Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 17 Mar 2021 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Podano właśnie, że zmarł prezydent Tanzanii. Oficjalnie na serce, ale kto wie jaka jest prawda.
Ciekawe jak to zmieni podejście kraju do otwartych podróży.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#62 PostWysłany: 18 Mar 2021 00:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Z prasy: 61-letni Magufuli od 27 lutego nie pokazywał się publicznie, a media podawały, że leży w szpitalu w Nairobi, gdzie jest podłączony do respiratora i choruje na COVID-19. Jego chorobie zaprzeczyli wysokiej rangi politycy rządowi.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 18 Mar 2021 00:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
I już się publicznie nie pokaże.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... =BoxOpImg4
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 19 Mar 2021 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2019
Posty: 31
Loty: 36
Kilometry: 92 680
Cześć ! Jako ze dopiero co wróciłam z Tanzanii pozwolę sobie opisać aktualną sytuację.
Lądowałam w Dar es Salaam więc wymogu testu nie było, przy powrocie z Zanzibaru Qatarem wymóg się pojawił.
Akurat chwilę przed moim terminem testu rząd Zanzibaru wrzucił aplikację do umawiania terminu pobrania ( można wybrać z kilku punktow co pozwala uniknąć kolejek w Stone Town).

https://apps.apple.com/pk/app/zanzibar- ... 1551682567

Po dopytaniu się każdy potwierdza , że niezaleznie od wybranego punktu , probki badane są w laboratorium akceptowanym przez Qatar ( Mnazi Mmoja), dlatego my probki pobraliśmy pustym szpitalu w Makunduchi ( wschodni Zanzibar , blisko Paje i Jambiani )

Probki pobrano w sobote , wynik był w poniedziałek, wylot z Zanzibaru był we wtorek o 23:50 , zaś w Polsce zakwalifikowano rezultat jako wykonany do 48 h zatem ominęła mnie kwarantanna.
Jednak to nie prawda co piszą ludzie na grupach, ze kazdy dostaje wynik adekwatnie do wylotu, my podawalismy godzinę i datę a przyszedł nam jednak dzień wcześniej.

Na lotnisku pokazuje się WYDRUKOWANY test ( mimo ze ma się wynik z QR na telefonie) i Pani Doktor wraz z kobietą z obsługi Qataru potwierdzały oryginalność rezultatu. Polecam więc mieć wydrukowany test.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 19 Mar 2021 19:48 

Rejestracja: 21 Maj 2020
Posty: 4
ann_a_k napisał(a):
Cześć ! Jako ze dopiero co wróciłam z Tanzanii

Kiedy był Twój lot powrotny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 04 Maj 2021 02:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2633
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nowa Pani Prezydent - nowe zasady ;)
I to wprowadzone dzień przed ich wejściem w życie (gratulacje).
https://www.moh.go.tz/en/announcements? ... d-may-2021

Od dzisiaj wszyscy podróżujący do Tanzanii (w tym na Zanzibar) są zobowiązani m.in. do posiadania testu PCR wykonanego maksymalnie 72h przed przybyciem do tego kraju. Dodatkowo należy wypełnić na 24h przed podróżą poniższy formularz:
https://afyamsafiri.moh.go.tz/

Osoby podróżujące z krajów w których obecne są nowe mutacje zobowiązani są dodatkowo do zrobienia na miejscu szybkiego testu antygenowego (25 USD) oraz 14-dniowej kwarantanny na własny koszt.

Nie wiem jakie to kraje. Teoretycznie na podstawie aktualizacji WHO ale na nich jest też Polska (jak większość krajów zresztą) z wariantem brytyjskim*.

* jest już za późno, abym to rozkminiał. W ogóle mam nadzieję, że ja to wszystko źle zrozumiałem przez późną porę i to jakieś nieporozumienie jest :D

Główne źródło - tanzańskie ministerstwo zdrowia, problem poruszył @ledakar https://www.moh.go.tz/en/announcements
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 04 Maj 2021 06:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
To tak od bandy do bandy polecieli... i gdzie teraz polscy celebryci pojada....?....nie znajdziemy juz tych "wspaniałych" relacji w prasie "kolorowej" i na insta...jak żyć... :-)
A poważnie (chociaż cisnie sie tu słowo NIEpoważnie), to niezle vacatio legis. Szybciej się uwinęli niż w polskim sejmie, albo UK przy dodawaniu na swoja czerwona liste.... wyjezdzajacym szczerze współczuje. W sumie to z dnia na dzień zabija poprzedni stan rzeczy...
E: a jak ta decyzja juz rezonuje w PL :-) https://www.fly4free.pl/tanzania-i-zanz ... -turystow/

Załączniki:
Tanzania 4May.png
Tanzania 4May.png [ 418.95 KiB | Obejrzany 2223 razy ]
Tanzania-F4F.png
Tanzania-F4F.png [ 134.3 KiB | Obejrzany 2223 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 07 Maj 2021 05:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1183
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Ochłodzę atmosferę. Od lokalnych hoteli na Zanzibarze wiem, że od żadnego turysty od 4.05 nikt nie wymagał testu na granicy. Podobno te testy dotyczą tylko mieszkańców Tanzanii, a kwartanna tylko jeśli było się w ciągu ostatnich 14 dniach w Indiach...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pietia lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 07 Maj 2021 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2633
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@ledakar
Przecież to Tanzania więc nie zdziwiłbym się, gdyby tak faktycznie było ale ich rządowe wytyczne są niestety inne (zresztą od dzisiaj trochę zmienione). Nie wiem czy ktoś odważy się na podstawie tylko i wyłącznie powyższej opinii ryzykować podróż bez testu ;)
https://www.moh.go.tz/en/announcements? ... -may,-2021

Każdy po przylocie do Tanzanii musi pokazać test RT-PCR oraz zostanie poddany szybkiemu testowi antygenowemu (koszt 25USD).
Chyba że jest jeszcze jakieś inne rozporządzenie, którego nie widziałem (albo jest jakieś wykluczenie odnośnie samego Zanzibaru)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 21 Maj 2021 21:19 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
-- 21 Maj 2021 21:19 --

Sprawdzał ktoś osobiscie jak wyglada kwestia testów od nowego rozporządzenia ?

