Fly4free.pl

Tanzania i Zanzibar z obowiązkowymi testami dla wszystkich i kwarantanną dla części turystów!

Foto: Denis Belitsky / Shutterstock

Jeden z ostatnich azylów, który do tej pory nie wymagał od turystów testów na koronawirusa, zmienia swoją politykę: od 4 maja wszyscy przybywający do tego kraju będą musieli posiadać negatywny wynik testu RT-PCR na obecność koronawirusa. Dodatkowo osoby z krajów o wysokiej liczbie zachorowań będą musiały po przylocie wykonać kolejny szybki test, a osoby z krajów, gdzie pojawiają się nowe warianty koronawirusa – poddać się obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie

Nowe, bardziej restrykcyjne przepisy to efekt powołania na urząd prezydenta kraju Samii Suluhu Hassan. Zastąpiła ona na na tym stanowisku Johna Magufuli, który niedawno zmarł, był natomiast koronawirusowym sceptykiem. Zmiana restrykcji w przypadku Tanzanii, a także samego Zanzibaru, jest ogromna.

– Bazując na globalnej sytuacji epidemicznej i pojawianiu się nowych wariantów koronawirusa, pojawiło się ryzyko pojawienia się ich w kraju – czytamy w komunikacie ministerstwa zdrowia Tanzanii, które wprowadziło dodatkowe obostrzenia dla wszystkich przyjezdnych.

Jakie to regulacje?

Największa zmiana, która dotyczy podróży do Tanzanii, to wprowadzenie od 4 maja obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR na koronawirusa dla wszystkich podróżujących do tego kraju. Próbki do testu powinny być pobrane w ciągu 72 godzin przed przyjazdem/przylotem do Tanzanii.

Dodatkowo na polskich stronach rządowych czytamy, że “wszyscy podróżni, zarówno podczas przyjazdu do Zjednoczonej Republiki Tanzanii, jak i wyjazdu z tego kraju, poddawani będą wzmożonej kontroli pod kątem Covid-19, przy czym osoby przybywające z krajów o wysokiej liczbie zachorowań będą musiały wykonać szybki test („rapid test”),  którego koszt wyniesie 25 USD”.

To jednak nie koniec komplikacji, bo wszyscy podróżni, którzy w ciągu ostatnich 14 dni przebywali w krajach, gdzie pojawiły się nowe warianty koronawirusa (według bieżących danych WHO), zostaną poddani obowiązkowemu szybkiemu testowi na COVID-19 oraz obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie na własny koszt. W komunikacie ministerstw czytamy, że podróżni mogą sobie wybrać miejsce kwarantanny z listy obiektów przedstawionych przez rząd.

Więcej szczegółów na temat nowych regulacji znajdziecie na tej stronie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Teraz jeszcze Albania niech wprowadzi restrykcje i okienko normalności zamknie się całkowicie...
Bulusia, 4 maja 2021, 10:44 | odpowiedz
Zaczekajmy chwilkę na odkręcenie decyzji. Tanzani to biedny kraj, wprowadzając testy bardzo dużo stracą. Zakładam, że z dnia na dzień zostanie odwołana duża cześć lotów 
M_Karol, 4 maja 2021, 11:02 | odpowiedz
Avatar użytkownika
wiadomo - wybrali babe na prezydenta i odrazu durna decyzja
Paweł Palik, 4 maja 2021, 11:04 | odpowiedz
Avatar użytkownika
własnie głupia baba zabiła mocną gałąź gospodarki tego kraju....
Paweł Palik, 4 maja 2021, 11:07 | odpowiedz
Nie wybrali, była wiceprezydentem i zgodnie z konstytucją przejęła pełnienie obowiązków po zmarłym. A durny to ty jesteś... 
Paweł Palik wiadomo - wybrali babe na prezydenta i odrazu durna decyzja
DMWpl, 4 maja 2021, 11:21 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Świat zwariował... 
Julian13, 4 maja 2021, 13:14 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czyli jak lecąc z Polski będzie kwarantanna??? 
Damian Madej, 4 maja 2021, 21:02 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »