzał czemu ja chcę koniecznie na "Central Bus Station", czy ja będę spał na nim czy co, bo przecież na dworcu noclegu nie mam... i takie tam. Odpowiadałem z humorem, że jak będzie trzeba, to pod dworcem... i takie tam. :D
Ogólnie nie chcą, bo wiadomo, że 70 szekli a 40 za praktycznie tę samą odległość, to każdy by wolał więcej.
Trzeba być jednocześnie stanowczym ale i sympatycznym! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 23 Sty 2017 22:03 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Szukałem tych informacji przed wyjazdem ale albo brak było konkretów na forum albo jakieś rozmyte, niejasne dywagacje zatem może komuś się przyda :

dojazd na lotnisko TLV w szabat ... o ile z Ejlatem to bułka z masłem tutaj mamy schody.

Serio nie jeździ NIC na lotnisko poza taksami. Publiczny transport, żadne arabskie szeruty, nic. z Jerozolimy owszem są szeruty, z Tel Avivu nie.

Tylko droga taxa ! za ok. 18 km wołają 160 ILS. Nam w hostelu zaproponowali uczciwą cene 140 ILS (ostrzegali że jak się wsiądzie bez ustalania ceny potrafią zczesać nawet 200-300 ILS), po rozmowach z ludźmi na lotnisku : udało się im maksymalnie stragować cenę na 130 ILS. Nie są zbyt skorzy do negocjacji...cena jest specjalnie złodziejska za ten kurs nie po to żeby z niej schodzić :)

My rozważaliśmy dodatkowo dwie opcje : piechotą albo stopem :)

Tą pierwszą odradzam. Wydaje mi się, że nie da się przejść na piechotę na lotnisko, nawet jak nam się już uda ten kawałek autostradą to później prawdopodobnie shaltują nas na posterunku wjazdowym na lotnisko, w każdym razie droga nie wygląda na dogodną do przejścia pieszego i nie o odległość tu chodzi.

My dojechaliśmy stopem pod same drzwi terminala. Ile czasu nam to zajęło...ciężko powiedzieć ale krótko :)
Wyszliśmy kawałek od strony Jaffy w kierunku wylotówki na lotnisko i nawet nie łapaliśmy jeszcze stopa tylko trzymałem kartkę z napisem "AIPORT" z tyłu idąc sobie spokojnym krokiem jakieś 15 minut. Wtedy zatrzymał się miły Pan, zmierzający co prawda do Jerozolimy ale po krótkiej konwersacji zawiózł nas ostatecznie pod same drzwi terminala. Efekt: byliśmy na TLV duuuuuużo przed czasem, 140 szekli zostało w kieszeni...w sumie to nawet ich nie mieliśmy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group