-- 21 Maj 2021 21:19 --

Sprawdzał ktoś osobiscie jak wyglada kwestia testów od nowego rozporządzenia ?
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 24 Maj 2021 23:44 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
Lot Ethiopianem VIE-ADD-ZNZ, na checkinie żądali okazania testów, w samolocie do wypełnienia typowy PLF zebrany przez obsługę, na lotnisku żadnego sprawdzania tylko prosto po wizę.
Powrót dopiero rozkminiam ale wychodzi, ze raczej trzeba będzie się przetestować.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 03 Cze 2021 01:09 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
Ogólne informacje: https://zanzi.pl/malaria-i-zdrowie/
najlepiej wybrać Szpital Migombani w Stone Town, najtaniej (80$) i łatwy dojazd. Nie polecam Makunduchi - ośrodka na wsch. wybrzeżu w Jambiani, wprawdzie lokalizacja dobra ale z opinii osób, które robiły tam test wynika, że po prostu próbują kombinować. Np. że wyniki nie zdążą dojść przed odlotem - ale oni mogą postarać się przyśpieszyć... wiadomo jak... i tym podobne zagrywki. A w dodatku mojemu kumplowi autentycznie nie dostarczyli wyniku w ciągu uzgodnionych 48 godz.
https://zanzibarcovidtesting.co.tz/app/application
Na terenie ośrodka zakaz robienia zdjęć, płatność albo cashem albo kartą - TYLKO VISA! Pobranie wymazu piękne, miałem już wiele razy dłubanie w nosie ale takiej chały jak tam to jeszcze nie widziałem, dosłownie muśnięcie jednej dziurki tak na ćwierć obrotu :D Chodzi o to aby wszystkie wyniki były negatywne aby nie odstraszać turystów. Logowanie na podstawie nr paszportu, wyniki przychodzą w takim terminie aby turyście pasowało do godziny odlotu. Ale na lotnisku okazało się, że kod QR nie wystarczy trzeba mieć WYDRUK PAPIEROWY. Nie wiem czy był to wymóg tylko mojego Ethiopiana ale myślę, że inne linie też wymagają papieru. No i zaczęło się, skierowali mnie (i innych turystów) do jakiegoś kantorka gdzie była możliwość wydrukowania, okazało się, że właśnie skończył im się papier i trzeba poczekać aż zorganizują nowy. Potem zacięła się drukarka, potem zawiesił system i ostatecznie dopiero po pół godziny wyszedłem z wydrukowanymi testami. Następnie należy udać się "na badanie" do stanowiska "Pana Doktora", który nie przerywając gry w kulki na komórce kiwnął na "asystentkę", która przybiła piecząteczkę "zaakceptowane" i dopiero z tym wszystkim do checkinu. Miałem pretensje do linii, że wysyłając mi trip reminder nie wspomnieli o wydruku, to przecież żaden problem przygotować w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 03 Cze 2021 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4588
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Twoje uwagi dotyczą lotu do VIE wg timatica również potwierdzenie szczepień znanych nam plus sinopharm (z ograniczeniami czasowymi) jest akceptowane.

Natomiast w przypadku powrotu do PL nie ma żadnych wymagań.

Czy opis z timatica odbiega od rzeczywistości?
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 09 Cze 2021 17:28 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
Nie wiedziałem, że to można znaleźć na timaticu, opierałem się tylko na info na str. linii. Czy dobrze rozumiem - jako zaszczepiony pełną dawką nie musiałem robić tych testów?
Po wylądowaniu w VIE było tylko jedno pytanie - "tranzyt do PL?" i droga wolna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 09 Cze 2021 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4588
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Tak by wynikało z tych zapisów. Powrót przez Stambuł do PL odbywał się bez konieczności okazywania czegokolwiek wcześniej niż na polskiej granicy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Sie 2021 20:56 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 28
Loty: 20
Kilometry: 42 058
Czy może ktoś potwierdzić jak wygląda kwestia wjazdu na Zanzibar a bycia zaszczepionym? PCR wymagany w takim przypadku?

Wszelkie informacje jakie widziałem dotąd mówiły, że tak, ale nie wiem na ile są aktualne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 09 Sie 2021 14:03 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Test pcr - sprawdzany przed każdym lotem do Tanzanii (2 przesiadki) I na lotnisku przed wiza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
taczka_gruzu uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 27 Sie 2021 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
@maxima Wracając do Warszawy Ethiopianem potrzebny był test? Pytam o przypadek w pełni zaszczepionego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 27 Sie 2021 12:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@elwirka nie, na ZNZ wymagali okazania szczepienia, potem już nikt nawet tego nie sprawdzał aż na lotnisku w WAW
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 31 Sie 2021 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
A pytanie czy wracając przez Dohe do Polski trzeba mieć jakiś test, czy wystarczy szczepienie? Na stronie linii brak info, infolinia nie udziela takich informacji.
Pytam bo wg info na stronie jest niby aktualny pcr 72h przed wylotem.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group